Pro firmy: tarify, API a import →

BMW 2 Series Active Tourer

Osobní auta · Výroba 2014–

BMW 2 Series Active Tourer: generace, roky výroby a inzeráty.

REKLAMA AI Blog Autopilot — your blog writes itself

Generace 2 generace

BMW 2 Series Active Tourer — inzeráty 2 inzeráty

Všechny inzeráty →

Cena, €

Rok

Nájezd, km

Výkon, kW

Palivo

Převodovka

Karoserie

Stav

Země

Prodejce

Výbava

Další výbava
Exteriér
Elektronika
Interiér
Audio a video
Bezpečnost
Zabezpečení
Další výhody
BMW 2 Series Active Tourer 2254

BMW 2 Series Active Tourer 225

2018152 989 kmHybridAutomatická165 kWMPV

BMW 225, 2018-08, vienatūris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.5 l, 165 kW; rida: 152 989 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 41 km. Automobilį gali…

🇱🇹 Šiauliai · ID 244
9 900 €
BMW 2 Series Active Tourer 2184

BMW 2 Series Active Tourer 218

202457 777 kmBenzínAutomatická100 kWMPV

BMW 218 Active Tourer, 2024-03, vienatūris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.5 l, 100 kW; rida: 57 777 km. 6 000 km arba 6 mėn. pardavėjo garantija. Automobilį…

🇱🇹 Šiauliai · ID 260
22 900 €
REKLAMA Site AI Audit — free website audit
BMW 2 Series Active Tourer
Foto: Alexander Migl, CC BY-SA 4.0
BMW

BMW 2 serijos Active Tourer: generace F45 a U06, motory a výbavy

BMW 2 Series Active Tourer — kompaktní rodinný vůz s jednou řadou sedadel, první BMW s předním pohonem. Přehlédneme generace F45 a U06, nejoblíbenější motory, výbavy a to, co zkontrolovat před koupí použitého vozu.

Active Tourer krátce

Active Tourer debutoval v roce 2014 a stal se prvním modelem BMW s příčně umístěným motorem a předním pohonem. Slučuje prostorný, vyšší karosérii s charakteristickým řízením BMW, takže je vhodný pro rodiny, které nechtějí nudný „rodinný“ vůz.

Některé verze mají pohon všech kol xDrive a plug-in hybridní verze umožňují ujet určitou vzdálenost pouze na elektřinu. Na trhu s použitými vozy je model nejčastěji nabízen s benzínovými a naftovými motory.

Kterou generaci vybrat

F45 (2014–2021) je první generace. Je dobře hodnocena pro prostorný interiér, praktičnost a řízení, a na trhu s použitými vozy je široce nabízena, takže lze vybrat podle výbavy a motoru.

U06 (od roku 2021) — druhá generace s mnohem modernějším interiérem, velkým zakřiveným displejem a více asistenčními systémy pro řízení. Některé motory jsou lehké hybridy a plug-in hybridy ujedou více na elektřinu než předchozí verze.

Pokud je nejdůležitější cena, stojí za to podívat se na dobře udržovanou F45. Pokud chcete novější technologie a modernější interiér, je lepší vybrat U06.

Motory a převodovky

F45 nejčastěji byly oblíbené tří- a čtyřválcové benzínové motory (například 216i, 218i, 220i) a naftové motory (216d, 218d, 220d), stejně jako plug-in hybrid 225xe. Převodovky – manuální nebo automatická Steptronic.

U06 nabízí benzínové motory 218i, 220i a 223i, naftové motory 218d a 220d a plug-in hybridy 225e a 230e xDrive. Většina vozů má automatickou převodovku.

Přesné výkonnostní údaje závisí na verzi a roce výroby, proto při hledání konkrétního vozu zkontrolujte jeho dokumenty.

Co zkontrolovat při nákupu použitého Active Tourer

Požádejte o servisní historii a zkontrolujte, zda bylo včas měněno motorové a převodové oleje. Motor po zapnutí musí běžet hladce, bez neobvyklých zvuků.

