Pro firmy: tarify, API a import →

Nissan X-Trail T33

Osobní auta · Výroba 2021–

Nissan X-Trail T33, vyráběno 2021–. Inzeráty a informace.

REKLAMA Site AI Audit: What to fix on your website

Generace 4 generace

Nissan X-Trail T33 — inzeráty 3 inzeráty

Všechny inzeráty →

Cena, €

Rok

Nájezd, km

Výkon, kW

Palivo

Převodovka

Karoserie

Stav

Země

Prodejce

Výbava

Další výbava
Exteriér
Elektronika
Interiér
Audio a video
Bezpečnost
Zabezpečení
Další výhody
Nissan X-Trail4

Nissan X-Trail

202514 099 kmBenzínAutomatická120 kWSUV / terénní

Nissan X-Trail, 2025-01, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.5 l, 120 kW; rida: 14 099 km. 88 000 km arba 16 mėn. gamintojo garantija. Au…

🇱🇹 Šiauliai · ID 268
25 900 €
Nissan X-Trail4

Nissan X-Trail

202425 979 kmHybridAutomatická116 kWSUV / terénní

Nissan X-Trail, 2024-06, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.5 l, 116 kW; rida: 25 979 km. 6 000 km arba 6 mėn. pardavėjo garan…

🇱🇹 Šiauliai · ID 288
29 900 €
Nissan X-Trail4

Nissan X-Trail

202612 198 kmHybridAutomatická116 kWSUV / terénní

Nissan X-Trail, 2026-03, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.5 l, 116 kW; rida: 12 198 km. 17 mėn. gamintojo garantija. Automob…

🇱🇹 Šiauliai · ID 292
30 900 €
REKLAMA Site AI Audit — free website audit
Nissan X-Trail
Foto: Vauxford, CC BY-SA 4.0
Nissan

Nissan X-Trail: generace T31, T32 a T33, motory a výbavy

Nissan X-Trail je středně velký SUV, vyráběný od roku 2001 a oceňovaný pro prostorný interiér a pohon všech kol. Podíváme se, čím se liší generace T31, T32 a T33, které motory jsou nejčastější, jak se liší výbavy a co zkontrolovat před koupí použitého X-Trail.

X-Trail krátce

První dvě generace X-Trail (T30 a T31) měly hranatý design, skutečného SUV. Generace T32, která přišla v roce 2014, se stala zaoblenější a podobnější Qashqai: sdílí s ním platformu a spoustu techniky, ale je větší a může mít sedm míst.

X-Trail si nejčastěji vybírají rodiny, které potřebují velký kufr a pohodlný interiér, a ti, kterým je důležitý pohon všech kol v zimě nebo mimo silnice. Systém 4x4 obvykle pohání přední kola a zadní připojuje jen při potřebě, proto je X-Trail vhodnější pro kluzké cesty a lesní stezky než pro náročný terén.

Kterou generaci zvolit

Generace T31 (2007–2014) si zachovala hranatý tvar a jednoduchou, pevnou konstrukci. Nejčastěji se setkáte s 2.0 dCi dieselovým motorem a pohonem všech kol. Je to levný způsob, jak získat prostorný 4x4, ale většina aut je již stará a má vysoký nájezd, proto je technický stav důležitější než výbava.

T32 generace (2014–2022) — nejpopulárnější na trhu s použitými vozy. Interiér je modernější, jízda pohodlnější a za dodatečnou cenu bylo možné objednat třetí řadu sedadel. V roce 2017 byla představena aktualizovaná verze s novým předním nárazníkem, kvalitnějšími materiály interiéru a více asistenčními systémy pro řízení.

T33 generace (od roku 2022) v Evropě se prodává pouze s elektrifikovanými motory — lehkým hybridem nebo systémem e-POWER, kde kola pohání elektrický motor a benzínový motor převážně generuje elektrickou energii. Tato generace je dražší a na trhu s použitými vozy zatím není tak běžná.

Motory a převodovky

V generaci T31 byl nejčastější 2.0 dCi diesel (cca 150–173 kW), méně často se vyskytovaly benzínové motory 2.0 a 2.5. Dieselové motory byly kombinovány s 6-stupňovou manuální nebo automatickou převodovkou, benzínové motory často s bezstupňovou automatickou převodovkou Xtronic CVT.

V generaci T32 byl nejčastější 1.6 dCi diesel (130 kW). Benzínové motory — 1.6 DIG-T (163 kW), později 1.3 DIG-T (160 kW) s 7-stupňovou dvojspojkovou převodovkou. Po aktualizaci v roce 2017 přibyl výkonnější 2.0 dCi (cca 177 kW) a v roce 2019 nahradil 1.6 dCi motor 1.7 dCi (150 kW). Převodovky — 6-stupňová manuální nebo Xtronic CVT.

V generaci T33 se používá benzínový motor 1.5 VC-Turbo s proměnlivým stupněm komprese. Lehká hybridní verze má cca 163 kW a pohání přední kola, e-POWER má cca 204 kW a verze s dvěma elektrickými motory e-4ORCE má cca 213 kW a pohon všech kol.

