Для бізнесу: тарифи, API та імпорт →

Seat Leon

Легкові · Випуск 1999–

Seat Leon: покоління, роки випуску та оголошення.

РЕКЛАМА Svetainė jūsų verslui per 48 val. — svetainesverslui.lt

Покоління 4 покоління

Seat Leon — оголошення 1 оголошення

Усі оголошення →

Ціна, €

Рік

Пробіг, км

Потужність, кВт

Пальне

Коробка передач

Тип кузова

Стан

Країна

Продавець

Комплектація

Більше комплектації
Екстер’єр
Електроніка
Салон
Аудіо та відео
Безпека
Захист від угону
Інші переваги
Seat Leon4

Seat Leon

202174 446 kmДизельАвтомат110 kWУніверсал

Seat Leon, 2021-02, universalas. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 2.0 l, 110 kW; rida: 74 446 km. Automobilį galima apžiūrėti: ERTONA IR KO, UAB, Serbentų g. 10…

🇱🇹 Šiauliai · ID 246
15 500 EUR
РЕКЛАМА AI Blog Autopilot — your blog writes itself
Seat Leon
Фото: © M 93, CC BY-SA 3.0 de
Seat

SEAT Leon: III та IV покоління, двигуni та комплектації

SEAT Leon — компактний хетчбек та універсал, технічно споріднений з VW Golf, але зазвичай дешеvший і з більш спортивним характером. Оглядаємо найпоширеніші на вторинному ринку III (2012–2020) та IV (з 2020 р.) покоління, їхні двигуни, комплектації та те, що варто перевірити під час покупки.

Leon коротко

Leon випускається з 1999 року і налічує чотири покоління. III покоління пропонувалося у кузовах 5-дверний, 3-дверний (SC) хетчбек та універсал (ST), IV покоління — 5-дверний хетчбек та універсал (Sportstourer). Спортивна версія до 2020 року називалася Leon Cupra, пізніше вона стала окремою модельною лінійкою бренду Cupra — Cupra Leon.

Leon використовує ті ж платформи та двигуни, що й Golf, Octavia та Audi A3, проте часто коштує дешевше, має спортивніший дизайн і жорсткішу підвіску (особливо версії FR). Завдяки цьому він подобається водіям, які цінують задоволення від керування.

III та IV покоління — у чому різниця

III покоління (2012–2020) — перший SEAT на платформі MQB: легший, якісніший та сучасніший за II покоління. Це найпопулярніше покоління на вторинному ринку. Рестайлінг 2017 року приніс більший мультимедійний екран, більше асистентів водія та комплектацію Xcellence; також існував універсал зі збільшеним кліренсом X-Perience.

IV покоління (з 2020 р.) — сучасніший цифровий салон, більший екран, м'які гібриди (eTSI) та під'єдτώваний гібрид e-Hybrid. Як і у Golf VIII, мультимедійна система ранніх автомобілів зазнала критики за повільну роботу та сенсорні органи керування.

У 2024 році IV покоління оновили: встановлено більший екран мультимедіа, оновлено гібриди, що підзаряджаються, з ємнішою батареєю, а частину двигунів замінено новішими.

Двигуни та коробки передач

На III поколінні найчастіше зустрічаються бензинові 1.2 TSI (86–110 к.с.), 1.4 TSI (122–150 к.с.), згодом — 1.0 TSI (115 к.с.) та з 2018 року 1.5 TSI (130–150 к.с.), а також дизельні 1.6 TDI (90–115 к.с.) та 2.0 TDI (150–184 к.с.). Версія FR часто оснащувалася 1.8 TSI (180 к.с.) або 2.0 TDI (184 к.с.), Leon Cupra — 2.0 TSI (близько 265–300 к.с.).

Основу IV покоління становлять 1.0 TSI (90–110 к.с.), 1.5 TSI (130–150 к.с.), у поєднанні з DSG — м'які гібриди 1.0 та 1.5 eTSI, 2.0 TDI (115–150 к.с.) та гібрид, що підзаряджається, e-Hybrid. Найпотужніші версії належать до гами Cupra Leon.

Коробки передач — механічні або DSG. Менші двигуни зазвичай агрегатуються з 7-ступеневою DSG із сухим зчепленням, потужніші та дизельні — з DSG із мокрим зчепленням. Слабші версії зазвичай мають простішу (балочну) задню підвіску, потужніші — багатоважільну.

Що перевірити при купівлі вживаного Leon

Коробка передач DSG має перемикати плавно: ривки при рушанні, удари під час перемикання або вібрація часто свідчать про ремонт зчеплення чи мехатроніки. Запитайте, чи змінювалась олива (у DSG з мокрим зчепленням).

У дизельних авто, які багато їздили в місті, перевірте сажовий фільтр (DPF) та клапан EGR. Купуючи старший Leon II покоління (до 2012 р.), пам'ятайте, що його двигуни 1.2 та 1.4 TSI славилися розтягуванням ланцюга ГРМ.

