Для бізнесу: тарифи, API та імпорт →

Audi R8 II

Легкові · Випуск 2015–2024

Audi R8 II, випускався 2015–2024. Оголошення та інформація.

РЕКЛАМА Site AI Audit: What to fix on your website

Покоління 2 покоління

Audi R8 II — оголошення

Усі оголошення →

Ціна, €

Рік

Пробіг, км

Потужність, кВт

Продавець

Комплектація

Більше комплектації
Екстер’єр
Електроніка
Салон
Аудіо та відео
Безпека
Захист від угону
Інші переваги
Оголошень поки немає.
РЕКЛАМА Site AI Audit — free website audit
Audi R8
Фото: © M 93, CC BY-SA 3.0 de
Audi

Audi R8: покоління Type 42 та Type 4S, двигуни та комплектації

Audi R8 — спортивний автомобіль з середнім розташуванням двигуна, що випускався з 2006 по 2024 рік і став вітриною спортивних технологій Audi. В Україні він рідкісний і найчастіше ввозиться з інших європейських країн або США. Розглянемо, чим відрізняються два покоління, які були двигуни V8 та V10, коробки передач і що потрібно перевірити перед покупкою.

R8 коротко

R8 випускався у двох поколіннях: перше (Type 42) — з 2006 по 2015 рік, друге (Type 4S) — з 2015 по 2024 рік. Обидва покоління пропонувалися у купе та Spyder — кабріолеті з м'яким дахом. Двигун розташований за сидіннями, а більшість версій мають повний привід quattro.

R8 оцінюється як один з найзручніших для щоденного використання суперкарів: гарний огляд, зручне сидіння та звичайне управління салоном Audi. Друге покоління технічно близьке до Lamborghini Huracán — обидва моделі мають спільну платформу та двигун V10.

Type 42 та Type 4S — чим відрізняються

Перше покоління спочатку пропонувалося лише з двигуном 4.2 V8, а у 2009 році з'явився V10. Ранні автомобілі мали 6-ступінчасту механічну коробку передач з відкритою металевою кулісою або роботізовану R tronic, а після оновлення 2012 року R tronic замінено на 7-ступінчасту S tronic з двома зчепленнями.

Другий покоління має лише 5.2 V10 двигун і 7-ступінчасту коробку передач S tronic. Його кузов виготовлений з алюмінію та вуглецевого волокна, тому він міцніший і легший, а в салоні встановлений цифровий приладовий щиток Audi virtual cockpit. З 2017 року пропонуються версії з приводом на задні колеса, а модель 2019 року оновлена.

Перше покоління дешевше і простіше, а V8 з механічною коробкою передач оцінюється ентузіастами за чисте відчуття від управління. Друге покоління швидше і сучасніше, часто має менший пробіг, але й значно дорожче.

Двигуни та коробки передач

У першому поколінні пропонуються 4.2 FSI V8 (близько 420–430 к.с.) та 5.2 FSI V10 (близько 525 к.с.) двигуни, а обмежені версії GT та пізніші V10 plus мали близько 550–560 к.с.

У другому поколінні — лише 5.2 FSI V10: базова версія мала близько 540 к.с. (після оновлення — близько 570 к.с.), V10 plus — близько 610 к.с., V10 performance — близько 620 к.с. Версії з приводом на задні колеса (RWS, пізніше RWD) мали близько 540–570 к.с.

Двигуни обох поколінь не мають турбокомпресорів — це одна з причин, чому R8 так оцінюється ентузіастами. У першому поколінні можна вибрати між механічною, R tronic або S tronic коробкою передач, у другому — лише S tronic.

Що перевірити при купівлі б/у R8

Коробка передач R tronic швидко виходить з ладу, особливо при їзді по місту — запитайте, коли її заміняли, і попросіть перевірити її знос діагностичним обладнанням. Механічна коробка передач і S tronic вважаються більш надійними, але олію S tronic також потрібно регулярно змінювати.

Амортизатори з магнітним підвісом (Magnetic Ride) можуть почати витікати — перевірте, чи на них нема олії. Передні радіатори збирають бруд і листя, а камушки можуть їх пошкодити. Якщо автомобіль має керамічні гальмівні диски, оцініть їх стан — їх заміна дуже дорога.

Обязково перевірте історію автомобіля: деякі R8 використовувалися на трасах або були в аваріях, а ремонт алюмінієвого кузова складний і дорогий. Якщо автомобіль привезений з США, дізнайтеся, чи його не пошкодили, а історію перевірте за офіційними записами сервісу.