Co zkontrolovat při nákupu použitého X-Trail

Převodovka Xtronic CVT — jedna z největších rizik u použitých vozů X-Trail. Během zkušebního jízdy zkontrolujte, zda při zrychlování nedochází k trhnutí, vibracím nebo zadrhávání, a zeptajte se, zda byl vyměněn olej do CVT. U dieselových vozů s manuální převodovkou zkontrolujte spojku a dvoumasový katalyzátor.

U dieselových vozů, které byly často používány v městském provozu, zkontrolujte filtr pevných částic (DPF) a ventil EGR. U verzí 4x4 vyzkoušejte otáčky z místa — zadrhávání nebo zpoždění mohou signalizovat opotřebení součástí zadního náhonu. U generací T30 a T31 důkladně prohlédněte spodní část a prahy kvůli korozi.

U sedmimístných verzí zkontrolujte mechanismus skládání sedaček třetí řady. U všech vozů — řízení zkontrolujte podle záznamů technických prohlídek a servisů, a karoserii — kvůli natřeným detailům a nerovnostem.

REKLAMA Internet Solutions: SaaS ir IT paslaugos verslui

Vybavení

Názvy a vybavení se liší podle trhu a let; uvádíme nejčastěji v Evropě dostupná vybavení.

Visia

Generace T32

Základní vybavení — jednoduché a nejlevnější.

  • Často jednodušší kola
  • Ruční klimatizace nebo jednoduchá klimatická kontrola
  • Jednodušší zvukový systém bez navigace

Acenta

Generace T32

Populární střední varianta s více vybavením pro pohodlí.

  • Kola z lehké slitiny
  • Dvouzónová klimatická kontrola
  • Často — senzory pro parkování a automatická světla

N-Connecta

Generace T32

Víc technologií za rozumnou cenu.

  • Multimediální systém s navigací
  • Často — 360° kamera (Around View Monitor)
  • Často — panoramatická střecha

Tekna

Generace T32

Nejvyšší výbava pro milovníky komfortu.

  • Jednotlivá sedadla, často ohřívaná
  • Často — LED světla a větší kola
  • Často — elektricky ovládaný kryt zavazadlového prostoru

Tekna ir Tekna+

Generace T33

Nejluxusnější verze nejnovější generace.

  • Luxusnější interiér
  • Často — projekční obrazovka a 360° kamera
  • Mnoho asistenčních systémů při řízení, často s ProPILOT

Porovnání výbav generace T32

VisiaAcentaN-ConnectaTekna
Komu je vhodnéPro nejmenší rozpočetPro každodenní rodinné použitíPro milovníky technologiíPro komfort
Pneumatika (nejčastěji)16–17 palců17 palců18 palců18–19 palců
InteriérPřístrojová deska, základní výbavaPřístrojová deska, dvouzónové klimatizaceNavigace, často 360° kameraKůže, vyhřívaná sedadla
Cena na trhu s ojetými vozy (přibližně)€€€€€€€

Největší část kupujících si vybere Acenta nebo N-Connecta s dieselovým motorem a manuální převodovkou nebo dobře udržovanou CVT. Tekna je dobrá volba, pokud je důležitý komfort, zatímco Visia je jen pro ty, kteří hledají nejlevnější variant.

Výhody

  • Prostorný interiér a velký kufr
  • Dostupná verze s sedmi sedadly
  • Často se vyskytuje pohon všech kol
  • Pohodlná a měkká jízda

Nevýhody

  • Spolehlivost převodovky Xtronic CVT
  • Dieselové motory jsou citlivé na krátké jízdy v městě
  • Motor 1.6 dCi je pro nákladní auto slabý

Časté otázky

Která generace X-Trail je nejlepší při nákupu použitého vozidla?

Pro většinu kupujících je nejlepší volba T32 po roce 2017: modernější interiér, více bezpečnostních prvků a větší nabídka. T31 je vhodná pro menší rozpočet, zatímco T33 je pro ty, kteří hledají hybridní technologii.

Je X-Trail s převodovkou CVT spolehlivý?

Spolehlivost převodovky CVT závisí velmi na údržbě. Vyberte si auto s dokumentovanou údržbou a během zkušební jízdy ujistěte se, že při zrychlování není žádný trhání nebo skákání. Pokud máte pochybnosti, bezpečnější volba je manuální převodovka.

Má X-Trail sedm sedadel?

V generacích T32 a T33 bylo možné objednat třetí řadu sedadel, ale většina aut je pětimístná. Třetí řada je vhodná pro děti nebo krátké cesty, ale při její rozklopení se zmenší kufr.

V čem se liší X-Trail a Qashqai?

X-Trail je větší – delší, s prostornější zadní řadou sedadel a kufrem, navíc může mít sedm míst. Qashqai je kompaktnější a často ekonomičtější, proto je vhodnější pro město.

Aktualizováno 2026-10-09 · Výbavové stupně a výbava se liší podle trhu a modelového roku — výbavu konkrétního vozu si ověřte. · Přeloženo automaticky

Komentáře

Zatím žádné komentáře k Nissan X-Trail. Podělte se o zkušenosti.

Přihlaste se a komentujte

Další modely Nissan

Nissan →
REKLAMA PostRSS — automatic posting to social networks