SEAT Leon: III ja IV põlvkond, mootorid ja varustustasemed
SEAT Leon — kompaktklassi luukpära ja universaal, tehniliselt lähedane VW Golfile, kuid sageli odavam ja sportlikuma iseloomuga. Vaatleme kasutatud autode turul kõige sagedamini leiduvaid III (2012–2020) ja IV (alates 2020) põlvkonda, nende mootoreid, varustustasemeid ja mida ostmisel kontrollida.
Leon lühidalt
Leoni on toodetud alates 1999. aastast ja sellel on neli põlvkonda. III põlvkonda pakuti 5-ukselise ja 3-ukselise (SC) luukpärana ning universaalina (ST), IV põlvkonda 5-ukselise luukpärana ja universaalina (Sportstourer). Sportversioon kandis kuni 2020. aastani nime Leon Cupra, hiljem sai sellest eraldi Cupra kaubamärgi mudel — Cupra Leon.
Leon kasutab samu platvorme ja mootoreid nagu Golf, Octavia ja Audi A3, kuid on sageli odavam, sportlikuma disainiga ja jäigema vedrustusega (eriti FR versioon). Seetõttu meeldib see juhtidele, kes hindavad sõidurõõmu.
III ja IV põlvkond — mille poolest erinevad
III põlvkond (2012–2020) — esimene SEAT MQB platvormil: kergem, kvaliteetsem ja modernsem kui II põlvkond. See on kasutatud autode turul populaarseim põlvkond. 2017. aasta uuendus tõi suurema multimeediaekraani, rohkem abisüsteeme ja Xcellence varustustaseme; saadaval oli ka suurema kliirensiga universaal X-Perience.
IV põlvkond (alates 2020) — modernsem digitaalne salong, suurem ekraan, kerghübriidid (eTSI) ja pistikhübriid e-Hybrid. Nagu Golf VIII puhul, sai varajaste autode multimeedia kriitikat aeglase töö ja puutetundlike juhtelementide tõttu.
2024. aastal uuendati IV põlvkonda: suurem multimeediaekraan, uuendatud pistikhübriidid suurema akuga ning osa mootoreid asendati uuematega.
Mootorid ja käigukastid
III põlvkonnas kohtab kõige sagedamini 1.2 TSI (86–110 AG), 1.4 TSI (122–150 AG), hiljem 1.0 TSI (115 AG) ja alates 2018. aastast 1.5 TSI (130–150 AG) bensiinimootoreid ning 1.6 TDI (90–115 AG) ja 2.0 TDI (150–184 AG) diiselmootoreid. FR versioonil oli sageli 1.8 TSI (180 AG) või 2.0 TDI (184 AG), Leon Cupral — 2.0 TSI (umbes 265–300 AG).
IV põlvkonnas moodustavad põhiosa 1.0 TSI (90–110 AG), 1.5 TSI (130–150 AG), DSG-ga 1.0 ja 1.5 eTSI kerghübriidid, 2.0 TDI (115–150 AG) ja pistikhübriid e-Hybrid. Võimsaimad versioonid kuuluvad Cupra Leoni mudelivalikusse.
Käigukastid — manuaalsed või DSG. Väiksemad mootorid on enamasti kombineeritud 7-käigulise kuivsiduriga DSG-ga, võimsamad ja diiselmootorid märgsiduriga DSG-ga. Nõrgematel versioonidel on tavaliselt lihtsam (tala) tagavedrustus, võimsamatel mitmikhoobvedrustus.
Mida kontrollida kasutatud Leoni ostmisel
DSG käigukast peab vahetama sujuvalt: nükimine paigalt startides, jõnksud käiguvahetamisel või vibratsioon viitavad sageli siduri või mehhatroonika remondile. Küsige, kas õli on vahetatud (märgsiduriga DSG).
Diiselmootoriga autodel, mis on palju linnas sõitnud, kontrollige tahkete osakeste filtrit (DPF) ja EGR-klappi. Ostes vanemat II põlvkonna (kuni 2012) Leoni, pidage meeles, et selle 1.2 ja 1.4 TSI mootorid olid tuntud ajastusketi venimise poolest.
FR- ja Cupra-versioonidega on sageli sõidetud aktiivselt, seega kontrollige hoolikalt pidureid, rehve, vedrustust ja sidurit. IV põlvkonna auto puhul küsige, kas multimeedia tarkvara on uuendatud, ning läbisõitu kontrollige alati hooldus- ja ülevaatuskirjete järgi.
Varustustasemed
Nimetused ja varustus erinevad sõltuvalt turust ja aastast; loetleme Euroopas kõige sagedamini leiduvaid varustustasemeid.
