Range Rover Sport: покоління L494 та L461, двигуни та комплектації
Range Rover Sport — це більш спортивний і трохи компактніший брат великого Range Rover, який поєднує розкішний салон з можливостями справжнього повноприводного автомобіля. Розглянемо найпоширеніше покоління L494, найновіше L461, популярні двигуни, комплектації та те, що потрібно перевірити перед покупкою.
Range Rover Sport коротко
Range Rover Sport виробляється з 2005 року. Усі покоління мають повний привід, більшість автомобілів — пневматичну підвіску та систему режимів їзди Terrain Response, тому він подолає значно складніші перешкоди, ніж більшість розкішних повнопривідних автомобілів. У поколінні L494 можна було замовити третій ряд сидінь (5+2).
На ринку підержаних автомобілів ця модель оцінюється за вражаючий вигляд, комфорт і можливості поза шосе. Однак у нього також є не дуже хороша репутація щодо надіжності, тому історія обслуговування та ретельний огляд тут особливо важливі.
L320, L494 та L461 — у чому відмінності
Перше покоління (L320, 2005–2013) створене на базі Discovery 3: міцне, але важке. Після оновлення 2009 року воно отримало більш сучасний салон і нові двигуни, серед яких — дизельний 3.0 TDV6. Сьогодні це найдешевша варіант, але більшості автомобілів потрібні значні інвестиції.
Другий покоління (L494, 2013–2022) — найпопулярніший на ринку б/у. Алюмінієвий кузов дозволив значно зменшити масу, а салон став ближчим до великого Range Rover. На кінець 2017 року оновлена версія отримала нові фари, систему Touch Pro Duo з двома сенсорними екранами та зарядний гібрид P400e.
Третє покоління (L461, з 2022 р.) — ще більш мінімалістичний дизайн, з великим вигнутим екраном, легкими гібридними двигунами та зарядними гібридами, які на електриці проїжджають значно більше, ніж попередні. На ринку б/у їх ще небагато.
Двигуни та коробки передач
У L494 найчастіше зустрічаються 3.0 V6 дизелі — TDV6 (близько 258 к.с.) та SDV6 (близько 292–306 к.с.), а також 4.4 SDV8 (близько 339 к.с.) та 2.0 SD4 (близько 240 к.с.). Бензинові — 3.0 V6 та 5.0 V8 з компресором (у версії SVR — близько 550–575 к.с.), зарядний гібрид P400e, а в останні роки виробництва — нові 3.0 рядні шестициліндровиї двигуни Ingenium з легким гібридом (напр., P400, D300).
У L461 пропонуються 3.0 рядні шестициліндровиї дизелі (D250, D300, D350), бензиновий P400, зарядні гібриди (P440e, P510e), 4.4 V8 двигун P530 та найпотужніша версія SV.
Усі версії мають 8-ступінчасту автоматичну коробку передач ZF. Багато автомобілів мають також понижену передачу (двохступінчасту роздавальну коробку), яка включається на бездоріжжі та при буксируванні важкого причепа — дозволяється буксирувати до 3,5 т.
Що перевірити при купівлі б/у Range Rover Sport
Пневматична підвіска — найпоширеніша причина витрат: перевірте, чи автомобіль не опускається після ночі, чи змінюється висота і чи нема попереджень. Також зверніть увагу на помилки електроніки, заїдання мультимедіа та вологу в салоні, яку можуть спричинити забиті водосточні канали.
У двигунах 3.0 TDV6 і SDV6 трапляються дефекти підшипників колінчастого вала, особливо якщо рідко змінюється олія, а в дизелях 2.0 Ingenium — розтягування розподільного ременя. У дизельних автомобілях також перевірте фільтр твердих частинок (DPF), систему EGR і AdBlue.
Кузов з алюмінію, тому його ремонт після аварії складніший — перевірте зазори між деталями та товщину фарби. Якщо автомобіль їздив бездоріжжям, перевірте нижню частину, а раму порівняйте з записами сервісу.
Комплектації
Назви та обладнання відрізняються залежно від ринку та років; вказуємо найпоширеніші в Європі комплектації.
SE
L494, L461Базова комплектація, в якій вже багато обладнання.
- Однокольоровий салон і електроприводи регулювання сидінь
- Навігація та мультимедіа система з сенсорним екраном
- Часто — камера заднього виду
HSE
L494, L461Найпопулярніша комплектація — більше комфорту та обладнання.
- Краща якість шкіри та зручніші сидіння
- Аудіосистема Meridian
- Часто — панорамний дах
HSE Dynamic
L494Версія HSE з більш спортивним виглядом.
- Спортивні бампери та темні зовнішні деталі
- Часто — 21-дюймові диски
- Часто — червоні суппорти гальм
Autobiography Dynamic
L494Найвища базова комплектація з найбільшою кількістю обладнання.
- Найрозкішніша салонна обробка
- Часто — 21–22-дюймові диски
- Найбільша кількість комфорту та допоміжних систем керування
SVR
L494Спортивна версія з 5.0 V8 компресорним двигуном.
- Приблизно 550–575 к.с.
- Спортивні сидіння та система викиду
- Великий споживання палива та дорогі витрати на обслуговування
Dynamic SE / Dynamic HSE
L461Найновіші комплектації з більш спортивним виглядом.
- Більш спортивна зовнішня обробка
- Великий мультимедійний екран
- Легкі гібридні або зарядні гібридні двигуни
Порівняння комплектацій L494 покоління
| SE | HSE | HSE Dynamic | Autobiography Dynamic | |
|---|---|---|---|---|
| Хто підійде | Ціни та баланс оснащення | Для комфорту | Спортовий вигляд | Багато розкоші |
| Шини (зазвичай) | 19–20 дюймів | 20 дюймів | 21 дюйм | 21–22 дюймів |
| Салон | Одинарний | Краще обробка, система звуку Meridian | Спортивні деталі | Найрозкішніший салон |
| Ціна на ринку підержаних авто (відносно) | € | €€ | €€ | €€€ |
Більшості покупців найкращий вибір — HSE або HSE Dynamic з двигуном SDV6 або новим D300. Autobiography Dynamic варто обрати за обладнанням, а SVR — тільки якщо готовий до великих витрат на паливо та обслуговування.
Переваги
- Розкішний салон та вражаючий вигляд
- Справжні можливості повноприводного автомобіля бездоріжжя
- Можна буксирувати причіп до 3,5 т
- Широкий вибір двигунів
Недоліки
- Не дуже хороша репутація щодо надіжності
- Дорогий ремонт пневматичної підвіски та електроніки
- Великі витрати палива з двигунами V8
Поширені запитання
Який Range Rover Sport покоління найкраще купувати вживані?
Для багатьох покупців — 2018–2022 рр. оновлене покоління L494: сучасніший салон, більше оснащення та великий вибір двигунів. L461 новіше і сучасніше, але на ринку вживаних автомобілів ще рідкісне і значно дорожче.
Чим відрізняється Range Rover Sport від Range Rover?
Range Rover Sport коротший, нижчий і спортивніше підлаштований, а великий Range Rover орієнтований на максимальний комфорт і простір ззаду. Техніка та двигуни часто спільні.
Чи є Range Rover Sport надійним?
Багато залежить від обслуговування: добре обслуговані автомобілі викликають менше проблем, але пневматична підвіска, електроніка та деякі дизельні двигуни можуть вимагати дорогого ремонту. Перед покупкою обов'язкова діагностика та огляд у сервісі.
Оновлено 2026-10-09 · Комплектації та оснащення відрізняються залежно від ринку й року випуску — перевіряйте оснащення конкретного авто. · Перекладено автоматично





























