Uzņēmumiem: plāni, API un imports →

Seat Leon

Automašīnas · Ražots 1999–

Seat Leon: paaudzes, ražošanas gadi un sludinājumi.

REKLĀMA Talkmio LiveChat: AI live chat for your website, 24/7

Paaudzes 4 paaudzes

Seat Leon sludinājumi 1 sludinājums

Visi sludinājumi →

Cena, €

Gads

Nobraukums, km

Jauda, kW

Degviela

Ātrumkārba

Virsbūves tips

Stāvoklis

Valsts

Pārdevējs

Aprīkojums

Vairāk aprīkojuma
Eksterjers
Elektronika
Salons
Audio un video
Drošība
Aizsardzība
Citas priekšrocības
Seat Leon4

Seat Leon

202174 446 kmDīzelisAutomātiskā110 kWUniversālis

Seat Leon, 2021-02, universalas. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 2.0 l, 110 kW; rida: 74 446 km. Automobilį galima apžiūrėti: ERTONA IR KO, UAB, Serbentų g. 10…

🇱🇹 Šiauliai · ID 246
15 500 €
REKLĀMA Internet Solutions — IT services for business since 2011
Seat Leon
Foto: © M 93, CC BY-SA 3.0 de
Seat

SEAT Leon: III un IV paaudze, dzinēji un aprīkojuma līmeņi

SEAT Leon — kompaktklases hečbeks un universālis, tehniski radniecīgs VW Golf, taču bieži vien lētāks un ar sportiskāku raksturu. Apskatām lietoto auto tirgū visbiežāk sastopamās III (2012–2020) un IV (kopš 2020. g.) paaudzes, to dzinējus, aprīkojuma līmeņus un to, kam pievērst uzmanību pērkot.

Leon īsumā

Leon tiek ražots kopš 1999. gada, un tam ir četras paaudzes. III paaudze tika piedāvāta kā 5 durvju, 3 durvju (SC) hečbeks un universālis (ST), IV paaudze — kā 5 durvju hečbeks un universālis (Sportstourer). Sportiskā versija līdz 2020. gadam saucās Leon Cupra, vēlāk tā kļuva par atsevišķa Cupra zīmola modeli — Cupra Leon.

Leon izmanto tās pašas platformas un dzinējus, ko Golf, Octavia un Audi A3, taču bieži vien ir lētāks, tam ir sportiskāks dizains un stingrāka piekare (īpaši FR versijām). Tāpēc tas patīk autovadītājiem, kuri novērtē braukšanas prieku.

III un IV paaudze — ar ko tās atšķiras

III paaudze (2012–2020) — pirmais SEAT uz MQB platformas: vieglāks, kvalitatīvāks un modernāks nekā II paaudze. Tā ir populārākā paaudze lietoto auto tirgū. 2017. gada atjauninājums ieviesa lielāku multimediju ekrānu, vairāk palīgsistēmu un Xcellence aprīkojuma līmeni; bija arī universālis ar paaugstinātu klīrensu X-Perience.

IV paaudze (kopš 2020. g.) — modernāks digitālais salons, lielāks ekrāns, vieglie hibrīdi (eTSI) un uzlādējamais hibrīds e-Hybrid. Tāpat kā Golf VIII, agrīno automobiļu multimediju sistēma izpelnījās kritiku par lēnu darbību un skārienjutīgajiem vadības elementiem.

2024. gadā IV paaudze tika atjaunināta: lielāks multimediju ekrāns, atjaunināti uzlādējamie hibrīdi ar lielāku akumulatoru, un daļa dzinēju aizstāti ar jaunākiem.

Dzinēji un ātrumkārbas

III paaudzē visbiežāk sastopami 1.2 TSI (86–110 ZS), 1.4 TSI (122–150 ZS), vēlāk — 1.0 TSI (115 ZS) un no 2018. gada 1.5 TSI (130–150 ZS) benzīna dzinēji, kā arī 1.6 TDI (90–115 ZS) un 2.0 TDI (150–184 ZS) dīzeļdzinēji. FR versijai bieži bija 1.8 TSI (180 ZS) vai 2.0 TDI (184 ZS), Leon Cupra — 2.0 TSI (aptuveni 265–300 ZS).

IV paaudzē pamatu veido 1.0 TSI (90–110 ZS), 1.5 TSI (130–150 ZS), ar DSG — 1.0 un 1.5 eTSI vieglie hibrīdi, 2.0 TDI (115–150 ZS) un uzlādējamais hibrīds e-Hybrid. Visjaudīgākās versijas pieder Cupra Leon saimei.

Ātrumkārbas — manuālās vai DSG. Mazāki dzinēji parasti tiek komplektēti ar 7 pakāpju sausā sajūga DSG, jaudīgāki un dīzeļdzinēji — ar slapjā sajūga DSG. Vājākajām versijām parasti ir vienkāršāka (sijas tipa) aizmugurējā piekare, jaudīgākajām — daudzsviru piekare.

Kam pievērst uzmanību, pērkot lietotu Leon

DSG ātrumkārbas pārslēgšanās jābūt vienmērīgai: raustīšanās uzsākot braukšanu, sitieni pārslēgšanās brīdī vai vibrācija bieži vien liecina par sajūga vai mehatronikas remontu. Pajautājiet, vai ir mainīta eļļa (slapjā sajūga DSG).

Dīzeļauto, kas daudz braukuši pilsētā, pārbaudiet kvēpu filtru (DPF) un EGR vārstu. Pērkot vecāku II paaudzes (līdz 2012. g.) Leon, atcerieties, ka tā 1.2 un 1.4 TSI dzinēji bija bēdīgi slaveni ar sadales ķēdes stiepšanos.

