Voor bedrijven: pakketten, API en import →

Audi 100 C3

Auto's · Productie 1982–1991

Audi 100 C3, geproduceerd 1982–1991. Advertenties en informatie.

ADVERTENTIE AI Blog Autopilot — your blog writes itself

Generaties 2 generaties

Audi 100 C3 te koop

Alle advertenties →

Prijs, €

Bouwjaar

Kilometerstand, km

Vermogen, kW

Verkoper

Uitrusting

Meer uitrusting
Exterieur
Elektronica
Interieur
Audio en video
Veiligheid
Beveiliging
Overige voordelen
Nog geen advertenties.
ADVERTENTIE Talkmio — AI live chat for your website 24/7
Audi 100
Foto: Mr.choppers, CC BY-SA 3.0
Audi

Audi 100: generaties C3 en C4, motoren en uitvoeringen

De Audi 100 is een Audi van de hogere middenklasse, geproduceerd van 1968 tot 1994 en de directe voorganger van de Audi A6. In Litouwen komen vooral de generaties C3 en C4 voor, gewaardeerd om hun ruimte, betrouwbaarheid en verzinkte carrosserie. We kijken naar de verschillen, de meest voorkomende motoren en wat je moet controleren bij het kopen van een auto van deze leeftijd.

Audi 100 in het kort

De Audi 100 werd geproduceerd in vier generaties: C1 (1968–1976), C2 (1976–1982), C3 (1982–1991) en C4 (1990–1994). In 1994 werd de vernieuwde C4 omgedoopt tot Audi A6. Op de markt van gebruikte auto's zijn het nu voornamelijk de C3 en C4, terwijl de oudere generaties vaak door verzamelaars worden gekocht.

De Audi 100 was leverbaar als sedan en stationwagen — Avant — met voorwielaandrijving of permanente vierwielaandrijving quattro. Het is een ruim, comfortabele en eenvoudig gebouwde auto, die in Litouwen lang werd gewaardeerd om zijn betrouwbaarheid en eenvoudige onderhoud. Toch is zelfs de jongste exemplaar al meer dan 30 jaar oud, dus de staat van elke auto verschilt sterk.

C3 en C4 — wat zijn de verschillen

De C3 (1982–1991) stond bekend om zijn zeer stroomlijnige carrosserie — zijn luchtweerstandscoëfficiënt was ongeveer 0,30, destijds een record voor een serieproductieauto. Latere C3-modellen kregen een volledig verzinkte carrosserie, en het model werd in 1988 vernieuwd. Op basis van deze generatie werd ook de luxueuzere Audi 200 ontwikkeld.

C4 (1990–1994) — een grondig vernieuwde C3: een ander voor- en achterdeel, een moderner interieur, meer veiligheid. In deze generatie kwamen V6 benzine-motoren en de sportieve S4-versie beschikbaar, en de 2.5 TDI werd de populairste diesel.

Voor dagelijks gebruik is de C4-generatie praktischer — deze is nieuwer en vaak in betere staat. De C3 is voor degenen die van het klassieke ontwerp houden, of voor degenen die op zoek zijn naar de eenvoudigste en goedkoopste auto.

Motoren en versnellingsbakken

In de C3-generatie zijn vier- en vijfcilinder 1.8–2.3 benzine-motoren het meest voorkomend, evenals vijfcilinder diesel- en turbodiesel-motoren. Vanaf 1989 werd de 2.5 TDI (ongeveer 120 pk) aangeboden — een van de eerste lichte auto's met een turbodiesel met directe inspuiting.

In de C4-generatie zijn de meest voorkomende motoren de 2.0 (meestal ongeveer 100–115 pk) en vijfcilinder 2.3 (ongeveer 133 pk) benzine-motoren, 2.6 en 2.8 V6 (ongeveer 150 en 174 pk) motoren, en vijfcilinder 2.4 D en 2.5 TDI (ongeveer 115 pk) diesel-motoren. De sportieve S4 had een vijfcilinder 2.2 turbo-motor (ongeveer 230 pk), later ook een 4.2 V8.

Meestal wordt een vijfversnellingsbak met handbediening aangetroffen, minder vaak een automatische. Quattro-versies hebben permanente vierwielaandrijving, wat vooral in de winter gewaardeerd wordt.

Wat te controleren bij het kopen van een gebruikte Audi 100

Na een paar decennia en reparaties kan een carrosserie roesten — meestal de drempels, wielkasten, onderkant van de deuren en de bagageruimte. Niet alle vroegere C3-auto's hebben een volledig gegalvaniseerde carrosserie, dus het is de moeite waard om ze extra goed te inspecteren. Vraag of de carrosserie niet is gelast.

Bij een auto van deze leeftijd moet je vaak rubberen onderdelen, slangen, ophanging en stuurinrichting vervangen. Controleer of de motor geen olie verliest en soepel werkt als hij koud is, en in het geval van de 2.5 TDI — of hij gemakkelijk start en niet rookt. De centrale slot is pneumatisch bediend, dus problemen met de pomp en leidingen zijn niet ongebruikelijk.

