Renault Megane: III ja IV põlvkond, mootorid ja varustustasemed
Renault Megane — prantsuse kompaktklassi auto, mis on Leedus hinnatud ökonoomsete diiselmootorite ja kasutatud autode turul taskukohase hinna tõttu. Vaatame, mille poolest erinevad III ja IV põlvkond, millised mootorid on levinuimad, kuidas erinevad varustustasemed ja mida enne ostu kontrollida.
Megane lühidalt
Megane (tootja kirjapildis Mégane) on toodetud alates 1995. aastast ja konkureerib Volkswagen Golfiga, Ford Focusega või Peugeot 308ga. III ja IV põlvkonda pakuti hatchbacki ja universaalina — viimane oli Megane Grandtour. III põlvkonda toodeti ka kolmeukselise kupeena ja kupee-kabrioletina, IV põlvkonda aga ka sedaanina.
Megane'it hinnatakse mugava ja pehme vedrustuse, väikese kütusekuluga diiselmootorite ja selle poolest, et kasutatud autode turul on see tavaliselt odavam kui sama vanused saksa konkurendid. Sportliku sõidunaudingu huvilistele mõeldud R.S. versioonidel on oma ustavad fännid.
III ja IV põlvkond — mille poolest erinevad
III põlvkond (2008–2016) on lihtsam ja odavam, mistõttu on selle pakkumine kasutatud autode turul kõige suurem. Tootmisaja jooksul uuendati seda mitu korda: hilisemad autod said moodsamaid mootoreid, näiteks 1.2 TCe, ja veidi muudetud välimuse. See on praktiline ja odav igapäevaauto, kuid enamikul eksemplaridest on juba suur läbisõit.
IV põlvkond (alates 2016) on pikem, laiem ja tublisti kaasaegsem: väljendusrikkad C-kujulised LED-päevatuled, kõrgemates varustustasemetes suur vertikaalne puuteekraan ja rohkem sõiduabisüsteeme. 2020. aastal uuendatud autod said värskendatud LED-tuled, uuema meediasüsteemi ning mudelivalikut täiendas laetav hübriid E-Tech.
Alates 2022. aastast toodetav Megane E-Tech Electric on hoopis teine auto — elektriline maasturitüüpi mudel, mistõttu ei tohiks seda tavalise Megane'iga segi ajada.
Mootorid ja käigukastid
III põlvkonnas on populaarseim 1.5 dCi diisel (umbes 85–110 AG), samuti kohtab võimsamaid 1.9 dCi ja 1.6 dCi (umbes 130 AG). Bensiinimootorid — 1.6 16V ilma turbota (umbes 110 AG), hiljem 1.4 TCe ja 1.2 TCe turboga.
IV põlvkonnas moodustavad põhiosa 1.2 TCe ning alates 2018. aastast 1.3 TCe bensiinimootorid (umbes 115–160 AG) ja 1.5 dCi / Blue dCi diislid (umbes 90–115 AG). Võimsamad diislid — 1.6 dCi, hiljem 1.7 Blue dCi (umbes 130–165 AG). GT versioonil oli 1.6 TCe (umbes 205 AG), Megane R.S.-l aga 1.8 TCe (umbes 280–300 AG).
Käigukastid — manuaalsed või automaatsed EDC (topeltsiduriga). 1.5 dCi ja väiksemate bensiinimootoritega kombineeritakse tavaliselt kuiva siduriga EDC: see on ökonoomne, kuid ei talu pidevat ummikutes sõitmist ega järsku kohaltvõttu.
Mida kontrollida kasutatud Megane'i ostmisel
1.5 dCi mootor on vastupidav, kui õli vahetatakse õigel ajal, kuid halva hoolduse korral esineb sellel kepsulaagrite rikkeid. Küsige hooldusajaloo kohta ja kuulake, ega mootoris kolinat ei ole. Palju linnas sõitnud diiselautodel kontrollige tahkete osakeste filtrit (DPF) ja EGR-klappi.
Varajaste 1.2 TCe mootorite (umbes 2012–2016) nõrk koht on suurenenud õlikulu, mis võib kahjustada ajastusketti ja mootorit ennast. Küsige, kas õlitaset kontrolliti regulaarselt ja kas mootorit on remonditud.
EDC käigukast peab käike sujuvalt vahetama — nykimine kohaltvõtul või tõuked käiguvahetusel viitavad siduri või juhtploki probleemidele. IV põlvkonnal kontrollige, kas meediasüsteem ja puuteekraan reageerivad kiiresti. Kõigil autodel kontrollige läbisõitu ülevaatuse ja teeninduskirjete järgi ning kere puhul ülevärvitud detaile.
Varustustasemed
Nimetused ja varustus erinevad turu ja aastate lõikes; toome välja Euroopas kõige levinumad varustustasemed.
