For bedrifter: pakker, API og import →

Nissan X-Trail T33

Biler · Produksjon 2021–

Nissan X-Trail T33, produsert 2021–. Annonser og informasjon.

ANNONSE Svetainė jūsų verslui per 48 val. — svetainesverslui.lt

Generasjoner 4 generasjoner

Nissan X-Trail T33 til salgs 3 annonser

Alle annonser →

Pris, €

Årsmodell

Kilometerstand, km

Effekt, kW

Drivstoff

Girkasse

Karosseri

Tilstand

Land

Selger

Utstyr

Mer utstyr
Eksteriør
Elektronikk
Interiør
Lyd og bilde
Sikkerhet
Tyverisikring
Andre fordeler
Nissan X-Trail4

Nissan X-Trail

202514 099 kmBensinAutomat120 kWSUV / terrengbil

Nissan X-Trail, 2025-01, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.5 l, 120 kW; rida: 14 099 km. 88 000 km arba 16 mėn. gamintojo garantija. Au…

🇱🇹 Šiauliai · ID 268
25 900 €
Nissan X-Trail4

Nissan X-Trail

202425 979 kmHybridAutomat116 kWSUV / terrengbil

Nissan X-Trail, 2024-06, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.5 l, 116 kW; rida: 25 979 km. 6 000 km arba 6 mėn. pardavėjo garan…

🇱🇹 Šiauliai · ID 288
29 900 €
Nissan X-Trail4

Nissan X-Trail

202612 198 kmHybridAutomat116 kWSUV / terrengbil

Nissan X-Trail, 2026-03, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.5 l, 116 kW; rida: 12 198 km. 17 mėn. gamintojo garantija. Automob…

🇱🇹 Šiauliai · ID 292
30 900 €
ANNONSE Site SEO AI Audit — free SEO audit
Nissan X-Trail
Foto: Vauxford, CC BY-SA 4.0
Nissan

Nissan X-Trail: T31, T32 og T33 generasjoner, motorer og utstyr

Nissan X-Trail er en mellomklasse SUV som har blitt produsert siden 2001 og er verdsatt for sin romslige interiør og firehjulstrekk. Vi ser på hva som skiller T31, T32 og T33 generasjonene, hvilke motorer som er vanligst, hvordan utstyrsutvalget skiller seg og hva du bør sjekke før du kjøper en brukt X-Trail.

X-Trail kort fortalt

De to første X-Trail generasjonene (T30 og T31) hadde kantete, ekte SUV-utseende. T32 generasjonen, som kom i 2014, ble mer avrundet og lik Qashqai: den deler plattform og mye teknologi, men er større og kan ha syv seter.

X-Trail er populær blant familier som trenger mye bagasjerom og en komfortabel interiør, samt de som setter pris på firehjulstrekk om vinteren eller i byområder. 4x4-systemet driver vanligvis forhjulene, og bakhjulene kobles til bare når det er nødvendig, så X-Trail passer bedre til glatte veier og små skogsveier enn til hardt terrengkjøring.

Hvilken generasjon å velge

T31 generasjonen (2007–2014) beholdt den kantete formen og en enkel, solid konstruksjon. Den finnes ofte med 2.0 dCi dieselmotor og firehjulstrekk. Dette er en billig måte å få en romslig 4x4, men de fleste bilene er gamle og har mange kilometer på seg, så teknisk stand er viktigere enn utstyr.

T32-modellen (2014–2022) — den mest populære på bruktmarkedet. Interiøret er mer moderne, kjøretøyet mer komfortabelt, og for en ekstra kostnad kunne man bestille en tredje seterad. Den oppdaterte versjonen fra 2017 fikk en ny front, bedre interiørmaterialer og flere hjelpesystemer for kjøring.

T33-modellen (fra 2022) selges i Europa kun med elektrifiserte motorer — enten en lett hybrid eller e-POWER-systemet, hvor hjulene drives av en elektrisk motor, mens bensinmotoren hovedsakelig produserer elektrisitet. Denne generasjonen er dyrere og ikke like vanlig på bruktmarkedet ennå.

Motorer og girkasser

I T31-modellen var den vanligste 2.0 dCi-dieselen (ca. 150–173 hk), sjeldnere var det 2.0 og 2.5 bensinmotorer. Dieslene ble kombinert med en 6-trinns manuell eller automatisk girkasse, mens bensinmotorene ofte hadde en trinnløs Xtronic CVT-girkasse.

I T32-modellen var den vanligste 1.6 dCi-dieselen (130 hk). Bensinmotorene var 1.6 DIG-T (163 hk), senere 1.3 DIG-T (160 hk) med en 7-trinns dobbelkoblet girkasse. Etter oppdateringen i 2017 kom en sterkere 2.0 dCi (ca. 177 hk), og i 2019 ble 1.6 dCi erstattet av 1.7 dCi (150 hk). Girkassene var 6-trinns manuell eller Xtronic CVT.

I T33-modellen brukes en 1.5 VC-Turbo bensinmotor med variabel kompresjon. Den lette hybridversjonen har ca. 163 hk og forhjulsdrift, e-POWER har ca. 204 hk, mens versjonen med to elektriske motorer e-4ORCE har ca. 213 hk og firehjulsdrift.

