Voor bedrijven: pakketten, API en import →

Seat Leon IV

Auto's · Productie 2020–

Seat Leon IV, geproduceerd 2020–. Advertenties en informatie.

ADVERTENTIE Svetainė jūsų verslui per 48 val. — svetainesverslui.lt

Generaties 4 generaties

Seat Leon IV te koop 1 advertentie

Alle advertenties →

Prijs, €

Bouwjaar

Kilometerstand, km

Vermogen, kW

Brandstof

Transmissie

Carrosserie

Staat

Land

Verkoper

Uitrusting

Meer uitrusting
Exterieur
Elektronica
Interieur
Audio en video
Veiligheid
Beveiliging
Overige voordelen
Seat Leon4

Seat Leon

202174 446 kmDieselAutomaat110 kWStationwagen

Seat Leon, 2021-02, universalas. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 2.0 l, 110 kW; rida: 74 446 km. Automobilį galima apžiūrėti: ERTONA IR KO, UAB, Serbentų g. 10…

🇱🇹 Šiauliai · ID 246
€ 15.500
ADVERTENTIE Talkmio — AI live chat for your website 24/7
Seat Leon
Foto: © M 93, CC BY-SA 3.0 de
Seat

SEAT Leon: generatie III en IV, motoren en uitvoeringen

De SEAT Leon is een hatchback en stationwagon in de compacte klasse, technisch nauw verwant aan de VW Golf, maar vaak voordeliger en met een sportiever karakter. We bekijken de op de occasionmarkt meest voorkomende generatie III (2012–2020) en IV (vanaf 2020), hun motoren, uitrustingsniveaus en waar je op moet letten bij aankoop.

De Leon in het kort

De Leon wordt geproduceerd sinds 1999 en kent vier generaties. Generatie III was leverbaar als 5-deurs, 3-deurs hatchback (SC) en stationwagon (ST), generatie IV als 5-deurs hatchback en stationwagon (Sportstourer). De sportieve versie heette tot 2020 Leon Cupra, daarna ging deze verder als model onder een apart merk: Cupra Leon.

De Leon deelt zijn platform en motoren met de Golf, Octavia en Audi A3, maar is vaak goedkoper, heeft een sportiever design en een strakkere ophanging (vooral de FR-versies). Daardoor valt hij in de smaak bij bestuurders die rijplezier waarderen.

Generatie III en IV – wat zijn de verschillen

Generatie III (2012–2020) is de eerste SEAT op het MQB-platform: lichter, degelijker en modernser dan generatie II. Dit is de populairste generatie op de occasionmarkt. De facelift van 2017 bracht een groter multimediascherm, meer rijhulpsystemen en de Xcellence-uitvoering; ook was er de verhoogde stationwagon X-Perience.

Generatie IV (vanaf 2020) biedt een moderner digitaal interieur, een groter scherm, milde hybrides (eTSI) en een plug-inhybride (e-Hybrid). Net als de Golf VIII kreeg de multimedia van de vroege exemplaren kritiek vanwege trage werking en aanraakgevoelige knoppen.

In 2024 kreeg generatie IV een update: een groter multimediascherm, vernieuwde plug-inhybrides met een grotere accu, en zijn sommige motoren vervangen door modernere varianten.

Motoren en transmissies

In generatie III komen we tegen: benzinemotoren zoals de 1.2 TSI (86–110 pk), 1.4 TSI (122–150 pk), later de 1.0 TSI (115 pk) en vanaf 2018 de 1.5 TSI (130–150 pk), en dieselmotoren zoals de 1.6 TDI (90–115 pk) en 2.0 TDI (150–184 pk). De FR-versie had vaak de 1.8 TSI (180 pk) of 2.0 TDI (184 pk), de Leon Cupra de 2.0 TSI (ongeveer 265–300 pk).

Generatie IV leunt op de 1.0 TSI (90–110 pk), 1.5 TSI (130–150 pk), gekoppeld aan DSG als de 1.0 en 1.5 eTSI milde hybrides, de 2.0 TDI (115–150 pk) en de e-Hybrid plug-inhybride. De krachtigste versies behoren tot het Cupra Leon-gamma.

Transmissies zijn handgeschakeld of DSG. Kleinere motoren zijn meestal gekoppeld aan een 7-traps DSG met droge koppeling, krachtigere en diesels aan een DSG met natte koppeling. Zwakkere versies hebben doorgaans een eenvoudigere (torsieas) achterophanging, krachtigere uitvoeringen een multilink.

Waar op te letten bij de aankoop van een gebruikte Leon

De DSG-transmissie moet soepel schakelen: schokken bij het wegrijden, bonken tijdens het schakelen of trillingen wijzen vaak op een reparatie van de koppeling of mechatronica. Vraag of de olie is ververst (bij DSG met natte koppeling).

Controleer bij diesels die veel stadskilometers hebben gemaakt het roetfilter (DPF) en de EGR-klep. Houd er bij de aankoop van een oudere Leon van generatie II (tot 2012) rekening mee dat de 1.2 en 1.4 TSI-motoren bekendstonden om rekkende distributiekettingen.

