Uzņēmumiem: plāni, API un imports →

Mini Countryman F60

Automašīnas · Ražots 2017–2024

Mini Countryman F60, ražots 2017–2024. Sludinājumi un informācija.

REKLĀMA AI Blog Autopilot — your blog writes itself

Paaudzes 3 paaudzes

Mini Countryman F60 sludinājumi

Visi sludinājumi →

Cena, €

Gads

Nobraukums, km

Jauda, kW

Pārdevējs

Aprīkojums

Vairāk aprīkojuma
Eksterjers
Elektronika
Salons
Audio un video
Drošība
Aizsardzība
Citas priekšrocības
Pagaidām sludinājumu nav.
REKLĀMA Internet Solutions — IT services for business since 2011
Mini Countryman
Foto: Alexander Migl, CC BY-SA 4.0
Mini

MINI Countryman: R60, F60 un U25 paaudzes, dzinēji un versijas

MINI Countryman — lielākais MINI modelis, kompakts piecu durvju krosovers, kuru var iegādāties arī ar ALL4 pilnpiedziņu. Apskatām, ar ko atšķiras R60, F60 un U25 paaudzes, kādi dzinēji ir sastopami, ar ko atšķiras One, Cooper, Cooper S un citas versijas, kā arī to, ko pārbaudīt, pērkot lietotu auto.

Countryman īsumā

Countryman tika prezentēts 2010. gadā kā pirmais piecu durvju MINI. Pirmā paaudze (R60) ražota 2010.–2016. gadā, otrā (F60) — 2017.–2024. gadā, bet 2024. gadā tika prezentēta trešā (U25), kas ir ievērojami paaugusies un tiek piedāvāta gan ar iekšdedzes, gan ar elektromotoriem.

Tāpat kā citiem MINI, versijas tiek iedalītas pēc dzinēja: One, Cooper, Cooper S un John Cooper Works, savukārt dīzeļdzinēji tiek apzīmēti ar burtu D (Cooper D, Cooper SD). Pilnpiedziņa tiek apzīmēta ar ALL4. Countryman saglabā MINI stilu un precīzu vadāmību, taču ir ievērojami ietilpīgāks par hečbeku, tāpēc ir piemērots arī ģimenei.

R60, F60 un U25 — ar ko tie atšķiras

R60 paaudze (2010.–2016.) — lētākais veids, kā iegādāties Countryman. Tā ir kompaktāka, un salonā dominē liels, apaļš centrālais mērinstruments, kas bija raksturīgs tā laika MINI. Šīs paaudzes 1.6 benzīna dzinēji, tāpat kā tā laika MINI Hatch, prasa rūpīgu apkopi.

F60 paaudze (2017.–2024.) ir lielāka, ietilpīgāka un modernāka, ar BMW trīs un četru cilindru dzinējiem, kā arī lielāku bagāžnieku. Tā ir populārākā paaudze lietoto auto tirgū. 2020. gadā atjauninātie automobiļi ieguva pārveidotu priekšdaļu un aizmugurējos lukturus ar Lielbritānijas karoga motīvu.

U25 paaudze (kopš 2024. gada) ir vēl lielāka un ar pilnīgi citādu salonu — ierasto mērinstrumentu vietā ir uzstādīts apaļš OLED ekrāns. Tā tiek piedāvāta ar benzīna, dīzeļa un elektriskajiem dzinējiem, taču lietoto auto tirgū šādu automobiļu pagaidām ir maz.

Dzinēji un ātrumkārbas

F60 paaudzē One versijai visbiežāk ir 1.5 trīs cilindru benzīna dzinējs (aptuveni 102 ZS), Cooper — tas pats 1.5 dzinējs (aptuveni 136 ZS), Cooper S — 2.0 (aptuveni 178–192 ZS), bet John Cooper Works — 2.0 (sākumā aptuveni 231 ZS, no 2019. gada — aptuveni 306 ZS). Dīzeļversijas — One D (1.5, aptuveni 116 ZS), Cooper D (2.0, aptuveni 150 ZS) un Cooper SD (2.0, aptuveni 190 ZS).

Uzlādējamais hibrīds Cooper SE ALL4 apvieno 1.5 benzīna un elektromotoru (kopējā jauda aptuveni 224 ZS); tikai ar elektrību tas var nobraukt vien dažus desmitus kilometru. R60 paaudzē dominē 1.6 benzīna dzinēji (Cooper — aptuveni 122 ZS, Cooper S ar turbīnu — aptuveni 184–190 ZS) un 1.6, kā arī 2.0 dīzeļdzinēji.

Ātrumkārbas — 6 pakāpju manuālā vai automātiskā. F60 paaudzes priekšpiedziņas benzīna versijām no 2018. gada visbiežāk ir 7 pakāpju divu sajūgu Steptronic kārba, bet dīzeļversijām un daļai ALL4 versiju — 8 pakāpju klasiskā automātiskā.

Ko pārbaudīt, pērkot lietotu Countryman

R60 paaudzes benzīna automobiļiem pajautājiet, vai ir mainīta sadales ķēde un tās spriegotājs: aukstam dzinējam pēc iedarbināšanas nevajadzētu grabēt, un bieža eļļas papildināšana ir brīdinājuma signāls. Turbodzinējiem Cooper S uz ieplūdes vārstiem var uzkrāties nogulsnes.

F60 paaudzē pārbaudiet, vai nav eļļas vai dzesēšanas šķidruma noplūžu, un ar divu sajūgu kārbu — vai automobilis uzsāk kustību vienmērīgi. Dīzeļautomobiļiem, kas daudz braukuši pilsētā, apskatiet kvēpu filtru (DPF) un EGR sistēmu.

