Voor bedrijven: pakketten, API en import →

Audi A4 Allroad

Auto's · Productie 2009–2024

Audi A4 Allroad: generaties, productiejaren en advertenties.

ADVERTENTIE Svetainė jūsų verslui per 48 val. — svetainesverslui.lt

Generaties 2 generaties

Audi A4 Allroad te koop

Alle advertenties →

Prijs, €

Bouwjaar

Kilometerstand, km

Vermogen, kW

Verkoper

Uitrusting

Meer uitrusting
Exterieur
Elektronica
Interieur
Audio en video
Veiligheid
Beveiliging
Overige voordelen
Nog geen advertenties.
ADVERTENTIE Site SEO AI Audit — free SEO audit
Audi A4 Allroad
Foto: Dinkun Chen, CC BY-SA 4.0
Audi

Audi A4 allroad quattro: B8 en B9 generaties, motoren en verschillen met de Avant

De Audi A4 allroad quattro is een A4 Avant stationwagen met verhoogde grondvrijheid, standaard quattro-aandrijving en beschermende carrosserie details. We kijken naar de verschillen met de standaard A4 Avant, de verschillen tussen de B8 en B9 generaties, de meest voorkomende motoren en wat je moet controleren bij het kopen van een gebruikte allroad.

A4 allroad kort samengevat

De A4 allroad quattro verscheen voor het eerst in 2009 (B8 generatie), en in 2016 werd deze vervangen door de B9 generatie. Dit is geen aparte model, maar een A4 Avant stationwagen die is aangepast voor slechtere wegen: enkele centimeters meer grondvrijheid, plastic beschermingen voor de wielkasten en stootlijsten, andere bumpers en grill, en altijd vierwielaandrijving.

In tegenstelling tot de grotere A6 allroad, heeft de A4 allroad geen luchtvering — er wordt gebruikgemaakt van de standaard vering met schroefveren, waardoor het onderhoud eenvoudiger en goedkoper is. De interieur, kofferbak en de meeste uitrusting zijn hetzelfde als bij de A4 Avant, dus de allroad wordt vaak gekozen door mensen die een stationwagen nodig hebben, maar veel moeten rijden op onverharde wegen of in de winter.

B8 en B9 generatie — wat zijn de verschillen

De B8 generatie A4 allroad (2009–2016) heeft standaard quattro-aandrijving met een centraal differentieel. In 2012 werd de auto opgefrist: nieuwe koplampen, interieur details en motoren. Dit is tegenwoordig de goedkoopste manier om een allroad te kopen, maar de meeste auto's hebben al een aanzienlijke kilometerstand.

De B9-generatie A4 allroad (vanaf 2016) is lichter, stiller en moderner, vaak met een virtueel dashboard en meer hulpvaardigheden voor het rijden. De meeste viercilinder-versies hebben quattro met ultra-technologie: normaal gesproken worden de voorwielen aangedreven, en de achterwielen worden automatisch ingeschakeld wanneer nodig. De V6-diesels behouden een permanente quattro-aandrijving.

De in 2019 vernieuwde B9 kreeg een nieuw uiterlijk, een touchscreen-multimediascherm in plaats van een draaiknop en nieuwe motorbenamingen (bijvoorbeeld, 40 TDI, 45 TFSI). In de Allroad-versie is vaak de Audi drive select-modus 'offroad' aanwezig, die helpt om over onverharde wegen te rijden en steile hellingen te beklimmen.

Motoren en versnellingsbakken

In de B8-generatie zijn de meest voorkomende 2.0 TDI-diesels (meestal rond de 170–190 pk) en 3.0 TDI V6 (rond de 240–245 pk), terwijl de benzine 2.0 TFSI (rond de 211–225 pk) minder vaak wordt aangetroffen. De 2.0 TDI wordt vaak gekoppeld aan een zesversnellingsbak, terwijl de krachtigere motoren vaak een 7-tranige S tronic hebben.

In de B9-generatie, voor de vernieuwing, waren er de 2.0 TDI (rond de 150–190 pk), 3.0 TDI V6 (rond de 218–272 pk) en 2.0 TFSI (rond de 252 pk). Na 2019 zijn er de 40 TDI (rond de 190–204 pk), 45 en 50 TDI met V6 (rond de 231 en 286 pk) en 45 TFSI (rond de 245–265 pk). De nieuwere motoren hebben een licht-hybride systeem, en de diesels gebruiken AdBlue-vloeistof.

In de B9-generatie worden viercilinder-motoren vaak gekoppeld aan een 7-tranige S tronic dubbelkoppeling, terwijl de V6 TDI vaak een 8-tranige tiptronic-automaat heeft.

Wat te controleren bij het kopen van een gebruikte A4 allroad

Wat geldt voor de A4 Avant, geldt ook voor de allroad: de vroegste B8-generatie 2.0 TFSI-motoren waren bekend om hun verhoogde olieverbruik, de 3.0 TDI V6-verdelingsketting bevindt zich aan de achterkant van de motor, en de S tronic-transmissie moet soepel, zonder schokken en trillen schakelen. Controleer bij dieselauto's de fijnstoffilter (DPF), de EGR-klep en het AdBlue-systeem.

