Pro firmy: tarify, API a import →

Porsche Cayenne 9YA

Osobní auta · Výroba 2017–

Porsche Cayenne 9YA, vyráběno 2017–. Inzeráty a informace.

REKLAMA Internetinė parduotuvė per 72 val. — internetines-parduotuves.lt

Generace 3 generace

Porsche Cayenne 9YA — inzeráty

Všechny inzeráty →

Cena, €

Rok

Nájezd, km

Výkon, kW

Prodejce

Výbava

Další výbava
Exteriér
Elektronika
Interiér
Audio a video
Bezpečnost
Zabezpečení
Další výhody
Zatím žádné inzeráty.
REKLAMA Site AI Audit — free website audit
Porsche Cayenne
Foto: © M 93, CC BY-SA 3.0 de
Porsche

Porsche Cayenne: generace 92A a 9YA, motory a výbavy

Porsche Cayenne — velký SUV, který kombinuje každodenní pohodlí s Porsche řízením. Přehlédneme nejčastější generace 92A a 9YA na trhu s použitými vozy, nejpopulárnější motory, výbavy a to, co je třeba zkontrolovat před nákupem.

Cayenne krátce

Cayenne se vyrábí od roku 2002 a stal se jedním z nejprodávanějších modelů Porsche. Všechny verze mají pohon všech kol, a od roku 2019 je vedle klasického karoserie nabízena i Cayenne Coupé s nižším střechou. Technicky je Cayenne blízký Volkswagenu Touareg a Audi Q7, ale je sportovněji laděn.

Na trhu s použitými vozy je Cayenne ceněn pro řízení, kvalitní interiér a relativně dobrou udržení hodnoty. Na druhou stranu, náhradní díly, pneumatiky a brzdy jsou drahé, a seznam volitelných vybavení je tak dlouhý, že dva vozy stejné verze se mohou výrazně lišit.

Kterou generaci zvolit

První generace (9PA, 2002–2010) je dnes levná, ale zastarává: většině vozů je třeba investovat do podvozku, chladicího systému a elektroniky.

Druhá generace (92A, 2010–2017) — lehčí, modernější a nejpopulárnější na trhu s použitými vozy. Nabízela se zde i dieselová verze, a v roce 2014 přinesl facelift nové V6 motory s dvěma turbodmychadly a nabíjecí hybrid S E-Hybrid.

Třetí generace (9YA, od konce roku 2017) má modernější interiér s citlivými ovládacími prvky, volitelně – řízení zadních kol, a nabízí se pouze benzínové a hybridní motory. Verze z roku 2023 získala nový digitální přístrojový panel, volitelně – obrazovku pro cestující a vylepšené motory.

Motory a převodovky

V generaci 92A se nejčastěji setkáte s Cayenne Diesel (3.0 V6, asi 240–262 kW), ale také s Cayenne S Diesel (4.2 V8, asi 382–385 kW). Benzínové – Cayenne (3.6 V6), Cayenne S (před faceliftem – 4.8 V8, později – 3.6 V6 s dvěma turbodmychadly, asi 420 kW), GTS a Turbo (4.8 V8 s dvěma turbodmychadly, asi 500–520 kW).

V generaci 9YA – Cayenne (3.0 V6 s turbodmychadlem, asi 340–353 kW), Cayenne S (do roku 2023 – 2.9 V6, později – 4.0 V8), E-Hybrid (asi 462–470 kW), GTS a Turbo s 4.0 V8, a nejvýkonnější – Turbo S E-Hybrid a Turbo GT. V této generaci nejsou žádné dieselové motory.

Automobily generací 92A a 9YA mají 8stupňovou automatickou převodovku Tiptronic S (některé starší 92A mají i manuální). Pneumatická podpěra byla volitelná pro většinu verzí, ale v nabídce použitých aut se často vyskytuje.

Co zkontrolovat při nákupu použitého Cayenne

V dieselových automobilech generace 92A zkontrolujte filtr pevných částic (DPF), systém EGR, v novějších – i AdBlue, a u motorů s velkým zdvihem se informujte o rozvodových řetězech. Je to stejný motor 3.0 TDI jako v automobilech Audi a Volkswagen.

Pneumatiková podpěra a adaptivní PASM tlumiče s dlouhou životností – zkontrolujte, zda auto po nocí stojí rovně a zda při změně výšky není chyb. Břzdy a velké rozměry pneumatik jsou drahé, proto jejich stav ohodno hodnotit hned, zatímco keramické brzdy (PCCB) by měl zkontrolovat specialista.

Protože výbava se velmi liší, porovnejte výbavu auta s údaji z VIN kódu a zkontrolujte, zda fungují všechny vybrané funkce. Historie auta porovnejte s servisními záznamy a u hybridů se informujte o stavu baterie.

