4
Mini Countryman
Mini Countryman, 2013-09, hečbekas. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: mechaninė; variklis: 1.6 l, 82 kW; rida: 196 000 km. Galima papildoma mokama garantija. Galimas automobilio prist…
Mini Countryman: покоління, роки випуску та оголошення.
4
Mini Countryman, 2013-09, hečbekas. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: mechaninė; variklis: 1.6 l, 82 kW; rida: 196 000 km. Galima papildoma mokama garantija. Galimas automobilio prist…
MINI Countryman — найбільший за розмірами MINI, компактний п'ятидверний кросовер, який можна придбати і з повним приводом ALL4. Розглянемо, чим відрізняються покоління R60, F60 та U25, які двигуни зустрічаються, чим відрізняються One, Cooper, Cooper S та інші комплектації, а також що перевірити при купівлі підержаного.
Countryman був представлений у 2010 році як перший п'ятидверний MINI. Перше покоління (R60) вироблялося з 2010 по 2016 рік, друге (F60) — з 2017 по 2024 рік, а в 2024 році було представлено третє (U25), яке значно збільшилося в розмірах і пропонується як з двигунами внутрішнього згоряння, так і з електродвигунами.
Як і інші MINI, комплектації поділяються за двигуном: One, Cooper, Cooper S та John Cooper Works, а дизельні позначені літерою D (Cooper D, Cooper SD). Повний привід позначений ALL4. Countryman зберігає стиль MINI та точне керування, але значно просторіший за хетчбек, тому підходить і для сім'ї.
Покоління R60 (2010–2016) — найдешевший спосіб придбати Countryman. Воно більш компактне, а салон домінує великий округлий центральний прилад, характерний для MINI того часу. Бензинові двигуни 1.6 цього покоління, як і MINI Hatch того часу, вимагають ретельного обслуговування.
Покоління F60 (2017–2024) більше, просторіше та сучасніше, з три- та чотирициліндровими двигунами BMW та більшим багажником. Це найпопулярніше покоління на ринку підержаних автомобілів. У 2020 році оновлені автомобілі отримали змінений передок і задні ліхтарі з мотивом прапора Великої Британії.
U25 карта (з 2024 р.) ще більша і з повністю іншим салоном — замість звичайних приладів встановлений круглий OLED екран. Її пропонують з бензиновими, дизельними та електричними двигунами, але на ринку б/у автомобілів таких машин ще небагато.
У F60 карті One найчастіше встановлений 1.5 трициліндровий бензиновий двигун (близько 102 к.с.), Cooper — той самий 1.5 двигун (близько 136 к.с.), Cooper S — 2.0 (близько 178–192 к.с.), а John Cooper Works — 2.0 (спочатку близько 231 к.с., з 2019 р. — близько 306 к.с.). Дизельні версії — One D (1.5, близько 116 к.с.), Cooper D (2.0, близько 150 к.с.) та Cooper SD (2.0, близько 190 к.с.).
Завантажуваний гібрид Cooper SE ALL4 поєднує 1.5 бензиновий та електродвигун (загальна потужність близько 224 к.с.); на електротязі він може проїхати лише кілька десятків кілометрів. У R60 карті переважають 1.6 бензинові (Cooper — близько 122 к.с., Cooper S з турбіною — близько 184–190 к.с.) та 1.6 та 2.0 дизельні двигуни.
Коробки передач — 6-ступінчаста механічна або автоматична. У F60 карті передньопривідні бензинові версії з 2018 р. найчастіше мають 7-ступінчасту двомажовту Steptronic коробку, а дизельні та частина ALL4 версій — 8-ступінчасту класичну автоматичну.
У R60 карті бензинового автомобіля перевірте, чи не зношена ланцюгова передача та її натягувач: холодний двигун після запуску не повинен «троїти», а часті додавання оливи є попереднім сигналом. У турбованому Cooper S двигуні на впускних клапанах можуть накопичуватися відкладення.
F60 перевірте, чи нема витоків оливи або охолоджувальної рідини, а з двома амортизаторами — чи автомобіль плавно рухається з місця. Дизельні автомобілі, що багато їздили містом, перевірте фільтр твердих часток (DPF) та систему EGR.
У версіях ALL4 переконайтеся, що всіх колесний привід працює без побічних звуків, особливо на поворотах. Стан зарядного гібридного акумулятора варто перевірити діагностикою, а історію всіх автомобілів — за технічними оглядами та записами сервісу.
MINI оснащення сильно залежить від вибраних пакетів (наприклад, Pepper, Chili, пізніше — Classic, JCW Trim); ми вказуємо основні версії та їх оснащення.
Найпростіша та найдешевша версія.
Найпопулярніша версія — гарна потужність і баланс витрат.
Дизельні версії для тих, хто багато їздить.
Бензинова версія з більш спортивними характеристиками.
Завантажуваний гібрид з повним приводом.
Найпотужніша версія з повним приводом.
| Cooper | Cooper D | Cooper S | Cooper SE ALL4 | |
|---|---|---|---|---|
| Хто підійде | Для щоденних поїздок | Для тих, хто багато їздить | Для комфортного водіння | Короткі поїздки на електротязі |
| Шини (найчастіше) | 16–17 дюймів | 17 дюймів | 17–18 дюймів | 17–18 дюймів |
| Двигун | 1.5, 3 циліндри, 136 к.с. | 2.0 дизель, 150 к.с. | 2.0, 178–192 к.с. | 1.5 + електродвигун, близько 224 к.с. |
| Коробка передач | Передній привід, рідше ALL4 | Передній привід або ALL4 | Передній привід або ALL4 | ALL4 |
| Ціна на ринку підержаних авто (відносне) | € | €€ | €€ | €€ |
Для більшості покупців найкращий вибір — Cooper F60, а для тих, хто багато їздить — Cooper D. Cooper S варто обрати, якщо хочете більше адреналіну, а Cooper SE ALL4 — тільки якщо ви можете регулярно заряджувати автомобіль.
Countryman — це більший п'ятидверний кросовер з вищою посадкою, просторішим заднім рядом і більшим багажником. Крім того, він може мати повний привід ALL4, якого у хетчбека немає.
Для багатьох покупців найкращий варіант — модель F60, особливо після оновлення 2020 року: вона просторіша, сучасніша і має менше відомих проблем з двигунами, ніж R60. R60 дешевша, але для неї особливо важлива історія обслуговування.
ALL4 потрібен, якщо ви часто їздите по бездоріжжю або зимою по склизких дорогах. Для міста достатньо переднього приводу — такий автомобіль простіший і трохи економічніший.
Варто, якщо ви можете зарядити автомобіль вдома або на роботі і часто їздите короткі відстані. Якщо ви не заряджуєте гібрид, він буде важчим і менш економічним за звичайний бензиновий Cooper.
Оновлено 2026-10-09 · Комплектації та оснащення відрізняються залежно від ринку й року випуску — перевіряйте оснащення конкретного авто. · Перекладено автоматично
Коментарів про Mini Countryman ще немає. Поділіться досвідом.
Увійдіть, щоб коментуватиМи використовуємо необхідні файли cookie для роботи сайту. З вашої згоди ми також використовуватимемо аналітичні cookie та cookie для вимірювання реклами — щоб розуміти, як використовується сайт, і вимірювати результати реклами. Детальніше