Pro firmy: tarify, API a import →

Audi A4 Allroad

Osobní auta · Výroba 2009–2024

Audi A4 Allroad: generace, roky výroby a inzeráty.

REKLAMA Talkmio LiveChat: AI live chat for your website, 24/7

Generace 2 generace

Audi A4 Allroad — inzeráty

Všechny inzeráty →

Cena, €

Rok

Nájezd, km

Výkon, kW

Prodejce

Výbava

Další výbava
Exteriér
Elektronika
Interiér
Audio a video
Bezpečnost
Zabezpečení
Další výhody
Zatím žádné inzeráty.
REKLAMA Talkmio — AI live chat for your website 24/7
Audi A4 Allroad
Foto: Dinkun Chen, CC BY-SA 4.0
Audi

Audi A4 allroad quattro: generace B8 a B9, motory a rozdíly od Avant

Audi A4 allroad quattro je univerzál s vyšším světlým profilem od A4 Avant, se standardním pohonem quattro a ochrannými detaily karoserie. Podíváme se, čím se liší od běžného A4 Avant, jak se liší generace B8 a B9, které motory jsou nejčastější a co zkontrolovat při nákupu použitého allroadu.

A4 allroad stručně

A4 allroad quattro se poprvé objevil v roce 2009 (generace B8) a v roce 2016 ho nahradila verze generace B9. Nejedná se o samostatný model, ale o univerzál A4 Avant upravený pro horší terén: o několik centimetrů vyšší světlý profil, plastové ochrany kol a podvozku, jiné tlumiče a nárazníky a vždy – pohon všech kol.

Na rozdíl od většího A6 allroad nemá A4 allroad pneumatickou podpěru – používá se běžná pružinová podpěra, takže údržba je jednodušší a levnější. Interiér, kufr a většina výbavy jsou stejné jako u A4 Avant, proto si allroad často vybírají ti, kteří potřebují univerzál, ale musí jezdit po neupravených cestách nebo v zimě.

Generace B8 a B9 – čím se liší

Generace B8 A4 allroad (2009–2016) má stálý pohon quattro s centrálním diferenciálem. V roce 2012 byl automobil aktualizován: vyměněna světla, detaily interiéru a motory. Dnes je to nejlevnější způsob, jak získat allroad, ale většina vozů již má vysoký nájezd.

Generace B9 Audi A4 allroad (od roku 2016) je lehčí, tišší a modernější, často s virtuálním přístrojovým štítem a více asistenčních systémů pro řízení. Většina čtyřválcových verzí má quattro s technologií ultra: obvykle jsou poháněny přední kola, zatímco zadní kola se připojují automaticky, když je to třeba. Šestiválcové diesely mají stálý pohon quattro.

V roce 2019 byla generace B9 aktualizována a získala nový vzhled, citlivý multimediální displej místo otáčecího ovladače a nové názvy motorů (např. 40 TDI, 45 TFSI). Verze allroad často nabízí režim Audi drive select „offroad“, který pomáhá jezdit po neupravených cestách a sjíždět strmé svahy.

Motory a převodovky

V generaci B8 jsou nejčastější 2.0 TDI diesely (obvykle kolem 170–190 kW) a 3.0 TDI V6 (kolem 240–245 kW), benzínový 2.0 TFSI (kolem 211–225 kW) je méně častý. Motor 2.0 TDI je často kombinován s šestistupňovou manuální převodovkou, zatímco silnější motory s sedmistupňovou převodovkou S tronic.

V generaci B9 před aktualizací – 2.0 TDI (kolem 150–190 kW), 3.0 TDI V6 (kolem 218–272 kW) a 2.0 TFSI (kolem 252 kW). Od roku 2019 – 40 TDI (kolem 190–204 kW), 45 a 50 TDI s V6 (kolem 231 a 286 kW) a 45 TFSI (kolem 245–265 kW). Novější motory mají systém lehkého hybridu, zatímco diesely používají tekutinu AdBlue.

V generaci B9 jsou čtyřválcové motory často kombinovány s sedmistupňovou převodovkou S tronic s dvojitou spojkou, zatímco V6 TDI s osmistupňovou automatickou převodovkou tiptronic.

Co zkontrolovat při nákupu použitého A4 allroad

Co platí pro aktuální A4 Avant, platí i pro allroad: rané motory 2.0 TFSI osmého modelu B8 měly vyšší spotřebu oleje, rozvodový řemen 3.0 TDI V6 je na zadní straně motoru a převodovka S tronic by měla přepínat hladce, bez trhnutí a zadrhávání. U dieselů zkontrolujte filtr pevných částic (DPF), ventil EGR a systém AdBlue.

Výhodou allroad je podvozek a spodní část. Pokud auto jezdilo po šotolinách, zkontrolujte ochrany, vložky do zavěšení a tlumiče, a na spodní části hledejte známky nárazů. U quattro pohonu je důležité, aby všechny pneumatiky byly stejné velikosti a stejně opotřebované; zeptejte se také na výměnu oleje v převodovce a diferenciálu.