Pokud kupujete plug-in hybrid, informujte se o stavu baterie s vysokým napětím, ujistěte se, že funguje nabíjecí zásuvka, a otestujte jízdu pouze na elektřinu.

Zkontrolujte, zda fungují všechny elektronické funkce – navigace, kamery, parkovací senzory. U naftových vozů je dobré zkontrolovat stav filtru pevných částic, zejména pokud vůz jezdí převážně v městě.

REKLAMA Internetinė parduotuvė per 72 val. — internetines-parduotuves.lt

Vybavení

Názvy a vybavení se liší podle trhu a let; uvádíme nejčastěji v Evropě dostupná vybavení.

Advantage

F45

Časté základní vybavení F45 s pohodlným interiérem.

  • Lehké slitinové kola
  • Často – automatická klimatizace
  • Často – parkovací senzory

Sport Line

F45

Sportovnější vzhled a detaily interiéru.

  • Speciální bufry a kola
  • Sportovní sedadla
  • Černé detaily interiéru

Luxury Line

F45, U06

Elegantnější a komfortní výbava.

  • Chromované detaily a speciální kola
  • Často — kožený nebo kvalitní textilní interiér
  • Často — další komfortní systémy

M Sport

F45, U06

Sportovní design M a vyšší třída interiéru.

  • M aerodynamický balíček a větší kola
  • M sportovní volant a sedadla
  • Často — sportovní podvozek

225xe / 225e / 230e xDrive

F45, U06

Plug-in hybridní verze s elektrickým režimem motoru.

  • Elektrická jízda na krátké vzdálenosti
  • Pohon všech kol xDrive
  • Nabíjí se vysokonapěťová baterie

Porovnání výbav

AdvantageSport LineLuxury LineM Sport
Komu je vhodnýPro každodenní použitíSportovní vzhledPro komfort a vzhledPro dynamické řízení
Pneumatika (nejčastěji)16–17 palců17–18 palců17–18 palců18–19 palců
InteriérStandardníSportovní sedadlaLuxusnější výbavaSportovní sedadla M
Cena na trhu s použitými vozy (přibližně)€€€€€€€€

Většina kupujících bude spokojena s Advantage nebo Luxury Line s ekonomickým dieselovým nebo benzínovým motorem. M Sport si vyberete pro vzhled a jízdu, a plug-in hybrid, pokud jej budete moci pravidelně nabíjet.

Výhody

  • Prostorný a praktický interiér
  • Dobré jízdní vlastnosti, jakých byste od jednoprostorového vozu neočekávali
  • Široká nabídka motorů, včetně plug-in hybridu
  • Důkladně zpracovaný a kvalitní interiér

Nevýhody

  • Na trhu s použitými vozy dražší než běžné kompaktní jednoprostorové vozy
  • Některé verze mají menší kufr kvůli hybridnímu vybavení
  • Složitější elektronika a dražší opravy

Časté otázky

Má Active Tourer pohon všech kol?

Ano, některé verze jsou nabízeny s pohonem xDrive, ale většina vozů se prodává s předním pohonem. Přesnou konfiguraci zkontrolujte podle údajů od prodejce.

Která generace je lepší – F45 nebo U06?

U06 je modernější, s lepším interiérem a novější technologií, ale F45 je levnější a stále dobře hodnocená. Výběr záleží na rozpočtu a požadované výbavě.

Stojí za to koupit plug-in hybrid?

Ano, pokud máte možnost pravidelně nabíjet auto a jezdíte krátké vzdálenosti. Pokud většinou jezdíte dlouhé trasy, ekonomičtější může být klasický naftový motor.

Aktualizováno 2026-10-17 · Výbavové stupně a výbava se liší podle trhu a modelového roku — výbavu konkrétního vozu si ověřte. · Přeloženo automaticky

Komentáře

Zatím žádné komentáře k BMW 2 Series Active Tourer. Podělte se o zkušenosti.

Přihlaste se a komentujte

Další modely BMW

BMW →
REKLAMA Internet Solutions — IT services for business since 2011