Audi A4 allroad quattro: B8 ja B9 põlvkonnad, mootorid ja erinevused Avantiga
Audi A4 allroad quattro — kõrgema kliirensiga A4 Avant universaal, standardse quattro veoga ja kere kaitsekatetega. Vaatame, mille poolest erineb see tavalisest A4 Avantist, mille poolest erinevad B8 ja B9 põlvkonnad, millised mootorid on kõige levinumad ja mida kontrollida kasutatud allroad’i ostmisel.
A4 allroad lühidalt
A4 allroad quattro tuli esimest korda välja 2009. aastal (B8 põlvkond), 2016. aastal asendas selle B9 põlvkonna versioon. See ei ole eraldi mudel, vaid A4 Avant universaal, mis on kohandatud halvematele teedele: mõne sentimeetri võrra suurem kliirens, plastist rattakoobaste ja küljekarpide kaitse, erinevad stanged ja võred ning alati — nelikvedu.
Erinevalt suuremast A6 allroadist ei ole A4 allroadil õhkvedrustust — kasutusel on tavaline vedruvedrustus, mistõttu hooldus on lihtsam ja odavam. Salong, pagasiruum ja suurem osa varustusest on samad nagu A4 Avantil, seetõttu valivad allroad’i sageli need, kellel on vaja universaali, kuid tuleb palju sõita kruusateedel või talvel.
B8 ja B9 põlvkond — mille poolest erinevad
B8 põlvkonna A4 allroad (2009–2016) on püsiva quattro veoga ja keskdiferentsiaaliga. 2012. aastal auto uuendati: vahetati esituled, salongi detailid ja mootorid. Täna on see kõige odavam viis allroad soetada, kuid enamik autosid on juba suure läbisõiduga.
B9 põlvkonna A4 allroad (alates 2016. aastast) on kergem, vaiksem ja kaasaegsem, sageli virtuaalse näidikuplokiga ja rohkemate sõiduabisüsteemidega. Enamik neljasilindrilisi versioone on quattro ultra tehnoloogiaga: tavaliselt veavad esirattad, tagumised lülituvad vajadusel automaatselt sisse. V6 diislid on säilitanud püsiva quattro veo.
2019. aastal uuendatud B9 sai uue välimuse, puuteekraaniga meediasüsteemi pöördnupu asemel ja uued mootorinimetused (nt 40 TDI, 45 TFSI). Allroad versioonil on sageli Audi drive select režiim „offroad“, mis aitab sõita kruusateel ja laskuda järsust nõlvast.
Mootorid ja käigukastid
B8 põlvkonnas on kõige levinumad 2.0 TDI diislid (tavaliselt umbes 170–190 AG) ja 3.0 TDI V6 (umbes 240–245 AG), bensiinimootor 2.0 TFSI (umbes 211–225 AG) esineb harvemini. 2.0 TDI on sageli kombineeritud 6-käigulise manuaalkäigukastiga, võimsamad mootorid aga 7-käigulise S tronicuga.
B9 põlvkonnas enne uuendust — 2.0 TDI (umbes 150–190 AG), 3.0 TDI V6 (umbes 218–272 AG) ja 2.0 TFSI (umbes 252 AG). Pärast 2019. aastat — 40 TDI (umbes 190–204 AG), 45 ja 50 TDI V6-ga (umbes 231 ja 286 AG) ning 45 TFSI (umbes 245–265 AG). Uuemad mootorid on kerghübriidisüsteemiga, diislid kasutavad AdBlue vedelikku.
B9 põlvkonnas on neljasilindrilised mootorid enamasti kombineeritud 7-käigulise S tronic kahesidurilise käigukastiga, V6 TDI aga 8-käigulise tiptronic automaatkäigukastiga.
Mida kontrollida kasutatud A4 allroad’i ostmisel
See, mis on oluline A4 Avanti puhul, kehtib ka allroad’i kohta: varased B8 põlvkonna 2.0 TFSI mootorid olid tuntud suurenenud õlikulu poolest, 3.0 TDI V6 ajamiketid asuvad mootori taga, S tronic käigukast peab käike vahetama sujuvalt, ilma tõugete ja nykimiseta. Diiselmootoriga autode puhul kontrollige tahkete osakeste filtrit (DPF), EGR-klappi ja AdBlue süsteemi.
Allroad’i eripära — vedrustus ja põhi. Kui auto on palju kruusateedel sõitnud, vaadake üle kaitsekatte, vedrustuse puksid ja amortisaatorid ning otsige alt löögijälgi. quattro veo puhul on oluline, et kõik rehvid oleksid ühesuurused ja sarnaselt kulunud; küsige ka käigukasti ja diferentsiaalide õlivahetuse kohta.
