Dla firm: pakiety, API i import →

Volkswagen T-Roc

Samochody osobowe · Produkcja 2017–

Volkswagen T-Roc: generacje, lata produkcji i ogłoszenia.

REKLAMA AI Blog Autopilot — your blog writes itself

Generacje

Lista generacji tego modelu jest uzupełniana.

Volkswagen T-Roc — ogłoszenia 2 ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia →

Cena, €

Rok

Przebieg, km

Moc, kW

Paliwo

Skrzynia biegów

Typ nadwozia

Stan

Kraj

Sprzedawca

Wyposażenie

Więcej wyposażenia
Nadwozie
Elektronika
Wnętrze
Audio i wideo
Bezpieczeństwo
Zabezpieczenia
Inne zalety
Volkswagen T-Roc4

Volkswagen T-Roc

201957 240 kmDieselAutomatyczna110 kWSUV / terenowy

Volkswagen T-Roc, 2019-06, visureigis / krosoveris. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 2.0 l, 110 kW; rida: 57 240 km. 3 000 km arba 3 mėn. pardavėjo garantija. A…

🇱🇹 Šiauliai · ID 250
17 900 €
Volkswagen T-Roc4

Volkswagen T-Roc

202265 088 kmBenzynaAutomatyczna221 kWSUV / terenowy

Volkswagen T-Roc, 2022-01, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 2.0 l, 221 kW; rida: 65 088 km. 3 000 km arba 3 mėn. pardavėjo garantija. Au…

🇱🇹 Šiauliai · ID 280
27 900 €
REKLAMA Site AI Audit — free website audit
Volkswagen T-Roc
Zdjęcie: Alexander Migl, CC BY-SA 4.0
Volkswagen

Volkswagen T-Roc: wersje, silniki i wyposażenie

Volkswagen T-Roc to kompaktowy crossover produkowany od 2017 roku, który szybko stał się jednym z najpopularniejszych modeli VW w Europie. Przyglądamy się, czym różnią się samochody sprzed i po liftingu z 2022 roku, jakie silniki występują najczęściej, czym się różnią wersje wyposażenia oraz co warto sprawdzić przed zakupem używanego egzemplarza.

T-Roc w pigułce

T-Roc został zbudowany na tej samej platformie MQB co Golf, jest jednak wyższy, ma większy prześwit i wyżej umieszczone fotele. Głównym nadwoziem jest pięciodrzwiowy crossover, a od 2020 roku w ofercie znajdował się także czteromiejscowy T-Roc Cabriolet z miękkim dachem. Najbardziej sportową wersją jest T-Roc R z silnikiem o mocy ok. 300 KM i napędem na cztery koła.

Kupujący cenią T-Roca za wygodne wsiadanie, dobrą widoczność i właściwości jezdne na poziomie Golfa. Większość aut ma napęd na przód, ale z mocniejszymi silnikami oferowano również napęd na cztery koła 4MOTION. Na rynku wtórnym T-Roc dobrze trzyma wartość, dlatego trudno znaleźć go w okazyjnej cenie.

Przed i po liftingu w 2022 roku — główne różnice

Pierwsze egzemplarze T-Roca (2017–2021) wyróżniają się wyrazistymi, często dwukolorowymi lakierami nadwozia oraz kolorowymi panelami wykończeniowymi deski rozdzielczej. Ich największą słabością jest twarde tworzywo sztuczne w kabinie, krytykowane przez wielu dziennikarzy motoryzacyjnych. Technicznie samochody te są dopracowane, a ich podaż na rynku wtórnym jest największa.

Zmodernizowany w 2022 roku T-Roc otrzymał miększe materiały wykończeniowe deski rozdzielczej, wyżej umieszczony, wolnostojący ekran systemu multimedialnego, zazwyczaj standardowy cyfrowy zestaw wskaźników oraz nowe reflektory — opcjonalnie matrycowe IQ.LIGHT. Jeśli budżet na to pozwala, wersja po liftingu jest lepszym wyborem ze względu na jakość wykonania wnętrza i nowocześniejsze wyposażenie.

W 2025 roku zaprezentowano drugą generację T-Roca z miękkimi hybrydami, jednak na rynku wtórnym wciąż dominują samochody pierwszej generacji.

Silniki i skrzynie biegów

Najczęściej spotykane to silniki benzynowe 1.0 TSI (trzycylindrowe, ok. 110–115 KM) i 1.5 TSI (150 KM) oraz diesle 1.6 TDI i 2.0 TDI. Mocniejszy wariant 2.0 TSI (ok. 190 KM) oraz część wersji 2.0 TDI były zestawiane z napędem 4MOTION.

Do wyboru są 6-biegowa skrzynia manualna lub 7-biegowa DSG. W wersjach 1.0 i 1.5 TSI montowano zazwyczaj skrzynki DSG ze suchym sprzęgłem (DQ200), natomiast z silnikiem 2.0 TSI, dieslami 4MOTION oraz w T-Rocu R — DSG z mokrym sprzęgłem.

Do codziennej jazdy najbardziej uniwersalnym wyborem jest 1.5 TSI: radzi sobie dobrze zarówno w trasie, jak i z pełnym załadunkiem. 1.0 TSI lepiej sprawdzi się u osób jeżdżących głównie po mieście, z kolei diesel jest wart rozważenia tylko przy częstych wyjazdach w dłuższe trasy.

Co sprawdzić przed zakupem używanego T-Roca

Skrzynia DSG powinna zmieniać biegi płynnie: szarpanie przy ruszaniu, uderzenia podczas zmiany przełożeń czy wibracje często zwiastują kosztowną naprawę sprzęgła lub mechatroniki. Niektóre wczesne egzemplarze 1.5 TSI szarpały podczas wolnej jazdy na nierozgrzanym silniku — warto zapytać, czy przeprowadzono aktualizacje oprogramowania zlecone przez producenta.