Hva man bør sjekke når man kjøper en brukt X-Trail

Xtronic CVT-gearkasse — en av de største risikoene med en brukt X-Trail. Under testkjøring, se etter om det er trøbbel med akselerasjon, vibrasjoner eller slitasje, og spør om CVT-væsken har blitt skiftet. I dieseldrevne biler med manuell girkasse, sjekk koblingspedalen og dobbeltmasse-svingskive.

Mange dieseldrevne bybiler bør ha kiettdelpartikelfilter (DPF) og EGR-ventil sjekket. I 4x4-versjoner, test start fra stående — slitasje eller støy kan indikere slitasje på bakakselen. T30- og T31-modellene bør ha undersiden og hjørnene sjekket for korrosjon.

I syvsetersversjoner, sjekk mekanismen for å brette ned tredje rads seter. For alle biler — sjekk røret etter tekniske inspeksjoner og servicejournaler, og karosseriet for malte detaljer og ujevne sprekker.

ANNONSE Internetinė parduotuvė per 72 val. — internetines-parduotuves.lt

Utstyrsutgaver

Navn og utstyr varierer etter marked og år; vi oppgir de vanligste utgavene funnet i Europa.

Visia

T32-generasjonen

Basisutgaven — enkel og billigste.

  • Ofte enklere felger
  • Manuell klimaanlegg eller enkel klimakontroll
  • Enklere lydsystem uten navigasjon

Acenta

T32-generasjonen

Populær mellomvariant med mer komfortutstyr.

  • Lette legeringsfelger
  • Dobbelt klimakontroll
  • Ofte — parkeringssensorer og automatiske blinklys

N-Connecta

T32-generasjonen

Mer teknologi for en fornuftig pris.

  • Multimediasystem med navigasjon
  • Ofte — 360° kamera (Around View Monitor)
  • Ofte — panoramatake

Tekna

T32-generasjonen

Toppmodellen for komfortelskerne.

  • Enkelteseter, ofte oppvarmede
  • Ofte — LED-lykter og større felger
  • Ofte — elektrisk styrt bagasjerom

Tekna ir Tekna+

T33-generasjonen

De mest luksuriøse versjonene av den nyeste generasjonen.

  • Luksuriøsere interiørutstyr
  • Ofte — projeksjonsskjerm og 360° kamera
  • Mange hjelpesystemer for kjøring, ofte med ProPILOT

Sammenligning av utstyrsutgaver fra T32-generasjonen

VisiaAcentaN-ConnectaTekna
Hvem passer den tilFor den minste lommebokenFor hverdags bruk for hele familienFor teknologientusiasterFor komfort
Hjulstørrelser (vanligvis)16–17 tommer17 tommer18 tommer18–19 tommer
InteriørStoffinteriør, enkel utstyrLærinteriør, dobbeltklimatkontrollNavigasjon, ofte 360° kameraLær, oppvarmede seter
Pris på bruktmarkedet (relativt)€€€€€€€

De fleste kjøperes beste valg er Acenta eller N-Connecta med dieselmotor og manuell girkasse eller godt vedlikeholdt CVT. Tekna er et godt valg hvis komfort er viktig, mens Visia er det billigste alternativet.

Fordeler

  • Romslig interiør og stor bagasjerom
  • Tilgjengelig med syv seter
  • Ofte sett med firehjulstrekk
  • Behagelig og myk kjøreoppførsel

Ulemper

  • Xtronic CVT-girkassens pålitelighet
  • Dieselmotorer er følsomme for korte kjøreturer i byen
  • 1.6 dCi-motoren er for svak for en tung bil

Vanlige spørsmål

Hvilken X-Trail-generasjon er best å kjøpe brukt?

For de fleste kjøpere er T32 etter 2017-oppgraderingen det beste valget: moderne interiør, mer sikkerhetsutstyr og stor tilgjengelighet. T31 passer for mindre budsjett, mens T33 er for de som leter etter hybridteknologi.

Er X-Trail med CVT-girkasse pålitelig?

CVT-girkassens pålitelighet avhenger sterkt av vedlikehold. Velg en bil med dokumentert vedlikeholdshistorie og sørg for at det ikke er trøbbel eller rykk under prøvekjøring. Hvis du er usikker, er en manuell girkasse det sikreste valget.

Har X-Trail syv seter?

T32 og T33 kunne bestilles med en tredje seterad, men de fleste bilene er femsetere. Den tredje seteraden passer for barn eller korte turer, men når den er utfoldet blir bagasjerommet mye mindre.

Hva er forskjellen mellom X-Trail og Qashqai?

X-Trail er større – lengre, med mer plass bak og i bagasjerommet, og kan også ha syv seter. Qashqai er mer kompakt og ofte mer økonomisk, og passer derfor bedre i byen.

Oppdatert 2026-10-09 · Utstyrsnivåer og utstyr varierer etter marked og årsmodell — sjekk utstyret i den aktuelle bilen. · Automatisk oversatt

Kommentarer

Ingen kommentarer om Nissan X-Trail ennå. Del din erfaring.

Logg inn for å kommentere

Andre modeller Nissan

Nissan →
ANNONSE Site SEO AI Audit — free SEO audit