Ettevõtetele: paketid, API ja import →

BMW 8 Series

Sõiduautod · Toodetud 1989–

BMW 8 Series: põlvkonnad, tootmisaastad ja kuulutused.

REKLAAM AI Blog Autopilot — your blog writes itself

Põlvkonnad 2 põlvkonda

BMW 8 Series kuulutused

Kõik kuulutused →

Hind, €

Aasta

Läbisõit, km

Võimsus, kW

Müüja

Varustus

Rohkem varustust
Välisilme
Elektroonika
Salong
Heli ja video
Ohutus
Turvalisus
Muud eelised
Kuulutusi veel ei ole.
REKLAAM Site SEO AI Audit — free SEO audit
BMW 8 Series
Foto: Vauxford, CC BY-SA 4.0
BMW

BMW 8. seeria: E31 ja G14/G15/G16 põlvkonnad, mootorid ja versioonid

BMW 8. seeria on suur ja luksuslik BMW kupee, mille esimene põlvkond (E31) oli tootmises aastatel 1989–1999 ning teine jõudis turule 2018. aastal kupee, kabrioleti ja neljaukselise Gran Coupé kerega. Anname ülevaate põlvkondade ja keretüüpide erinevustest, populaarsematest mootoritest ning sellest, mida kasutatud auto ostmisel kontrollida.

8. seeria lühidalt

Esimene 8. seeria (E31) oli oma aja luksuslikuim BMW kupee V8- ja V12-mootoritega, mis on tänaseks muutumas kollektsiooniautoks. Teine põlvkond esitleti 2018. aastal kupeena (G15) ning 2019. aastal liitusid sellega kabriolett (G14) ja neljaukseline Gran Coupé (G16). Tehnika on lähedane BMW 5. ja 7. seeria mudelitele.

8. seeria on loodud eelkõige kiireteks ja mugavateks sõitudeks: salong on luksuslik, varustus rikkalik ja paljud Euroopas müüdud autod on xDrive-nelikveoga. Gran Coupé on kõige praktilisem versioon tänu neljale uksele ja ruumikamale tagaistmele.

E31 ja teine põlvkond – mis on vahet?

E31 (1989–1999) on klassikaline ülestõstetavate esitulede ja B-piilarita kupee. Pakkumises olid 850i / 850Ci (5.0, hiljem 5.4 l V12), 840Ci (4.0, hiljem 4.4 l V8) ja haruldane 850CSi (5.6 l V12, umbes 380 hj). Tänapäeval tasub sellist autot osta vaid kollektsiooniautoks, olles eelnevalt hinnanud võimalikke restaureerimiskulusid.

Teine põlvkond (alates 2018. a) on modernne ja suur auto LED- või laser-esitulede, digitaalse näidikutabloo ja paljude juhiabisüsteemidega. 2018. aastast värskendatud autod said suurema multimeediaekraani ja kerged välimuse muudatused.

Kupeel ja kabrioletil on 2+2 salong – tagaistmed sobivad vaid lühikesteks sõitudeks. Gran Coupé on pikem ja sobib seetõttu paremini igapäevaseks autoks neljale inimesele.

Mootorid ja käigukastid

Teises põlvkonnas on populaarseimad kolm mootorit: 840i (3,0-liitrine reas-6 bensiinimootor, umbes 333–340 hj), 840d xDrive (3,0-liitrine reas-6 diiselmootor, umbes 320–340 hj) ja M850i xDrive (4,4-liitrine V8, umbes 523–530 hj).

Kõige kiiremad on M8 ja M8 Competition 4,4-liitrise V8-ga (umbes 600–625 hj) ja M xDrive -veoga. Kõik teise põlvkonna mootorid on seotud 8-käigulise automaatkäigukastiga.

Diiselmootoriga 840d on pikkadel sõitudel kõige ökonoomsem, samas kui 840i on lihtsama ehitusega ja sobib sageli paremini neile, kes sõidavad palju linnas ja lühikesi vahemaid.

Mida kontrollida kasutatud 8. seeria ostmisel

Osa 8. seeria autodest on toodud USA-st – kontrollige VIN-koodi abil ajalugu, kas auto on avariiline olnud, ning mõõtke kõigi kerepaneelide värvikihi paksust. Hooldusajalugu on ülioluline, sest sellise auto ülalpipidamine on kallis.

M850i ja M8 V8-mootorid võivad tarbida rohkem õli, nii et küsige, kui tihti tuleb seda lisada, ja veenduge lekete puudumises. 840d autodel kontrollige tahmafiltrit ja AdBlue-süsteemi.

