Verslui: planai, API ir importas →

Audi 100 C4

Automobiliai · Gaminama 1990–1994

Audi 100 C4, gaminta 1990–1994. Skelbimai ir informacija.

REKLAMA AI Blog Autopilot — jūsų blogas rašo pats

Kartos 2 kartos

Audi 100 C4 skelbimai

Visi skelbimai →

Kaina, €

Metai

Rida, km

Galia, kW

Pardavėjas

Įranga

Daugiau įrangos
Eksterjeras
Elektronika
Salonas
Garso ir vaizdo įranga
Saugumas
Apsauga
Kiti privalumai
Kol kas skelbimų nėra.
REKLAMA AI Blog Autopilot — jūsų blogas rašo pats
Audi 100
Nuotrauka: Mr.choppers, CC BY-SA 3.0
Audi

Audi 100: C3 ir C4 kartos, varikliai ir versijos

Audi 100 — aukštesnės vidutinės klasės Audi automobilis, gamintas 1968–1994 m. ir tapęs tiesioginiu Audi A6 pirmtaku. Lietuvoje dažniausiai sutinkamos C3 ir C4 kartos, vertinamos dėl erdvumo, patvarumo ir cinkuoto kėbulo. Apžvelgiame, kuo jos skiriasi, kokie varikliai dažniausi ir ką patikrinti perkant tokio amžiaus automobilį.

Audi 100 trumpai

Audi 100 gamintas keturiomis kartomis: C1 (1968–1976), C2 (1976–1982), C3 (1982–1991) ir C4 (1990–1994). 1994 m. atnaujintas C4 pervadintas Audi A6. Naudotų rinkoje šiandien beveik vien C3 ir C4 automobiliai, o ankstesnes kartas dažniausiai perka kolekcionieriai.

Audi 100 siūlytas sedano ir universalo — Avant — kėbulais, su priekinių arba nuolatinių visų ratų pavara quattro. Tai erdvus, patogus ir paprastos konstrukcijos automobilis, kurį Lietuvoje ilgai vertino dėl patvarumo ir lengvo remonto. Vis dėlto net jauniausiam egzemplioriui jau daugiau kaip 30 metų, todėl kiekvieno automobilio būklė labai skiriasi.

C3 ir C4 — kuo skiriasi

C3 (1982–1991) išsiskyrė labai aptakiu kėbulu — jo oro pasipriešinimo koeficientas buvo apie 0,30, tais laikais rekordiškai mažas serijiniam automobiliui. Vėlesni C3 automobiliai gavo visiškai cinkuotą kėbulą, o 1988 m. modelis buvo atnaujintas. Šios kartos pagrindu sukurtas ir prabangesnis Audi 200.

C4 (1990–1994) — gerokai atnaujintas C3: kitokie priekis ir galas, modernesnis salonas, didesnis saugumas. Šioje kartoje atsirado V6 benzininiai varikliai ir sportinė S4 versija, o populiariausiu dyzeliu tapo 2.5 TDI.

Kasdieniam važiavimui praktiškesnė C4 karta — ji naujesnė ir dažniau būna geresnės būklės. C3 renkasi tie, kuriems patinka jos klasikinis dizainas, arba tie, kurie ieško paprasčiausio ir pigiausio automobilio.

Varikliai ir pavarų dėžės

C3 kartoje dažniausiai sutinkami keturių ir penkių cilindrų 1.8–2.3 benzininiai varikliai, taip pat penkių cilindrų dyzeliai ir turbodyzeliai. Nuo 1989 m. siūlytas 2.5 TDI (apie 120 AG) — vienas pirmųjų lengvųjų automobilių turbodyzelių su tiesioginiu įpurškimu.

C4 kartoje dažniausi 2.0 (dažniausiai apie 100–115 AG) ir penkių cilindrų 2.3 (apie 133 AG) benzininiai, 2.6 ir 2.8 V6 (apie 150 ir 174 AG) varikliai bei penkių cilindrų 2.4 D ir 2.5 TDI (apie 115 AG) dyzeliai. Sportinis S4 turėjo penkių cilindrų 2.2 turbokompresorinį variklį (apie 230 AG), vėliau — ir 4.2 V8.

Dažniausiai sutinkama penkių laipsnių mechaninė pavarų dėžė, rečiau — automatinė. Quattro versijos turi nuolatinę visų ratų pavarą, kuri ypač vertinama žiemą.

Ką patikrinti perkant naudotą Audi 100

Net cinkuotas kėbulas po kelių dešimtmečių ir remontų gali rūdyti — dažniausiai slenksčiai, ratų arkos, durų apačios ir bagažinės grindys. Ne visi ankstyvieji C3 automobiliai turi visiškai cinkuotą kėbulą, todėl juos verta apžiūrėti ypač atidžiai. Paklauskite, ar kėbulas nebuvo virinamas.

Tokio amžiaus automobilyje dažniausiai tenka keisti gumines detales, žarneles, važiuoklės įvores ir vairo traukes. Patikrinkite, ar variklis nepraleidžia alyvos ir tolygiai dirba šaltas, o 2.5 TDI atveju — ar lengvai užsiveda ir nerūksta. Centrinis užraktas valdomas pneumatiškai, todėl jo siurblio ir vamzdelių gedimai nėra reti.

