4
Hyundai Tucson
Hyundai Tucson, 2021-05, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 110 kW; rida: 119 013 km. Automobilį galima apžiūrėti: ERTONA IR KO, UA…
Hyundai Tucson: generaties, productiejaren en advertenties.
4
Hyundai Tucson, 2021-05, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 110 kW; rida: 119 013 km. Automobilį galima apžiūrėti: ERTONA IR KO, UA…
4
Hyundai Tucson, 2023-11, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 44 132 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2024-02, visureigis / krosoveris. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 100 kW; rida: 57 520 km. 29 mėn. gamintojo garantija. Automobilį galim…
4
Hyundai Tucson, 2022-05, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 40 620 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2022-12, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 68 395 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2023-08, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 31 323 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2025-04, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 118 kW; rida: 17 921 km. 42 mėn. gamintojo garantija. Automobilį galima…
4
Hyundai Tucson, 2024-01, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 34 574 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2024-11, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 24 551 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
Hyundai Tucson is een van de populairste compacte crossovers in Europa en wordt gewaardeerd om zijn rijke uitrusting, ruime interieur en lange fabriekswaarborg. We bekijken de twee nieuwste generaties — TL (2015-2020) en NX4 (vanaf 2020): wat zijn de verschillen, welke motoren en uitrustingsniveaus komen het meest voor en waar moet je op letten bij het kopen van een occasion.
De eerste Tucson verscheen in 2004, en van 2009 tot 2015 werd zijn plaats in Europa ingenomen door de ix35. De naam Tucson keerde in 2015 terug samen met de TL-generatie. Auto's voor de Europese markt worden grotendeels geproduceerd in de Hyundai-fabriek in Nošovice, Tsjechië, en de techniek is verwant aan die van de Kia Sportage.
De Tucson concurreert met de Volkswagen Tiguan, Toyota RAV4, Nissan Qashqai en Kia Sportage. In veel Europese landen geeft Hyundai op nieuwe auto's een garantie van 5 jaar zonder kilometerbeperking, die overgaat op de volgende eigenaar als de auto volgens de fabrieksvoorschriften is onderhouden. Daarom is het bij de aankoop van een jongere Tucson de moeite waard om te controleren of de garantie nog geldig is.
De TL-generatie (2015-2020) is een nette, ruime en praktische crossover met een conventioneel interieur dat via knoppen wordt bediend. In 2018 kreeg hij een facelift: gewijzigde koplampen en een nieuwe grille, een losstaand multimediascherm in het interieur, de 1.7 CRDi werd vervangen door de 1.6 CRDi, en de krachtigste 2.0 CRDi kreeg een 48V mild-hybridesysteem.
De NX4-generatie (vanaf 2020) onderscheidt zich door een uitgesproken design waarbij de dagrijverlichting in de grille is verzonken. Het interieur is voorzien van een digitaal instrumentenpaneel en aanraakgevoelige bedieningselementen, en het aanbod werd uitgebreid met een hybride en een plug-inhybride. In 2024 kreeg het model een update: de voorzijde en het interieur werden vernieuwd met een nieuw instrumentenpaneel.
Voor een kleiner budget is de TL na de facelift van 2018 uitstekend geschikt, en wie een modern interieur, hybride aandrijving en resterende fabriekswaarborg zoekt, kiest voor de NX4.
In de TL-generatie zijn de meest voorkomende motoren de 1.6 GDi (132 pk) en 1.6 T-GDi (177 pk) benzineversies en de 1.7 CRDi (115–141 pk) diesels, en vanaf 2018 de 1.6 CRDi (115–136 pk). De krachtigste dieselmotor is de 2.0 CRDi (136–185 pk).
In de NX4-generatie vinden we de 1.6 T-GDi (150 of 180 pk, vaak met een 48V mild-hybridesysteem), de HEV-hybride (circa 230 pk), de PHEV plug-inhybride (circa 265 pk, altijd met vierwielaandrijving) en de 1.6 CRDi diesel (115–136 pk).
De transmissies omvatten een handgeschakelde 6-bak, een 7-traps automaat met dubbele koppeling (7DCT) of een klassieke automaat (TL met 2.0 CRDi, NX4 hybrides). Vierwielaandrijving (in de NX4-generatie HTRAC genoemd) wordt geleverd bij de krachtigere motoren, maar de meeste auto's hebben voorwielaandrijving.
