Porsche Cayenne: 92A ir 9YA kartos, varikliai ir versijos
Porsche Cayenne — didelis visureigis, derinantis kasdienį patogumą su sportišku Porsche valdymu. Apžvelgiame naudotų rinkoje dažniausias 92A ir 9YA kartas, populiariausius variklius, versijas ir tai, ką būtina patikrinti prieš perkant.
Cayenne trumpai
Cayenne gaminamas nuo 2002 m. ir tapo vienu perkamiausių Porsche modelių. Visos versijos turi visų ratų pavarą, o nuo 2019 m. šalia įprasto kėbulo siūlomas ir nuožulnesnio stogo Cayenne Coupé. Techniškai Cayenne artimas Volkswagen Touareg ir Audi Q7, tačiau suderintas sportiškiau.
Naudotų rinkoje Cayenne vertinamas dėl valdymo, kokybiško salono ir palyginti neblogo vertės išlaikymo. Kita vertus, atsarginės dalys, padangos ir stabdžiai brangūs, o pasirinktinės įrangos sąrašas toks ilgas, kad du tos pačios versijos automobiliai gali labai skirtis.
Kurią kartą rinktis
Pirmoji karta (9PA, 2002–2010) šiandien pigi, bet senstanti: daugumai automobilių reikia nemažai investicijų į pakabą, aušinimo sistemą ir elektroniką.
Antroji karta (92A, 2010–2017) — lengvesnė, modernesnė ir populiariausia naudotų rinkoje. Joje buvo siūlomos dyzelinės versijos, o 2014 m. atnaujinimas atnešė naujus V6 variklius su dviem turbokompresoriais ir įkraunamą hibridą S E-Hybrid.
Trečioji karta (9YA, nuo 2017 m. pabaigos) turi modernesnį saloną su jutikliniais valdikliais, pasirinktinai — galinių ratų vairavimą, o siūlomi tik benzininiai ir hibridiniai varikliai. 2023 m. atnaujinta versija gavo naują skaitmeninį prietaisų skydelį, pasirinktinai — ekraną keleiviui ir patobulintus variklius.
Varikliai ir pavarų dėžės
92A kartoje dažniausiai sutinkamas Cayenne Diesel (3.0 V6, apie 240–262 AG), taip pat Cayenne S Diesel (4.2 V8, apie 382–385 AG). Benzininiai — Cayenne (3.6 V6), Cayenne S (iki atnaujinimo — 4.8 V8, vėliau — 3.6 V6 su dviem turbokompresoriais, apie 420 AG), GTS ir Turbo (4.8 V8 su dviem turbokompresoriais, apie 500–520 AG).
9YA kartoje — Cayenne (3.0 V6 su turbokompresoriumi, apie 340–353 AG), Cayenne S (iki 2023 m. — 2.9 V6, vėliau — 4.0 V8), E-Hybrid (apie 462–470 AG), GTS ir Turbo su 4.0 V8, o galingiausi — Turbo S E-Hybrid ir Turbo GT. Dyzelinių variklių šioje kartoje nėra.
92A ir 9YA kartos automobiliai turi 8 laipsnių Tiptronic S automatinę pavarų dėžę (kai kurie ankstyvieji 92A — ir mechaninę). Pneumatinė pakaba daugeliui versijų buvo pasirinktinė, tačiau naudotų automobilių pasiūloje sutinkama dažnai.
Ką patikrinti perkant naudotą Cayenne
92A Diesel automobiliuose patikrinkite kietųjų dalelių filtrą (DPF), EGR sistemą, naujesniuose — ir AdBlue, o didelės ridos varikliuose paklauskite apie paskirstymo grandines. Tai toks pat 3.0 TDI variklis kaip Audi ir Volkswagen automobiliuose.
Pneumatinė pakaba ir adaptyvūs PASM amortizatoriai su amžiumi dėvisi — patikrinkite, ar automobilis po nakties stovi tolygiai ir ar keičiant aukštį nėra klaidų. Stabdžiai ir dideli padangų matmenys brangūs, todėl jų būklę įvertinkite iš karto, o keraminių stabdžių (PCCB) diskus turėtų apžiūrėti specialistas.
Kadangi įranga labai skiriasi, palyginkite automobilio komplektaciją su VIN kodo duomenimis ir patikrinkite, ar veikia visos pasirinktinės funkcijos. Ridą lyginkite su servisų įrašais, o hibriduose paklauskite apie baterijos būklę.
Versijos
Porsche skirsto Cayenne ne į komplektacijas, o į versijas pagal variklį; įranga labai priklauso nuo pasirinktinių paketų.
Cayenne
92A, 9YABazinė versija — daugumai kasdienių poreikių jos pakanka.
