Voor bedrijven: pakketten, API en import →

Mini Countryman F60

Auto's · Productie 2017–2024

Mini Countryman F60, geproduceerd 2017–2024. Advertenties en informatie.

ADVERTENTIE AI Blog Autopilot — your blog writes itself

Generaties 3 generaties

Mini Countryman F60 te koop

Alle advertenties →

Prijs, €

Bouwjaar

Kilometerstand, km

Vermogen, kW

Verkoper

Uitrusting

Meer uitrusting
Exterieur
Elektronica
Interieur
Audio en video
Veiligheid
Beveiliging
Overige voordelen
Nog geen advertenties.
ADVERTENTIE Site SEO AI Audit — free SEO audit
Mini Countryman
Foto: Alexander Migl, CC BY-SA 4.0
Mini

MINI Countryman: R60, F60 en U25 generaties, motoren en uitvoeringen

De MINI Countryman is het grootste model van MINI, een compacte vijfdeurs SUV die ook met vierwielaandrijving ALL4 te koop is. We kijken naar de verschillen tussen de R60, F60 en U25 generaties, welke motoren er zijn, hoe de uitvoeringen zoals One, Cooper, Cooper S en andere verschillen en wat je moet controleren bij het kopen van een tweedehands auto.

Countryman kort samengevat

De Countryman werd in 2010 geïntroduceerd als de eerste vijfdeurs MINI. De eerste generatie (R60) werd geproduceerd van 2010 tot 2016, de tweede (F60) van 2017 tot 2024, en in 2024 werd de derde generatie (U25) geïntroduceerd, die aanzienlijk groter is en zowel benzinemotoren als elektrische motoren aanbiedt.

Net als andere MINI's worden de uitvoeringen ingedeeld naar motor: One, Cooper, Cooper S en John Cooper Works, en de diesels worden aangeduid met de letter D (Cooper D, Cooper SD). Vierwielaandrijving wordt aangeduid met ALL4. De Countryman behoudt de MINI-stijl en precieze besturing, maar is ruimtelijker dan de hatchback, waardoor hij ook geschikt is voor gezinnen.

R60, F60 en U25 — wat zijn de verschillen

De R60 generatie (2010–2016) is de goedkoopste manier om een Countryman te kopen. Hij is compacter en de binnenruimte wordt gedomineerd door een groot, rond centraal instrumentenpaneel, kenmerkend voor MINI's uit die tijd. De 1.6 benzinemotoren van deze generatie, net als die van de MINI Hatch uit die tijd, vereisen zorgvuldige onderhoud.

De F60 generatie (2017–2024) is groter, ruimtelijker en moderner, met BMW drie- en viercilindermotoren en een grotere kofferbak. Dit is de populairste generatie op de markt van tweedehands auto's. In 2020 werden de auto's vernieuwd met een aangepast voordeel en achterlichten met een ontwerp geïnspireerd door de vlag van Groot-Brittannië.

De U25 generatie (vanaf 2024) is groter en heeft een volledig vernieuwde interieur — in plaats van de gebruikelijke instrumenten is er een ronde OLED-scherm. Deze wordt aangeboden met benzine-, diesel- en elektrische motoren, maar er zijn nog maar weinig gebruikte auto's van dit type op de markt.

Motoren en versnellingsbakken

In de F60 generatie heeft de One meestal een 1.5 driecilinder benzine-motor (ongeveer 102 pk), de Cooper dezelfde 1.5 motor (ongeveer 136 pk), de Cooper S een 2.0 (ongeveer 178–192 pk), en de John Cooper Works een 2.0 (initieel ongeveer 231 pk, vanaf 2019 ongeveer 306 pk). De dieselversies zijn de One D (1.5, ongeveer 116 pk), Cooper D (2.0, ongeveer 150 pk) en Cooper SD (2.0, ongeveer 190 pk).

De oplaadbare hybride Cooper SE ALL4 combineert een 1.5 benzine- en een elektrische motor (samen ongeveer 224 pk); op alleen elektriciteit kan hij enkele tientallen kilometers rijden. In de R60 generatie overheersen de 1.6 benzine-motoren (Cooper ongeveer 122 pk, Cooper S met turbo ongeveer 184–190 pk) en de 1.6 en 2.0 diesel-motoren.

De versnellingsbakken zijn een 6-traps handgeschakelde of automatische. De voorwielaangedreven benzineversies van de F60 generatie hebben sinds 2018 meestal een 7-traps dubbelgekoppelde Steptronic-bak, terwijl de diesel- en sommige ALL4-versies een 8-traps klassieke automatische bak hebben.

Wat te controleren bij het kopen van een gebruikte Countryman

Bij een benzine-auto van de R60 generatie vraag of de distributieriem en de spanning ervan in orde zijn: een koude motor mag na het starten niet barsten, en frequent olie bijvullen is een waarschuwingsteken. In de turbo Cooper S motoren kunnen zich afzettingen vormen op de inlaatkleppen.

Controleer bij de F60 of er geen olie- of koelvloeistoflekken zijn, en bij de tweebakversie of de auto soepel van de plek komt. Bij dieselauto's die veel in de stad zijn gereden, controleer de fijnstoffilter (DPF) en de EGR-systeem.

