Verslui: planai, API ir importas →

Seat Leon IV

Automobiliai · Gaminama 2020–

Seat Leon IV, gaminta 2020–. Skelbimai ir informacija.

REKLAMA Talkmio — AI pokalbių asistentas svetainei 24/7

Kartos 4 kartos

Seat Leon IV skelbimai 1 skelbimas

Visi skelbimai →

Kaina, €

Metai

Rida, km

Galia, kW

Kuras

Pavarų dėžė

Kėbulo tipas

Būklė

Šalis

Pardavėjas

Įranga

Daugiau įrangos
Eksterjeras
Elektronika
Salonas
Garso ir vaizdo įranga
Saugumas
Apsauga
Kiti privalumai
Seat Leon4

Seat Leon

202174 446 kmDyzelinasAutomatinė110 kWUniversalas

Seat Leon, 2021-02, universalas. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 2.0 l, 110 kW; rida: 74 446 km. Automobilį galima apžiūrėti: ERTONA IR KO, UAB, Serbentų g. 10…

🇱🇹 Šiauliai · ID 246
15 500 €
REKLAMA Site SEO AI Audit — nemokamas SEO auditas
Seat Leon
Nuotrauka: © M 93, CC BY-SA 3.0 de
Seat

SEAT Leon: III ir IV kartos, varikliai ir komplektacijos

SEAT Leon — kompaktinės klasės hečbekas ir universalas, technika artimas VW Golf, bet dažnai pigesnis ir sportiškesnio charakterio. Apžvelgiame naudotų rinkoje dažniausiai sutinkamas III (2012–2020) ir IV (nuo 2020 m.) kartas, jų variklius, komplektacijas ir ką patikrinti perkant.

Leon trumpai

Leon gaminamas nuo 1999 m. ir turi keturias kartas. III karta buvo siūloma 5 durų, 3 durų (SC) hečbeko ir universalo (ST) kėbulais, IV karta — 5 durų hečbeko ir universalo (Sportstourer). Sportinė versija iki 2020 m. vadinosi Leon Cupra, vėliau ji tapo atskiro Cupra prekės ženklo modeliu — Cupra Leon.

Leon naudoja tas pačias platformas ir variklius kaip Golf, Octavia ir Audi A3, tačiau dažnai būna pigesnis, turi sportiškesnį dizainą ir standesnę pakabą (ypač FR versijos). Dėl to jis patinka vairuotojams, kurie vertina vairavimo malonumą.

III ir IV karta — kuo skiriasi

III karta (2012–2020) — pirmasis SEAT ant MQB platformos: lengvesnis, kokybiškesnis ir modernesnis nei II karta. Tai populiariausia karta naudotų rinkoje. 2017 m. atnaujinimas atnešė didesnį multimedijos ekraną, daugiau pagalbinių sistemų ir Xcellence komplektaciją; buvo ir padidintos prošvaisos universalas X-Perience.

IV karta (nuo 2020 m.) — modernesnis skaitmeninis salonas, didesnis ekranas, lengvieji hibridai (eTSI) ir įkraunamas hibridas e-Hybrid. Kaip ir Golf VIII, ankstyvųjų automobilių multimedija sulaukė kritikos dėl lėto veikimo ir jutiklinių valdiklių.

2024 m. IV karta atnaujinta: didesnis multimedijos ekranas, atnaujinti įkraunami hibridai su didesne baterija, o dalis variklių pakeista naujesniais.

Varikliai ir pavarų dėžės

III kartoje dažniausiai sutinkami 1.2 TSI (86–110 AG), 1.4 TSI (122–150 AG), vėliau — 1.0 TSI (115 AG) ir nuo 2018 m. 1.5 TSI (130–150 AG) benzininiai bei 1.6 TDI (90–115 AG) ir 2.0 TDI (150–184 AG) dyzeliniai varikliai. FR versija dažnai turėjo 1.8 TSI (180 AG) arba 2.0 TDI (184 AG), Leon Cupra — 2.0 TSI (apie 265–300 AG).

IV kartoje pagrindą sudaro 1.0 TSI (90–110 AG), 1.5 TSI (130–150 AG), su DSG — 1.0 ir 1.5 eTSI lengvieji hibridai, 2.0 TDI (115–150 AG) ir įkraunamas hibridas e-Hybrid. Galingiausios versijos priklauso Cupra Leon gamai.

Pavarų dėžės — mechaninės arba DSG. Mažesni varikliai dažniausiai derinami su 7 laipsnių sausos sankabos DSG, galingesni ir dyzeliniai — su šlapios sankabos DSG. Silpnesnės versijos dažniausiai turi paprastesnę (sijinę) galinę pakabą, galingesnės — daugiasvirtę.

Ką patikrinti perkant naudotą Leon

DSG pavarų dėžė turi perjungti sklandžiai: trūkčiojimas pajudant, smūgiai perjungiant ar vibracija dažnai reiškia sankabos ar mechatronikos remontą. Paklauskite, ar buvo keista alyva (šlapios sankabos DSG).

Dyzelinių automobilių, daug važiavusių mieste, patikrinkite kietųjų dalelių filtrą (DPF) ir EGR vožtuvą. Perkant senesnį II kartos (iki 2012 m.) Leon atminkite, kad jo 1.2 ir 1.4 TSI varikliai garsėjo paskirstymo grandinės tempimusi.