Reference
III, IV põlvkondBaasvarustus — lihtne ja odavaim.
- Enamasti terasveljed
- Lihtsam multimeediasüsteem
- Sageli — manuaalne konditsioneer
Style
III, IV põlvkondPopulaarseim valik — hea hinna ja mugavuse tasakaal.
- Kergsulamist veljed
- Sageli — automaatne kliimaseade
- Sageli — parkimisandurid
Xcellence
III põlvkond (alates 2017), IV põlvkondElegantsem versioon mugavust hindavatele juhtidele.
- Kõrgema klassi salongiviimistlus ja kroomdetailid
- Sageli — võtmeta sisenemine ja käivitamine
- Sageli — salongi ambientvalgustus
FR
III, IV põlvkondSportlik versioon — populaarseim sõidurõõmu hindajate seas.
- Sportlikud stanged ja suuremad veljed
- Sportistmed ja jäigem vedrustus
- Sageli — sõidurežiimide valik
X-Perience
III põlvkond (ST)Suurendatud kliirensiga universaal.
- Suurendatud kliirens
- Plastist kaitsekeredetailid
- Sageli — 4Drive nelikvedu
Cupra
III põlvkondVõimsaim III põlvkonna versioon 2.0 TSI mootoriga.
- Võimsus umbes 265–300 AG
- Sageli — adaptiivne vedrustus
- Suuremad pidurid ja sportlik viimistlus
IV põlvkonna varustustasemete võrdlus
| Reference | Style | Xcellence | FR | |
|---|---|---|---|---|
| Kellele sobib | Kõige odavamale autole | Igapäevasõiduks | Mugavuseks ja välimuseks | Sportlikuks sõiduks |
| Veljed (tavaliselt) | 16 tolli | 16–17 tolli | 17 tolli | 17–18 tolli |
| Salong | Lihtne viimistlus | Rohkem varustust | Elegantne viimistlus | Sportlikud istmed ja rool |
| Mootor (tavaliselt) | 1.0 TSI, 2.0 TDI | 1.0–1.5 TSI, 2.0 TDI | 1.5 TSI, 2.0 TDI, e-Hybrid | 1.5 TSI, 2.0 TDI, e-Hybrid |
| Hind kasutatud autode turul (suhteliselt) | € | €€ | €€€ | €€€ |
Enamikule ostjatele parim valik — Style koos 1.5 TSI või 2.0 TDI mootoriga. FR tasub valida sportliku välimuse ja sõiduomaduste tõttu, Xcellence aga mugavusvarustuse tõttu.
Plussid
- Sportlik disain ja juhitavus
- Tõestatud Volkswageni grupi tehnika, nagu Golfil
- Sageli odavam kui sarnaselt varustatud Golf
- Praktiline ST / Sportstourer universaal
Miinused
- FR-versioonide jäigem vedrustus halvematel teedel
- Kuiva siduriga DSG võib kalliks minna
- Varajaste IV põlvkonna autode multimeedia ja puutetundlikud juhtnupud
Korduma kippuvad küsimused
Mille poolest erineb SEAT Leon VW Golfist?
Leon ja Golf kasutavad sama platvormi ja mootoreid. Leonil on sportlikum disain ja sageli jäigem vedrustus, kasutatud autode turul on ta sageli odavam. Golf säilitab tavaliselt veidi paremini oma väärtust.
Kas tasub valida Leon FR?
FR on üks populaarsemaid Leon varustustasemeid: sportlik välimus, rohkem varustust ja sageli võimsamad mootorid. Selle vedrustus on aga jäigem, mistõttu halvematel teedel on sõita vähem mugav — tehke enne ostmist kindlasti proovisõit.
Mille poolest erinevad SEAT Leon ja Cupra Leon?
Alates 2020. aastast on Cupra eraldi kaubamärk. Cupra Leon on sportlikum ja kallim Leon-versioon, eristuva viimistlusega ja võimsamate mootoritega, sealhulgas 2.0 TSI ja laetavad hübriidid.
Milline Leon põlvkond on kasutatud auto ostmiseks parim?
Enamikule ostjatele sobib kõige paremini 2017–2020. aasta III põlvkond: hästi väljaarendatud ja IV põlvkonnast odavam. Kui oluline on moodne varustus ja hübriidversioonid, valige IV põlvkond, soovitavalt hilisemate aastate auto.
Uuendatud 2026-10-09 · Varustustasemed ja varustus erinevad turu ja mudeliaasta järgi — kontrollige konkreetse auto varustust. · Tõlgitud automaatselt





