FR un Cupra versijas bieži vien ir vadītas aktīvi, tāpēc rūpīgi pārbaudiet bremzes, riepas, piekari un sajūgu. IV paaudzes automobiļiem pajautājiet, vai ir atjaunināta multimediju programmatūra, un nobraukumu vienmēr pārbaudiet pēc servisa un tehniskās apskates ierakstiem.

REKLĀMA AI Blog Autopilot — your blog writes itself

Aprīkojuma līmeņi

Nosaukumi un aprīkojums atšķiras atkarībā no tirgus un gada; norādām Eiropā visbiežāk sastopamos aprīkojuma līmeņus.

Reference

III, IV paaudze

Bāzes aprīkojums — vienkāršs un lētākais.

  • Visbiežāk tērauda diski
  • Vienkāršāka multimediju sistēma
  • Bieži vien — manuālais kondicionieris

Style

III, IV paaudze

Populārākā izvēle — laba cenas un komforta līdzsvarotība.

  • Vieglmetāla diski
  • Bieži vien — automātiskā klimata kontrole
  • Bieži vien — parkošanās sensori

Xcellence

III paaudze (kopš 2017. g.), IV paaudze

Elegantāka versija komforta cienītājiem.

  • Augstākas klases salona apdare un hroma detaļas
  • Bieži vien — bezatslēgas piekļuve un iedarbināšana
  • Bieži vien — salona ambientais apgaismojums

FR

III, IV paaudze

Sportiska versija — populārākā braukšanas entuziastu vidū.

  • Sportiski bamperi un lielāki diski
  • Sporta sēdekļi un stingrāka piekare
  • Bieži vien — braukšanas režīmu izvēle

X-Perience

III paaudze (ST)

Universālis ar paaugstinātu klīrensu.

  • Paaugstināts klīrenss
  • Plastmasas virsbūves aizsargdetaļas
  • Bieži vien — 4Drive pilnpiedziņa

Cupra

III paaudze

Visjaudīgākā III paaudzes versija ar 2.0 TSI dzinēju.

  • Aptuveni 265–300 ZS jauda
  • Bieži vien — adaptīvā piekare
  • Lielākas bremzes un sporta apdare

IV paaudzes aprīkojuma līmeņu salīdzinājums

ReferenceStyleXcellenceFR
Kam piemērotsVismazāk izmaksājošam automobilimIkdienas braucieniemKomfortam un izskatamSportiskai braukšanai
Diski (visbiežāk)16 col.16–17 col.17 col.17–18 col.
SalonsVienkārša apdareVairāk aprīkojumaEleganta apdareSportiski sēdekļi un stūre
Dzinējs (visbiežāk)1.0 TSI, 2.0 TDI1.0–1.5 TSI, 2.0 TDI1.5 TSI, 2.0 TDI, e-Hybrid1.5 TSI, 2.0 TDI, e-Hybrid
Cena lietotu auto tirgū (relatīvi)€€€€€€€€€

Vairumam pircēju labākā izvēle ir Style ar 1.5 TSI vai 2.0 TDI dzinēju. FR ir vērts izvēlēties sportiskā izskata un braukšanas dēļ, bet Xcellence — komforta aprīkojuma dēļ.

Priekšrocības

  • Sportisks dizains un braukšana
  • Pārbaudīta Volkswagen grupas tehnika, tāpat kā Golf
  • Bieži vien lētāks par līdzīgi aprīkotu Golf
  • Praktisks ST / Sportstourer universālis

Trūkumi

  • Stingrāka FR versiju piekare uz sliktākiem ceļiem
  • Sausā sajūga DSG var dārgi izmaksāt
  • Agrīno IV paaudzes automobiļu multimedija un skārienjutīgie vadības elementi

Biežāk uzdotie jautājumi

Ar ko SEAT Leon atšķiras no VW Golf?

Leon un Golf izmanto vienu un to pašu platformu un dzinējus. Leon ir sportiskāks dizains un bieži vien stingrāka piekare, turklāt lietotu auto tirgū tas bieži vien ir lētāks. Golf parasti nedaudz labāk saglabā vērtību.

Vai ir vērts izvēlēties Leon FR?

FR ir viena no populārākajām Leon komplektācijām: sportisks izskats, vairāk aprīkojuma un bieži vien jaudīgāki dzinēji. Taču tā piekare ir stingrāka, tāpēc uz sliktākiem ceļiem braukt ir mazāk ērti — pirms pirkšanas noteikti izmēģiniet.

Ar ko atšķiras SEAT Leon un Cupra Leon?

Kopš 2020. gada Cupra ir atsevišķs zīmols. Cupra Leon — sportiskāka un dārgāka Leon versija ar ekskluzīvu apdari un jaudīgākiem dzinējiem, tostarp 2.0 TSI un uzlādējamiem hibrīdiem.

Kura Leon paaudze ir vislabākā, pērkot lietotu?

Vairumam pircēju piemērotākā ir 2017.–2020. gada III paaudze: labi izstrādāta un lētāka par IV paaudzi. Ja svarīgs ir moderns aprīkojums un hibrīdversijas — izvēlieties IV paaudzi, vēlams vēlāku gadu automobili.

Atjaunināts 2026-10-09 · Komplektācijas un aprīkojums atšķiras atkarībā no tirgus un izlaiduma gada — konkrētā auto aprīkojumu pārbaudiet. · Tulkots automātiski

Komentāri

Komentāru par Seat Leon vēl nav. Dalieties pieredzē.

Piesakieties, lai komentētu

Citi modeļi Seat

Seat →
REKLĀMA Internet Solutions — IT services for business since 2011