4
Hyundai Tucson
Hyundai Tucson, 2021-05, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 110 kW; rida: 119 013 km. Automobilį galima apžiūrėti: ERTONA IR KO, UA…
Hyundai Tucson: generácie, roky výroby a inzeráty.
4
Hyundai Tucson, 2021-05, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 110 kW; rida: 119 013 km. Automobilį galima apžiūrėti: ERTONA IR KO, UA…
4
Hyundai Tucson, 2023-11, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 44 132 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2024-02, visureigis / krosoveris. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 100 kW; rida: 57 520 km. 29 mėn. gamintojo garantija. Automobilį galim…
4
Hyundai Tucson, 2022-05, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 40 620 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2022-12, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 68 395 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2023-08, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 31 323 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2025-04, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 118 kW; rida: 17 921 km. 42 mėn. gamintojo garantija. Automobilį galima…
4
Hyundai Tucson, 2024-01, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 34 574 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2024-11, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 24 551 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
Hyundai Tucson — jedno z najpopulárnejších kompaktných SUV v Európe aj na Slovensku, oceňované pre bohatú výbavu, priestranný interiér a dlhú továrenskú záruku. Prinášame prehľad dvoch najnovších generácií — TL (2015 – 2020) a NX4 (od roku 2020): v čom sa líšia, aké motory a výbavy sú najbežnejšie a čo skontrolovať pri kúpe jazdeného auta.
Prvý Tucson sa objavil v roku 2004, pričom v rokoch 2009 – 2015 ho v Európe nahradil model ix35. Meno Tucson sa vrátilo v roku 2015 spolu s generáciou TL. Vozidlá určené pre európsky trh sa vyrábajú prevažne v závode Hyundai v Nošoviciach v Česku a technikou sú blízke príbuznej Kii Sportage.
Tucson súperí s modelmi Volkswagen Tiguan, Toyota RAV4, Nissan Qashqai a Kia Sportage. Vo väčšine európskych krajín poskytuje Hyundai na nové vozidlá 5-ročnú záruku bez obmedzenia najazdených kilometrov, ktorá prechádza na ďalšieho majiteľa, ak bolo auto servisované podľa požiadaviek výrobcu. Preto sa pri kúpe novšieho Tucsonu oplatí overiť, či záruka stále platí.
Generácia TL (2015 – 2020) — úhľadné, priestranné a praktické SUV s klasickým interiérom ovládaným tlačidlami. V roku 2018 prešla faceliftom: zmenili sa svetlomety a maska chladiča, v interiéri pribudol samostatný displej multimédií, namiesto 1.7 CRDi sa začal ponúkať motor 1.6 CRDi a najsilnejší 2.0 CRDi dostal 48 V mild-hybridný systém.
Generácia NX4 (od roku 2020) sa vyznačuje výrazným dizajnom — denné svetlá sú ukryté v maske chladiča. V interiéri nájdete digitálny prístrojový panel a dotykové ovládacie prvky, pričom do ponuky pribudol hybrid a plug-in hybrid. Model prešiel v roku 2024 faceliftom: zmenila sa predná časť a interiér s novou prístrojovou doskou.
Pre menší rozpočet je skvelou voľbou model TL po facelifte z roku 2018, zatiaľ čo pre moderný interiér, hybridný pohon a zvyšok továrenskej záruky je ideálna generácia NX4.
V generácii TL sú najbežnejšie benzínové motory 1.6 GDi (132 k) a 1.6 T-GDi (177 k) a naftové 1.7 CRDi (115 – 141 k), pričom od roku pribudol 2018 motor 1.6 CRDi (115 – 136 k). Najsilnejším naftovým motorom je 2.0 CRDi (136 – 185 k).
V generácii NX4 nájdete 1.6 T-GDi (150 alebo 180 k, často so 48 V mild-hybridným systémom), hybrid HEV (cca 230 k), plug-in hybrid PHEV (cca 265 k, vždy s pohonom všetkých kolies) a naftový motor 1.6 CRDi (115 – 136 k).
Prevodovky — 6-stupňová manuálna, 7-stupňová dvojspojková (7DCT) alebo klasická automatická (TL s motorom 2.0 CRDi, v hybridoch NX4). Pohon všetkých kolies (v generácii NX4 ako HTRAC) sa ponúka k silnejším motorom, avšak väčšina áut má len pohon predných kolies.
