Renault Megane: III ir IV kartos, varikliai ir komplektacijos
Renault Megane — prancūziškas kompaktinės klasės automobilis, Lietuvoje mėgstamas dėl ekonomiškų dyzelinių variklių ir prieinamos kainos naudotų rinkoje. Apžvelgiame, kuo skiriasi III ir IV kartos, kokie varikliai dažniausi, kaip skiriasi komplektacijos ir ką patikrinti prieš perkant.
Megane trumpai
Megane (gamintojo rašyba — Mégane) gaminamas nuo 1995 m. ir konkuruoja su Volkswagen Golf, Ford Focus ar Peugeot 308. III ir IV kartos siūlytos hečbeko ir universalo — Megane Grandtour — kėbulais. III karta dar buvo gaminama kaip trijų durų kupė ir kupė-kabrioletas, o IV karta — ir kaip sedanas.
Megane vertinamas dėl patogios, minkštos važiuoklės, mažų dyzelinių variklių sąnaudų ir to, kad naudotų rinkoje jis paprastai pigesnis už to paties amžiaus vokiškus konkurentus. Sportiško vairavimo mėgėjams skirtos R.S. versijos, turinčios savo ištikimų gerbėjų.
III ir IV karta — kuo skiriasi
III karta (2008–2016) — paprastesnė ir pigesnė, todėl naudotų rinkoje jos pasiūla didžiausia. Per gamybos laikotarpį ji buvo kelis kartus atnaujinta: vėlesni automobiliai gavo modernesnių variklių, pavyzdžiui, 1.2 TCe, ir šiek tiek pakeistą išvaizdą. Tai praktiškas ir nebrangus kasdienis automobilis, tačiau dauguma egzempliorių jau turi didelę ridą.
IV karta (nuo 2016 m.) — ilgesnė, platesnė ir gerokai modernesnė: išraiškingi C formos LED dienos žibintai, aukštesnėse komplektacijose — didelis vertikalus jutiklinis ekranas ir daugiau pagalbinių vairavimo sistemų. 2020 m. atnaujinti automobiliai gavo atnaujintus LED žibintus, naujesnę multimedijos sistemą, o gamą papildė įkraunamas hibridas E-Tech.
Nuo 2022 m. gaminamas Megane E-Tech Electric yra visai kitas automobilis — elektrinis visureigio tipo modelis, todėl jo nereikėtų painioti su įprastu Megane.
Varikliai ir pavarų dėžės
III kartoje populiariausias — 1.5 dCi dyzelis (apie 85–110 AG), taip pat sutinkami galingesni 1.9 dCi ir 1.6 dCi (apie 130 AG). Benzininiai — 1.6 16V be turbinos (apie 110 AG), vėliau 1.4 TCe ir 1.2 TCe su turbina.
IV kartoje pagrindą sudaro 1.2 TCe, o nuo 2018 m. — 1.3 TCe benzininiai varikliai (apie 115–160 AG) ir 1.5 dCi / Blue dCi dyzeliai (apie 90–115 AG). Galingesni dyzeliai — 1.6 dCi, vėliau 1.7 Blue dCi (apie 130–165 AG). GT versija turėjo 1.6 TCe (apie 205 AG), o Megane R.S. — 1.8 TCe (apie 280–300 AG).
Pavarų dėžės — mechaninės arba automatinės EDC (dvigubos sankabos). Su 1.5 dCi ir mažesniais benzininiais varikliais dažniausiai derinama sausos sankabos EDC: ji ekonomiška, tačiau nemėgsta nuolatinio važiavimo kamščiuose ir šiurkštaus pajudėjimo.
Ką patikrinti perkant naudotą Megane
1.5 dCi variklis ilgaamžis, jei alyva keičiama laiku, tačiau esant prastai priežiūrai jam pasitaiko švaistiklio guolių įdėklų gedimų. Paklauskite apie aptarnavimo istoriją ir paklausykite, ar variklyje nesigirdi beldimo. Dyzelinių automobilių, daug važiavusių mieste, patikrinkite kietųjų dalelių filtrą (DPF) ir EGR vožtuvą.
Ankstyvųjų 1.2 TCe variklių (maždaug 2012–2016 m.) silpnoji vieta — padidėjusios alyvos sąnaudos, galinčios pažeisti paskirstymo grandinę ir patį variklį. Paklauskite, ar alyvos lygis buvo reguliariai tikrinamas ir ar variklis buvo remontuotas.
EDC pavarų dėžė turi perjungti sklandžiai — trūkčiojimas pajudant ar smūgiai perjungiant rodo sankabos ar valdymo bloko problemas. IV kartoje patikrinkite, ar greitai reaguoja multimedijos sistema ir jutiklinis ekranas. Visiems automobiliams ridą tikrinkite pagal techninės apžiūros ir servisų įrašus, o kėbulą — dėl dažytų detalių.
Komplektacijos
Pavadinimai ir įranga skiriasi pagal rinką bei metus; nurodome dažniausiai Europoje sutinkamas komplektacijas.
