Voor bedrijven: pakketten, API en import →

Mercedes-Benz Sprinter VS30

Bedrijfswagens · Productie 2018–

Mercedes-Benz Sprinter VS30, geproduceerd 2018–. Advertenties en informatie.

ADVERTENTIE Site SEO AI Audit: Every SEO issue on your site

Generaties 3 generaties

Mercedes-Benz Sprinter VS30 te koop

Alle advertenties →

Prijs, €

Bouwjaar

Kilometerstand, km

Vermogen, kW

Verkoper

Uitrusting

Meer uitrusting
Exterieur
Elektronica
Interieur
Audio en video
Veiligheid
Beveiliging
Overige voordelen
Nog geen advertenties.
ADVERTENTIE Site AI Audit — free website audit
Mercedes-Benz Sprinter
Foto: Vauxford, CC BY-SA 4.0
Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Sprinter: generaties W906 en W907, motoren en uitvoeringen

Mercedes-Benz Sprinter — de leider in de klasse van grote bestelwagens, veel gebruikt voor vracht- en passagiersvervoer. We kijken naar de verschillen tussen de generaties W906 en W907, welke motoren en carrosserie-uitvoeringen het meest voorkomen en wat je moet controleren bij het kopen van een gebruikte Sprinter.

Sprinter kort samengevat

De Sprinter wordt al sinds 1995 geproduceerd en kent drie generaties: W901–W905 (1995–2006), W906 (2006–2018) en W907 (sinds 2018). In de tweedehandsmarkt in Nederland kom je het meest de W906 en W907 tegen.

De belangrijkste carrosserie-uitvoeringen zijn de bestelwagen, de passagiersmicrobus (Tourer, Transfer en dergelijke) en het chassis met cabine, waarop je bijvoorbeeld laadbakken, koelkasten en andere opbouw kunnen monteren. Er zijn verschillende lengtes en hoogtes beschikbaar, en het totale gewicht varieert van ongeveer 3 tot 5 ton.

Het nummer in de naam geeft de uitvoering aan: de eerste cijfer geeft de gewichtsklasse aan (bijvoorbeeld 3xx — 3,5 ton, 5xx — 5 ton), en de laatste twee cijfers geven ongeveer de kracht aan (bijvoorbeeld 316 CDI — ongeveer 160 pk).

Welke generatie kiezen

W906 (2006–2018) — de meest voorkomende keuze op de tweedehandsmarkt. In 2013 kregen de auto's een nieuw voordeel, meer veiligheidssystemen en Euro 6-motoren. Deze generatie is betrouwbaar, maar vaak al heel veel gereden.

W907 (sinds 2018) heeft een modernere cabine met MBUX-multimedia, meer hulpvaarsystemen en een bredere keuze aan versnellingsbakken: achterwielaandrijving, vierwielaandrijving, en voor het eerst ook voorwielaandrijving. Er is ook een elektrische eSprinter.

Er zijn steeds minder W901–W905 op de markt: ze zijn goedkoop, maar vaak zwaar aangetast door roest, dus alleen in uitstekende staat de moeite waard.

Motoren en versnellingsbakken

De W906 heeft meestal 2.1 l viercilinder CDI-diesels (ongeveer 90–165 pk) en 3.0 l V6 CDI (ongeveer 184–190 pk). Euro 6-versies hebben een AdBlue-systeem.

De W907 had aanvankelijk 2.1 l viercilinder- en 3.0 l V6-diesels, maar na een update rond 2023 werden deze vervangen door een nieuwere 2.0 l viercilinder-diesel.

Versnellingsbakken — 6-traps handgeschakeld of automatisch: W906 — 5-traps, later 7G-Tronic Plus, W907 — 7G-Tronic Plus of 9G-Tronic.

Wat te controleren bij het kopen van een gebruikte Sprinter

Controleer de rijafstand op basis van service- en technische inspectierapporten — een werkende Sprinter rijdt vaak veel meer dan een personenauto. Bij een handgeschakelde versnellingsbak controleer je de koppeling en de dubbele koppelingspedaal, bij een automatische versnellingsbak of de versnellingen soepel schakelen.

In CDI-motoren kunnen er problemen zijn met de injectorspruitstukken — controleer of er geen lekkages zijn rond de injectors en of er geen uitlaatgassen ruiken. Controleer ook de DPF, EGR en AdBlue-systemen, en een koude motor mag na het starten niet roken.

Rost is een bekend probleem bij de Sprinter: controleer de onderkant van de deuren, wielkasten, drempels, de onderkant van de achterdeuren en het chassis. Versies van meer dan 3,5 ton mogen alleen worden bestuurd met een C-rijbewijs, en bij het vervoeren van lading is vaak ook een tachograaf vereist.