Controleer bij dieselauto's die veel in de stad hebben gereden het roetfilter (DPF) en de EGR-klep. De 7DCT-transmissie moet soepel schakelen, zonder schokken of trillingen; controleer bij een handgeschakelde bak de koppeling en het vliegwiel met dubbele massa.
Bij benzinemotoren met directe indruppeling (GDi, T-GDi) is tijdige olieverversing cruciaal — vraag naar de onderhoudshistorie en ga na of de motor een hoog olieverbruik heeft. Zorg er bij versies met vierwielaandrijving voor dat de 4x4-koppeling werkt zonder bijgeluiden of schokken.
Controleer bij NX4-modellen de werking van het multimediasysteem en de rijhulpsystemen, bij hybrides op foutmeldingen en bij de PHEV de laadapparatuur. Controleer de resterende garantie, de onderhoudshistorie en eventuele terugroepacties bij een officiële Hyundai-dealer op basis van het VIN-nummer.
De benamingen van Hyundai-uitrustingsniveaus verschillen per land en bouwjaar; we noemen de in Duitsland gebruikte benamingen die vaak worden aangetroffen bij auto's die naar Lituaan zijn geïmporteerd.
Het middelste uitrustingsniveau van de TL en de meest gekozen optie.
Het hoogste uitrustingsniveau van de TL voor liefhebbers van comfort.
Het instapniveau van de NX4.
Het populairste uitrustingsniveau van de NX4 — een goede balans tussen prijs en uitrusting.
Het hoogste uitrustingsniveau van de NX4 met de meeste comfortuitrusting.
Een versie met een sportieve look zonder sportmotor.
| Select | Trend | Prime | N Line | |
|---|---|---|---|---|
| Voor wie geschikt | Voor de rationele koper | Voor dagelijks gezinsgebruik | Voor comfortliefhebbers | Voor een sportieve uitstraling |
| Velgen (meestal) | 17 inch | 17–18 inch | 18–19 inch | 19 inch |
| Interieur | Standaard | Meer comfortuitrusting | Vaak leder, geventileerde stoelen | Sportstoelen, N Line-uitrusting |
| Prijs op de occasionmarkt (relatief) | € | €€ | €€€ | €€€ |
Voor de meeste kopers is de beste keuze de Trend met de 1.6 T-GDi of de hybride motor. De Prime is het overwegen waard vanwege het comfort, de N Line voor de looks, en de plug-in hybride alleen als je ergens regelmatig kunt opladen.
Voor veel kopers is de beste keuze de facelift-TL van na 2018: doorontwikkeld en goedkoper dan de NX4. Wie een modern interieur, hybride aandrijving en resterende fabrieksgarantie belangrijk vindt, kiest voor de NX4.
Deze modellen delen hun techniek en hebben vergelijkbare motoren en transmissies. Ze verschillen qua design, interieur, uitrustingsniveaus en garantievoorwaarden: Hyundai biedt 5 jaar zonder kilometerbeperking, Kia 7 jaar of 150.000 km.
Voor wie vooral in de stad rijdt, volstaan de 1.6 T-GDi of hybride (HEV) het best; voor wie veel snelwegkilometers maakt, is er de 1.6 CRDi-diesel. Een plug-in hybride (PHEV) is alleen interessant als je hem dagelijks kunt opladen.
Meestal wel — de garantie van 5 jaar gaat over op de volgende eigenaar, mits de auto oorspronkelijk in Europa is geleverd en volgens fabrieksvoorschriften is onderhouden. Controleer de exacte voorwaarden en resterende garantie bij een officiële Hyundai-dealer aan de hand van het VIN-nummer.
Bijgewerkt 2026-10-09 · Uitvoeringen en uitrusting verschillen per markt en bouwjaar — controleer de uitrusting van de specifieke auto. · Automatisch vertaald
Nog geen reacties over de Hyundai Tucson. Deel uw ervaring.
Log in om te reagerenWe gebruiken noodzakelijke cookies om de website te laten werken. Met uw toestemming gebruiken we ook analytische en advertentiemeting-cookies — om te begrijpen hoe de website wordt gebruikt en de resultaten van onze advertenties te meten. Meer info