Vraag om de registratie- en keuringsdocumenten, en vergelijk de VIN-nummers. Sommige salon- en carrosserie-onderdelen zijn moeilijker te vinden, dus kies voor een zo compleet en origineel mogelijke auto.

ADVERTENTIE Talkmio LiveChat: AI live chat for your website, 24/7

Versies

De benamingen van de uitvoeringen van de Audi 100 verschillen per markt en jaar (bijvoorbeeld, C3 had CC of CD), dus we geven de meest voorkomende carrosserie-, motor- en transmissieversies aan.

Audi 100 sedanas

C3 en C4

De meest voorkomende versie is een ruime vierdeurs sedan met een grote bagageruimte.

  • Meestal 2.0–2.3 benzine- of vijfcilinder dieselmotoren
  • Eenvoudige, gemakkelijk te repareren techniek
  • Ruime achterbank

Audi 100 Avant

C3 en C4

De stationwagen — de meest praktische versie voor het gezin en vracht.

  • Grote bagageruimte, bij de C3 met een schuine achterkant
  • Vaak — dwarsbalken op het dak van de bagageruimte
  • Veel van dezelfde motoren als de sedan

quattro

C3 en C4

Permanente vierwielaandrijving — goed voor grip in de winter en op slechte wegen.

  • Vierwielaandrijving
  • Vaak — met sterke motoren
  • Hogere brandstofverbruik en een complexer transmissiesysteem

2.5 TDI

C3 (vanaf 1989) en C4

Vijfcilinder turbodiesel — de meest zuinige en meest gewaardeerde versie.

  • Ongeveer 115–120 pk en een groot koppel
  • Lage brandstofverbruik voor een auto van deze grootte
  • Een goed onderhouden motor rijdt erg lang mee

S4

C4 (1991–1994)

Sportieve versie met quattro vierwielaandrijving, in 1994 hernoemd naar S6.

  • Vijfcilinder 2.2 turbo (ongeveer 230 pk) of 4.2 V8
  • Vierwielaandrijving quattro
  • Zeldzaam, gewaardeerd door liefhebbers en verzamelaars

Vergelijking van de meest voorkomende versies

SedanasAvantquattro2.5 TDI
Voor wie geschiktIdeaal voor dagelijks rijdenVoor het gezin en bagageVoor de winter en slechte wegenVoor veel rijders
CarrosserieSedanasStationwagenSedan of AvantSedan of Avant
VersnellingsbakVoorwielenVoorwielenVierwielaandrijvingVoorwielen
Motor (meest voorkomend)2.0–2.3, 2.4 D2.0–2.6, 2.5 TDI2.3–2.82.5 TDI
Prijs op de markt van gebruikte auto's (relatief)€€€€€€

De beste keuze voor de meeste kopers is de C4 sedan of Avant met een 2.3 of 2.5 TDI motor. Quattro is een goede keuze als je grip in de winter belangrijk vindt, maar bij een auto van deze leeftijd is de staat van het carrosserie en de techniek het belangrijkste.

Pluspunten

  • Ruime cabine en grote kofferbak
  • De latere C3 en C4 auto's hebben een gecinkte carrosserie
  • Eenvoudige, gemakkelijk te repareren techniek
  • Betrouwbare vijfcilinder benzine- en 2.5 TDI motoren

Minpunten

  • Leeftijd betekent roest en versleten onderdelen
  • Hoge brandstofverbruik van oudere benzine motoren
  • Het wordt steeds moeilijker om bepaalde interieur- en carrosserie onderdelen te vinden

Veelgestelde vragen

Wat is het verschil tussen de Audi 100 en de Audi A6?

De in 1994 vernieuwde Audi 100 C4 werd omgedoopt tot Audi A6 (C4). De techniek bleef in wezen hetzelfde, maar de A6 kreeg een ander voor- en achterdeel, een vernieuwde cabine en een deel nieuwe motoren.

Welke generatie Audi 100 is de beste om te kopen?

Voor dagelijks gebruik wordt vaak de C4 generatie gekozen — deze is nieuwer, veiliger en biedt meer motorkeuzes. De C3 is een goede keuze als je van het ontwerp houdt en een goed onderhouden, niet geroste auto vindt.

Welke Audi 100 motor is het meest betrouwbaar?

Vaak geprezen zijn de vijfcilinder 2.3 benzine en 2.5 TDI diesel — deze zijn eenvoudig en, goed onderhouden, rijden ze heel lang. Toch is bij een auto van deze leeftijd de staat van de specifieke motor en het onderhoudsverleden belangrijker dan het type.

Kan je een Audi 100 registreren als historisch voertuig?

Auto's ouder dan 30 jaar die voldoen aan de eisen voor historische voertuigen (originaliteit en staat) kunnen als historisch worden geregistreerd. Alle Audi 100's uit de C3- en C4-generatie hebben deze eeuw al bereikt.

Bijgewerkt 2026-10-09 · Uitvoeringen en uitrusting verschillen per markt en bouwjaar — controleer de uitrusting van de specifieke auto. · Automatisch vertaald

Reacties

Nog geen reacties over de Audi 100. Deel uw ervaring.

Log in om te reageren

Andere modellen Audi

Audi →
ADVERTENTIE Internet Solutions — IT services for business since 2011