Porsche Cayenne: 92A та 9YA покоління, двигуни та комплектації
Porsche Cayenne — великий повнопривідний автомобіль, що поєднує щоденний комфорт з спортивним управлінням Porsche. Оглядаємо найпоширеніші в ринку б/у 92A та 9YA покоління, популярні двигуни, комплектації та те, що потрібно перевірити перед покупкою.
Cayenne коротко
Cayenne виробляється з 2002 року та став одним з найпопулярніших моделей Porsche. Всі версії мають повний привід, а з 2019 року, крім звичайного кузова, пропонується й Cayenne Coupé з більш похилим дахом. Технічно Cayenne близький до Volkswagen Touareg та Audi Q7, але більш спортивний.
На ринку б/у Cayenne цінується за управління, якісний салон та порівняно хороше збереження вартості. З іншого боку, запасні частини, шини та гальма дорогі, а список додаткового обладнання настільки великий, що два автомобілі однієї комплектації можуть сильно відрізнятися.
Яке покоління вибрати
Перше покоління (9PA, 2002–2010) сьогодні дешеве, але застаріле: більшості автомобілів потрібні значні інвестиції в підвіску, систему охолодження та електроніку.
Друге покоління (92A, 2010–2017) — легше, сучасніше та найпопулярніше на ринку б/у. У ньому пропонувалися дизельні версії, а оновлення 2014 року принесло нові V6 двигуни з двома турбокомпресорами та зарядний гібрид S E-Hybrid.
Третя генерація (9YA, з кінця 2017 року) має сучасніший салон з сенсорними керуваннями, опційно — повний привід, а пропонуються лише бензинові та гібридні двигуни. Оновлена версія 2023 року отримала новий цифровий приладовий щиток, опційно — екран для пасажира та покращені двигуни.
Двигуни та коробки передач
У 92A генерації найчастіше зустрічається Cayenne Diesel (3.0 V6, близько 240–262 к.с.), а також Cayenne S Diesel (4.2 V8, близько 382–385 к.с.). Бензинові — Cayenne (3.6 V6), Cayenne S (до оновлення — 4.8 V8, пізніше — 3.6 V6 з двома турбокомпресорами, близько 420 к.с.), GTS та Turbo (4.8 V8 з двома турбокомпресорами, близько 500–520 к.с).
У 9YA генерації — Cayenne (3.0 V6 з турбокомпресором, близько 340–353 к.с.), Cayenne S (до 2023 року — 2.9 V6, пізніше — 4.0 V8), E-Hybrid (близько 462–470 к.с.), GTS та Turbo з 4.0 V8, а найпотужніші — Turbo S E-Hybrid та Turbo GT. Дизельних двигунів у цій генерації немає.
Автомобілі 92A та 9YA генерацій мають 8-ступінчасту автоматическую коробку передач Tiptronic S (деякі ранні 92A — також механічну). Пневматична підвіска для багатьох версій була опційною, але в пропозиції підержаних автомобілів зустрічається часто.
Що перевірити при покупці підержаного Cayenne
У 92A Diesel автомобілях перевірте фільтр твердих частинок (DPF), систему EGR, у нових — і AdBlue, а в двигунах з великим пробігом запитайте про розподільні ремені. Це той самий двигун 3.0 TDI, що й у автомобілях Audi та Volkswagen.
Пневматична підвіска та адаптивні PASM амортизатори з довготривалою роботою — перевірте, чи автомобіль після ночі стоїть рівно і чи при зміні висоти нема помилок. Гальма та великі розміри шин дорогі, тому їх стан оцініть одразу, а керамічні гальмівні диски (PCCB) повинні перевірити спеціалісти.
Оскільки обладнання сильно відрізняється, порівняйте комплектацію автомобіля з даними VIN-коду та перевірте, чи працюють всі вибрані функції. Риду порівняйте з записами сервісу, а в гібридів запитайте про стан батареї.
Версії
Porsche поділяє Cayenne не на комплектації, а на версії залежно від двигуна; обладнання сильно залежить від вибраних пакетів.
Cayenne
92A, 9YAБазова версія — для більшості щоденних потреб її достатньо.