Bij de ALL4-versies moet je ervoor zorgen dat de vierwielaandrijving zonder bijgeluiden werkt, vooral bij bochten. De staat van de oplaadbare hybride batterij is het overwegen waard om te diagnosticeren, en de rijgeschiedenis van alle auto's moet je controleren via de technische keuringen en serviceboekjes.

ADVERTENTIE Internetinė parduotuvė per 72 val. — internetines-parduotuves.lt

Versies

De uitrusting van de MINI hangt sterk af van de gekozen pakketten (bijvoorbeeld Pepper, Chili, later Classic, JCW Trim); we geven de belangrijkste versies en hun standaarduitrusting aan.

One / One D

R60, F60

De eenvoudigste en goedkoopste versie.

  • Een motor met minder vermogen
  • Vaak 16-inch velgen
  • Eenvoudigere uitrusting

Cooper

R60, F60

De populairste versie — een goede balans tussen vermogen en verbruik.

  • 1.5 driecilinder motor (F60)
  • Vaak het Pepper of Chili uitrustingspakket
  • Vaak — LED-koplampen

Cooper D / Cooper SD

R60, F60

De dieselversies zijn geschikt voor veel rijders.

  • Minder brandstofverbruik in de stad
  • Vaak — 8-traps automatische versnellingsbak (F60)
  • Vaak — ALL4 vierwielaandrijving

Cooper S

R60, F60

Een sportievere benzineversie.

  • 2.0 viercilinder motor (F60)
  • Luchtinlaatopening op de motorhaak
  • Vaak — sportieve stoelen en grotere stuurwielen

Cooper SE ALL4

F60, 2017–2024

Oplaadbare hybride met vierwielaandrijving.

  • 1.5 benzine- en elektromotor
  • Elektrisch — alleen voor korte ritten
  • Een beetje kleinere kofferbak

John Cooper Works

R60, F60, U25

De krachtigste versie met vierwielaandrijving.

  • F60 vanaf 2019 — ongeveer 306 pk
  • Sportieve remmen en bumpers
  • Standaard ALL4 aandrijving

Vergelijking van de F60 generaties

CooperCooper DCooper SCooper SE ALL4
Voor wie geschiktVoor dagelijks gebruikVoor veel rijdersVoor rijcomfortKorte ritten op elektriciteit
Bandensets (meest voorkomend)16–17 inch17 inch17–18 inch17–18 inch
Motor1.5, 3 cilinders, 136 pk2.0 diesel, 150 pk2.0, 178–192 pk1.5 + elektromotor, ongeveer 224 pk
VersnellingsbakVoorwielaandrijving, minder vaak ALL4Voorwielaandrijving of ALL4Voorwielaandrijving of ALL4ALL4
Prijs op de markt van gebruikte auto's (relatief)€€€€€€€

Voor de meeste kopers is de F60 generatie Cooper de beste keuze, en voor degenen die veel rijden, de Cooper D. De Cooper S is de keuze als je meer avontuur zoekt, en de Cooper SE ALL4 alleen als je de mogelijkheid hebt om de auto regelmatig op te laden.

Pluspunten

  • De ruimste MINI — geschikt voor het hele gezin
  • Kwaliteitsvolle, stijlvolle interieur
  • Mogelijkheid tot vierwielaandrijving ALL4
  • Precies, kenmerkend voor MINI

Minpunten

  • De benzinemotoren van de R60 generatie vereisen zorgvuldige onderhoud
  • Stijve ophanging, vooral met grote velgen
  • Op de markt voor gebruikte auto's is deze vaak duurder dan vergelijkbare crossovers

Veelgestelde vragen

Wat is het verschil tussen de Countryman en de MINI Hatch?

De Countryman is een grotere vijfdeurs crossover met een hoger zithoogte, ruimere achterbank en een grotere kofferbak. Bovendien kan hij vierwielaandrijving ALL4 hebben, wat de hatchback niet kan.

Welke generatie Countryman is de beste keuze bij een gebruikte auto?

Voor veel kopers is de F60 generatie de beste keuze, vooral na de update van 2020: hij is ruimder, moderner en heeft minder bekende motorproblemen dan de R60. De R60 is goedkoper, maar dan is een goede onderhoudsgeschiedenis extra belangrijk.

Is het de moeite waard om voor ALL4 te kiezen?

ALL4 is de beste keuze als je vaak over onverharde wegen rijdt of in de winter over gladde wegen. Voor de stad is voorwielaandrijving voldoende — zo'n auto is eenvoudiger en iets zuiniger.

Is het de moeite waard om een gebruikte Cooper SE ALL4 te kopen?

Het is de moeite waard als je de auto thuis of op het werk kunt opladen en meestal korte afstanden rijdt. Als je de hybride niet oplaadt, zal hij zwaarder en minder zuinig zijn dan een standaard benzine Cooper.

Bijgewerkt 2026-10-09 · Uitvoeringen en uitrusting verschillen per markt en bouwjaar — controleer de uitrusting van de specifieke auto. · Automatisch vertaald

Reacties

Nog geen reacties over de Mini Countryman. Deel uw ervaring.

Log in om te reageren

Andere modellen Mini

Mini →
ADVERTENTIE AI Blog Autopilot — your blog writes itself