Expression
III põlvkondIII põlvkonna lihtsam varustustase — odavaim valik.
- Sageli — terasveljed
- Konditsioneer
- Lihtsam helisüsteem
Dynamique
III põlvkondIII põlvkonna populaarseim varustustase, millel on rohkem mugavusvarustust.
- Kergmetallveljed
- Sageli — automaatne kliimaseade ja püsikiirushoidik
- Sageli — navigatsioon Carminat TomTom
Zen
IV põlvkondIV põlvkonna põhivarustustase, millest enamikule ostjatest piisab.
- Kergmetallveljed
- Sageli — automaatne kliimaseade ja parkimisandurid
- Kaart tavalise võtme asemel
Intens
IV põlvkondRikkalikuma varustusega versioon, millel on rohkem tehnoloogiat.
- Sageli — suur vertikaalne multimeediaekraan
- Sageli — digitaalne näidikuteplokk
- Sageli — sõidurežiimide valik ja salongivalgustus
GT Line / R.S. Line
IV põlvkondSportliku välimusega versioon tavamootoritega; pärast 2020. aasta uuendust nimetatakse R.S. Line.
- Sportlikud põrkerauad ja suuremad veljed
- Sportistmed ja viimistlus
- Sageli — LED-esituled
GT ir R.S.
IV põlvkondVõimsaimad versioonid sõidurõõmuks.
- GT — umbes 205 AG, R.S. — umbes 280–300 AG
- Sageli — nelja ratta juhtimissüsteem 4Control
- Jäigem vedrustus ja sportlik salong
IV põlvkonna varustustasemete võrdlus
| Zen | Intens | GT Line / R.S. Line | R.S. | |
|---|---|---|---|---|
| Kellele sobib | Igapäevasõiduks | Mugavuse ja tehnoloogia jaoks | Sportliku välimuse jaoks | Sõidurõõmuks |
| Veljed (tavaliselt) | 16 col. | 16–17 col. | 17–18 col. | 18–19 col. |
| Salong | Standard | Rohkem mugavusvarustust, suurem ekraan | Spordiistmed | Spordiistmed, R.S. viimistlus |
| Mootor (tavaliselt) | 1.2–1.3 TCe, 1.5 dCi | 1.2–1.3 TCe, 1.5–1.7 dCi | 1.3 TCe, 1.5–1.7 dCi | 1.8 TCe, 280–300 AG |
| Hind kasutatud autode turul (suhteliselt) | € | €€ | €€ | €€€ |
Enamikule ostjatele parim valik — Zen või Intens 1.3 TCe või 1.5 dCi mootoriga. GT Line või R.S. Line tasub valida välimuse pärast, R.S. aga ainult siis, kui otsite tõeliselt sportlikku autot.
Plussid
- Mugav, pehme vedrustus
- Ökonoomsed diiselmootorid
- Kasutatud autode turul tavaliselt odavam kui Saksa konkurendid
- Suur valik, kergesti leitavad varuosad
Miinused
- Kaotab väärtust kiiremini kui Saksa konkurendid
- Kuiva siduriga EDC on tundlik ummikus sõitmisele
- Varajaste 1.2 TCe mootorite õlikulu
Korduma kippuvad küsimused
Milline Megane põlvkond on kasutatud auto ostmisel parim?
Kui eelarve on piiratud — hilisemad III põlvkonna autod 1.5 dCi või 1.6 dCi diisliga ja selge hooldusajalooga. Kui soovite moodsemat salongi ja rohkem turvasüsteeme, valige IV põlvkond, eelistatavalt pärast 2018. aastat, mil lisandus 1.3 TCe mootor.
Kas 1.5 dCi mootor on usaldusväärne?
See on üks levinumaid ja säästlikumaid Renault' diisleid, kuid on tundlik õlivahetusintervallide suhtes. Valige auto, millel on selge hooldusajalugu, ja vältige neid, mille õli on harva vahetatud.
Mille poolest erinevad Megane ja Megane Grandtour?
Grandtour on universaal, millel on tunduvalt suurem pagasiruum, seega sobib peredele ja palju reisivatele inimestele. Mootorid ja varustustasemed on põhimõtteliselt samad kui luukpäral.
Kas tasub valida Megane EDC käigukastiga?
Tasub, kui käigukast töötab sujuvalt ja sõidate rohkem maanteel. Proovisõidu ajal katsetage paigalt liikumist ja aeglast sõitu ummikus — jõnkslemine viitab, et sidur võib vajada remonti.
Uuendatud 2026-10-09 · Varustustasemed ja varustus erinevad turu ja mudeliaasta järgi — kontrollige konkreetse auto varustust. · Tõlgitud automaatselt





























