Pre firmy: tarify, API a import →

Škoda Kodiaq

Osobné autá · Výroba 2016–

Škoda Kodiaq: generácie, roky výroby a inzeráty.

REKLAMA Site SEO AI Audit: Every SEO issue on your site

Generácie 2 generácie

Škoda Kodiaq — inzeráty 2 inzeráty

Všetky inzeráty →

Cena, €

Rok

Nájazd, km

Výkon, kW

Palivo

Prevodovka

Karoséria

Stav

Krajina

Predajca

Výbava

Ďalšia výbava
Exteriér
Elektronika
Interiér
Audio a video
Bezpečnosť
Zabezpečenie
Ďalšie výhody
Škoda Kodiaq4

Škoda Kodiaq

2023105 264 kmNaftaAutomatická110 kWSUV / terénne

Skoda Kodiaq, 2023-05, visureigis / krosoveris. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 2.0 l, 110 kW; rida: 105 264 km. 6 000 km arba 6 mėn. pardavėjo garantija. Auto…

🇱🇹 Šiauliai · ID 270
26 800 €
Škoda Kodiaq4

Škoda Kodiaq

202437 800 kmHybridAutomatická195 kWSUV / terénne

Skoda Kodiaq, 2024-11, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.5 l, 195 kW; rida: 37 800 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 100 k…

🇱🇹 Šiauliai · ID 297
34 800 €
REKLAMA Site AI Audit — free website audit
Škoda Kodiaq
Foto: Vauxford, CC BY-SA 4.0
Škoda

Škoda Kodiaq: I. a II. generácia, motory a výbavy

Škoda Kodiaq je veľký terénny vozidlo (SUV), do ktorého sa zmestí až sedem cestujúcich. V Slovensku je obľúbený medzi rodinami. Pozrieme sa na I. generáciu (2016–2024) a II. generáciu (od 2024), ich motory, výbavy a čo overiť pri kúpe použitého vozidla.

Kodiaq krátko

Kodiaq je prvý veľký terénny vozidlo Škoda postavený na platforme MQB. Ponúka sa s 5 alebo 7 sedadlami, predný alebo pohon všetkých kolies (4x4). Športová verzia sa volá RS, odolnejšieho vzhľadu – Scout, a športovejšieho vzhľadu – Sportline.

Technicky je Kodiaq blízky VW Tiguan Allspace a SEAT Tarraco, no často je oceňovaný pre praktickosť: veľký kufrový priestor, priestranná kabína a riešenia Simply Clever, napríklad sklenené predné dvere alebo ochrany dverných okrajov.

I. a II. generácia – čo je rozdiel

I. generácia (2016–2024) je najobľúbenejšia na trhu s použitými vozidlami: ponuka je veľká, široký výber motorov a výbav. V roku 2021 bola obnovená: zmenil sa predný vzhľad, pridal sa LED (často matricové) svetlá, obnovené motory a RS dostal benzínový motor 2.0 TSI namesto dyzelového.

II. generácia (od 2024) je väčšia, s novou kabínou, veľkým multimediálnym displejom a fyzickými ovládačmi (Smart Dials), a páka na prepínanie prevodovku bola presunutá k volantu. Ponúka sa iba s prevodovkou DSG a novinkou je nabíjateľný hybrid iV, ktorého elektrina stačí na jazdu približne 100 km.

Použité Kodiaq si väčšina ľudí vyberie z rokov 2019–2023 I. generácie, II. generácia na trhu s použitými vozidlami je ešte pomerne nová a drahšia.

Motory a prevodovky

Najčastejšie sa stretávame s 1.4 TSI (125–150 kW), neskôr ho nahradil 1.5 TSI (150 kW), 2.0 TSI (okolo 180–190 kW, s 4x4) a 2.0 TDI (najčastejšie 150 kW, silnejšie – okolo 190–200 kW). RS do roku 2021 mal 2.0 BiTDI (240 kW), po facelifti – 2.0 TSI (245 kW).

V druhej generácii – 1.5 TSI e-TEC ľahký hybrid (150 kW), 2.0 TSI (204 kW, 4x4), 2.0 TDI (150 kW, s 4x4 – okolo 190 kW) a nabíjateľný hybrid 1.5 TSI iV (204 kW).

V prvej generácii slabšie verzie boli ponúkané aj s 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, ostatné – s DSG. Pohon všetkých kolies zabezpečuje spojka typu Haldex, ktorú je potrebné pravidelne vymieňať.

Čo overiť pri kúpe použitého Kodiaq

DSG prevodovka má preklápať hladko, bez trzanie a rázov. Pýtajte sa, či sa DSG olej vymieňal podľa grafikonu, a v verziách 4x4 – aj olej spojky Haldex.

Dizelové motory – čiastočný filtr (DPF), EGR ventil a systém AdBlue: ich poruchy (napr. čerpadla alebo ohrevača) sa vyskytujú a môžu byť drahé. Ak najčastejšie jazdíte v meste, často je racionálnejšie vybrať benzínový 1.5 TSI.