ADVERTENTIE Internetinė parduotuvė per 72 val. — internetines-parduotuves.lt

Carrosserie-versies

Caravanversies, lengtes, hoogtes en uitrusting verschillen per markt en jaar; we geven de meest voorkomende versies in Europa weer.

Furgonas

W906, W907

De meest voorkomende versie is een bestelwagen met verschillende lengtes en hoogtes.

  • Verschillende lengtes en dakhoogtes
  • Schuifdeuren aan de zij- en achterkant
  • Vaak — 3,5 t totaal gewicht

Keleivinis (Tourer)

W906, W907

Personenmicrobus voor passagiers; de W907 wordt ook wel Tourer genoemd.

  • Vaak 8–9 zitplaatsen, in langere versies meer
  • Ruiten en verwarming in de hele cabine
  • Vaak — een aparte klimatisering voor de cabine

Mikroautobusas

W906, W907

Fabrieksmodellen (Transfer, City) en omgebouwde microbussen met meer zitplaatsen.

  • Vaak — meer dan 9 zitplaatsen
  • Vaak — een hoog dak en een bagageruimte
  • Er kan een rijbewijs van categorie D1 nodig zijn

Važiuoklė su kabina

W906, W907

Basis voor opbouw, koelkasten en andere aanbouw.

  • Versies met één of twee cabines
  • Vaak — dubbele achterwielen in zwaardere versies
  • Vaak — 5 ton totale massa

4x4

W906, W907

Versie met vierwielaandrijving voor zwaardere wegomstandigheden

  • Vierwielaandrijving
  • Grotere wankel
  • Minder vaak aangetroffen en duurder

Vergelijking van Sprinter carrosserieversies

FurgonasKeleivinisVažiuoklė su kabina4x4
Voor wie geschiktVoor vrachttransportVoor passagierstransportVoor aanhangwagens en zware ladingVoor zwaardere wegomstandigheden
Totale massa (vaak)3,5 ton3,5 ton en zwaarder3,5–5 ton3,5 ton en zwaarder
Passagierscompartiment of laadruimteGesloten laadruimtePassagierscompartimentZijkant of voorbouwVerschillende carrosserieën
Motor2.1 CDI, minder vaak V62.1 CDI, V62.1 CDI, V6Vaak krachtiger
Prijs op de markt van gebruikte auto's (relatief)€€€€€€€€

Voor de meeste kopers is de beste keuze een 3,5 ton furgon met een 2,1 liter (of nieuwere 2,0 liter) diesel. 4x4 en V6 versies zijn alleen de moeite waard als je ze echt nodig hebt.

Pluspunten

  • Ruime laadruimte en een breed scala aan versies
  • Betrouwbare motoren en achterwielaandrijving
  • Grote beschikbaarheid van reserveonderdelen en monteurs
  • Kiesbaar tot 5 ton totaal gewicht

Minpunten

  • Rust, vooral in oudere auto's
  • Duerzame reparaties en onderdelen ten opzichte van sommige concurrenten
  • Hoge kilometerstanden bij veel gebruikte auto's

Veelgestelde vragen

Welke Sprinter generatie is de beste om tweedehands te kopen?

Voor de meeste kopers is de beste keuze de vernieuwde 2013–2018 W906 of W907. De W906 is goedkoper en eenvoudiger te onderhouden, terwijl de W907 moderner is met meer veiligheidsuitrusting.

Wat betekenen de cijfers in de Sprinter naam?

Het eerste cijfer geeft de gewichtsklasse aan (bijv., 3xx — 3,5 ton, 5xx — 5 ton), en de laatste twee geven ongeveer de motorvermogen weer: 316 CDI — ongeveer 160 pk, 319 CDI — ongeveer 190 pk.

Kan je een Sprinter rijden met een B-rijbewijs?

Ja, als het totale gewicht van de auto niet meer dan 3,5 ton is. Voor zwaardere versies heb je een C1 of C-rijbewijs nodig, en bij het vervoeren van lading vaak ook een tachograaf.

Is het de moeite waard om een Sprinter met een V6 motor te kopen?

De V6 trekt beter, vooral in een zwaar beladen auto of met een aanhangwagen, maar hij verbruikt meestal meer brandstof en is duurder in onderhoud. Voor de meeste taken is een viercilinder diesel voldoende.

Bijgewerkt 2026-10-09 · Uitvoeringen en uitrusting verschillen per markt en bouwjaar — controleer de uitrusting van de specifieke auto. · Automatisch vertaald

Reacties

Nog geen reacties over de Mercedes-Benz Sprinter. Deel uw ervaring.

Log in om te reageren

Andere modellen Mercedes-Benz

Mercedes-Benz →
ADVERTENTIE Internet Solutions — IT services for business since 2011