Версії FR та Cupra часто експлуатувалися в активному режимі, тому ретельно перевірте гальма, шини, підвіску та зчеплення. В автомобілі IV покоління поцікавтеся, чи оновлено програмне забезпечення мультимедіа, а пробіг завжди перевіряйте за сервісною історією та записами техогляду.

РЕКЛАМА Talkmio LiveChat: AI live chat for your website, 24/7

Комплектації

Назви та оснащення відрізняються залежно від ринку та року випуску; наводимо комплектації, які найчастіше зустрічаються в Європі.

Reference

III, IV покоління

Базова комплектація — проста та найдешевша.

  • Зазвичай сталеві диски
  • Простіша мультимедійна система
  • Часто — ручний кондиціонер

Style

III, IV покоління

Найпопулярніший вибір — вдалий баланс ціни та комфорту.

  • Легкосплавні диски
  • Часто — автоматичний клімат-контроль
  • Часто — парктроніки

Xcellence

III покоління (з 2017 р.), IV покоління

Елегантніша версія для любителів комфорту.

  • Високоякісне оздоблення салону та хромовані деталі
  • Часто — безключовий доступ та запуск двигуна
  • Часто — контурне підсвічування салону

FR

III, IV покоління

Спортивна версія — найпопулярніша серед поціновувачів активного керування.

  • Спортивні бампери та більші колеса
  • Спортивні сидіння та жорсткіша підвіска
  • Часто — вибір режимів руху

X-Perience

III покоління (ST)

Універсал зі збільшеним кліренсом.

  • Збільшений дорожній просвіт
  • Пластикові захисні елементи кузова
  • Часто — повний привід 4Drive

Cupra

III покоління

Найпотужніша версія III покоління з двигуном 2.0 TSI.

  • Потужність близько 265–300 к.с.
  • Часто — адаптивна підвіска
  • Більші гальма та спортивний обвіс

Порівняння комплектацій IV покоління

ReferenceStyleXcellenceFR
Кому підходитьДля найдешевшого автомобіляДля щоденних поїздокДля комфорту та зовнішностіДля спортивного керування
Диски (переважно)16 дюйм.16–17 дюйм.17 дюйм.17–18 дюйм.
СалонПросте оздобленняБільше обладнанняЕлегантне оздобленняСпортивні сидіння та кермо
Двигун (переважно)1.0 TSI, 2.0 TDI1.0–1.5 TSI, 2.0 TDI1.5 TSI, 2.0 TDI, e-Hybrid1.5 TSI, 2.0 TDI, e-Hybrid
Ціна на вторинному ринку (відносно)€€€€€€€€€

Для більшості покупців найкращий вибір — Style з двигуном 1.5 TSI або 2.0 TDI. FR варто обирати заради спортивної зовнішності та керованості, а Xcellence — заради комфортного обладнання.

Переваги

  • Спортивний дизайн і керування
  • Перевірена техніка Volkswagen Group, як і у Golf
  • Часто дешевший за аналогічно укомплектований Golf
  • Практичний універсал ST / Sportstourer

Недоліки

  • Жорсткіша підвіска версій FR на поганих дорогах
  • Сухі зчеплення DSG можуть коштувати дорого в ремонті
  • Мультимедіа та сенсорні елементи керування ранніх автомобілів IV покоління

Поширені запитання

Чим SEAT Leon відрізняється від VW Golf?

Leon і Golf використовують однакову платформу та двигуни. Leon має спортивніший дизайн і часом жорсткішу підвіску, а на вторинному ринку часто коштує дешевше. Golf зазвичай дещо краще тримає ціну.

Чи варто обирати Leon FR?

FR — одна з найпопулярніших комплектацій Leon: спортивна зовнішність, більше обладнання та нерідко потужніші двигуни. Проте її підвіска жорсткіша, тому на поганих дорогах їздити менш комфортно — обов'язково протестуйте перед покупкою.

Чим відрізняються SEAT Leon та Cupra Leon?

З 2020 року Cupra — це окремий бренд. Cupra Leon — спортивніша та дорожча версія Leon з ексклюзивним оздобленням і потужнішими двигунами, включно з 2.0 TSI та гібридами, що підзаряджаються.

Яке покоління Leon найкраще купувати на вторинному ринку?

Для більшості покупців оптимальним є III покоління (2017–2020 рр.): воно добре допрацьоване та дешевше за IV покоління. Якщо важливі сучасне обладнання та гібридні версії — обирайте IV покоління, бажано пізніших років випуску.

Оновлено 2026-10-09 · Комплектації та оснащення відрізняються залежно від ринку й року випуску — перевіряйте оснащення конкретного авто. · Перекладено автоматично

Коментарі

Коментарів про Seat Leon ще немає. Поділіться досвідом.

Увійдіть, щоб коментувати

Інші моделі Seat

Seat →
РЕКЛАМА AI Blog Autopilot — your blog writes itself