Veľa Kodiaq bolo firmových automobilov, preto stav overte podľa záznamov o servise a históriu technickej kontroly. V 7-miestnej verzii overte mechanizmus tretej rady sedadiel, a vo všetkých automobiloch – karosériu na koróziu.

REKLAMA Internet Solutions: SaaS ir IT paslaugos verslui

Výbava

Názvy a výbava sa líšia podľa trhu a rokov; uvádzame najčastejšie v Európe stretnuté výbavy.

Ambition

Prvá generácia

Najobľúbenejší výber – dobrá rovnováha ceny a výbavy.

  • Lehké lodené kolieska
  • Často — dvojitá automatická klimatizácia
  • Často — parkovacie senzory

Style

Prvá generácia

Vyššia výbava pre milovníkov komfortu.

  • Väčšie kolieska a viac chromových detailov
  • Často — LED svetlá a navigácia
  • Často — elektricky ovládaný poklop batožinového priestoru

Scout

Prvá generácia

Silnejšia verzia vzhľadu, často so 4x4.

  • Zvyčajne pohon všetkých kolies
  • Ochranné detaily karosérie a striebrné akcenty
  • Často — režim jazdy bez zotrvačky

Sportline

I., II. generácia

Verzia so športovým vzhľadom, ale bez športového motora.

  • Čierne detaily vzhľadu a väčšie kolieska
  • Športové sedadlá
  • Športnejší interiér

L&K

Prvá generácia

Laurin & Klement — najluxusnejšia verzia Kodiaq.

  • Jediné sedadlá
  • Hustý štandardný výbava
  • Výnimočné značky L&K a výbava

RS

I., II. generácia

Športová verzia s najsilnejším motorom a 4x4.

  • Najväčšie kolesá a športové nárazníky
  • Športové sedadlá a volant
  • Pohon všetkých kolies

Porovnanie aktualizovaných kompletnácií I generácie

AmbitionStyleSportlineRS
Komu je vhodnéPre rodinu, rozumná cenaPre pohodlieŠportovému vzhľaduPre príjemné jazdenie
Rádce (najčastejšie)17 pal.18 pal.19 pal.20 pal.
Predné svetlometyLEDLED, často matričnéLED, často matričnéLED, často matričné
Motor (najčastejšie)1.5 TSI, 2.0 TDI1.5 TSI, 2.0 TSI, 2.0 TDI2.0 TSI, 2.0 TDI2.0 TSI, 245 kW
Cena na trhu s použitými vozidlami (relatívne)€€€€€€€€

Najlepší výber pre väčšinu rodín je Ambition alebo Style s 2.0 TDI (150 kW) alebo 1.5 TSI motorom. Sportline a RS sú výborné pre vzhľad a dynamiku, ale sú drahšie.

Výhody

  • Veľmi priestranný interiér a kufr, možnosť 7 miest
  • Praktické riešenia Simply Clever
  • Široký výber motorov a verzie 4x4
  • Pohodlný jazdný komfort, tichý interiér

Nevýhody

  • Tretia rad sediačok je vhodná predovšetkým pre deti
  • Drahá oprava DSG a AdBlue systémov
  • Benzínové verzie 4x4 spotrebujú veľa paliva

Časté otázky

Či je Kodiaq vhodný pre 7 cestujúcich?

Kodiaq s 7 miestami je vhodný pre väčšiu rodinu, no tretia rad sediačok je určená predovšetkým pre deti alebo krátke cesty. S vyťaženou tretou radou sediačok sa kufr značne zmenší.

Čo vybrať – benzínový alebo naftový Kodiaq?

Pre častých cestujúcich mimo mesta a často tažiacich príves sa najviac hodí 2.0 TDI. Ak cestujete prevažne v meste a krátke vzdialenosti, racionálnejšie je vybrať si 1.5 TSI – nemusí mať filtr pevných častíc a údržbu AdBlue.

Či je potrebný Kodiaq s 4x4?

V Lietve je dostatok vodičov, ktorí preferujú predný pohon. 4x4 je užitočné, ak často jazdíte po neupravených cestách, v zime po nečistených komunikáciách alebo vlečete ťažký príves, no taká verzia je drahšia a spotrebuje viac paliva.

Čo odlišuje Kodiaq od Škoda Karoq?

Karoq je menší kompaktný SUV s 5 miestami, zatiaľ čo Kodiaq je väčší, s možnosťou 7 miest a výrazne väčším kufrom. Technika a motory oboch modelov sú podobné.

Aktualizované 2026-10-09 · Výbavové stupne a výbava sa líšia podľa trhu a modelového roka — výbavu konkrétneho auta si overte. · Preložené automaticky

Komentáre

Zatiaľ žiadne komentáre k Škoda Kodiaq. Podeľte sa o skúsenosti.

Prihláste sa a komentujte

Ďalšie modely Škoda

Škoda →
REKLAMA AI Blog Autopilot — your blog writes itself