Vaadake üle rehvid ja pidurid – suurte velgede ja võimsa auto puhul on nende vahetus kallis. Kabrioleti katus peab avanema ja sulguma sujuvalt ning elektroonikasüsteemid töötama veateadeteta.

REKLAAM Site SEO AI Audit: Every SEO issue on your site

Versioonid

BMW 8. seeria varustus sõltub mootorist ja lisapakettidest (nt M Sport), seega võivad sama nimega autod märgatavalt erineda. Toome ära kõige levinumad versioonid.

840i

G14/G15/G16

Kuuesilindrilise mootoriga bensiiniversioon.

  • 3.0 l mootor, umbes 333–340 hj
  • Tagumised või nelikvedu (xDrive)
  • Sageli M Sport pakett

840d xDrive

G14/G15/G16

Diiselversioon pikkadeks sõitudeks.

  • 3.0 l diisel, umbes 320–340 hj
  • Nelikvedu xDrive
  • Madalaim kütusekulu 8. seeria versioonide seas

M850i xDrive

G14/G15/G16

Võimsaim mitte-M versioon V8-mootoriga.

  • 4.4 l V8, umbes 523–530 hj
  • Sportvedrustus ja suuremad pidurid
  • Sageli nelikroolimine (Integral Active Steering)

M8 / M8 Competition

G14/G15/G16

Kõige sportlikum 8. seeria M-tehnikaga.

  • 4.4 l V8, umbes 600–625 hj
  • M xDrive -vedu võimalusega lülitada ainult tagaveole
  • Sageli süsinikkiust katus ja keraamilised pidurid

850i / 850Ci

E31

Klassikaline esimese põlvkonna versioon V12-ga.

  • 5.0–5.4 l V12 mootor
  • Ülestõstetavad esituled ja B-piilarita kupee
  • Sageli automaatkäigukast

Teise põlvkonna versioonide võrdlus

840i840d xDriveM850i xDriveM8 Competition
Kellele sobibIgapäevasõiduksPikkadeks sõitudeksKiireks sõiduksSportimiseks ja ringrajale
Veljed (tavaliselt)19–20 tolli19–20 tolli20 tolli20 tolli
VeavõttTagumised või kõik rattadKõik rattadKõik rattadKõik rattad (M xDrive)
Mootor3,0 l R6, umbes 340 hj3,0 l R6 diisel, umbes 320–340 hj4,4 l V8, umbes 530 hj4,4 l V8, umbes 625 hj
Kasutatud autode turu hind (suhteline)€€€€€€€€€€

Enamiku ostjate jaoks on parim valik 840d xDrive või 840i, eriti Gran Coupé kerega. M850i ja M8 tasub valida vaid neil, kelle jaoks on võimsus esmatähtis, ning arvestades suuremate ülalpidamiskuludega.

Plussid

  • Luksuslik salong ja rikkalik varustus
  • Võimsad ja sujuva käiguga mootorid
  • Mugav pikkadel sõitudel
  • Gran Coupé – praktiline neljaukseline versioon

Miinused

  • Kallis hooldus ja varuosad
  • Kupee ja kabrioleti tagaistmed on kitsad
  • Väärtus langeb sageli kiiresti

Korduma kippuvad küsimused

Milline 8. seeria versioon on igapäevaseks kasutuseks parim?

Enamasti on selleks 840d xDrive Gran Coupé: see on ökonoomne, nelikveoline, nelja ukse ja ruumikama tagaistmega. Kui sõidate peamiselt linnas, tasub kaaluda mudelit 840i.

Kas esimese põlvkonna E31 tasub osta?

Ainult kollektsiooniautoks. V12-mootor ja tollane elektroonika on keerulised ning kallid remontida, mistõttu on enne ostmist kohustuslik kontroll spetsialiseeritud töökojas ja dokumenteeritud hooldusajalugu.

Mille poolest erinevad M850i ja M8?

M850i on väga kiire, ent mugavam suur turismiauto. M8-l on võimsam M-mootor, jäigem veermik ja sportlikumad seadistused, mistõttu on see teravam, aga ka kallim ülal pidada.

Uuendatud 2026-10-09 · Varustustasemed ja varustus erinevad turu ja mudeliaasta järgi — kontrollige konkreetse auto varustust. · Tõlgitud automaatselt

Kommentaarid

BMW 8 Series kohta pole veel kommentaare. Jagage oma kogemust.

Logige sisse, et kommenteerida

Teised mudelid BMW

BMW →
REKLAAM Talkmio — AI live chat for your website 24/7