FR- en Cupra-versies zijn vaak sportief gereden, dus controleer remmen, banden, ophanging en koppeling zorgvuldig. Vraag bij een auto van generatie IV of de MMI-software is geüpdatet en controleer de kilometerstand altijd aan de hand van onderhouds- en keuringshistorie.

ADVERTENTIE Talkmio LiveChat: AI live chat for your website, 24/7

Uitvoeringen

Benamingen en uitrusting verschillen per markt en bouwjaar; we vermelden de in Europa meest voorkomende uitvoeringen.

Reference

Generatie III, IV

Basisuitvoering – eenvoudig en het voordeligst.

  • Meestal stalen velgen
  • Eenvoudiger multimediasysteem
  • Vaak handbediende airconditioning

Style

Generatie III, IV

Populairste keuze – goede balans tussen prijs en comfort.

  • Lichtmetalen velgen
  • Vaak automatische climate control
  • Vaak parkeersensoren

Xcellence

Generatie III (vanaf 2017), generatie IV

Elegante versie voor liefhebbers van comfort.

  • Hoogwaardigere interieurafwerking en chromen accenten
  • Vaak keyless entry en start
  • Vaak sfeerverlichting in het interieur

FR

Generatie III, IV

Sportieve uitvoering – erg populair onder stuurmansauteurs en liefhebbers.

  • Sportieve bumpers en grotere velgen
  • Sportstoelen en een strakkere ophanging
  • Vaak rijstrook- of rijmodusselectie

X-Perience

Generatie III (ST)

Stationwagon met verhoogde bodemvrijheid.

  • Verhoogde bodemvrijheid
  • Kunststof carrosseriebescherming
  • Vaak 4Drive vierwielaandrijving

Cupra

Generatie III

De krachtigste versie van generatie III met de 2.0 TSI-motor.

  • Ongeveer 265–300 pk vermogen
  • Vaak adaptieve wielophanging
  • Grotere remmen en sportieve styling

Vergelijking van de uitvoeringen van generatie IV

ReferenceStyleXcellenceFR
Voor wie geschiktVoor wie het budget zo laag mogelijk moet zijnVoor dagelijks gebruikVoor comfort en uitstralingVoor sportief rijgedrag
Velgen (meestal)16 inch16–17 inch17 inch17–18 inch
InterieurEenvoudige afwerkingMeer uitrustingElegante uitstralingSportstoelen en sportstuur
Motor (meestal)1.0 TSI, 2.0 TDI1.0–1.5 TSI, 2.0 TDI1.5 TSI, 2.0 TDI, e-Hybrid1.5 TSI, 2.0 TDI, e-Hybrid
Prijs op de occasionmarkt (relatief)€€€€€€€€€

Voor de meeste kopers de beste keuze: de Style met de 1.5 TSI- of 2.0 TDI-motor. De FR is het overwegen waard vanwege zijn sportieve looks en rijdynamiek, en de Xcellence vanwege de comfortuitrusting.

Pluspunten

  • Sportief design en rijgedrag
  • Bewezen Volkswagen Groep-techniek, net als de Golf
  • Vaak goedkoper dan eencomparabel uitgeruste Golf
  • Praktische ST / Sportstourer stationwagon

Minpunten

  • Strakkere afstelling van de FR-versies op slecht wegdek
  • Droge DSG-koppelingen kunnen voor hoge kosten zorgen
  • Infotainment en aanraakgevoelige bediening van vroege generatie 4-modellen

Veelgestelde vragen

Waarin verschilt de SEAT Leon van de VW Golf?

De Leon en Golf delen hetzelfde platform en dezelfde motoren. De Leon heeft een sportiever design en doorgaans een stevigere ophanging, en is op de occasionmarkt vaak wat voordeliger. De Golf houdt zijn waarde over het algemeen iets beter.

Is het de moeite waard om voor een Leon FR te gaan?

De FR is een van de populairste uitvoeringen van de Leon: sportieve looks, een langere uitrusting en vaak krachtigere motoren. De ophanging is echter wat stugger, waardoor het comfort op slecht wegdek afneemt – maak dus zeker eerst een proefrit.

Wat is het verschil tussen de SEAT Leon en de Cupra Leon?

Sinds 2020 is Cupra een zelfstandig merk. De Cupra Leon is de sportievere en duurdere variant van de Leon, voorzien van exclusieve accenten en krachtige motoren, waaronder de 2.0 TSI en plug-in hybrides.

Welke generatie Leon is de beste keus als occasion?

Voor veel kopers is de derde generatie (2017–2020) het meest geschikt: volwassen, betrouwbaar en een stuk voordeliger dan de vierde generatie. Wie hecht aan moderne technologie en hybride aandrijvingen, kiest beter voor de vierde generatie, bij voorkeur een exemplaar van latere bouwjaar.

Bijgewerkt 2026-10-09 · Uitvoeringen en uitrusting verschillen per markt en bouwjaar — controleer de uitrusting van de specifieke auto. · Automatisch vertaald

Reacties

Nog geen reacties over de Seat Leon. Deel uw ervaring.

Log in om te reageren

Andere modellen Seat

Seat →
ADVERTENTIE Site SEO AI Audit — free SEO audit