REKLAMA Site AI Audit: What to fix on your website

Verze

Porsche rozděluje Cayenne ne podle výbavy, ale podle verzí podle motoru; výbava závisí na volitelných balíčcích.

Cayenne

92A, 9YA

Základní verze – pro většinu každodenních potřeb stačí.

  • Benzinový motor V6
  • Ocelová podpěra, volitelně – pneumatiková
  • Často – kola o průměru 19–20 palců

Cayenne Diesel

92A

Nejoblíbenější verze 92A na trhu s použitými vozy – nejekonomičtější.

  • 3.0 V6 TDI, asi 240–262 kW
  • Velký dojezd na jeden tank
  • Vhodné pro tažení přívěsu (až 3,5 t)

Cayenne S

92A, 9YA

Silnější verze – nejčastější výběr mezi benzínovými motory.

  • 92A — 4.8 V8 nebo 3.6 V6, 9YA — 2.9 V6 nebo 4.0 V8
  • Větší brzdy než v základní verzi
  • Často — pneumatická podpěra

E-Hybrid

92A (S E-Hybrid), 9YA

Nabíjený hybrid — ekonomický ve městě, silný mimo město.

  • Benzínový V6 motor a elektromotor
  • Kratší vzdálenosti lze ujet pouze na elektřinu
  • Menší kufr kvůli baterii

GTS

92A, 9YA

Nejvíce sportovní standardní verze s nižší podpěrou a sportovním vnitřkem.

  • Sportovní podpěra a výfukový systém
  • Často — interiér z Alcantary
  • 92A — V8 nebo V6, 9YA — 4.0 V8

Turbo

92A, 9YA

Nejvíce silná standardní verze s V8 motorem.

  • 4.8 nebo 4.0 V8 s dvěma turbodmychadly
  • Standardní pneumatická podpěra
  • Nejvyšší provozní náklady

Porovnání verzí generace 9YA

CayenneCayenne E-HybridCayenne SCayenne GTS
Komu je vhodnýPro každodenní jízduPro ty, kteří pravidelně přepravují nákladVýkon a komfort v rovnovázePro sportovní jízdu
Pneumatika (nejčastěji)19–20 palců19–20 palců20–21 palců21 palců
InteriérStandardníStandardníStandardní, často více vybaveníSportovní sedadla, Alcantara
Motor3.0 V6, asi 340–353 kW3.0 V6 a elektromotor, asi 462–470 kW2.9 V6 (do roku 2023) nebo 4.0 V84.0 V8
Cena na trhu s použitými vozy (přibližně)€€€€€€€€

Pro většinu kupujících je nejvhodnější základní Cayenne nebo E-Hybrid – jejich výkon stačí pro každodenní jízdu s nákladem. Cayenne S a GTS stojí za výběr, pokud je důležitější vyšší výkon a sportovní jízda.

Výhody

  • Velmi přesné ovládání v třídě velkých SUV
  • Kvalitní interiér a zpracování
  • Poměrně dobře udržuje hodnotu
  • Můžete vlečit přívěs o hmotnosti až 3,5 t

Nevýhody

  • Drahé náhradní díly, pneumatiky a brzdy
  • Dlouhý seznam vybavení — auta se velmi liší
  • V generaci 9YA nejsou žádné naftové motory

Časté otázky

Která generace Cayenne je nejlepší při nákupu použitého vozu?

Pro většinu kupujících je nejlepší kompromis generace 2015–2017 92A nebo ranější modely 9YA. Generace 92A nabízí naftový motor a dostupnější cenu, zatímco 9YA má modernější interiér a novější techniku.

Stačí koupit Cayenne Diesel?

Ano, pokud hodně jezdíte mimo město — 3.0 TDI je nejúspornější motor Cayenne a dobře se hodí k tažení přívěsu. Vyberte si auto s jasnou servisní historií a zkontrolujte filtr pevných částic a rozvodové řetězy.

Jak se liší Cayenne a Cayenne Coupé?

Cayenne Coupé má strmější střechu, takže vypadá sportovněji, ale v zadní části je trochu méně místa pro hlavu a menší kufr. Motory a technika jsou podstatně stejné.

Stačí koupit použité Cayenne E-Hybrid?

Stačí, pokud můžete auto pravidelně nabíjet — pak můžete denní krátké vzdálenosti ujet na elektřinu. Před nákupem se informujte o stavu baterie a zkontrolujte, zda nabíjení funguje.

Aktualizováno 2026-10-09 · Výbavové stupně a výbava se liší podle trhu a modelového roku — výbavu konkrétního vozu si ověřte. · Přeloženo automaticky

Komentáře

Zatím žádné komentáře k Porsche Cayenne. Podělte se o zkušenosti.

Přihlaste se a komentujte

Další modely Porsche

Porsche →
REKLAMA AI Blog Autopilot — your blog writes itself