Plastist rattakoobaste ja küljekarpide kaitse varjab hästi väikseid kriimustusi, kuid nende all võib koguneda mustust — kontrollige, ega roostet ei ole. Paljud allroad’id tuuakse välismaalt, seega kontrollige läbisõitu teeninduse ja ülevaatuse kannete järgi.
Versioonid mootori järgi
A4 allroad’i müüakse tavaliselt eraldi versioonina täiendavate varustuspakettidega, seetõttu toome välja kõige levinumad versioonid mootori järgi; varustus erineb turu ja aastakäigu järgi.
2.0 TDI quattro
B8 põlvkondB8 põlvkonna kõige levinum ja säästlikum valik.
- Tavaliselt umbes 170–190 AG
- Sageli — 6-käiguline manuaalkäigukast
- Püsiv quattro vedu
3.0 TDI quattro
B8 põlvkondB8 põlvkonna võimsaim diisel V6 mootoriga.
- Umbes 240–245 AG
- 7-käiguline S tronic käigukast
- Sageli — rohkem mugavusvarustust
2.0 TDI / 40 TDI quattro
B9 põlvkondB9 põlvkonna populaarseim mootor.
- Umbes 150–204 AG
- Enamasti 7-käiguline S tronic
- quattro ultra tehnoloogiaga
45 TFSI quattro
B9 põlvkond (alates 2019. aastast)Bensiiniversioon neile, kes sõidavad aastas vähe.
- Umbes 245–265 AG
- 7-käiguline S tronic
- Sageli — kerghübriidisüsteem
50 TDI quattro
B9 põlvkond (alates 2019. aastast)Võimsaim allroad V6 diiselmootoriga.
- Umbes 286 AG
- 8-käiguline tiptronic automaatkäigukast
- Püsiv quattro vedu ja 48 V kerghübriid
B9 põlvkonna versioonide võrdlus
| 2.0 TDI (iki 2019 m.) | 40 TDI | 45 TFSI | 50 TDI | |
|---|---|---|---|---|
| Kellele sobib | Väiksema eelarve jaoks | Enamikule ostjatest | Väiksemate aastaste läbisõitude jaoks | Sagedaste pikkade sõitude jaoks |
| Võimsus | Umbes 150–190 AG | Umbes 190–204 hj | Umbes 245–265 AG | Umbes 286 AG |
| Käigukast | Enamasti S tronic | 7-käiguline S tronic | 7-käiguline S tronic | 8-käiguline tiptronic |
| quattro tüüp | quattro ultra | quattro ultra | quattro ultra | Püsiv quattro |
| Multimeedia | MMI pöördregulaatoriga | Puuteekraan | Puuteekraan | Puuteekraan |
| Hind kasutatud autode turul (suhteliselt) | € | €€ | €€ | €€€ |
Enamikule ostjatele sobib kõige paremini 40 TDI — säästlik ja piisavalt võimas. 50 TDI tasub valida, kui sõidate palju kiirteedel või veate haagist, ja 45 TFSI — kui sõidate aastas vähe.
Plussid
- Suurem kliirens kui A4 Avant — mugavam kruusateedel ja talvel
- Alati quattro ajamiga
- Lihtsam vedrustus kui A6 allroad, ilma õhkpatjadeta
- Kvaliteetne salong ja mahukas pagasiruum
Miinused
- Kasutatud autode turul kallim kui sarnane A4 Avant
- Veidi suurem kütusekulu kui A4 Avant
- Ei ole maastur — sobib ainult kergeks maastikusõiduks
Korduma kippuvad küsimused
Mille poolest erinevad A4 allroad ja A4 Avant?
Allroadil on suurem kliirens, plastist kerekaitsmed, teistsugune välimus ja alati quattro ajam. Salong, pagasiruum ja mootorid on sisuliselt samad, kuid A4 Avant on saadaval ka esiveolise ajamiga ning märksa laiema mootorivalikuga.
Kas A4 allroadil on õhkvedrustus?
Ei — erinevalt A6 allroadist on A4 allroadil tavaline vedruvedrustus, mõnel autol on ka adaptiivsed amortisaatorid. Seetõttu on selle hooldus lihtsam ja vedrustuse remont odavam.
Kas tasub valida allroad A4 Avant quattro asemel?
Tasub, kui sõidate palju kruusateedel, elate maal või reisite sageli talvel — suurem kliirens tuleb siin väga kasuks. Kui sõidate enamasti asfaldil, on A4 Avant quattro veidi säästlikum ja sageli odavam.
Uuendatud 2026-10-09 · Varustustasemed ja varustus erinevad turu ja mudeliaasta järgi — kontrollige konkreetse auto varustust. · Tõlgitud automaatselt





























