Pro firmy: tarify, API a import →

Mercedes-Benz Sprinter NCV3

Užitková · Výroba 2006–2018

Mercedes-Benz Sprinter NCV3, vyráběno 2006–2018. Inzeráty a informace.

REKLAMA Site SEO AI Audit: Every SEO issue on your site

Generace 3 generace

Mercedes-Benz Sprinter NCV3 — inzeráty

Všechny inzeráty →

Cena, €

Rok

Nájezd, km

Výkon, kW

Prodejce

Výbava

Další výbava
Exteriér
Elektronika
Interiér
Audio a video
Bezpečnost
Zabezpečení
Další výhody
Zatím žádné inzeráty.
REKLAMA Talkmio — AI live chat for your website 24/7
Mercedes-Benz Sprinter
Foto: Vauxford, CC BY-SA 4.0
Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Sprinter: generace W906 a W907, motory a výbavy

Mercedes-Benz Sprinter je vůdce třídy velkých dodávek, široce používaný pro přepravu nákladu i osob. Podíváme se, čím se liší generace W906 a W907, které motory a výbavy jsou nejčastější a co zkontrolovat při nákupu použitého Sprinteru.

Sprinter v krátkosti

Sprinter se vyrábí od roku 1995 a má tři generace: W901–W905 (1995–2006), W906 (2006–2018) a W907 (od roku 2018). Na trhu s použitými vozidly v Česku se nejčastěji setkáte s generacemi W906 a W907.

Hlavní výbavy karoserie jsou dodávka, osobní mikrobus (Tourer, Transfer a další) a kabina s nákladní plošinou, na kterou se montují přívěsy, chladničky a další nástavby. Existuje několik délek a výšek střechy, celková hmotnost se pohybuje od přibližně 3 do 5 tun.

Číslo v názvu označuje výbavu: první číslice udává třídu hmotnosti (např. 3xx – 3,5 tuny, 5xx – 5 tun), zatímco poslední dvě přibližně vyjadřují výkon (např. 316 CDI – asi 160 k).

Kterou generaci zvolit

W906 (2006–2018) je nejčastější volbou na trhu s použitými vozidly. Vozy z roku 2013 dostaly nový předek, více bezpečnostních systémů a motory Euro 6. Tato generace je spolehlivá, ale často již má velký nájezd.

W907 (od roku 2018) má modernější kabinu s multimediálním systémem MBUX, více asistenčních systémů pro jízdu a širší výběr převodovek: zadní, čtyřkolový pohon a poprvé také přední pohon. K dispozici je také elektrický eSprinter.

Starších W901–W905 na trhu je stále méně: jsou levné, ale často silně postiženy korozí, proto stojí za pozornost pouze ty v perfektním stavu.

Motory a převodovky

W906 je nejčastěji 2.1 l čtyřválec CDI diesel (cca 90–165 kW) a 3.0 l V6 CDI (cca 184–190 kW). Verze Euro 6 má systém AdBlue.

W907 je nejčastěji 2.1 l čtyřválec a 3.0 l V6 diesel, ale po modernizaci kolem roku 2023 je nahradil novější 2.0 l čtyřválec diesel.

Převodovky – 6stupňová manuál nebo automat: W906 – 5stupňová, později 7G-Tronic Plus, W907 – 7G-Tronic Plus nebo 9G-Tronic.

Co zkontrolovat při nákupu použitého Sprinteru

Stav vozidla zkontrolujte podle záznamů o servisu a technické prohlídce – pracovní Sprinter často ujede mnohem více než osobní auto. U manuální převodovky zkontrolujte spojku a dvojitý pedál, u automatické – zda se převodovka přepíná hladce.

U motorů CDI se mohou vyskytnout problémy s injektory – zkontrolujte, zda kolem injektorů není mastnoty a necítí se zápach výfukových plynů. Také zkontrolujte systémy DPF, EGR a AdBlue, a studený motor po startu nesmí chrlit.

Koroze – známá slabina Sprinteru: zkontrolujte spodní části dveří, kola, prahy, spodní část zadních dveří a rámu. Verze s hmotností nad 3,5 t se řídí pouze s řidičským průkazem kategorie C, a při přepravě nákladu je často potřeba i tachograf.