- V6 benzininis variklis
- Plieninė pakaba, pasirinktinai — pneumatinė
- Dažnai — 19–20 col. ratlankiai
Cayenne Diesel
92APopuliariausia 92A versija naudotų rinkoje — ekonomiškiausia.
- 3.0 V6 TDI, apie 240–262 AG
- Didelis nuvažiuojamas atstumas vienu baku
- Tinka priekabai tempti (iki 3,5 t)
Cayenne S
92A, 9YAGalingesnė versija — dažniausias pasirinkimas tarp benzininių.
- 92A — 4.8 V8 arba 3.6 V6, 9YA — 2.9 V6 arba 4.0 V8
- Didesni stabdžiai nei bazinės versijos
- Dažnai — pneumatinė pakaba
E-Hybrid
92A (S E-Hybrid), 9YAĮkraunamas hibridas — ekonomiškas mieste, galingas užmiestyje.
- V6 benzininis ir elektros variklis
- Trumpus atstumus galima nuvažiuoti vien elektra
- Mažesnė bagažinė dėl baterijos
GTS
92A, 9YASportiškiausia įprasta versija su žemesne pakaba ir sportine apdaila.
- Sportinė pakaba ir išmetimo sistema
- Dažniausiai — Alcantara salono apdaila
- 92A — V8 arba V6, 9YA — 4.0 V8
Turbo
92A, 9YAGalingiausia įprasta versija su V8 varikliu.
- 4.8 arba 4.0 V8 su dviem turbokompresoriais
- Standartinė pneumatinė pakaba
- Didžiausios išlaikymo išlaidos
9YA kartos versijų palyginimas
| Cayenne | Cayenne E-Hybrid | Cayenne S | Cayenne GTS | |
|---|---|---|---|---|
| Kam tinka | Kasdieniam važiavimui | Galintiems reguliariai įkrauti | Galios ir komforto pusiausvyrai | Sportiškam vairavimui |
| Ratlankiai (dažniausiai) | 19–20 col. | 19–20 col. | 20–21 col. | 21 col. |
| Salonas | Standartinis | Standartinis | Standartinis, dažnai daugiau įrangos | Sportinės sėdynės, Alcantara |
| Variklis | 3.0 V6, apie 340–353 AG | 3.0 V6 ir elektros variklis, apie 462–470 AG | 2.9 V6 (iki 2023 m.) arba 4.0 V8 | 4.0 V8 |
| Kaina naudotų rinkoje (santykinai) | € | €€ | €€ | €€€ |
Daugumai pirkėjų tinkamiausias bazinis Cayenne arba E-Hybrid — jų galios kasdien užtenka su kaupu. Cayenne S ir GTS verta rinktis, jei svarbi didesnė galia ir sportiškesnis vairavimas.
Privalumai
- Ypač tikslus valdymas didelio visureigio klasėje
- Kokybiškas salonas ir surinkimas
- Palyginti neblogai išlaiko vertę
- Galima tempti iki 3,5 t priekabą
Trūkumai
- Brangios atsarginės dalys, padangos ir stabdžiai
- Ilgas pasirinktinės įrangos sąrašas — automobiliai labai skiriasi
- 9YA kartoje nėra dyzelinių variklių
Dažni klausimai
Kuri Cayenne karta geriausia perkant naudotą?
Daugeliui pirkėjų geriausias kompromisas — 2015–2017 m. atnaujinta 92A karta arba ankstyvieji 9YA automobiliai. 92A siūlo dyzelinį variklį ir prieinamesnę kainą, o 9YA — modernesnį saloną ir naujesnę techniką.
Ar verta pirkti Cayenne Diesel?
Taip, jei daug važiuojate užmiestyje — 3.0 TDI yra ekonomiškiausias Cayenne variklis ir gerai tinka priekabai tempti. Rinkitės automobilį su aiškia aptarnavimo istorija ir patikrinkite kietųjų dalelių filtrą bei paskirstymo grandines.
Kuo skiriasi Cayenne ir Cayenne Coupé?
Cayenne Coupé turi nuožulnesnį stogą, todėl atrodo sportiškiau, tačiau gale yra kiek mažiau vietos galvai, o bagažinė mažesnė. Varikliai ir technika iš esmės tokie patys.
Ar verta pirkti naudotą Cayenne E-Hybrid?
Verta, jei automobilį galite reguliariai įkrauti — tada kasdienius trumpus atstumus galima nuvažiuoti elektra. Prieš pirkdami paklauskite apie baterijos būklę ir patikrinkite, ar veikia įkrovimas.
Atnaujinta 2026-10-09 · Komplektacijos ir įranga skiriasi pagal rinką ir gamybos metus — tikslią įrangą tikrinkite konkrečiame automobilyje.





























