4
Mini Countryman
Automobiliai · Gaminama 2010–Mini Countryman: kartos, gamybos metai ir skelbimai.
Kartos 3 kartos
Mini Countryman skelbimai 1 skelbimas
4
MINI Countryman: R60, F60 ir U25 kartos, varikliai ir versijos
MINI Countryman — didžiausias MINI modelis, kompaktiškas penkių durų krosoveris, kurį galima įsigyti ir su visų ratų pavara ALL4. Apžvelgiame, kuo skiriasi R60, F60 ir U25 kartos, kokie varikliai sutinkami, kuo skiriasi One, Cooper, Cooper S ir kitos versijos bei ką patikrinti perkant naudotą.
Countryman trumpai
Countryman pristatytas 2010 m. kaip pirmasis penkių durų MINI. Pirmoji karta (R60) gaminta 2010–2016 m., antroji (F60) — 2017–2024 m., o 2024 m. pristatyta trečioji (U25), kuri gerokai užaugo ir siūloma tiek su vidaus degimo, tiek su elektros varikliais.
Kaip ir kitų MINI, versijos skirstomos pagal variklį: One, Cooper, Cooper S ir John Cooper Works, o dyzelinės žymimos raide D (Cooper D, Cooper SD). Visų ratų pavara žymima ALL4. Countryman išlaiko MINI stilių ir tikslų valdymą, tačiau yra gerokai erdvesnis už hečbeką, todėl tinka ir šeimai.
R60, F60 ir U25 — kuo skiriasi
R60 karta (2010–2016) — pigiausias būdas įsigyti Countryman. Ji kompaktiškesnė, o salone dominuoja didelis apvalus centrinis prietaisas, būdingas to meto MINI. Šios kartos 1.6 benzininiai varikliai, kaip ir to meto MINI Hatch, reikalauja kruopščios priežiūros.
F60 karta (2017–2024) yra didesnė, erdvesnė ir modernesnė, su BMW trijų ir keturių cilindrų varikliais bei didesne bagažine. Tai populiariausia karta naudotų rinkoje. 2020 m. atnaujinti automobiliai gavo pakeistą priekį ir galinius žibintus su Didžiosios Britanijos vėliavos motyvu.
U25 karta (nuo 2024 m.) dar didesnė ir su visiškai kitokiu salonu — vietoje įprastų prietaisų įrengtas apvalus OLED ekranas. Ji siūloma su benzininiais, dyzeliniu ir elektriniais varikliais, tačiau naudotų rinkoje tokių automobilių kol kas nedaug.
Varikliai ir pavarų dėžės
F60 kartoje One dažniausiai turi 1.5 trijų cilindrų benzininį variklį (apie 102 AG), Cooper — tą patį 1.5 variklį (apie 136 AG), Cooper S — 2.0 (apie 178–192 AG), o John Cooper Works — 2.0 (iš pradžių apie 231 AG, nuo 2019 m. — apie 306 AG). Dyzelinės versijos — One D (1.5, apie 116 AG), Cooper D (2.0, apie 150 AG) ir Cooper SD (2.0, apie 190 AG).
Įkraunamas hibridas Cooper SE ALL4 derina 1.5 benzininį ir elektros variklį (bendra galia apie 224 AG); vien elektra jis gali nuvažiuoti tik keliasdešimt kilometrų. R60 kartoje vyrauja 1.6 benzininiai (Cooper — apie 122 AG, Cooper S su turbina — apie 184–190 AG) ir 1.6 bei 2.0 dyzeliniai varikliai.
Pavarų dėžės — 6 laipsnių mechaninė arba automatinė. F60 kartos priekiniais ratais varomos benzininės versijos nuo 2018 m. dažniausiai turi 7 laipsnių dviejų sankabų Steptronic dėžę, o dyzelinės ir dalis ALL4 versijų — 8 laipsnių klasikinę automatinę.
Ką patikrinti perkant naudotą Countryman
R60 kartos benzininiame automobilyje paklauskite, ar keista paskirstymo grandinė ir jos įtempiklis: šaltas variklis po užvedimo neturi barškėti, o dažnas alyvos papildymas yra įspėjamasis ženklas. Turbininiuose Cooper S varikliuose ant įsiurbimo vožtuvų gali kauptis nuosėdos.
F60 kartoje patikrinkite, ar nėra alyvos ar aušinimo skysčio nuotėkių, o su dviejų sankabų dėže — ar automobilis pajuda iš vietos sklandžiai. Dyzelinių automobilių, daug važiavusių mieste, apžiūrėkite kietųjų dalelių filtrą (DPF) ir EGR sistemą.
ALL4 versijose įsitikinkite, kad visų ratų pavara veikia be pašalinių garsų, ypač posūkiuose. Įkraunamo hibrido baterijos būklę verta patikrinti diagnostika, o visų automobilių ridą — pagal techninės apžiūros ir servisų įrašus.