Na naftových autách, ktoré jazdili najmä v meste, skontrolujte filter pevných častíc (DPF) a ventil EGR. Prevodovka 7DCT musí radiť plynulo, bez trhania a vibrácií; pri manuálnej prevodovke skontrolujte spojku a dvojhmotový zotrvačník.
Pri benzínových motoroch s priamym vstrekovaním (GDi, T-GDi) je dôležitý včasný servis olejových výmen — spýtajte sa na servisnú históriu a zistite, či motor nespotrebováva veľa oleja. Pri verziách s pohonom všetkých kolies sa uistite, že spojka 4x4 funguje bez hučania a rázov.
Pri vozidlách NX4 skontrolujte fungovanie multimédií a Asistenčných systémov, v hybridoch sa uistite, že sa neobjavujú chybové hlásenia a v prípade PHEV skontrolujte nabíjaciu výbavu. Zvyšnú záruku, servisnú históriu a zvolávacie akcie si overte u oficiálneho zástupcu značky Hyundai podľa VIN kódu.
Názvy výbav Hyundai sa líšia v závislosti od krajiny a roka výroby; uvádzame názvy používané v Nemecku, ktoré sa často vyskytujú medzi dovezenými autami.
Stredná výbava TL a najčastejšia voľba.
Najvyššia výbava TL pre milovníkov komfortu.
Základná výbava NX4.
Najpopulárnija výbava NX4 — dobrý pomer ceny a výbavy.
Najvyššia výbava NX4 s maximálnou komfortnou výbavou.
Športovo vyzerajúca verzia bez športového motora.
| Select | Trend | Prime | N Line | |
|---|---|---|---|---|
| Pre koho je vhodný | Pre racionálneho kupujúceho | Na každodenné rodinné používanie | Pre milovníkov komfortu | Pre športový vzhľad |
| Disky (najčastejšie) | 17 palcové | 17–18 palcov | 18–19 palcov | 19 palcov |
| Interiér | Štandardný | Viac komfortnej výbavy | Často koža, odvetrávané sedadlá | Športové sedadlá, paket N Line |
| Cena na jazdenom trhu (relatívne) | € | €€ | €€€ | €€€ |
Pre väčšinu kupujúcich je najlepšou voľbou Trend s motorom 1.6 T-GDi alebo hybridom. Prime sa oplatí zvoliť kvôli komfortu, N Line kvôli vzhľadu a plug-in hybrid iba vtedy, ak ho máte kde pravidelne nabíjať.
Pre väčšinu kupujúcich je najlepšou voľbou TL po facelifte v roku 2018: je vyladený a lacnejší ako NX4. Ak je pre vás dôležitý moderný interiér, hybridný pohon a zvyšok továrenskej záruky, zvoľte NX4.
Tieto modely sú postavené na spoločnej technike a majú podobné motory aj prevodovky. Líšia sa dizajnom, vnútornou výbavou, stupňami výbavy a záručnými podmienkami: Hyundai – 5 rokov bez obmedzenia najazdených kilometrov, Kia – 7 rokov alebo 150 000 km.
Tým, ktorí jazdia najmä v meste, najviac vyhovuje 1.6 T-GDi alebo hybrid (HEV), a tým, ktorí veľa jazdia mimo mesta – nafta 1.6 CRDi. Plug-in hybrid (PHEV) sa oplatí iba vtedy, ak máte kde ho denne nabíjať.
Väčšinou áno – 5-ročná záruka prechádza na ďalšieho majiteľa, ak bolo auto po prvý raz predané v Európe a bolo servisované podľa požiadaviek výrobcu. Presné podmienky a zvyšnú záruku si overte u oficiálneho predajcu Hyundai podľa VIN kódu.
Aktualizované 2026-10-09 · Výbavové stupne a výbava sa líšia podľa trhu a modelového roka — výbavu konkrétneho auta si overte. · Preložené automaticky
Zatiaľ žiadne komentáre k Hyundai Tucson. Podeľte sa o skúsenosti.
Prihláste sa a komentujtePoužívame nevyhnutné cookies na fungovanie webu. S vaším súhlasom použijeme aj analytické cookies a cookies na meranie reklamy — aby sme vedeli, ako sa web používa, a merali výsledky reklamy. Viac