Uzņēmumiem: plāni, API un imports →

Audi A4 Allroad B8

Automašīnas · Ražots 2009–2016

Audi A4 Allroad B8, ražots 2009–2016. Sludinājumi un informācija.

REKLĀMA Site SEO AI Audit: Every SEO issue on your site

Paaudzes 2 paaudzes

Audi A4 Allroad B8 sludinājumi

Visi sludinājumi →

Cena, €

Gads

Nobraukums, km

Jauda, kW

Pārdevējs

Aprīkojums

Vairāk aprīkojuma
Eksterjers
Elektronika
Salons
Audio un video
Drošība
Aizsardzība
Citas priekšrocības
Pagaidām sludinājumu nav.
REKLĀMA PostRSS — automatic posting to social networks
Audi A4 Allroad
Foto: Dinkun Chen, CC BY-SA 4.0
Audi

Audi A4 allroad quattro: B8 un B9 paaudzes, dzinēji un atšķirības no Avant

Audi A4 allroad quattro — paaugstināta klīrensa A4 Avant universālis ar standarta quattro pilnpiedziņu un virsbūves aizsargelementiem. Apskatām, ar ko tas atšķiras no parastā A4 Avant, kādas ir atšķirības starp B8 un B9 paaudzēm, kādi dzinēji ir visizplatītākie un kam pievērst uzmanību, pērkot lietotu allroad.

A4 allroad īsumā

A4 allroad quattro pirmo reizi parādījās 2009. gadā (B8 paaudze), bet 2016. gadā to nomainīja B9 paaudzes versija. Tas nav atsevišķs modelis, bet gan A4 Avant universālis, kas pielāgots sliktākiem ceļiem: par dažiem centimetriem palielināts klīrenss, plastmasas riteņu arku un sliekšņu aizsargi, citādi bamperi un radiatora reste, un vienmēr — pilnpiedziņa.

Atšķirībā no lielākā A6 allroad, A4 allroad nav pneimopiekare — tiek izmantota parasta atsperu piekare, tāpēc apkope ir vienkāršāka un lētāka. Salons, bagāžnieks un lielākā daļa aprīkojuma ir tādi paši kā A4 Avant, tāpēc allroad bieži izvēlas tie, kam nepieciešams universālis, bet nākas daudz braukt pa grants ceļiem vai ziemā.

B8 un B9 paaudze — kādas ir atšķirības

B8 paaudzes A4 allroad (2009–2016) ir aprīkots ar pastāvīgo quattro pilnpiedziņu ar centrālo diferenciāli. 2012. gadā automobilis tika atjaunināts: nomainīti lukturi, salona detaļas un dzinēji. Mūsdienās tas ir lētākais veids, kā iegādāties allroad, taču lielākajai daļai automobiļu jau ir liels nobraukums.

B9 paaudzes A4 allroad (kopš 2016. gada) ir vieglāks, klusāks un modernāks, bieži vien ar digitālo mērinstrumentu paneli un vairākām vadītāja palīgsistēmām. Lielākajai daļai četrcilindru versiju ir quattro ar ultra tehnoloģiju: parasti tiek piedzīti priekšējie riteņi, bet aizmugurējie tiek pieslēgti automātiski, kad tas nepieciešams. V6 dīzeļdzinēji saglabāja pastāvīgo quattro pilnpiedziņu.

2019. gadā atjauninātais B9 ieguva jaunu izskatu, skārienjutīgo multimediju ekrānu grozāmā vadības slēdža vietā un jaunus dzinēju apzīmējumus (piem., 40 TDI, 45 TFSI). Allroad versijā bieži ir pieejams Audi drive select režīms „offroad“, kas palīdz braukt pa grants ceļiem un nobraukt no stāvas nogāzes.

Dzinēji un ātrumkārbas

B8 paaudzē visizplatītākie ir 2.0 TDI dīzeļdzinēji (parasti ap 170–190 ZS) un 3.0 TDI V6 (ap 240–245 ZS), benzīna 2.0 TFSI (ap 211–225 ZS) sastopams retāk. 2.0 TDI bieži tiek komplektēts ar 6 pakāpju manuālo ātrumkārbu, bet jaudīgākie dzinēji — ar 7 pakāpju S tronic.

B9 paaudzē līdz atjaunināšanai — 2.0 TDI (ap 150–190 ZS), 3.0 TDI V6 (ap 218–272 ZS) un 2.0 TFSI (ap 252 ZS). Pēc 2019. gada — 40 TDI (ap 190–204 ZS), 45 un 50 TDI ar V6 (ap 231 un 286 ZS), kā arī 45 TFSI (ap 245–265 ZS). Jaunākiem dzinējiem ir vieglā hibrīda sistēma, bet dīzeļdzinēji izmanto AdBlue šķidrumu.

B9 paaudzē četrcilindru dzinēji parasti tiek komplektēti ar 7 pakāpju S tronic divsajūgu ātrumkārbu, bet V6 TDI — ar 8 pakāpju tiptronic automātisko ātrumkārbu.

Kam pievērst uzmanību, pērkot lietotu A4 allroad

Tas, kas aktuāli A4 Avant, attiecas arī uz allroad: agrīnie B8 paaudzes 2.0 TFSI dzinēji bija pazīstami ar palielinātu eļļas patēriņu, 3.0 TDI V6 sadales ķēdes atrodas dzinēja aizmugurē, un S tronic ātrumkārbai jāpārslēdzas vienmērīgi, bez sitieniem un raustīšanās. Dīzeļdzinēju automobiļiem pārbaudiet kvēpu filtru (DPF), EGR vārstu un AdBlue sistēmu.

