Pre firmy: tarify, API a import →

Mini Countryman

Osobné autá · Výroba 2010–

Mini Countryman: generácie, roky výroby a inzeráty.

REKLAMA Site AI Audit: What to fix on your website

Generácie 3 generácie

Mini Countryman — inzeráty 1 inzerát

Všetky inzeráty →

Cena, €

Rok

Nájazd, km

Výkon, kW

Palivo

Prevodovka

Karoséria

Stav

Krajina

Predajca

Výbava

Ďalšia výbava
Exteriér
Elektronika
Interiér
Audio a video
Bezpečnosť
Zabezpečenie
Ďalšie výhody
Mini Countryman4

Mini Countryman

2013196 000 kmNaftaManuálna82 kWHatchback

Mini Countryman, 2013-09, hečbekas. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: mechaninė; variklis: 1.6 l, 82 kW; rida: 196 000 km. Galima papildoma mokama garantija. Galimas automobilio prist…

🇱🇹 Šiauliai · ID 306
5 300 €
REKLAMA Site AI Audit — free website audit
Mini Countryman
Foto: Alexander Migl, CC BY-SA 4.0
Mini

MINI Countryman: generácie R60, F60 a U25, motory a výbavy

MINI Countryman je najväčší model MINI, kompaktný päťdverový SUV, ktorý je možné kúpiť aj s pohonom všetkých kolies ALL4. Prehľadneme, čím sa líšia generácie R60, F60 a U25, ktoré motory sú k dispozícii, čím sa líšia výbavy One, Cooper, Cooper S a ďalšie a čo overiť pri kúpe použitého vozidla.

Countryman krátko

Countryman bol predstavený v roku 2010 ako prvý päťdverový MINI. Prvá generácia (R60) sa vyrábala v rokoch 2010–2016, druhá (F60) v rokoch 2017–2024, a v roku 2024 bola predstavená tretia generácia (U25), ktorá značne narástla a ponúka sa s motormi na spálenie a elektrickými motormi.

Akýkoľvek MINI, výbavy sú rozdelené podľa motora: One, Cooper, Cooper S a John Cooper Works, a dieselové motory sú označené písmenom D (Cooper D, Cooper SD). Pohon všetkých kolies je označený ako ALL4. Countryman zachováva štýl MINI a presný riadenie, no je o veľa priestornejší ako hatchback, preto je vhodný aj pre rodinu.

R60, F60 a U25 — čím sa líšia

Generácia R60 (2010–2016) je najlacnejšou možnosťou na kúpu Countryman. Je kompaktná, a v interiéri dominuje veľký okrúhly centrálny displej, typický pre MINI tej doby. Benzínové motory 1.6 tejto generácie, ako aj MINI Hatch tej doby, vyžadujú pečlivú údržbu.

Generácia F60 (2017–2024) je väčšia, priestornejšia a modernejšia, s motormi BMW s trojmi a štvormi valcami a väčším kufrom. Je to najpopulárnejšia generácia na trhu s použitými vozidlami. V roku 2020 obnovené automobily dostali zmenený predný koncový úsek a zadné svetlá s motívom vlajky Veľkej Británie.

Karta U25 (od roku 2024) je väčšia a má úplne iný interiér – miesto obyčajných prístrojov je tu okrúhly OLED displej. Ponúka sa s benzínovými, naftovými a elektrickými motormi, ale na trhu s použitými vozidlami takých aut je zatiaľ málo.

Motory a prevodovky

V karte F60 má One najčastejšie 1.5 trojvalcový benzínový motor (okolo 102 kW), Cooper – rovnaký 1.5 motor (okolo 136 kW), Cooper S – 2.0 (okolo 178–192 kW), a John Cooper Works – 2.0 (na začiatku okolo 231 kW, od roku 2019 – okolo 306 kW). Naftové verzie – One D (1.5, okolo 116 kW), Cooper D (2.0, okolo 150 kW) a Cooper SD (2.0, okolo 190 kW).

Nabíjateľný hybrid Cooper SE ALL4 kombinuje 1.5 benzínový a elektrický motor (spoločný výkon okolo 224 kW); iba na elektrinu môže ujsť len niekoľko desiatok kilometrov. V karte R60 prevládajú 1.6 benzínové (Cooper – okolo 122 kW, Cooper S s turbínou – okolo 184–190 kW) a 1.6 a 2.0 naftové motory.

Prevodovky – 6-stupňová manuálna alebo automatická. Benzínové verzie s predným pohonom z karte F60 od roku 2018 majú najčastejšie 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku Steptronic, naftové a niektoré verzie ALL4 – 8-stupňovú klasickú automatickú.

Čo skontrolovať pri kúpe použitého Countryman

V benzínovom vozidle z karte R60 skontrolujte, či je v poriadku rozvodový remeň a jeho napínanie: chladný motor po spustení nesmie chrapotať, a časté dopĺňanie oleja je varovný signál. V turbínových motoroch Cooper S sa môžu na sacích ventiloch hromadiť usadeniny.

V F60 zkontrolujte, či nie je únik oleja alebo chladiaceho média, a pri dvodverovej verzii — či sa auto hladko rozjazdí. Pri dieselových autách, ktoré často jazdili v meste, zkontrolujte filtr pevných častíc (DPF) a systém EGR.

