Voor bedrijven: pakketten, API en import →

Audi R8 II

Auto's · Productie 2015–2024

Audi R8 II, geproduceerd 2015–2024. Advertenties en informatie.

ADVERTENTIE Svetainė jūsų verslui per 48 val. — svetainesverslui.lt

Generaties 2 generaties

Audi R8 II te koop

Alle advertenties →

Prijs, €

Bouwjaar

Kilometerstand, km

Vermogen, kW

Verkoper

Uitrusting

Meer uitrusting
Exterieur
Elektronica
Interieur
Audio en video
Veiligheid
Beveiliging
Overige voordelen
Nog geen advertenties.
ADVERTENTIE Site SEO AI Audit — free SEO audit
Audi R8
Foto: © M 93, CC BY-SA 3.0 de
Audi

Audi R8: Type 42 en Type 4S generaties, motoren en uitvoeringen

De Audi R8 is een middenmotor sportwagen die geproduceerd werd van 2006 tot 2024 en de vitrine van Audi's sportieve technologie. In Litouwen is deze auto zeldzaam en vaak geïmporteerd uit andere Europese landen of de VS. We kijken naar de verschillen tussen de twee generaties, de V8- en V10-motoren, versnellingsbakken en wat je moet controleren voordat je hem koopt.

R8 kort

De R8 werd in twee generaties geproduceerd: de eerste (Type 42) van 2006 tot 2015, de tweede (Type 4S) van 2015 tot 2024. Beide generaties waren beschikbaar als coupé en Spyder — een cabriolet met een zachte kap. De motor is achter de stoelen geplaatst en de meeste uitvoeringen hebben vierwielaandrijving quattro.

De R8 wordt beschouwd als een van de meest comfortabele superauto's voor dagelijks gebruik: goede zichtbaarheid, comfortabele stoelen en het gebruikelijke Audi interieur. De tweede generatie is technisch verwant aan de Lamborghini Huracán — beide modellen delen een platform en een V10-motor.

Type 42 en Type 4S — wat zijn de verschillen

De eerste generatie was aanvankelijk alleen beschikbaar met een 4.2 V8-motor, en in 2009 kwam de V10. De vroegere auto's hadden een 6-traps handgeschakelde versnellingsbak met een open metalen schakelstang of een robotversnellingsbak R tronic, en na de update in 2012 verving de R tronic een 7-traps S tronic met dubbele koppelingen.

De tweede generatie heeft alleen de 5.2 V10 motor en een 7-traps S tronic versnellingsbak. Het chassis is gemaakt van aluminium en koolstofvezel, waardoor het sterker en lichter is, en de cockpit is uitgerust met een digitaal instrumentenpaneel Audi virtual cockpit. Sinds 2017 zijn er achterwielaandrijvingen beschikbaar, en het model werd in 2019 vernieuwd.

De eerste generatie is goedkoper en eenvoudiger, en de V8 met handgeschakelde versnellingsbak wordt door liefhebbers gewaardeerd om het pure schakelgevoel. De tweede generatie is sneller en moderner, vaak minder gereden, maar ook aanzienlijk duurder.

Motoren en versnellingsbakken

In de eerste generatie zijn de 4.2 FSI V8 (ongeveer 420–430 pk) en 5.2 FSI V10 (ongeveer 525 pk) beschikbaar, terwijl de beperkte GT en latere V10 plus versies ongeveer 550–560 pk leverden.

In de tweede generatie is alleen de 5.2 FSI V10 beschikbaar: de basisversie leverde ongeveer 540 pk (na de update ongeveer 570 pk), de V10 plus ongeveer 610 pk, en de V10 performance ongeveer 620 pk. Achterwielaandrijvers (RWS, later RWD) leverden ongeveer 540–570 pk.

De motoren van beide generaties hebben geen turbocompressoren — dit is een van de redenen waarom de R8 zo gewaardeerd wordt door liefhebbers. In de eerste generatie kon je kiezen uit een handgeschakelde, R tronic of S tronic versnellingsbak, in de tweede alleen S tronic.

Wat te controleren bij het kopen van een gebruikte R8

De R tronic versnellingsbak kan snel verslijten, vooral in de stad — vraag wanneer deze vervangen is en laat de slijtage controleren met diagnostische apparatuur. De handgeschakelde versnellingsbak en de S tronic worden als duurzamer beschouwd, maar het olie van de S tronic moet ook regelmatig vervangen worden.

De magnetische vering (Magnetic Ride) dempers kunnen gaan lekken — controleer of er geen olie op zit. Voorin zijn radiatoren die modder en bladeren verzamelen, en stenen kunnen ze beschadigen. Als de auto keramische remschijven heeft, beoordeel dan hun staat — vervanging is erg duur.

Controleer altijd de geschiedenis van de auto: sommige R8's zijn gebruikt op circuits of hebben ongelukken meegemaakt, en het herstellen van een aluminium carrosserie is ingewikkeld en duur. Als de auto uit de VS is geïmporteerd, controleer dan of hij niet beschadigd is, en check de rijgeschiedenis via de officiële serviceboeken.

