Audi R8: Type 42 ir Type 4S kartos, varikliai ir versijos
Audi R8 — vidurinio variklio sportinis automobilis, gamintas 2006–2024 m. ir tapęs Audi sportinių technologijų vitrina. Lietuvoje jis retas ir dažniausiai įvežamas iš kitų Europos šalių ar JAV. Apžvelgiame, kuo skiriasi dvi kartos, kokie buvo V8 ir V10 varikliai bei pavarų dėžės ir ką būtina patikrinti prieš perkant.
R8 trumpai
R8 gamintas dviem kartomis: pirmoji (Type 42) — 2006–2015 m., antroji (Type 4S) — 2015–2024 m. Abi kartos siūlytos kupė ir Spyder — kabrioleto su minkštu stogu — kėbulais. Variklis įrengtas už sėdynių, o dauguma versijų turi visų ratų pavarą quattro.
R8 vertinamas kaip vienas patogiausių kasdien naudoti superautomobilių: geras matomumas, patogi sėdėsena ir įprastas Audi salono valdymas. Antroji karta techniškai artima Lamborghini Huracán — abu modeliai turi bendrą platformą ir V10 variklį.
Type 42 ir Type 4S — kuo skiriasi
Pirmoji karta iš pradžių siūlyta tik su 4.2 V8 varikliu, o 2009 m. atsirado V10. Ankstyvieji automobiliai turėjo 6 laipsnių mechaninę dėžę su atvira metaline kulisa arba robotizuotą R tronic, o po 2012 m. atnaujinimo R tronic pakeitė 7 laipsnių S tronic su dviem sankabomis.
Antroji karta turi tik 5.2 V10 variklį ir 7 laipsnių S tronic dėžę. Jos kėbulas pagamintas iš aliuminio ir anglies pluošto, todėl yra tvirtesnis ir lengvesnis, o salone įrengtas skaitmeninis prietaisų skydelis Audi virtual cockpit. Nuo 2017 m. siūlytos ir galinių ratų pavaros versijos, o 2019 m. modelis atnaujintas.
Pirmoji karta pigesnė ir paprastesnė, o V8 su mechanine dėže mėgėjų vertinamas dėl gryno vairavimo pojūčio. Antroji karta greitesnė ir modernesnė, dažnai būna mažiau nuvažiavusi, tačiau ir gerokai brangesnė.
Varikliai ir pavarų dėžės
Pirmojoje kartoje siūlyti 4.2 FSI V8 (apie 420–430 AG) ir 5.2 FSI V10 (apie 525 AG) varikliai, o ribotos GT ir vėlesnės V10 plus versijos turėjo apie 550–560 AG.
Antrojoje kartoje — tik 5.2 FSI V10: bazinė versija turėjo apie 540 AG (po atnaujinimo — apie 570 AG), V10 plus — apie 610 AG, V10 performance — apie 620 AG. Galinių ratų pavaros versijos (RWS, vėliau RWD) turėjo apie 540–570 AG.
Abiejų kartų varikliai neturi turbokompresorių — tai viena iš priežasčių, kodėl R8 taip vertinamas mėgėjų. Pirmojoje kartoje rinktis galima iš mechaninės, R tronic arba S tronic dėžės, antrojoje — tik S tronic.
Ką patikrinti perkant naudotą R8
R tronic dėžės sankaba dyla gana greitai, ypač važinėjant mieste — paklauskite, kada ji keista, ir paprašykite jos nusidėvėjimą patikrinti diagnostikos įranga. Mechaninė dėžė ir S tronic laikomos patvaresnėmis, tačiau S tronic alyvą taip pat būtina keisti reguliariai.
Magnetinės pakabos (Magnetic Ride) amortizatoriai su metais gali pradėti tekėti — apžiūrėkite, ar ant jų nėra alyvos. Priekyje įrengti radiatoriai kaupia purvą ir lapus, o akmenukai gali juos pažeisti. Jei automobilis turi keraminius stabdžių diskus, įvertinkite jų būklę — jų keitimas labai brangus.
Būtinai patikrinkite automobilio istoriją: dalis R8 naudoti trasose arba patyrę avarijų, o aliuminio kėbulo remontas sudėtingas ir brangus. Iš JAV atvežto automobilio atveju išsiaiškinkite, ar jis nebuvo apgadintas, o ridą tikrinkite pagal oficialaus serviso įrašus.
Versijos
R8 komplektacijų beveik nėra — versijos skiriasi variklio galia, pavara ir kėbulu. Dauguma jų buvo ir kupė, ir Spyder kėbulais.
V8
Type 42 (2006–2015)Pirmoji ir pigiausia R8 versija — mėgėjų vertinama dėl balanso ir garso.
