Range Rover Sport: L494 ja L461 põlvkonnad, mootorid ja varustused
Range Rover Sport on sportlikum ja veidi kompaktseim Range Roveri vend. See ühendab luksuslikku sisekuju tõelise maasturiga. Vaadame kasutuskataloogis kõige sagedamini esinevat L494 põlvkonda, uuemat L461, populaarseid mootoreid, varustusi ja seda, mida enne ostmist kontrollida tuleb.
Range Rover Sport lühidalt
Range Rover Sport toodetakse alates 2005. aastast. Kõik põlvkonnad on varustatud nelja ratta vedukiga, enamik automaatidega ja õhupõhjaga suspensiooniga ning Terrain Response sõidurežiimide süsteemiga, mistõttu see ületab palju keerulisemaid takistusi kui enamik luksuslikke maastureid. L494 põlvkonnas oli võimalik tellida ka kolmas istmerida (5+2).
Kasutuskataloogis hindatakse seda mudelit imetlevate väljanägude, mugavuse ja maanteelõõri tõttu. Siiski on tal ka mitte eriti hea usaldusväärsusmaine maine, mistõttu hooldushistoria ja tähelepanelik kontroll on siin eriti olulised.
L320, L494 ja L461 — millised on erinevused
Esimene põlvkond (L320, 2005–2013) loodi Discovery 3 alusel: tugev, kuid raskem. 2009. aasta uuenduse järel sai see moodsamaks sisekujuga ja uute mootoritega, sealhulgas 3.0 TDV6 diiselmootoriga. Täna on see kõige odavam variant, kuid enamikule autodele on vaja olulisi investeeringuid.
Teine põlvkond (L494, 2013–2022) — kõige populaarsem kasutusautode turul. Alumiiniumist karosseri võimaldas massi märgatavalt vähendada ja sisekuju muutus lähemal suurele Range Roverile. 2017. aasta lõpus uuendatud versioon sai uued valgustid, Touch Pro Duo süsteemi kahega puutekraaniga ja laaditava hübriidi P400e.
Kolmas põlvkond (L461, alates 2022) — veel minimalistlikum disain, suurem kumer ekraan, kerge hübriidmootorid ja laaditavad hübriidid, mis sõidavad ainult elektriga palju kauem kui eelmised. Kasutusautode turul neid veel vähe on.
Mootorid ja käigukastid
L494 põlvkonnas on kõige sagedamini 3.0 V6 diiselmootorid — TDV6 (umbes 258 hj) ja SDV6 (umbes 292–306 hj), samuti 4.4 SDV8 (umbes 339 hj) ja 2.0 SD4 (umbes 240 hj). Bensiinimootorid — 3.0 V6 ja 5.0 V8 kompressoriga (SVR versioonis — umbes 550–575 hj), laaditav hübriid P400e, ning viimaste tootmis aastate jooksul uued 3.0 rida kuue silindri Ingenium mootorid kerge hübriidiga (nt. P400, D300).
L461 põlvkonnas pakutakse 3.0 rida kuue silindri diiselmootoreid (D250, D300, D350), bensiinimootor P400, laaditavad hübriidid (P440e, P510e), 4.4 V8 mootor P530 ja võimsaim SV versioon.
Kõik versioonid on varustatud 8-käigulise ZF automaatkäigukastiga. Paljud autod on ka redutseeriva käiguga (kahe käiguga jagamise kast), mis on kasulik mudas ja raskete prügikastide vedamisel — lubatud vedada kuni 3,5 t.
Mida kontrollida Range Rover Sport ostmisel
Pneumaatiline vedrustus — tavalisemad kulud: kontrollige, kas auto ei langu pärast ööd, kas kõrgus ei muutu ja kas pole hoiatusi. Vaadake ka elektronika vead, multimediasüsteemi kippsed ja niiskust autosaalis, mida võivad põhjustada vee voolukanalid.
3.0 TDV6 ja SDV6 mootorites esineb plekkplokkide kulumisvead, eriti kui õli vahetatakse harva, ja 2.0 Ingenium diiselmootorites — jaotuse ahela venitamine. Diiselmootoritega autodes kontrollige ka karmide osakeste filtri (DPF), EGR ja AdBlue süsteeme.