Allroad īpatnība — šasija un apakša. Ja automobilis daudz braucis pa grants ceļiem, apskatiet aizsargus, piekares bukses un amortizatorus, bet apakšā meklējiet triecienu pēdas. quattro pilnpiedziņai ir svarīgi, lai visas riepas būtu vienāda izmēra un līdzīgi nodilušas; pajautājiet arī par ātrumkārbas un diferenciāļu eļļas maiņu.

Plastmasas riteņu arku un sliekšņu aizsargi labi noslēpj sīkus skrāpējumus, bet zem tiem var uzkrāties dubļi — pārbaudiet, vai nav korozijas. Daudzi allroad tiek ievesti no ārzemēm, tāpēc nobraukumu pārbaudiet pēc servisa un tehniskās apskates ierakstiem.

REKLĀMA Internet Solutions: SaaS ir IT paslaugos verslui

Versijas pēc dzinēja

A4 allroad visbiežāk tiek pārdots kā atsevišķa versija ar papildu aprīkojuma pakotnēm, tāpēc norādām visizplatītākās versijas pēc dzinēja; aprīkojums atšķiras atkarībā no tirgus un gada.

2.0 TDI quattro

B8 paaudze

Visizplatītākā un ekonomiskākā B8 paaudzes izvēle.

  • Parasti ap 170–190 ZS
  • Bieži — 6 pakāpju manuālā ātrumkārba
  • Pastāvīgā quattro pilnpiedziņa

3.0 TDI quattro

B8 paaudze

Jaudīgākais B8 paaudzes dīzelis ar V6 dzinēju.

  • Ap 240–245 ZS
  • 7 pakāpju S tronic ātrumkārba
  • Bieži — vairāk komforta aprīkojuma

2.0 TDI / 40 TDI quattro

B9 paaudze

Populārākais B9 paaudzes dzinējs.

  • Ap 150–204 ZS
  • Parasti 7 pakāpju S tronic
  • quattro ar ultra tehnoloģiju

45 TFSI quattro

B9 paaudze (kopš 2019. gada)

Benzīna versija tiem, kas gadā nobrauc maz.

  • Ap 245–265 ZS
  • 7 pakāpju S tronic
  • Bieži — vieglā hibrīda sistēma

50 TDI quattro

B9 paaudze (kopš 2019. gada)

Jaudīgākais allroad ar V6 dīzeļdzinēju.

  • Ap 286 ZS
  • 8 pakāpju tiptronic automātiskā ātrumkārba
  • Pastāvīgā quattro pilnpiedziņa un 48 V vieglais hibrīds

B9 paaudzes versiju salīdzinājums

2.0 TDI (iki 2019 m.)40 TDI45 TFSI50 TDI
Kam piemērotsMazākam budžetamVairumam pircējuMazākam gada nobraukumamBiežiem gariem pārbraucieniem
JaudaAp 150–190 ZSAptuveni 190–204 ZSAp 245–265 ZSAp 286 ZS
PārnesumkārbaVisbiežāk S tronic7 pakāpju S tronic7 pakāpju S tronic8 pakāpju tiptronic
quattro tipsquattro ultraquattro ultraquattro ultraPastāvīgā quattro
MultivideMMI ar grozāmo vadības slēdziSkārienekrānsSkārienekrānsSkārienekrāns
Cena lietotu auto tirgū (relatīvi)€€€€€€€€

Vairumam pircēju vislabāk piemērots ir 40 TDI — ekonomisks un pietiekami jaudīgs. 50 TDI ir vērts izvēlēties, ja daudz braucat pa šosejām vai velkat piekabi, savukārt 45 TFSI — ja gadā nobraucat maz.

Priekšrocības

  • Lielāks klīrenss nekā A4 Avant — ērtāk uz grants ceļiem un ziemā
  • Vienmēr ar quattro piedziņu
  • Vienkāršāka piekare nekā A6 allroad, bez pneimatiskajām atsperēm
  • Kvalitatīvs salons un ietilpīgs bagāžnieks

Trūkumi

  • Lietotu auto tirgū dārgāks par līdzīgu A4 Avant
  • Nedaudz lielāks degvielas patēriņš nekā A4 Avant
  • Nav apvidus auto — piemērots tikai vieglam bezceļam

Biežāk uzdotie jautājumi

Ar ko A4 allroad atšķiras no A4 Avant?

Allroad ir lielāks klīrenss, plastmasas virsbūves aizsargi, citāds izskats un vienmēr — quattro piedziņa. Salons, bagāžnieks un dzinēji būtībā ir tādi paši, taču A4 Avant var atrast arī ar priekšējo riteņu piedziņu un ar krietni plašāku dzinēju izvēli.

Vai A4 allroad ir pneimatiskā piekare?

Nē — atšķirībā no A6 allroad, A4 allroad ir parasta atsperu piekare, dažos automobiļos — ar adaptīvajiem amortizatoriem. Tāpēc tā apkope ir vienkāršāka, bet piekares remonts — lētāks.

Vai ir vērts izvēlēties allroad, nevis A4 Avant quattro?

Ir vērts, ja daudz braucat pa grants ceļiem, dzīvojat laukos vai bieži ceļojat ziemā — lielāks klīrenss šeit ļoti noder. Ja braucat galvenokārt pa asfaltu, A4 Avant quattro būs nedaudz ekonomiskāks un bieži vien lētāks.

Atjaunināts 2026-10-09 · Komplektācijas un aprīkojums atšķiras atkarībā no tirgus un izlaiduma gada — konkrētā auto aprīkojumu pārbaudiet. · Tulkots automātiski

Komentāri

Komentāru par Audi A4 Allroad vēl nav. Dalieties pieredzē.

Piesakieties, lai komentētu

Citi modeļi Audi

Audi →
REKLĀMA Internet Solutions — IT services for business since 2011