Ettevõtetele: paketid, API ja import →

Porsche Cayenne

Sõiduautod · Toodetud 2002–

Porsche Cayenne: põlvkonnad, tootmisaastad ja kuulutused.

REKLAAM Interneto svetainė jūsų verslui per 48 val. — svetainesverslui.lt

Põlvkonnad 3 põlvkonda

Porsche Cayenne kuulutused

Kõik kuulutused →

Hind, €

Aasta

Läbisõit, km

Võimsus, kW

Müüja

Varustus

Rohkem varustust
Välisilme
Elektroonika
Salong
Heli ja video
Ohutus
Turvalisus
Muud eelised
Kuulutusi veel ei ole.
REKLAAM Internet Solutions — IT services for business since 2011
Porsche Cayenne
Foto: © M 93, CC BY-SA 3.0 de
Porsche

Porsche Cayenne: 92A ja 9YA põlvkonnad, mootorid ja versioonid

Porsche Cayenne — suur linnamaastur, mis ühendab igapäevast mugavust sportliku Porsche juhitavusega. Vaatleme kasutatud autode turul sagedasemaid 92A ja 9YA põlvkondi, populaarseimaid mootoreid, versioone ja seda, mida tuleb enne ostu tingimata kontrollida.

Cayenne lühidalt

Cayenne on toodetud alates 2002. aastast ja sellest on saanud üks Porsche menukamaid mudeleid. Kõik versioonid on nelikveolised ning alates 2019. aastast pakutakse lisaks tavalisele kerele ka madalama katusega Cayenne Coupé'd. Tehniliselt on Cayenne lähedane Volkswagen Touaregile ja Audi Q7-le, kuid on häälestatud sportlikumalt.

Kasutatud autode turul hinnatakse Cayenne'i juhitavuse, kvaliteetse salongi ja üsna hea väärtuse säilimise poolest. Teisalt on varuosad, rehvid ja pidurid kallid ning lisavarustuse nimekiri nii pikk, et kaks sama versiooni autot võivad üksteisest väga palju erineda.

Millist põlvkonda valida

Esimene põlvkond (9PA, 2002–2010) on tänapäeval odav, kuid vananev: enamik autosid vajab märkimisväärseid investeeringuid vedrustusse, jahutussüsteemi ja elektroonikasse.

Teine põlvkond (92A, 2010–2017) — kergem, kaasaegsem ja kasutatud autode turul kõige populaarsem. Selles pakuti diiselversioone ning 2014. aasta uuendus tõi uued kahe turboga V6-mootorid ja laetava pistikhübriidi S E-Hybrid.

Kolmas põlvkond (9YA, alates 2017. aasta lõpust) on kaasaegsema salongiga ja puutetundlike juhtseadmetega, valikuliselt tagarataste pööramisega, ning pakutakse ainult bensiini- ja hübriidmootoreid. 2023. aasta uuendatud versioon sai uue digitaalse armatuurlaua, valikuliselt ekraani kõrvalistujale ja täiustatud mootorid.

Mootorid ja käigukastid

92A põlvkonnas kohtab kõige sagedamini Cayenne Diesel (3.0 V6, umbes 240–262 hj), samuti Cayenne S Diesel (4.2 V8, umbes 382–385 hj). Bensiinimootorid — Cayenne (3.6 V6), Cayenne S (enne uuendust — 4.8 V8, hiljem — 3.6 V6 kahe turboga, umbes 420 hj), GTS ja Turbo (4.8 V8 kahe turboga, umbes 500–520 hj).

9YA põlvkonnas — Cayenne (3.0 V6 turboga, umbes 340–353 hj), Cayenne S (kuni 2023 — 2.9 V6, hiljem — 4.0 V8), E-Hybrid (umbes 462–470 hj), GTS ja Turbo 4.0 V8-ga, kõige võimsamad aga Turbo S E-Hybrid ja Turbo GT. Diiselmootoreid selles põlvkonnas ei ole.

92A ja 9YA põlvkonna autodel on 8-käiguline Tiptronic S automaatkäigukast (mõnel varasemal 92A-l ka manuaal). Õhkvedrustus oli paljude versioonide puhul lisavarustus, kuid kasutatud autode pakkumistes kohtab seda sageli.

Mida kontrollida kasutatud Cayenne'i ostmisel

92A Diesel autodel kontrollige tahkete osakeste filtrit (DPF), EGR-süsteemi, uuemates ka AdBlue't, ning suure läbisõiduga mootorite puhul küsige ajakettide kohta. See on sama 3.0 TDI mootor nagu Audi ja Volkswageni autodel.

Õhkvedrustus ja adaptiivsed PASM-amortisaatorid kuluvad vanusega — kontrollige, kas auto seisab pärast ööd ühtlaselt ja kas kõrguse muutmisel ei tule vigu. Pidurid ja suured rehvid on kallid, seega hinnake nende seisukorda kohe, ning keraamiliste pidurite (PCCB) kettaid peaks üle vaatama spetsialist.

Kuna varustus erineb suuresti, võrrelge auto komplektatsiooni VIN-koodi andmetega ja kontrollige, kas kõik lisafunktsioonid töötavad. Võrrelge läbisõitu teenindusajalooga ning hübriidide puhul küsige aku seisukorra kohta.