РЕКЛАМА AI Blog Autopilot — your blog writes itself

Версії

Комплектацій R8 практично немає — версії відрізняються потужністю двигуна, коробкою передач і кузовом. Більшість з них були як купе, так і з кузовом Spyder.

V8

Type 42 (2006–2015)

Перша і найдешевша версія R8 — цінується любителями за баланс і звук.

  • 4.2 FSI V8, близько 420–430 к.с.
  • Часто — механічна коробка передач або R tronic
  • Повний привід quattro на всіх колесах

V10

Type 42 (2009–2015)

Більш потужна версія першого покоління з двигуном V10 від Lamborghini.

  • 5.2 FSI V10, близько 525 к.с.
  • Часто — передні світлодіодні фари і магнітний підвіс
  • Також пропонувався кузов Spyder

V10 plus

Type 42 (з 2013 р.) і Type 4S

Легша та потужніша версія, більше орієнтована на трек.

  • Приблизно 550 к.с. (Type 42) або 610 к.с. (Type 4S)
  • Часто — вугільно-керамічні гальмівні колодки та керамічні гальма
  • Жорсткіша підвіска, спортивні сидіння

V10

Type 4S (2015–2024)

Базова версія другого покоління з більш сучасним салоном.

  • 5.2 FSI V10, приблизно 540–570 к.с.
  • 7-ступінчаста коробка передач S tronic та повний привід quattro
  • Цифровий приладовий щиток

RWS / RWD

Type 4S (з 2017 р.)

Версія з приводом на задні колеса для тих, хто хоче більш динамічного водіння.

  • Приблизно 540–570 к.с.
  • Легша, оскільки не має переднього приводу
  • Вимагає більше досвіду водіння, особливо на мокрій дорозі

V10 performance

Type 4S (2019–2024)

Найпотужніша оновлена версія другого покоління.

  • Близько 620 к.с.
  • Часто — вугільно-керамічні гальмівні колодки та керамічні гальма
  • Спортівні налаштування та більші колеса

Порівняння базових версій

V8 (Type 42)V10 (Type 42)V10 (Type 4S)V10 performance
Хто підходитьДля комфортної їзди за меншу цінуДля любителів потужності та звукуДля сучасного суперкара на кожен деньДля максимальної економічності
Двигун4.2 V8, близько 420–430 к.с.5.2 V10, близько 525 к.с.5.2 V10, близько 540–570 к.с.5.2 V10, близько 620 к.с.
Коробка передачМеханічна, R tronic або S tronicМеханічна, R tronic або S tronicS tronicS tronic
СалонАналогові приладиАналогові приладиЦифровий екранЦифровий екран, спортивне оздоблення
Ціна на ринку підержаних авто (відносне)€€€€€€€€€

Перше покоління V8 — найдоступніший спосіб придбати R8, особливо з механікою або коробкою S tronic. Друге покоління з V10 підійде тим, хто хоче сучаснішого, швидшого і, звичайно, менш пробігованого автомобіля.

Переваги

  • Атмосферний двигун V8 або V10 і унікальний звук
  • Зручний для щоденного використання суперкар
  • Повний привід quattro у більшості версій
  • Якісний, добре відомий салон Audi

Недоліки

  • Дуже дорога обслуга, шини та гальма
  • Проблеми з коробкою передач R tronic
  • Маленький багажник і низька світлова відстань

Поширені запитання

Яку R8 варто обрати?

Якщо найважливіша ціна та відчуття від водіння — перше покоління V8 або V10, краще з механічною або S tronic коробкою. Якщо хочете сучаснішого салону, більшу потужність і меншу висоту — друге покоління V10.

Чи підходить Audi R8 для щоденного водіння?

Більше ніж більшість суперкарів: він зручний, добре видно в боки, а quattro трансмісія допомагає в поганих умовах. Однак багажник спереду невеликий, а низька світлова відстань і широкі колеса створюють проблеми на поганих дорогах.

Чим відрізняються R tronic та S tronic?

R tronic — це роботізована коробка з однією спідницею — вона перемикається повільніше, відчувається її «дергання» і швидше зноситься спідниця. S tronic має дві спідниці, перемикається швидко і плавно, тому для більшості покупців це кращий вибір.

Оновлено 2026-10-09 · Комплектації та оснащення відрізняються залежно від ринку й року випуску — перевіряйте оснащення конкретного авто. · Перекладено автоматично

Коментарі

Коментарів про Audi R8 ще немає. Поділіться досвідом.

Увійдіть, щоб коментувати

Інші моделі Audi

Audi →
РЕКЛАМА PostRSS — automatic posting to social networks