Kere on aluminiumi, mistõttu selle remont pärast õnnetust on keerulisem — vaadake osade vahele ja värvi paksust. Kui auto on sõitnud maanteelt välja, kontrollige alumist osa ja võrgle seda hooldusraamatuga.
Väljavõtted
Nimed ja varustus erinevad turu ja aastate järgi; me anname tavaliselt Euroopas leiduvad väljavõtted.
SE
L494, L461Basiiväljavõte, kus on juba palju varustust.
- Ühekõrruseline salong ja elektriliselt reguleeritavad istmed
- Navigatsioon ja multimediasüsteem puutekraaniga
- Tihti — tagavaatekaamera
HSE
L494, L461Populaarseim väljavõte — rohkem mugavust ja varustust.
- Parima kvaliteediga nahk ja mugavamad istmed
- Meridian heli süsteem
- Tihti — paneelkatust
HSE Dynamic
L494Sportlikuma väljaku HSE versioon.
- Sportlikud puhverid ja tumedad välised detailid.
- Tihti – 21 tolli rataste.
- Tihti – punased pidurite tugid.
Autobiography Dynamic
L494Kõrgeim standardne varustus, mis pakub rohkem varustust.
- Luksuslikum salongi sisustus.
- Tihti – 21–22 tolli rataste.
- Rohkem mugavust ja abivõistluste süsteeme.
SVR
L494Sportlik versioon 5.0 V8 turbo mootoriga.
- Umbes 550–575 hj.
- Sportlikud istmed ja väljundsüsteem.
- Suured kütuse kulud ja kallid hoolduskulud.
Dynamic SE / Dynamic HSE
L461Viimase põlvkonna sportlikuma väljaku varustused.
- Sportlikuma välise sisustus.
- Suur multimeediaekraan
- Hübridi- või laadimishübridimootorid
L494 põlvkonna variandid võrreldes
| SE | HSE | HSE Dynamic | Autobiography Dynamic | |
|---|---|---|---|---|
| Kellele sobib | Hind ja varustus tasakaal | Mugavuseks | Spordiline väljanäitus | Enamik luksuslikkust |
| Rattad (tavaliselt) | 19–20 tolli | 20 tolli | 21 tolli | 21–22 tolli |
| Sisemus | Üksik | Peenemad pehmendus, Meridian heli süsteem | Sportlikud detailid | Luksuslik sisustus |
| Kasutatud turul hinnad (suuresti) | € | €€ | €€ | €€€ |
Enamikus ostjatele on parim valik HSE või HSE Dynamic SDV6 või uuema D300 mootoriga. Autobiography Dynamic on hea valik varustuse pärast, aga SVR on ainult neile, kes on valmis suurt kulu kandele ja hoolduskuludele.
Plussid
- Luksuslik sisemus ja imetlev väljanägu
- Täielikud maasturite võimalused ilma teedeta
- Võimalus vedada kuni 3,5 t kaaslast
- Laius valik mootoreid
Miinused
- Ei eriti hea usaldusväärsus
- Kallis õhupidurite ja elektronika remond
- Suured kütuse kulud V8 mootoritega
Korduma kippuvad küsimused
Kas on parim Range Rover Sporti ostmise?
Paljududel on 2018–2022 aasta uuendatud L494 mudel: moodsam interjöör, rohkem varustust ja suur valik mootoreid. L461 on uuem ja moodsam, kuid kasutatud turul veel haruldane ja palju kallim.
Mis on erinevus Range Rover Sporti ja Range Rover vahel?
Range Rover Sport on lühem, madalam ja spordilisem, aga suur Range Rover on suunatud suurima mugavuse ja ruumi taga. Tehnika ja mootorid on sageli ühised.
Kas Range Rover Sport on usaldusväärne?
Palju sõltub hooldusest: hästi hooldatud autod tekitavad vähem probleeme, kuid õhupõhine suspensioon, elektronika ja mõned diiselmootorid võivad nõuda kallimaid remonditöid. Enne ostmist on vajalik diagnostika ja kontroll servisis.
Uuendatud 2026-10-09 · Varustustasemed ja varustus erinevad turu ja mudeliaasta järgi — kontrollige konkreetse auto varustust. · Tõlgitud automaatselt





