FR ir Cupra versijos dažnai vairuotos aktyviai, todėl atidžiai patikrinkite stabdžius, padangas, pakabą ir sankabą. IV kartos automobilyje paklauskite, ar atnaujinta multimedijos programinė įranga, o ridą visuomet tikrinkite pagal servisų ir techninės apžiūros įrašus.

REKLAMA AI Blog Autopilot — jūsų blogas rašo pats

Komplektacijos

Pavadinimai ir įranga skiriasi pagal rinką bei metus; nurodome dažniausiai Europoje sutinkamas komplektacijas.

Reference

III, IV karta

Bazinė komplektacija — paprasta ir pigiausia.

  • Dažniausiai plieniniai ratlankiai
  • Paprastesnė multimedijos sistema
  • Dažnai — rankinis kondicionierius

Style

III, IV karta

Populiariausias pasirinkimas — gera kainos ir patogumo pusiausvyra.

  • Lengvojo lydinio ratlankiai
  • Dažnai — automatinė klimato kontrolė
  • Dažnai — parkavimo jutikliai

Xcellence

III karta (nuo 2017 m.), IV karta

Elegantiškesnė versija komforto mėgėjams.

  • Aukštesnės klasės salono apdaila ir chromo detalės
  • Dažnai — beraktė prieiga ir užvedimas
  • Dažnai — ambientinis salono apšvietimas

FR

III, IV karta

Sportiška versija — populiariausia tarp vairavimo mėgėjų.

  • Sportiniai buferiai ir didesni ratlankiai
  • Sportinės sėdynės ir standesnė pakaba
  • Dažnai — vairavimo režimų pasirinkimas

X-Perience

III karta (ST)

Universalas su padidinta prošvaisa.

  • Padidinta prošvaisa
  • Plastikinės apsauginės kėbulo detalės
  • Dažnai — 4Drive visų ratų pavara

Cupra

III karta

Galingiausia III kartos versija su 2.0 TSI varikliu.

  • Apie 265–300 AG galios
  • Dažnai — adaptyvi pakaba
  • Didesni stabdžiai ir sportinė apdaila

IV kartos komplektacijų palyginimas

ReferenceStyleXcellenceFR
Kam tinkaMažiausiai kainuojančiam automobiliuiKasdieniam važiavimuiKomfortui ir išvaizdaiSportiškam vairavimui
Ratlankiai (dažniausiai)16 col.16–17 col.17 col.17–18 col.
SalonasPaprasta apdailaDaugiau įrangosElegantiška apdailaSportinės sėdynės ir vairas
Variklis (dažniausiai)1.0 TSI, 2.0 TDI1.0–1.5 TSI, 2.0 TDI1.5 TSI, 2.0 TDI, e-Hybrid1.5 TSI, 2.0 TDI, e-Hybrid
Kaina naudotų rinkoje (santykinai)€€€€€€€€€

Daugumai pirkėjų geriausias pasirinkimas — Style su 1.5 TSI ar 2.0 TDI varikliu. FR verta rinktis dėl sportiškos išvaizdos ir vairavimo, o Xcellence — dėl komforto įrangos.

Privalumai

  • Sportiškas dizainas ir vairavimas
  • Patikrinta Volkswagen grupės technika, kaip Golf
  • Dažnai pigesnis už panašiai įrengtą Golf
  • Praktiškas ST / Sportstourer universalas

Trūkumai

  • Standesnė FR versijų pakaba blogesniuose keliuose
  • Sausos sankabos DSG gali brangiai kainuoti
  • Ankstyvųjų IV kartos automobilių multimedija ir jutikliniai valdikliai

Dažni klausimai

Kuo SEAT Leon skiriasi nuo VW Golf?

Leon ir Golf naudoja tą pačią platformą ir variklius. Leon turi sportiškesnį dizainą ir dažnai standesnę pakabą, o naudotų rinkoje dažnai būna pigesnis. Golf paprastai kiek geriau išlaiko vertę.

Ar verta rinktis Leon FR?

FR yra viena populiariausių Leon komplektacijų: sportiška išvaizda, daugiau įrangos ir dažnai galingesni varikliai. Tačiau jos pakaba standesnė, todėl blogesniuose keliuose važiuoti mažiau patogu — prieš pirkdami būtinai išbandykite.

Kuo skiriasi SEAT Leon ir Cupra Leon?

Nuo 2020 m. Cupra yra atskiras prekės ženklas. Cupra Leon — sportiškesnė ir brangesnė Leon versija su išskirtine apdaila ir galingesniais varikliais, įskaitant 2.0 TSI ir įkraunamus hibridus.

Kuri Leon karta geriausia perkant naudotą?

Daugeliui pirkėjų tinkamiausia 2017–2020 m. III karta: gerai ištobulinta ir pigesnė už IV kartą. Jei svarbi moderni įranga ir hibridinės versijos — rinkitės IV kartą, geriausia vėlesnių metų automobilį.

Atnaujinta 2026-10-09 · Komplektacijos ir įranga skiriasi pagal rinką ir gamybos metus — tikslią įrangą tikrinkite konkrečiame automobilyje.

Komentarai

Komentarų apie Seat Leon dar nėra. Pasidalykite savo patirtimi.

Prisijunkite ir pakomentuokite

Kiti modeliai Seat

Seat →
REKLAMA Talkmio — AI pokalbių asistentas svetainei 24/7