Versijos
MINI įranga labai priklauso nuo pasirinktų paketų (pvz., Pepper, Chili, vėliau — Classic, JCW Trim); nurodome pagrindines versijas ir joms būdingą įrangą.
One / One D
R60, F60Paprasčiausia ir pigiausia versija.
- Mažesnės galios variklis
- Dažniausiai 16 col. ratlankiai
- Paprastesnė įranga
Cooper
R60, F60Populiariausia versija — gera galios ir sąnaudų pusiausvyra.
- 1.5 trijų cilindrų variklis (F60)
- Dažnai — Pepper arba Chili įrangos paketas
- Dažnai — LED žibintai
Cooper D / Cooper SD
R60, F60Dyzelinės versijos daug važiuojantiems.
- Mažesnės degalų sąnaudos užmiestyje
- Dažnai — 8 laipsnių automatinė dėžė (F60)
- Dažnai — ALL4 visų ratų pavara
Cooper S
R60, F60Sportiškesnė benzininė versija.
- 2.0 keturių cilindrų variklis (F60)
- Oro įsiurbimo anga ant variklio dangčio
- Dažnai — sportinės sėdynės ir didesni ratlankiai
Cooper SE ALL4
F60, 2017–2024Įkraunamas hibridas su visų ratų pavara.
- 1.5 benzininis ir elektros variklis
- Elektra — tik trumpoms kelionėms
- Šiek tiek mažesnė bagažinė
John Cooper Works
R60, F60, U25Galingiausia versija su visų ratų pavara.
- F60 nuo 2019 m. — apie 306 AG
- Sportiniai stabdžiai ir buferiai
- Standartinė ALL4 pavara
F60 kartos versijų palyginimas
| Cooper | Cooper D | Cooper S | Cooper SE ALL4 | |
|---|---|---|---|---|
| Kam tinka | Kasdieniam važiavimui | Daug važiuojantiems | Vairavimo malonumui | Trumpoms kelionėms elektra |
| Ratlankiai (dažniausiai) | 16–17 col. | 17 col. | 17–18 col. | 17–18 col. |
| Variklis | 1.5, 3 cilindrai, 136 AG | 2.0 dyzelis, 150 AG | 2.0, 178–192 AG | 1.5 + elektros variklis, apie 224 AG |
| Pavara | Priekiniai ratai, rečiau ALL4 | Priekiniai ratai arba ALL4 | Priekiniai ratai arba ALL4 | ALL4 |
| Kaina naudotų rinkoje (santykinai) | € | €€ | €€ | €€ |
Daugumai pirkėjų geriausias pasirinkimas — F60 kartos Cooper, o daug važiuojantiems — Cooper D. Cooper S verta rinktis norint daugiau azarto, o Cooper SE ALL4 — tik jei turite galimybę reguliariai įkrauti automobilį.
Privalumai
- Erdviausias MINI — tinka ir šeimai
- Kokybiškas, stilingas salonas
- Galima visų ratų pavara ALL4
- Tikslus, MINI būdingas valdymas
Trūkumai
- R60 kartos benzininiams varikliams reikia kruopščios priežiūros
- Kieta pakaba, ypač su dideliais ratlankiais
- Naudotų rinkoje dažnai brangesnis už panašaus dydžio krosoverius
Dažni klausimai
Kuo Countryman skiriasi nuo MINI Hatch?
Countryman yra didesnis penkių durų krosoveris su aukštesne sėdėsena, erdvesne galine eile ir didesne bagažine. Be to, jis gali turėti visų ratų pavarą ALL4, kurios hečbekas neturi.
Kuri Countryman karta geriausia perkant naudotą?
Daugeliui pirkėjų geriausias pasirinkimas — F60 karta, ypač po 2020 m. atnaujinimo: ji erdvesnė, modernesnė ir turi mažiau žinomų variklių problemų nei R60. R60 pigesnė, tačiau jai ypač svarbi priežiūros istorija.
Ar verta rinktis ALL4?
ALL4 pravers, jei dažnai važiuojate žvyrkeliais ar žiemą slidžiais keliais. Miestui pakanka priekinių ratų pavaros — toks automobilis paprastesnis ir šiek tiek ekonomiškesnis.
Ar verta pirkti naudotą Cooper SE ALL4?
Verta, jei galite įkrauti automobilį namuose ar darbe ir dažniausiai važiuojate trumpus atstumus. Jei hibrido nekrausite, jis bus sunkesnis ir ne ekonomiškesnis už įprastą benzininį Cooper.
Atnaujinta 2026-10-09 · Komplektacijos ir įranga skiriasi pagal rinką ir gamybos metus — tikslią įrangą tikrinkite konkrečiame automobilyje.
Komentarai
Komentarų apie Mini Countryman dar nėra. Pasidalykite savo patirtimi.
Prisijunkite ir pakomentuokite




