REKLAMA Svetainė jūsų verslui per 48 val. — svetainesverslui.lt

Verze karoserie

Verze karoserie, délky, výšky a výbava se liší podle trhu a let; uvádíme nejčastěji v Evropě setkávající se verze.

Furgonas

W906, W907

Nejčastější verze je nákladní dodávka s několika délkami a výškami.

  • Různé délky a výšky střechy
  • Posuvné boční a zadní dveře
  • Často – celková hmotnost 3,5 t

Keleivinis (Tourer)

W906, W907

Osobní mikrobus pro přepravu cestujících; W907 se někdy nazývá Tourer.

  • Často 8–9 míst, v delších verzích více
  • Okna a vytápění po celém salonu
  • Často – samostatný klimatizátor salonu

Mikroautobusas

W906, W907

Sériové (Transfer, City) a upravené mikrobusy s více místy.

  • Často – více než 9 míst
  • Často – vysoká střecha a oddíl pro zavazadla
  • Řidit může vyžadovat řidičský průkaz kategorie D1

Važiuoklė su kabina

W906, W907

Základ pro přívěsy, chladničky a další nástavby.

  • Verze s jednoduchou nebo dvojitou kabinou
  • Často — dvojitá zadní kola v těžších verzích
  • Často — 5 t celková hmotnost

4x4

W906, W907

Verze s pohonem všech kol pro náročnější podmínky

  • Pohon všech kol
  • Větší svah
  • Méně běžná a dražší

Porovnání verzí karoserie Sprinter

FurgonasKeleivinisVažiuoklė su kabina4x4
Komu je vhodnýNákladní vůzOsobní vůzPro nákladní přepravu a těžké nákladyPro náročnější podmínky
Celková hmotnost (častěji)3,5 t3,5 t a více3,5–5 t3,5 t a více
Osobní prostor nebo nákladní prostorZavřený nákladní prostorOsobní prostorPřívěs nebo nástavecRůzné karoserie
Motor2.1 CDI, méně často V62.1 CDI, V62.1 CDI, V6Často výkonnější
Cena na trhu s použitými vozy (přibližně)€€€€€€€€

Pro většinu kupujících je nejlepší volbou 3,5t dodávka s 2,1l (nebo novějším 2,0l) naftovým motorem. 4x4 a verze s V6 motorem byste si měli vybrat jen tehdy, když je to opravdu nutné.

Výhody

  • Velký prostor pro náklad a široká nabídka verzí
  • Spolehlivé motory a pohon zadních kol
  • Velká nabídka náhradních dílů a servisů
  • Možnost výběru až do 5t celkové hmotnosti

Nevýhody

  • Rzi, zejména u starších vozů
  • Dražší opravy a díly než u některých konkurentů
  • Vysoký nájezd mnoha prodávaných vozů

Časté otázky

Která generace Sprinteru je nejlepší při nákupu použitého vozidla?

Pro většinu kupujících je nejlepší volbou obnovená generace 2013–2018 W906 nebo W907. W906 je levnější a jednodušší na opravy, zatímco W907 je modernější, s více bezpečnostními prvky.

Co znamenají čísla v názvu Sprinteru?

První číslice označuje třídu hmotnosti (např. 3xx – 3,5t, 5xx – 5t), zatímco poslední dvě přibližně odrážejí výkon motoru: 316 CDI – asi 160 k, 319 CDI – asi 190 k.

Je možné řídit Sprinter s řidičským průkazem skupiny B?

Ano, pokud celková hmotnost vozidla nepřesahuje 3,5t. Pro těžší verze je potřeba řidičský průkaz skupiny C1 nebo C, a při přepravě nákladu je obvykle nutný i tachograf.

Je to stojí za to koupit Sprinter s motorem V6?

Motor V6 tahá lépe, zejména při tažení automobilu s přívěsem, ale obvykle spotřebovává více paliva a je dražší na opravy. Pro většinu práce stačí čtyřválcový diesel.

Aktualizováno 2026-10-09 · Výbavové stupně a výbava se liší podle trhu a modelového roku — výbavu konkrétního vozu si ověřte. · Přeloženo automaticky

Komentáře

Zatím žádné komentáře k Mercedes-Benz Sprinter. Podělte se o zkušenosti.

Přihlaste se a komentujte

Další modely Mercedes-Benz

Mercedes-Benz →
REKLAMA Site AI Audit — free website audit