REKLAAM Internetinė parduotuvė per 72 val. — internetines-parduotuves.lt

Versioonid

Porsche liigitab Cayenne'i mitte varustustasemete, vaid mootori järgi versioonideks; varustus sõltub suuresti valikulistest pakettidest.

Cayenne

92A, 9YA

Põhiversioon — enamiku igapäevavajaduste jaoks piisav.

  • V6 bensiinimootor
  • Terasvedrustus, valikuliselt õhkvedrustus
  • Sageli 19–20-tollised veljed

Cayenne Diesel

92A

Kasutatud autode turul populaarseim 92A versioon — kõige ökonoomsem.

  • 3.0 V6 TDI, umbes 240–262 hj
  • Suur sõiduulatus ühe paagitäiega
  • Sobib haagise vedamiseks (kuni 3,5 t)

Cayenne S

92A, 9YA

Võimsam versioon — bensiinimootorite seas kõige populaarsem valik.

  • 92A — 4.8 V8 või 3.6 V6, 9YA — 2.9 V6 või 4.0 V8
  • Suuremad pidurid kui põhiversioonil
  • Sageli õhkvedrustus

E-Hybrid

92A (S E-Hybrid), 9YA

Pistikhübriid — ökonoomne linnas, võimas maanteel.

  • V6 bensiini- ja elektrimootor
  • Lühikesi vahemaid saab läbida ainult elektriga
  • Väiksem pagasiruum aku tõttu

GTS

92A, 9YA

Kõige sportlikum tavaline versioon, madalama vedrustuse ja sportliku viimistlusega.

  • Sportvedrustus ja väljalaskesüsteem
  • Sageli Alcantara-salongi viimistlus
  • 92A — V8 või V6, 9YA — 4.0 V8

Turbo

92A, 9YA

Võimsaim tavaline versioon V8-mootoriga.

  • 4.8 või 4.0 V8 kahe turboga
  • Standardne õhkvedrustus
  • Suurimad ülalpidamiskulud

9YA põlvkonna versioonide võrdlus

CayenneCayenne E-HybridCayenne SCayenne GTS
Kellele sobibIgapäevaseks sõitmiseksNeil, kes saavad regulaarselt laadidaVõimsuse ja mugavuse tasakaalSportlikuks juhtimiseks
Veljed (tavaliselt)19–20 col.19–20 col.20–21 col.21 col.
SalongStandardneStandardneStandardne, sageli rohkem varustustSportistmed, Alcantara
Mootor3.0 V6, umbes 340–353 AG3.0 V6 ja elektrimootor, umbes 462–470 AG2.9 V6 (kuni 2023. aastani) või 4.0 V84.0 V8
Hind kasutatud autode turul (suhteliselt)€€€€€€€€

Enamikule ostjatele sobib kõige paremini baasvarustuses Cayenne või E-Hybrid — nende võimsusest jätkub igapäevasõitudeks kuhjaga. Cayenne S ja GTS tasub valida siis, kui oluline on suurem võimsus ja sportlikum juhtimine.

Plussid

  • Eriti täpne juhitavus suurte maasturite klassis
  • Kvaliteetne salong ja koostekvaliteet
  • Säilitab väärtust üsna hästi
  • Saab vedada kuni 3,5 t haagist

Miinused

  • Kallid varuosad, rehvid ja pidurid
  • Pikk lisavarustuse nimekiri — autod erinevad üksteisest suuresti
  • 9YA põlvkonnas ei ole diiselmootoreid

Korduma kippuvad küsimused

Milline Cayenne'i põlvkond on kasutatud autona parim valik?

Enamikule ostjatele on parim kompromiss aastatel 2015–2017 uuendatud 92A põlvkond või varased 9YA autod. 92A pakub diiselmootorit ja soodsamat hinda, 9YA aga moodsama salongi ja uuemat tehnikat.

Kas tasub osta Cayenne Diesel?

Jah, kui sõidate palju maanteedel — 3.0 TDI on kõige ökonoomsem Cayenne'i mootor ja sobib hästi haagise vedamiseks. Valige auto, millel on selge hooldusajalugu, ning kontrollige tahkete osakeste filtrit ja ajamikette.

Mille poolest erinevad Cayenne ja Cayenne Coupé?

Cayenne Coupé on kalduvama katusega, mistõttu mõjub sportlikumalt, kuid taga on pisut vähem pearuumi ja pakiruum on väiksem. Mootorid ja tehnika on sisuliselt samad.

Kas tasub osta kasutatud Cayenne E-Hybrid?

Tasub, kui saate autot regulaarselt laadida — siis saab igapäevased lühikesed otsad läbi sõita elektriga. Enne ostmist küsige aku seisukorra kohta ja kontrollige, kas laadimine töötab.

Uuendatud 2026-10-09 · Varustustasemed ja varustus erinevad turu ja mudeliaasta järgi — kontrollige konkreetse auto varustust. · Tõlgitud automaatselt

Kommentaarid

Porsche Cayenne kohta pole veel kommentaare. Jagage oma kogemust.

Logige sisse, et kommenteerida

Teised mudelid Porsche

Porsche →
REKLAAM PostRSS — automatic posting to social networks