Ettevõtetele: paketid, API ja import →

Audi R8

Sõiduautod · Toodetud 2006–2024

Audi R8: põlvkonnad, tootmisaastad ja kuulutused.

REKLAAM AI Blog Autopilot — your blog writes itself

Põlvkonnad 2 põlvkonda

Audi R8 kuulutused

Kõik kuulutused →

Hind, €

Aasta

Läbisõit, km

Võimsus, kW

Müüja

Varustus

Rohkem varustust
Välisilme
Elektroonika
Salong
Heli ja video
Ohutus
Turvalisus
Muud eelised
Kuulutusi veel ei ole.
REKLAAM Site SEO AI Audit — free SEO audit
Audi R8
Foto: © M 93, CC BY-SA 3.0 de
Audi

Audi R8: Type 42 ja Type 4S põlvkonnad, mootorid ja versioonid

Audi R8 on keskmootoriga sportauto, mida toodeti aastatel 2006–2024 ja millest sai Audi sporttehnoloogiate vitriin. Eestis on see haruldane ja enamasti imporditud teistest Euroopa riikidest või USA-st. Vaatleme, mille poolest kaks põlvkonda erinevad, millised olid V8- ja V10-mootorid ning käigukastid ja mida tuleb enne ostmist kindlasti kontrollida.

R8 lühidalt

R8-t toodeti kahes põlvkonnas: esimene (Type 42) aastatel 2006–2015, teine (Type 4S) aastatel 2015–2024. Mõlemat põlvkonda pakuti kupee ja Spyderi – pehme katusega kabrioleti – kerega. Mootor paikneb istmete taga ja enamikul versioonidel on nelikvedu quattro.

R8 peetakse üheks mugavamaks superautoks igapäevaseks kasutamiseks: hea nähtavus, mugav istumisasend ja tavapärane Audi salongi juhtimine. Teine põlvkond on tehniliselt lähedane mudelile Lamborghini Huracán – mõlemal on ühine platvorm ja V10-mootor.

Type 42 ja Type 4S – mis on nende vahel erinevus

Esimesi põlvkondi pakuti alguses ainult 4.2 V8 mootoriga ja 2009. aastal lisandus V10. Varasematel autodel oli avatud metallist kulissiga 6-käiguline manuaalkäigukast või robotkäigukast R tronic, pärast 2012. aasta uuendust asendas R tronicu 7-käiguline kahe siduriga S tronic.

Teisel põlvkonnal on ainult 5.2 V10 mootor ja 7-käiguline S tronic käigukast. Selle kere on valmistatud alumiiniumist ja süsinikkiust, mistõttu on see jäigem ja kergem, ning salongis on digitaalne näidikutepaneel Audi virtual cockpit. Alates 2017. aastast pakuti ka tagaveolisi versioone ja 2019. aastal mudelit uuendati.

Esimene põlvkond on odavam ja lihtsam, samas kui manuaalkäigukastiga V8 on entusiastide seas hinnatud puhta sõiduelamuse poolest. Teine põlvkond on kiirem ja kaasaegsem, sageli väiksema läbisõiduga, kuid ka märgatavalt kallim.

Mootorid ja käigukastid

Esimeses põlvkonnas pakuti mootoreid 4.2 FSI V8 (umbes 420–430 hj) ja 5.2 FSI V10 (umbes 525 hj), samas kui piiratud seerias GT ja hilisematel V10 plus versioonidel oli umbes 550–560 hj.

Teises põlvkonnas oli ainult 5.2 FSI V10: baasversioonil umbes 540 hj (pärast uuendust umbes 570 hj), V10 plus versioonil umbes 610 hj, V10 performance versioonil umbes 620 hj. Tagaveolistel versioonidel (RWS, hiljem RWD) oli umbes 540–570 hj.

Mõlema põlvkonna mootoritel pole turbokompressoreid – see on üks põhjuseid, miks R8 on entusiastide seas nii hinnatud. Esimeses põlvkonnas saab valida manuaal-, R tronic või S tronic käigukasti vahel, teises ainult S tronicu.

Mida kontrollida kasutatud R8 ostmisel

R tronicu käigukasti sidur kulub üsna kiiresti, eriti linnas sõites – küsige, millal seda on vahetatud, ja paluge selle kulumist diagnostikaseadmega kontrollida. Manuaalkäigukasti ja S tronicut peetakse vastupidavamateks, kuid S tronicu õli tuleb samuti regulaarselt vahetada.

Magnetvedrustuse (Magnetic Ride) amortisaatorid võivad aastatega lekkida – vaadake, kas neil on õlilekkeid. Ees asuvad radiaatorid koguvad mustust ja lehti ning kivikesed võivad neid kahjustada. Kui autol on keraamilised pidurikettad, hinnake nende seisukorda – nende vahetamine on väga kulukas.

Kontrollige kindlasti auto ajalugu: osa R8-sid on kasutatud ringradadel või on olnud avariides ning alumiiniumkerem remont on keeruline ja kallis. USA-st toodud auto puhul tehke kindlaks, kas see on saanud kahjustusi, ja kontrollige läbisõitu ametliku teeninduse kannete järgi.