V verziách ALL4 sa uistite, že všetky kolesá sú v prevádzke bez vedľajších hlukov, najmä pri zatáčkach. Staviať sa vyplatí zistiť stav nabíjacieho hybridného batérie pomocou diagnostiky, a stav všetkých aut — podľa záznamov technickej prehliadky a servisu.

REKLAMA Internetinė parduotuvė per 72 val. — internetines-parduotuves.lt

Verzie

Výbava MINI závisí od vybraných balíčkov (napr. Pepper, Chili, neskôr — Classic, JCW Trim); uvádzame základné verzie a ich typickú výbavu.

One / One D

R60, F60

Najjednoduchšia a najlacnejšia verzia.

  • Motor s menším výkonom
  • Často — 16-palcové kolesá
  • Jednoduchšia výbava

Cooper

R60, F60

Najobľúbenejšia verzia — dobrá rovnováha medzi výkonom a spotrebou.

  • 1,5 trojvalcový motor (F60)
  • Často — balíček výbavy Pepper alebo Chili
  • Často — LED svetlá

Cooper D / Cooper SD

R60, F60

Dieselové verzie pre častých jazdcov.

  • Menšia spotreba paliva v meste
  • Často — 8-stupňová automatická prevodovka (F60)
  • Často — ALL4 pohon všetkých kolies

Cooper S

R60, F60

Športnejšia verzia s benzínovým motorom.

  • 2.0 štvorvalcový motor (F60)
  • Vzduchový vstupný otvor na kryte motora
  • Často — športové sedadlá a väčšie volanty

Cooper SE ALL4

F60, 2017–2024

Nabíjateľný hybrid s pohonom všetkých kolies.

  • 1.5 benzínový a elektrický motor
  • Elektro — iba na krátke jazdy
  • Trochu menší kufriček

John Cooper Works

R60, F60, U25

Najsilnejšia verzia s pohonom všetkých kolies.

  • F60 od roku 2019 — približne 306 k
  • Športové brzdy a nárazníky
  • Štandardný ALL4 prevodovka

Porovnanie verzií F60 generácie

CooperCooper DCooper SCooper SE ALL4
Komu je vhodnýNa každodenné jazdyPre častých cestovateľovPre pohodlné jazdenieKratšie výlety na elektrinu
Pneumatiky (často)16–17 palcov17 palcov17–18 palcov17–18 palcov
Motor1.5, 3 valce, 136 k2.0 naftový, 150 k2.0, 178–192 k1.5 + elektromotor, približne 224 kW
PrevodovkaPredné kolesá, zriedkavejšie ALL4Predné kolesá alebo ALL4Predné kolesá alebo ALL4ALL4
Cena na trhu s použitými vozidlami (relatívne)€€€€€€€

Pre väčšinu kupujúcich je najlepším výberom F60 generácia Cooper, pre väčších jazdcov Cooper D. Cooper S je vhodný pre tých, ktorí chcú viac adrenalínu, a Cooper SE ALL4 len ak máte možnosť pravidelne nabíjať auto.

Výhody

  • Najväčší MINI – vhodný aj pre rodinu
  • Kvalitný, štýlový interiér
  • Možnosť pohonu všetkých kolies ALL4
  • Presný, MINI typický riadenie

Nevýhody

  • Benzinovým motorom R60 generácie je potrebná pečlivá údržba
  • Tuhá podvozok, zvlášť s veľkými kolesami
  • Na trhu s použitými vozidlam je často dražší než podobne veľké SUV

Časté otázky

Čo odlišuje Countryman od MINI Hatch?

Countryman je väčší päťdverový SUV s vyšším sedadlom, priestrannejším zadným radom a väčším kufrom. Okrem toho môže mať pohon všetkých kolies ALL4, ktorého nemá hatchback.

Ktorá generácia Countryman je najlepšia na kúpu použitého vozidla?

Pre väčšinu kupujúcich je najlepšou voľbou generácia F60, zvlášť po obnovení v roku 2020: je priestrannejšia, modernejšia a má menej známych problémov s motorom ako R60. R60 je lacnejšia, ale je dôležitá jej údržbová história.

Je vhodné vybrať si ALL4?

ALL4 je vhodné, ak často jazdíte po neupravených cestách alebo v zime po klzkom povrchu. Pre mesto stačí pohon predných kolies – takýto automobil je jednoduchší a trochu ekonomičnejší.

Je vhodné kúpiť použitý Cooper SE ALL4?

Je vhodné, ak môžete vozidlo nabíjať doma alebo v práci a často jazdíte krátke vzdialenosti. Ak hybrid nebudete nabíjať, bude ťažší a menej ekonomický než bežný benzínový Cooper.

Aktualizované 2026-10-09 · Výbavové stupne a výbava sa líšia podľa trhu a modelového roka — výbavu konkrétneho auta si overte. · Preložené automaticky

Komentáre

Zatiaľ žiadne komentáre k Mini Countryman. Podeľte sa o skúsenosti.

Prihláste sa a komentujte

Ďalšie modely Mini

Mini →
REKLAMA AI Blog Autopilot — your blog writes itself