Expression
III kartaPaprastesnė III kartos komplektacija — pigiausias pasirinkimas.
- Dažnai — plieniniai ratlankiai
- Kondicionierius
- Paprastesnė garso sistema
Dynamique
III kartaPopuliariausia III kartos komplektacija su daugiau patogumo įrangos.
- Lengvojo lydinio ratlankiai
- Dažnai — automatinė klimato kontrolė ir greičio palaikymas
- Dažnai — navigacija Carminat TomTom
Zen
IV kartaPagrindinė IV kartos komplektacija, kurios daugumai pirkėjų pakanka.
- Lengvojo lydinio ratlankiai
- Dažnai — automatinė klimato kontrolė ir parkavimo jutikliai
- Kortelė vietoj įprasto rakto
Intens
IV kartaGausiau įrengta versija su daugiau technologijų.
- Dažnai — didelis vertikalus multimedijos ekranas
- Dažnai — skaitmeninis prietaisų skydelis
- Dažnai — vairavimo režimų pasirinkimas ir salono apšvietimas
GT Line / R.S. Line
IV kartaSportiškos išvaizdos versija su įprastais varikliais; po 2020 m. atnaujinimo vadinama R.S. Line.
- Sportiniai buferiai ir didesni ratlankiai
- Sportinės sėdynės ir apdaila
- Dažnai — LED priekiniai žibintai
GT ir R.S.
IV kartaGalingiausios versijos vairavimo malonumui.
- GT — apie 205 AG, R.S. — apie 280–300 AG
- Dažnai — keturių vairuojamų ratų sistema 4Control
- Standesnė važiuoklė ir sportinis salonas
IV kartos komplektacijų palyginimas
| Zen | Intens | GT Line / R.S. Line | R.S. | |
|---|---|---|---|---|
| Kam tinka | Kasdieniam važiavimui | Komfortui ir technologijoms | Sportiškai išvaizdai | Vairavimo malonumui |
| Ratlankiai (dažniausiai) | 16 col. | 16–17 col. | 17–18 col. | 18–19 col. |
| Salonas | Standartinis | Daugiau patogumo įrangos, didesnis ekranas | Sportinės sėdynės | Sportinės sėdynės, R.S. apdaila |
| Variklis (dažniausiai) | 1.2–1.3 TCe, 1.5 dCi | 1.2–1.3 TCe, 1.5–1.7 dCi | 1.3 TCe, 1.5–1.7 dCi | 1.8 TCe, 280–300 AG |
| Kaina naudotų rinkoje (santykinai) | € | €€ | €€ | €€€ |
Daugumai pirkėjų geriausias pasirinkimas — Zen arba Intens su 1.3 TCe ar 1.5 dCi varikliu. GT Line ar R.S. Line verta rinktis dėl išvaizdos, o R.S. — tik jei ieškote tikrai sportiško automobilio.
Privalumai
- Patogi, minkšta važiuoklė
- Ekonomiški dyzeliniai varikliai
- Naudotų rinkoje paprastai pigesnis už vokiškus konkurentus
- Didelė pasiūla, lengvai randamos atsarginės dalys
Trūkumai
- Greičiau praranda vertę nei vokiški konkurentai
- Sausos sankabos EDC jautri važiavimui kamščiuose
- Ankstyvųjų 1.2 TCe variklių alyvos sąnaudos
Dažni klausimai
Kuri Megane karta geriausia perkant naudotą?
Jei biudžetas ribotas — vėlesni III kartos automobiliai su 1.5 dCi ar 1.6 dCi dyzeliu ir aiškia aptarnavimo istorija. Jei norite modernesnio salono ir daugiau saugos sistemų, rinkitės IV kartą, geriausia po 2018 m., kai atsirado 1.3 TCe variklis.
Ar 1.5 dCi variklis patikimas?
Tai vienas paplitusių ir ekonomiškiausių Renault dyzelių, tačiau jis jautrus alyvos keitimo intervalams. Rinkitės automobilį su aiškia aptarnavimo istorija ir venkite tų, kurių alyva keista retai.
Kuo skiriasi Megane ir Megane Grandtour?
Grandtour yra universalas su gerokai didesne bagažine, todėl tinka šeimoms ir daug keliaujantiems. Varikliai ir komplektacijos iš esmės tokie patys kaip hečbeko.
Ar verta rinktis Megane su EDC pavarų dėže?
Verta, jei dėžė veikia sklandžiai ir daugiau važiuojate užmiestyje. Bandomojo važiavimo metu išbandykite pajudėjimą iš vietos ir lėtą važiavimą kamštyje — trūkčiojimas rodo, kad gali prireikti sankabos remonto.
Atnaujinta 2026-10-09 · Komplektacijos ir įranga skiriasi pagal rinką ir gamybos metus — tikslią įrangą tikrinkite konkrečiame automobilyje.





