REKLAAM AI Blog Autopilot — your blog writes itself

Versioonid

R8-l varustustasemeid peaaegu pole – versioonid erinevad mootori võimsuse, veo ja kere poolest. Enamikul neist olid nii kupee- kui ka Spyder-keremudelid.

V8

Type 42 (2006–2015)

R8 esimene ja kõige soodsam versioon – entusiastide seas hinnatud tasakaalu ja heli poolest.

  • 4.2 FSI V8, umbes 420–430 hj
  • Sageli manuaalkäigukast või R tronic
  • Nelikvedu quattro

V10

Type 42 (2009–2015)

Esimese põlvkonna võimsam versioon Lamborghini päritolu V10 mootoriga.

  • 5.2 FSI V10, umbes 525 hj
  • Sageli LED-esituled ja magnetvedrustus
  • Pakuti ka Spyderi kerega

V10 plus

Type 42 (alates 2013. aastast) ja Type 4S

Kergem ja võimsam versioon, rohkem rajale orienteeritud.

  • Umbes 550 hj (Type 42) või 610 hj (Type 4S)
  • Sageli süsinikkiust detailid ja keraamilised pidurid
  • Jäigem vedrustus, sportistmed

V10

Type 4S (2015–2024)

Teise põlvkonna baasversioon kaasaegsema salongiga.

  • 5.2 FSI V10, umbes 540–570 hj
  • 7-käiguline S tronic ja quattro veermik
  • Digitaalne näidikutepaneel

RWS / RWD

Type 4S (alates 2017. aastast)

Tagaveoline versioon neile, kes soovivad elavamat sõiduelamust.

  • Umbes 540–570 hj
  • Kergem, kuna puudub esirataste vedu
  • Nõuab juhilt rohkem kogemusi, eriti märjal teekattel

V10 performance

Type 4S (2019–2024)

Uuendatud teise põlvkonna kõige võimsam versioon.

  • Umbes 620 hj
  • Sageli süsinikkiust detailid ja keraamilised pidurid
  • Sportlikumad seadistused ja suuremad veljed

Põhiversioonide võrdlus

V8 (Type 42)V10 (Type 42)V10 (Type 4S)V10 performance
Kellele sobibSõidurõõm väiksema raha eestVõimsuse ja heli armastajaleTänapäevaseks igapäevaseks superautoksMaksimaalseks jõudluseks
Mootor4.2 V8, umbes 420–430 hj5.2 V10, umbes 525 hj5.2 V10, umbes 540–570 hj5.2 V10, umbes 620 hj
KäigukastManuaal, R tronic või S tronicManuaal, R tronic või S tronicS tronicS tronic
SalongAnaloognäidikudAnaloognäidikudDigitaalne näidikupaneelDigitaalne näidikupaneel, sportlik viimistlus
Hind järelturul (suhteliselt)€€€€€€€€€

Esimese põlvkonna V8 on soodsaim viis R8 soetamiseks, eriti manuaali või S tronicuga. Teise põlvkonna V10 sobib neile, kes soovivad kaasaegsemat, kiiremat ja tavaliselt vähem sõitnud autot.

Plussid

  • Vabalthingav V8- või V10-mootor ja erakordne hääl
  • Igapäevaselt mugavalt kasutatav superauto
  • Nelikvedu quattro enamikul versioonidel
  • Kvaliteetne ja tuntud Audi salong

Miinused

  • Väga kallis ülalpidamine, rehvid ja pidurid
  • R tronicu siduri kulumine
  • Väike pagasiruum ja madal kliirens

Korduma kippuvad küsimused

Millist R8 põlvkonda tasub valida?

Kui kõige tähtsam on hind ja sõidutunnetus – esimese põlvkonna V8 või V10, eelistatult manuaali või S tronicuga. Kui soovite moodsamat salongi, suuremat võimsust ja väiksemat läbisõitu – teise põlvkonna V10.

Kas Audi R8 sobib igapäevaseks sõiduks?

Paremini kui enamik superautosid: see on mugav, külgvaade on hea ning quattro aitab kehvemates oludes. Esiosas asuv pagasiruum on siiski väike ning madal kliirens ja laiade rehvidega on kehvadel teedel tülikad.

Mis vahe on R tronicul ja S tronicul?

R tronic on ühe siduriga robotkäigukast – see vahetab käike aeglasemalt, nõksatab tuntavalt ja kulutab sidurit kiiremini. S tronicul on kaks sidurit, see vahetab käike kiiresti ja sujuvalt, mistõttu on see enamikule ostjatest parem valik.

Uuendatud 2026-10-09 · Varustustasemed ja varustus erinevad turu ja mudeliaasta järgi — kontrollige konkreetse auto varustust. · Tõlgitud automaatselt

Kommentaarid

Audi R8 kohta pole veel kommentaare. Jagage oma kogemust.

Logige sisse, et kommenteerida

Teised mudelid Audi

Audi →
REKLAAM Site SEO AI Audit — free SEO audit