ADVERTENTIE AI Blog Autopilot — your blog writes itself

Versies

Er zijn bijna geen verschillende uitvoeringen van de R8 — de versies verschillen in motorvermogen, versnellingsbak en carrosserie. De meeste hadden zowel een coupé- als een Spyder-carrosserie.

V8

Type 42 (2006–2015)

De eerste en goedkoopste R8-versie — gewaardeerd door liefhebbers om zijn balans en geluid.

  • 4.2 FSI V8, ongeveer 420–430 pk
  • Vaak — een mechanische versnellingsbak of R tronic
  • Quattro vierwielaandrijving

V10

Type 42 (2009–2015)

De krachtigere versie van de eerste generatie met een V10-motor van Lamborghini-herkomst.

  • 5.2 FSI V10, ongeveer 525 pk
  • Vaak — LED-koplampen en magnetische vering
  • Ook beschikbaar met een Spyder-carrosserie

V10 plus

Type 42 (vanaf 2013) en Type 4S

Een lichtere en krachtigere versie, meer gericht op de baan.

  • Ongeveer 550 pk (Type 42) of 610 pk (Type 4S)
  • Vaak — koolstofvezelonderdelen en keramische remmen
  • Stijvere ophanging, sportieve stoelen

V10

Type 4S (2015–2024)

De basisversie van de tweede generatie met een moderner interieur.

  • 5.2 FSI V10, ongeveer 540–570 pk
  • 7-traps S tronic en quattro transmissie
  • Digitale instrumentenpaneel

RWS / RWD

Type 4S (vanaf 2017)

De achterwielaangedreven versie voor degenen die een levendiger rijervaring willen.

  • Ongeveer 540–570 pk
  • Lichter, omdat het geen voorwielaandrijving heeft
  • Vereist meer rijervaring van de bestuurder, vooral op nat wegdek

V10 performance

Type 4S (2019–2024)

De krachtigste bijgewerkte tweede generatie.

  • Rond de 620 pk
  • Vaak — koolstofvezelonderdelen en keramische remmen
  • Sportievere instellingen en grotere wielen

Vergelijking van de basisversies

V8 (Type 42)V10 (Type 42)V10 (Type 4S)V10 performance
Voor wie is het geschikt?Voor comfortabel rijden tegen een lagere prijsVoor kracht- en geliefdenVoor een moderne dagelijkse superautoVoor maximale prestaties
Motor4.2 V8, rond de 420–430 pk5.2 V10, rond de 525 pk5.2 V10, rond de 540–570 pk5.2 V10, rond de 620 pk
VersnellingsbakHandgeschakeld, R tronic of S tronicHandgeschakeld, R tronic of S tronicS tronicS tronic
InterieurAnaloge instrumentenAnaloge instrumentenDigitale dashboardDigitale dashboard, sportinterieur
Prijs op de markt voor gebruikte auto's (relatief)€€€€€€€€€

De eerste generatie V8 is de meest toegankelijke manier om een R8 te kopen, vooral met een handgeschakelde of S tronic transmissie. De tweede generatie met V10 is geschikt voor wie een moderner, sneller en over het algemeen minder gereden auto wil.

Pluspunten

  • Atmosferische V8 of V10 motor en een uniek geluid
  • Een superauto die dagelijks gemakkelijk te gebruiken is
  • Vierwielaandrijving quattro in de meeste versies
  • Een kwalitatief, goed bekend Audi-interieur

Minpunten

  • Zeer duur onderhoud, banden en remmen
  • Slijtage van de R tronic versnellingsbak
  • Kleine kofferbak en laag zicht

Veelgestelde vragen

Welke R8 is het beste om te kiezen?

Als prijs en rijgevoel het belangrijkst zijn, kies dan voor de eerste generatie V8 of V10, het beste met een handgeschakelde of S tronic bak. Als je een moderner interieur, meer vermogen en een lagere rijhoogte wilt, kies dan voor de tweede generatie V10.

Is de Audi R8 geschikt voor dagelijks gebruik?

Meer dan de meeste superauto's: hij is comfortabel, goed zichtbaar van de zijkant en quattro-aandrijving helpt bij slechte omstandigheden. Toch is de kofferbak klein en een laag zicht en brede banden maken het lastig op slechte wegen.

Wat is het verschil tussen R tronic en S tronic?

R tronic is een robotbak met één koppeling – hij schakelt langzamer, voelt ruw aan en schakelt sneller. S tronic heeft twee koppelingen, schakelt snel en soepel, dus is voor de meeste kopers de betere keuze.

Bijgewerkt 2026-10-09 · Uitvoeringen en uitrusting verschillen per markt en bouwjaar — controleer de uitrusting van de specifieke auto. · Automatisch vertaald

Reacties

Nog geen reacties over de Audi R8. Deel uw ervaring.

Log in om te reageren

Andere modellen Audi

Audi →
ADVERTENTIE Internet Solutions — IT services for business since 2011