- Бензиновий двигун V6
- Стальна підвіска, за бажанням — пневматична
- Часто — колеса 19–20 дюймів
Cayenne Diesel
92AНайпопулярніша версія 92A на ринку підержаних автомобілів — найекономічніша.
- 3.0 V6 TDI, близько 240–262 к.с.
- Великий пробіг на одному баку
- Підходить для буксирування причепа (до 3,5 т)
Cayenne S
92A, 9YAПотужніша версія — найчастіший вибір серед бензинових.
- 92A — 4.8 V8 або 3.6 V6, 9YA — 2.9 V6 або 4.0 V8
- Більші за базові гальма
- Часто — пневматична підвіска
E-Hybrid
92A (S E-Hybrid), 9YAЗаряджений гібрид — економічний у місті, потужний за містом.
- V6 бензиновий і електродвигун
- На короткі відстані можна проїхати лише на електротязі
- Менший багажник через батарею
GTS
92A, 9YAНайспортивніша стандартна версія з нижчою підвіскою та спортивним оздобленням.
- Спортивна підвіска та система випуску
- Часто — салон оббитий Alcantara
- 92A — V8 або V6, 9YA — 4.0 V8
Turbo
92A, 9YAНайпотужніша стандартна версія з V8 двигуном.
- 4.8 або 4.0 V8 з двома турбокомпресорами
- Стандартна пневматична підвіска
- Найвищі витрати на обслуговування
Порівняння версій 9YA покоління
| Cayenne | Cayenne E-Hybrid | Cayenne S | Cayenne GTS | |
|---|---|---|---|---|
| Для кого підходить | Для щоденних поїздок | Для тих, хто регулярно перевозить вантажі | Баланс потужності та комфорту | Для спортивного водіння |
| Шини (частіше за все) | 19–20 дюймів | 19–20 дюймів | 20–21 дюймів | 21 дюймів |
| Салон | Стандартний | Стандартний | Стандартний, часто з більшою кількістю обладнання | Спортивні сидіння, Alcantara |
| Двигун | 3.0 V6, близько 340–353 к.с. | 3.0 V6 і електродвигун, близько 462–470 к.с. | 2.9 V6 (до 2023 р.) або 4.0 V8 | 4.0 V8 |
| Ціна на ринку підержаних автомобілів (відносне) | € | €€ | €€ | €€€ |
Для більшості покупців найкращим базовим варіантом буде Cayenne або E-Hybrid — їх потужності достатньо для щоденного використання. Cayenne S і GTS варто обрати, якщо потрібна більша потужність і спортивніше керування.
Переваги
- Дуже точне керування в класі великих повнопривідних автомобілів
- Якісний салон і збірка
- Порівняно добре зберігає вартість
- Можна буксирувати причіп до 3,5 т
Недоліки
- Дорогі запасні частини, шини та гальма
- Довгий список додаткового обладнання — автомобілі сильно відрізняються
- 9YA не має дизельних двигунів
Поширені запитання
Яка Cayenne покоління найкраще купувати вживану?
Для багатьох покупців найкращий компроміс — 2015–2017 рр. оновлене покоління 92A або ранні 9YA автомобілі. 92A пропонує дизельний двигун і більш доступну ціну, а 9YA — сучасніший салон і новішу техніку.
Чи варто купувати Cayenne Diesel?
Так, якщо ви багато їздите за містом — 3.0 TDI є найекономічнішим двигуном Cayenne і добре підходить для буксирування причепа. Оберіть автомобіль з чіткою історією обслуговування та перевірте фільтр твердих частинок і розподільні ланцюги.
Чим відрізняються Cayenne і Cayenne Coupé?
Cayenne Coupé має більш похилий дах, тому виглядає спортивніше, але ззаду трохи менше місця для голови, а багажник менший. Двигуни та техніка в основному такі ж.
Чи варто купувати вживану Cayenne E-Hybrid?
Варто, якщо ви можете регулярно заряджувати автомобіль — тоді щоденні короткі відстані можна проїжджати на електроенергії. Перш ніж купувати, запитайте про стан батареї та перевірте, чи працює зарядка.
Оновлено 2026-10-09 · Комплектації та оснащення відрізняються залежно від ринку й року випуску — перевіряйте оснащення конкретного авто. · Перекладено автоматично





