- 4.2 FSI V8, apie 420–430 AG
- Dažnai — mechaninė dėžė arba R tronic
- Visų ratų pavara quattro
V10
Type 42 (2009–2015)Galingesnė pirmosios kartos versija su Lamborghini kilmės V10 varikliu.
- 5.2 FSI V10, apie 525 AG
- Dažnai — LED priekiniai žibintai ir magnetinė pakaba
- Siūlyta ir Spyder kėbulu
V10 plus
Type 42 (nuo 2013 m.) ir Type 4SLengvesnė ir galingesnė versija, labiau orientuota į trasą.
- Apie 550 AG (Type 42) arba 610 AG (Type 4S)
- Dažnai — anglies pluošto detalės ir keraminiai stabdžiai
- Kietesnė pakaba, sportinės sėdynės
V10
Type 4S (2015–2024)Bazinė antrosios kartos versija su modernesniu salonu.
- 5.2 FSI V10, apie 540–570 AG
- 7 laipsnių S tronic ir quattro pavara
- Skaitmeninis prietaisų skydelis
RWS / RWD
Type 4S (nuo 2017 m.)Galinių ratų pavaros versija tiems, kurie nori gyvesnio vairavimo.
- Apie 540–570 AG
- Lengvesnė, nes neturi priekinių ratų pavaros
- Reikalauja daugiau vairuotojo patirties, ypač ant šlapios dangos
V10 performance
Type 4S (2019–2024)Galingiausia atnaujintos antrosios kartos versija.
- Apie 620 AG
- Dažnai — anglies pluošto detalės ir keraminiai stabdžiai
- Sportiškesni nustatymai ir didesni ratlankiai
Pagrindinių versijų palyginimas
| V8 (Type 42) | V10 (Type 42) | V10 (Type 4S) | V10 performance | |
|---|---|---|---|---|
| Kam tinka | Vairavimo malonumui už mažesnę kainą | Galios ir garso mėgėjams | Moderniam kasdieniam superautomobiliui | Didžiausiam našumui |
| Variklis | 4.2 V8, apie 420–430 AG | 5.2 V10, apie 525 AG | 5.2 V10, apie 540–570 AG | 5.2 V10, apie 620 AG |
| Pavarų dėžė | Mechaninė, R tronic arba S tronic | Mechaninė, R tronic arba S tronic | S tronic | S tronic |
| Salonas | Analoginiai prietaisai | Analoginiai prietaisai | Skaitmeninis skydelis | Skaitmeninis skydelis, sportinė apdaila |
| Kaina naudotų rinkoje (santykinai) | € | €€ | €€€ | €€€ |
Pirmosios kartos V8 — prieinamiausias būdas įsigyti R8, ypač su mechanine ar S tronic dėže. Antroji karta su V10 tinka tiems, kurie nori modernesnio, greitesnio ir paprastai mažiau nuvažiavusio automobilio.
Privalumai
- Atmosferinis V8 arba V10 variklis ir išskirtinis garsas
- Patogus kasdien naudoti superautomobilis
- Visų ratų pavara quattro daugumoje versijų
- Kokybiškas, gerai žinomas Audi salonas
Trūkumai
- Labai brangi priežiūra, padangos ir stabdžiai
- R tronic dėžės sankabos dilimas
- Maža bagažinė ir žema prošvaisa
Dažni klausimai
Kurią R8 kartą verta rinktis?
Jei svarbiausia kaina ir vairavimo pojūtis — pirmosios kartos V8 arba V10, geriausia su mechanine ar S tronic dėže. Jei norite modernesnio salono, didesnės galios ir mažesnės ridos — antrosios kartos V10.
Ar Audi R8 tinka kasdieniam važiavimui?
Labiau nei dauguma superautomobilių: jis patogus, gerai matosi į šonus, o quattro pavara padeda blogesnėmis sąlygomis. Vis dėlto bagažinė priekyje nedidelė, o žema prošvaisa ir platūs ratai trukdo blogais keliais.
Kuo skiriasi R tronic ir S tronic?
R tronic yra robotizuota dėžė su viena sankaba — ji perjungia lėčiau, juntamai trūkčioja ir greičiau dėvi sankabą. S tronic turi dvi sankabas, perjungia greitai ir sklandžiai, todėl daugumai pirkėjų yra geresnis pasirinkimas.
Atnaujinta 2026-10-09 · Komplektacijos ir įranga skiriasi pagal rinką ir gamybos metus — tikslią įrangą tikrinkite konkrečiame automobilyje.





























