JAC T8: middenklasse pick-up, motoren en wat je moet weten in Europa
JAC T8 (in China — Shuailing T8) — een middenklasse pick-up die JAC sinds 2018 produceert. Sinds 2023 wordt hij geëxporteerd naar Europa en verkocht onder verschillende namen. We kijken naar de motoren, uitvoeringen en wat belangrijk is om te weten voor de koper.
T8 kort en bondig
T8 — een middenklasse pick-up die is gebaseerd op dezelfde platform als de kleinere JAC T6. Hij is leverbaar met een kortere en langere laadbak (1520 mm en 1810 mm lang), 4×2 en 4×4 aandrijvingen.
In China werd hij geïntroduceerd in 2018, en sinds 2023 wordt hij geëxporteerd naar Europa. In verschillende landen wordt hij anders genoemd, dus het is belangrijk voor de koper om te weten dat het dezelfde auto is.
Namen in Europa
In Italië wordt de T8 verkocht door DR Automobiles als DR PK8 (overkomt op de JAC T8 Pro) en EVO Cross 4 (overkomt op de basis T8), beide met een 2,0 l turbo diesel (ongeveer 136 pk). Cirelli Motor Company verkocht hem van 2023–2025 als Cirelli 8 Pick-up.
In Zwitserland wordt hij vanaf 2025 verkocht onder de naam JAC met een 2,4 l turbo benzine motor (204 pk).
Motoren en aandrijvingen
In China zijn er drie motoren beschikbaar: een 2,0 l turbo diesel (138 pk en 320 Nm), een 2,0 l turbo benzine (190 pk) en een 2,4 l turbo benzine. In deze markt hadden alle uitvoeringen alleen een zesversnellingsbak, 4×2 en 4×4.
Er is ook een elektrische versie, genaamd i3-T330 of T8 EV — met een 67,2 kWh LFP batterij, een 110 kW motor en een NEDC-rijbereik van 330 km. Het aanbod van beschikbare uitvoeringen in Europa verschilt per land en importeur.
Wat je moet controleren bij het kopen van een T8
Ontdek wie de importeur is, welke garantie er is en waar je onderhoud kunt laten uitvoeren en onderdelen kunt kopen. Omdat de T8 onder verschillende namen wordt verkocht, is het belangrijk dat de onderdelen worden gekocht op basis van de oorspronkelijke JAC-naam.
Controleer de laadruimte en het voertuig op beschadigingen, controleer de werking van de 4×4-aandrijving en de start van de dieselmotor. Bij de elektrische versie is de toestand van de batterij belangrijk.
Uitvoeringen
De namen van de uitvoeringen verschillen per markt en importeur; we geven een beschrijving op basis van de motor.
Pagal variklį
2018 en nieuwerKies uit een 2,0-liter diesel, turbo-benzinemotoren en een elektrische versie.
- Laadruimte van 1520 mm of 1810 mm lang
- 4×2 of 4×4 aandrijving
- De uitrusting verschilt per markt en importeur
Vergelijking van versies
| 2,0 l dyzelis | 2,0 l benzinas | 2,4 l benzinas | T8 EV | |
|---|---|---|---|---|
| Voor wie is het geschikt? | Voor werk en zuinig rijden | Voor dynamischer rijden | Voor een krachtigere variant | Voor stads- en korte ritten |
| Bereik / kilometerstand | Rond de 138 pk (China) | Rond de 190 pk | Rond de 204 pk (Zwitserland) | 110 kW, 330 km NEDC |
| Versnellingsbak | 6-versnellings handgeschakelde (China) | 6-versnellings handgeschakelde (China) | Afhankelijk van de markt | Elektrische transmissie |
| Prijs op de tweedehandsmarkt (relatief) | €€ | €€ | €€ | €€€ |
De meeste kopers kiezen voor een diesel; de krachtigere benzineversie is geschikt voor dynamischer rijden, terwijl de elektrische versie alleen geschikt is voor korte ritten.
Pluspunten
- Twee lengteopties voor de laadruimte
- Keuze tussen 4×2 en 4×4 aandrijving
- Kies uit diesel-, benzine- en elektrische motoren
- Elektrische versie voor stads- en gemeentewerk
Minpunten
- In Europa verkocht onder verschillende namen, wat het vinden van onderdelen bemoeilijkt
- Weinig onafhankelijke betrouwbaarheidsgegevens
- In sommige markten alleen handgeschakelde versnellingen
Veelgestelde vragen
Zijn de JAC T8 en DR PK8 hetzelfde?
Ja. De DR PK8 komt overeen met de JAC T8 Pro, en de EVO Cross 4 is de basis T8.
Welke motor heeft de T8?
In China zijn er een 2,0 l turbo diesel (138 PK), een 2,0 l turbo benzine (190 PK) en een 2,4 l turbo benzine. De in Europa aangeboden varianten verschillen per land.
Is er een elektrische T8?
Ja. Hij heet i3-T330 of T8 EV, met een 67,2 kWh batterij en een NEDC-rijbereik van 330 km.
Bijgewerkt 2026-10-21 · Uitvoeringen en uitrusting verschillen per markt en bouwjaar — controleer de uitrusting van de specifieke auto. · Automatisch vertaald





