Het kenmerk van de allroad is het chassis en de bodem. Als de auto veel op onverharde wegen heeft gereden, controleer dan de beschermingen, de pakkingen van de ophanging en de dempers, en zoek onderaan naar tekenen van botsingen. Het quattro-aandrijving is belangrijk, dus alle banden moeten dezelfde maat hebben en gelijkmatig versleten zijn; vraag ook naar het vervangen van de olie in de versnellingsbak en het differentieel.

Plastiek wielkasten en onderdelenbeschermingen verbergen kleine krassen goed, maar er kan modder onder ophopen — controleer op roest. Veel allroads worden geïmporteerd, dus controleer de rijgeschiedenis op basis van service- en technische keuringen.

ADVERTENTIE Talkmio LiveChat: AI live chat for your website, 24/7

Versies per motor

De A4 allroad wordt vaak verkocht als een aparte versie met extra uitrustingspakketten, dus we geven de meest voorkomende versies per motor; de uitrusting verschilt per markt en jaar.

2.0 TDI quattro

De B8-generatie

De meest voorkomende en economische keuze van de B8-generatie.

  • Meestal ongeveer 170–190 pk
  • Vaak een zesversnellingsbak
  • Permanente quattro-aandrijving

3.0 TDI quattro

De B8-generatie

De krachtigste B8-diesel met een V6-motor.

  • Ongeveer 240–245 pk
  • Vaak een zevenversnellings S tronic-bak
  • Vaak meer comfortuitrusting

2.0 TDI / 40 TDI quattro

De B9-generatie

De meest populaire motor van de B9-generatie.

  • Ongeveer 150–204 pk
  • Meestal een 7-traps S tronic
  • quattro met ultra technologie

45 TFSI quattro

B9-generatie (vanaf 2019)

De benzineversie voor wie niet veel per jaar rijdt.

  • Ongeveer 245–265 pk
  • 7-traps S tronic
  • Vaak — een licht hybride systeem

50 TDI quattro

B9-generatie (vanaf 2019)

De krachtigste allroad met een V6-dieselmotor.

  • Ongeveer 286 pk
  • 8-traps tiptronic automatische versnellingsbak
  • Permanente quattro aandrijving en 48 V licht hybride

Vergelijking van de B9-generatie versies

2.0 TDI (iki 2019 m.)40 TDI45 TFSI50 TDI
Voor wie geschikt?Voor een kleiner budgetVoor de meeste kopersVoor lagere jaarlijkse rijdurenVoor frequente lange ritten
KrachtOngeveer 150–190 pkOngeveer 190–204 pkOngeveer 245–265 pkOngeveer 286 pk
VersnellingsbakMeestal S tronic7-traps S tronic7-traps S tronic8-traps tiptronic
quattro typequattro ultraquattro ultraquattro ultraPermanente quattro
MultimediaMMI met draaiknopDigitale schermDigitale schermDigitale scherm
Prijs op de markt voor gebruikte auto's (relatief)€€€€€€€€

Voor de meeste kopers is de 40 TDI het beste — economisch en voldoende krachtig. De 50 TDI is de moeite waard als je veel op de snelweg rijdt of een aanhanger sleept, en de 45 TFSI als je per jaar niet veel rijdt.

Pluspunten

  • Hogere grondvrijheid dan de A4 Avant — handiger op onverharde wegen en in de winter
  • Altijd met quattro-aandrijving
  • Eenvoudiger ophanging dan de A6 allroad, zonder luchtvering
  • Kwaliteitsinterieur en ruime kofferbak

Minpunten

  • Duurder op de markt voor gebruikte auto's dan een vergelijkbare A4 Avant
  • Iets hogere brandstofverbruik dan de A4 Avant
  • Niet een echte terreinwagen — geschikt voor licht onverhard terrein

Veelgestelde vragen

Wat is het verschil tussen de A4 allroad en de A4 Avant?

De allroad heeft een hogere grondvrijheid, plastic beschermplaten, een ander uiterlijk en altijd quattro-aandrijving. Het interieur, de kofferbak en de motoren zijn in wezen hetzelfde, maar de A4 Avant is ook verkrijgbaar met voorwielaandrijving en een veel bredere keuze aan motoren.

Heeft de A4 allroad luchtvering?

Nee — in tegenstelling tot de A6 allroad heeft de A4 allroad een standaard vering met schroefveren, in sommige auto's met adaptieve dempers. Daarom is het onderhoud eenvoudiger en is het repareren van de vering goedkoper.

Is het de moeite waard om voor de allroad te kiezen in plaats van de A4 Avant quattro?

Het is de moeite waard als je veel over onverharde wegen rijdt, op het platteland woont of vaak in de winter reist — de grotere grondvrijheid is hier erg handig. Als je voornamelijk op asfalt rijdt, is de A4 Avant quattro iets zuiniger en vaak goedkoper.

Bijgewerkt 2026-10-09 · Uitvoeringen en uitrusting verschillen per markt en bouwjaar — controleer de uitrusting van de specifieke auto. · Automatisch vertaald

Reacties

Nog geen reacties over de Audi A4 Allroad. Deel uw ervaring.

Log in om te reageren

Andere modellen Audi

Audi →
ADVERTENTIE Site AI Audit — free website audit