Paprašykite registracijos ir techninės apžiūros dokumentų, palyginkite VIN numerius. Kai kurių salono ir kėbulo detalių rasti vis sunkiau, todėl verta rinktis kuo pilnesnį ir originalesnį automobilį.

REKLAMA Internetinė parduotuvė per 72 val. — internetines-parduotuves.lt

Versijos

Audi 100 įrangos lygių pavadinimai skyrėsi pagal rinką ir metus (pvz., C3 kartoje — CC ar CD), todėl nurodome dažniausiai sutinkamas kėbulo, variklio ir pavaros versijas.

Audi 100 sedanas

C3 ir C4

Dažniausiai sutinkama versija — erdvus keturių durų sedanas su didele bagažine.

  • Dažniausiai 2.0–2.3 benzininiai arba penkių cilindrų dyzeliai
  • Paprasta, lengvai remontuojama technika
  • Erdvi galinė sėdynė

Audi 100 Avant

C3 ir C4

Universalas — praktiškiausia versija šeimai ir kroviniams.

  • Didelė bagažinė, C3 kartoje — su nuožulnia galine dalimi
  • Dažnai — stogo bagažinės skersiniai
  • Daugelis tų pačių variklių kaip ir sedano

quattro

C3 ir C4

Nuolatinė visų ratų pavara — geras sukibimas žiemą ir blogais keliais.

  • Visų ratų pavara
  • Dažnai — su galingesniais varikliais
  • Didesnės degalų sąnaudos ir sudėtingesnė transmisija

2.5 TDI

C3 (nuo 1989 m.) ir C4

Penkių cilindrų turbodyzelis — taupiausia ir daugelio vertinama versija.

  • Apie 115–120 AG ir didelis sukimo momentas
  • Mažos degalų sąnaudos tokio dydžio automobiliui
  • Gerai prižiūrėtas variklis nuvažiuoja labai daug

S4

C4 (1991–1994)

Sportinė versija su quattro pavara, 1994 m. pervadinta S6.

  • Penkių cilindrų 2.2 turbo (apie 230 AG) arba 4.2 V8
  • Visų ratų pavara quattro
  • Reta, vertinama mėgėjų ir kolekcionierių

Dažniausių versijų palyginimas

SedanasAvantquattro2.5 TDI
Kam tinkaPigiam kasdieniam važiavimuiŠeimai ir kroviniamsŽiemai ir blogiems keliamsDaug važiuojantiems
KėbulasSedanasUniversalasSedanas arba AvantSedanas arba Avant
PavaraPriekiniai rataiPriekiniai rataiVisi rataiPriekiniai ratai
Variklis (dažniausiai)2.0–2.3, 2.4 D2.0–2.6, 2.5 TDI2.3–2.82.5 TDI
Kaina naudotų rinkoje (santykinai)€€€€€€

Daugumai pirkėjų geriausias pasirinkimas — C4 sedanas ar Avant su 2.3 arba 2.5 TDI varikliu. Quattro verta rinktis, jei svarbus sukibimas žiemą, tačiau tokio amžiaus automobilyje svarbiausia vis tiek kėbulo ir technikos būklė.

Privalumai

  • Erdvus salonas ir didelė bagažinė
  • Vėlesnių C3 ir C4 automobilių cinkuotas kėbulas
  • Paprasta, lengvai remontuojama technika
  • Patvarūs penkių cilindrų benzininiai ir 2.5 TDI varikliai

Trūkumai

  • Amžius — rūdys ir nusidėvėjusios detalės
  • Didelės senų benzininių variklių degalų sąnaudos
  • Vis sunkiau rasti kai kurias salono ir kėbulo detales

Dažni klausimai

Kuo skiriasi Audi 100 ir Audi A6?

1994 m. atnaujintas Audi 100 C4 pervadintas Audi A6 (C4). Technika iš esmės išliko ta pati, tačiau A6 gavo kitokį priekį ir galą, atnaujintą saloną ir dalį naujų variklių.

Kuri Audi 100 karta geriausia perkant?

Kasdieniam važiavimui dažniausiai renkamasi C4 karta — ji naujesnė, saugesnė ir turi daugiau variklių pasirinkimo. C3 verta rinktis, jei patinka jos dizainas ir randate gerai prižiūrėtą, nesurūdijusį automobilį.

Kuris Audi 100 variklis patikimiausias?

Dažniausiai giriami penkių cilindrų 2.3 benzininis ir 2.5 TDI dyzelis — jie paprasti ir, gerai prižiūrėti, nuvažiuoja labai daug. Vis dėlto tokio amžiaus automobilyje svarbiau konkretaus variklio būklė ir priežiūros istorija nei jo tipas.

Ar Audi 100 galima registruoti kaip istorinę transporto priemonę?

Senesnius nei 30 metų automobilius, atitinkančius istorinėms transporto priemonėms keliamus reikalavimus (originalumą ir būklę), galima registruoti kaip istorinius. Visi C3 ir C4 kartos Audi 100 šį amžių jau pasiekė.

Atnaujinta 2026-10-09 · Komplektacijos ir įranga skiriasi pagal rinką ir gamybos metus — tikslią įrangą tikrinkite konkrečiame automobilyje.

Komentarai

Komentarų apie Audi 100 dar nėra. Pasidalykite savo patirtimi.

Prisijunkite ir pakomentuokite

Kiti modeliai Audi

Audi →
REKLAMA Internetinė parduotuvė per 72 val. — internetines-parduotuves.lt