Plastové kryty kol a nárazníků dobře zakrývají menší škrábance, ale pod nimi se může hromadit bláto – zkontrolujte, zda není korozí. Mnoho allroadů je dovezeno ze zahraničí, proto stav zkontrolujte podle záznamů o servisu a technických prohlídkách.

REKLAMA Site SEO AI Audit: Every SEO issue on your site

Verze podle motoru

A4 allroad se nejčastěji prodává jako samostatná verze s doplňkovými výbavovými balíčky, proto uvádíme nejčastější verze podle motoru; výbava se liší podle trhu a roku.

2.0 TDI quattro

Model B8

Nejčastější a nejekonomičtější volba osmého modelu B8.

  • Často kolem 170–190 kW
  • Často – šestistupňová manuální převodovka
  • Stálý pohon quattro

3.0 TDI quattro

Model B8

Nejvýkonnější diesel osmého modelu B8 s motorem V6.

  • Často kolem 240–245 kW
  • Sedmistupňová převodovka S tronic
  • Často – více komfortní výbava

2.0 TDI / 40 TDI quattro

Model B9

Nejpopulárnější motor generace B9.

  • Přibližně 150–204 kW
  • Často 7-stupňová S tronic
  • quattro s ultra technologií

45 TFSI quattro

Generace B9 (od roku 2019)

Benzínová verze pro ty, kteří za rok neujedou moc.

  • Přibližně 245–265 kW
  • 7-stupňová S tronic
  • Často – systém lehkého hybridu

50 TDI quattro

Generace B9 (od roku 2019)

Nejvýkonnější allroad s motorem V6 na naftu.

  • Přibližně 286 kW
  • 8-stupňová automatická tiptronic
  • Stálý pohon quattro a lehký hybrid 48 V

Porovnání verzí generace B9

2.0 TDI (iki 2019 m.)40 TDI45 TFSI50 TDI
Komu se hodíPro menší rozpočetVětšina kupujícíchPro nižší roční nájezdyPro časté dlouhé jízdy
VýkonPřibližně 150–190 kPřibližně 190–204 kPřibližně 245–265 kWPřibližně 286 kW
PřevodovkaČasto S tronic7-stupňová S tronic7-stupňová S tronic8-stupňová tiptronic
typ quattroquattro ultraquattro ultraquattro ultraPermanentní quattro
MultimédiaMMI s otáčivým ovladačemInformativní displejInformativní displejInformativní displej
Cena na trhu s použitými vozy (přibližně)€€€€€€€€

Pro většinu kupujících je nejlepší volba 40 TDI – ekonomický a dostatečně výkonný. 50 TDI je vhodné zvolit, pokud hodně jezdíte po dálnicích nebo taháte přívěs, zatímco 45 TFSI je ideální, pokud ročně neujedete mnoho kilometrů.

Výhody

  • Větší světlá výška než u A4 Avant – pohodlnější v terénu a v zimě
  • Vždy s pohonem quattro
  • Jednodušší podvozek než u A6 allroad, bez pneumatických tlumičů
  • Kvalitní interiér a prostorný kufr

Nevýhody

  • Na trhu s použitými vozy dražší než podobný A4 Avant
  • Mírně vyšší spotřeba paliva než u A4 Avant
  • Není terénní vůz – vhodný pouze pro lehký terén

Časté otázky

Jak se A4 allroad liší od A4 Avant?

Allroad má vyšší světlou výšku, plastové ochrany karoserie, jiný vzhled a vždy pohon quattro. Interiér, kufr a motory jsou podstatně stejné, avšak A4 Avant lze najít i s pohonem předních kol a s mnohem širším výběrem motorů.

Má A4 allroad pneumatickou podpěru?

Ne — na rozdíl od A6 allroad má A4 allroad běžnou pružinovou podpěru, v některých vozech s adaptivními tlumiči. Proto je jeho údržba jednodušší a opravy podpěry levnější.

Stačí si vybrat allroad místo A4 Avant quattro?

Stačí, pokud hodně jezdíte po neasfaltovaných cestách, žijete na venkově nebo často cestujete v zimě – větší světlost zde velmi pomáhá. Pokud jezdíte převážně po asfaltu, bude A4 Avant quattro trochu ekonomičtější a často levnější.

Aktualizováno 2026-10-09 · Výbavové stupně a výbava se liší podle trhu a modelového roku — výbavu konkrétního vozu si ověřte. · Přeloženo automaticky

Komentáře

Zatím žádné komentáře k Audi A4 Allroad. Podělte se o zkušenosti.

Přihlaste se a komentujte

Další modely Audi

Audi →
REKLAMA Talkmio — AI live chat for your website 24/7