ALL4 versijās pārliecinieties, ka pilnpiedziņa darbojas bez liekām skaņām, īpaši pagriezienos. Uzlādējamā hibrīda akumulatora stāvokli ir vērts pārbaudīt ar diagnostiku, bet visu automobiļu nobraukumu — pēc tehniskās apskates un servisa ierakstiem.

REKLĀMA Talkmio LiveChat: AI live chat for your website, 24/7

Versijas

MINI aprīkojums ir ļoti atkarīgs no izvēlētajām pakotnēm (piem., Pepper, Chili, vēlāk — Classic, JCW Trim); norādām galvenās versijas un tām raksturīgo aprīkojumu.

One / One D

R60, F60

Vienkāršākā un lētākā versija.

  • Mazākas jaudas dzinējs
  • Visbiežāk 16 collu diski
  • Vienkāršāks aprīkojums

Cooper

R60, F60

Populārākā versija — laba jaudas un patēriņa līdzsvarotība.

  • 1.5 trīs cilindru dzinējs (F60)
  • Bieži — Pepper vai Chili aprīkojuma pakotne
  • Bieži — LED lukturi

Cooper D / Cooper SD

R60, F60

Dīzeļversijas tiem, kas daudz brauc.

  • Mazāks degvielas patēriņš ārpus pilsētas
  • Bieži — 8 pakāpju automātiskā kārba (F60)
  • Bieži — ALL4 pilnpiedziņa

Cooper S

R60, F60

Sportiskāka benzīna versija.

  • 2.0 četru cilindru dzinējs (F60)
  • Gaisa ieplūdes atvere uz motora pārsega
  • Bieži — sporta sēdekļi un lielāki diski

Cooper SE ALL4

F60, 2017.–2024.

Uzlādējamais hibrīds ar pilnpiedziņu.

  • 1.5 benzīna un elektromotors
  • Elektrība — tikai īsiem braucieniem
  • Nedaudz mazāks bagāžnieks

John Cooper Works

R60, F60, U25

Jaudīgākā versija ar pilnpiedziņu.

  • F60 no 2019. gada — aptuveni 306 ZS
  • Sporta bremzes un bamperi
  • Standarta ALL4 pilnpiedziņa

F60 paaudzes versiju salīdzinājums

CooperCooper DCooper SCooper SE ALL4
Kam piemērotsIkdienas braukšanaiTiem, kas daudz braucBraukšanas priekamĪsiem braucieniem ar elektrību
Diski (visbiežāk)16–17 coll.17 coll.17–18 coll.17–18 coll.
Dzinējs1.5, 3 cilindri, 136 ZS2.0 dīzelis, 150 ZS2.0, 178–192 ZS1.5 + elektromotors, apmēram 224 ZS
PiedziņaPriekšējā piedziņa, retāk ALL4Priekšējā piedziņa vai ALL4Priekšējā piedziņa vai ALL4ALL4
Cena lietotu auto tirgū (relatīvi)€€€€€€€

Vairumam pircēju labākā izvēle ir F60 paaudzes Cooper, bet tiem, kas daudz brauc — Cooper D. Cooper S ir vērts izvēlēties, ja vēlaties vairāk azarta, savukārt Cooper SE ALL4 — tikai tad, ja jums ir iespēja regulāri uzlādēt automobili.

Priekšrocības

  • Visietilpīgākais MINI — piemērots arī ģimenei
  • Kvalitatīvs, stilīgs salons
  • Pieejama visu riteņu piedziņa ALL4
  • Precīza, MINI raksturīga vadāmība

Trūkumi

  • R60 paaudzes benzīna dzinējiem nepieciešama rūpīga apkope
  • Cieta piekare, īpaši ar lieliem diskiem
  • Lietotu auto tirgū bieži dārgāks par līdzīga izmēra krosoveriem

Biežāk uzdotie jautājumi

Ar ko Countryman atšķiras no MINI Hatch?

Countryman ir lielāks piecu durvju krosoveris ar augstāku sēdpozīciju, ietilpīgāku aizmugurējo rindu un lielāku bagāžnieku. Turklāt tam var būt visu riteņu piedziņa ALL4, kādas hečbekam nav.

Kura Countryman paaudze ir vislabākā, pērkot lietotu?

Vairumam pircēju labākā izvēle ir F60 paaudze, īpaši pēc 2020. gada atjauninājuma: tā ir ietilpīgāka, modernāka un tai ir mazāk zināmu dzinēja problēmu nekā R60. R60 ir lētāka, taču tai īpaši svarīga ir apkopes vēsture.

Vai ir vērts izvēlēties ALL4?

ALL4 noderēs, ja bieži braucat pa grants ceļiem vai ziemā pa slideniem ceļiem. Pilsētai pietiek ar priekšējo riteņu piedziņu — tāds automobilis ir vienkāršāks un nedaudz ekonomiskāks.

Vai ir vērts pirkt lietotu Cooper SE ALL4?

Ir vērts, ja varat uzlādēt automobili mājās vai darbā un visbiežāk braucat īsus attālumus. Ja hibrīdu nelādēsiet, tas būs smagāks un ne ekonomiskāks par parastu benzīna Cooper.

Atjaunināts 2026-10-09 · Komplektācijas un aprīkojums atšķiras atkarībā no tirgus un izlaiduma gada — konkrētā auto aprīkojumu pārbaudiet. · Tulkots automātiski

Komentāri

Komentāru par Mini Countryman vēl nav. Dalieties pieredzē.

Piesakieties, lai komentētu

Citi modeļi Mini

Mini →
REKLĀMA PostRSS — automatic posting to social networks