W modelach z napędem 4MOTION warto zapytać, czy wymieniano olej w sprzęgle napędu na cztery koła, natomiast w dieslach eksploatowanych głównie w mieście należy sprawdzić filtr cząstek stałych (DPF) i zawór EGR. W wersji Cabriolet trzeba przetestować mechanizm składania dachu oraz upewnić się, że do wnętrza nie dostaje się woda.

Przebieg warto zweryfikować na podstawie historii przeglądów i badań technicznych, a nadwozie — pod kątem powłoki lakierniczej i równego spasowania elementów. Większe felgi z niskoprofilowymi oponami bywają porysowane od krawężników.

REKLAMA Site SEO AI Audit: Every SEO issue on your site

Wersje wyposażenia

Nazwy poziomów oraz elementy wyposażenia różnią się w zależności od rynku i roku produkcji; poniżej przedstawiamy wersje najczęściej spotykane w Europie.

Style

Do 2022 roku

Wersja nastawiona na komfort i styl, bardzo popularna na rynku wtórnym.

  • Felgi ze stopów lekkich
  • Często dwukolorowe nadwozie z kontrastującym dachem
  • Często automatyczna klimatyzacja

Sport

Do 2022 roku

Wersja o bardziej sportowym charakterze.

  • Często fotele sportowe
  • Często większe felgi
  • Często adaptacyjne zawieszenie (DCC)

Life

Po 2022 roku

Podstawowa wersja wyposażenia zmodernizowanego modelu.

  • Reflektory LED
  • Cyfrowe zegary
  • Często czujniki parkowania

Style

Po 2022 roku

Bardziej elegancka odmiana dla miłośników komfortu.

  • Wykończenie wnętrza wyższej klasy
  • Często matrycowe reflektory IQ.LIGHT
  • Często nastrojowe oświetlenie wnętrza

R-Line

Obie wersje

Pakiet stylizacyjny nadający sportowy wygląd bez mocnego silnika.

  • Sportowe zderzaki i felgi
  • Sportowe fotele i kierownica
  • Często zawieszenie sportowe

R

Od 2019 roku

Najmocniejsza odmiana T-Roca.

  • 2.0 TSI, ok. 300 KM
  • Napęd 4MOTION i skrzynia DSG
  • Sportowe zawieszenie i układ hamulcowy

Porównanie wersji wyposażenia odświeżonego T-Roca

LifeStyleR-LineR
Dla kogo?Do codziennej jazdyDla komfortu i wygląduDla sportowego wygląduDla przyjemności z jazdy
Felgi (zazwyczaj)16–17 cali17–18 cali18–19 cali18–19 cali
ReflektoryLEDLED, często matrycoweLED, często matrycoweLED, często matrycowe
Silnik1.0–1.5 TSI, 2.0 TDI1.5 TSI, 2.0 TDI1.5–2.0 TSI, 2.0 TDI2.0 TSI, ok. 300 KM
Cena na rynku wtórnym (względnie)€€€€€€€€

Dla większości kupujących najlepszym wyborem jest po liftingu T-Roc w wersji Life lub Style z silnikiem 1.5 TSI. Wersję R-Line warto wybrać dla wyglądu, a R – tylko wtedy, gdy szukasz naprawdę szybkiego crossovera.

Zalety

  • Wysoka pozycja za kierownicą i wygodne wsiadanie
  • Podwozie i silniki na poziomie Golfa
  • Dobrze trzyma wartość
  • Dostępny z napędem na cztery koła

Wady

  • Przed liftingiem – wnętrze z twardych plastików
  • Na rynku wtórnym często droższy od konkurentów
  • Naprawa suchego sprzęgła DSG może być kosztowna

Najczęściej zadawane pytania

Czym T-Roc różni się od Golfa?

Technika jest bardzo podobna, jednak T-Roc jest wyższy, siedzi się w nim wyżej i łatwiej się wsiada, a bagażnik ma zbliżoną wielkość. Golf jest zazwyczaj nieco bardziej oszczędny i cichszy, podczas gdy T-Roc jest wygodniejszy na gorszych drogach i można go znaleźć z napędem na cztery koła.

Czy warto szukać T-Roca po liftingu z 2022 roku?

Jeśli ważna jest jakość wykończenia wnętrza i nowocześniejsze wyposażenie – tak: odświeżony T-Roc ma deskę rozdzielczą z miększych materiałów i nowszy system multimedialny. Technicznie to w zasadzie ten sam samochód, dlatego zadbany egzemplarz sprzed liftingu również jest dobrym wyborem w niższej cenie.

Który silnik w T-Rocu jest najlepszy?

Dla większości kupujących – 1.5 TSI: jest wystarczająco mocny i sprawdza się zarówno w mieście, jak i w trasie. 1.0 TSI w zupełności wystarcza w mieście, a 2.0 TDI warto wybrać, jeśli dużo podróżujesz lub szukasz napędu na cztery koła.

Zaktualizowano 2026-10-10 · Wersje wyposażenia różnią się w zależności od rynku i rocznika — sprawdź wyposażenie konkretnego auta. · Przetłumaczono automatycznie

Komentarze

Brak jeszcze komentarzy o Volkswagen T-Roc. Podziel się doświadczeniem.

Zaloguj się, aby skomentować

Inne modele Volkswagen

Volkswagen →
REKLAMA Site SEO AI Audit — free SEO audit