Uzņēmumiem: plāni, API un imports →

Audi 100 C3

Automašīnas · Ražots 1982–1991

Audi 100 C3, ražots 1982–1991. Sludinājumi un informācija.

REKLĀMA Svetainė jūsų verslui per 48 val. — svetainesverslui.lt

Paaudzes 2 paaudzes

Audi 100 C3 sludinājumi

Visi sludinājumi →

Cena, €

Gads

Nobraukums, km

Jauda, kW

Pārdevējs

Aprīkojums

Vairāk aprīkojuma
Eksterjers
Elektronika
Salons
Audio un video
Drošība
Aizsardzība
Citas priekšrocības
Pagaidām sludinājumu nav.
REKLĀMA AI Blog Autopilot — your blog writes itself
Audi 100
Foto: Mr.choppers, CC BY-SA 3.0
Audi

Audi 100: C3 un C4 paaudzes, dzinēji un versijas

Audi 100 ir augstākās vidējās klases Audi automobilis, kas tika ražots no 1968. līdz 1994. gadam un kļuva par tiešo Audi A6 priekšteci. Latvijā visbiežāk sastopamas C3 un C4 paaudzes, kuras tiek vērtētas par ietilpību, izturību un cinkoto virsbūvi. Apskatām, ar ko tās atšķiras, kādi dzinēji ir visbiežāk sastopami un kas jāpārbauda, pērkot šāda vecuma automobili.

Audi 100 īsumā

Audi 100 tika ražots četrās paaudzēs: C1 (1968–1976), C2 (1976–1982), C3 (1982–1991) un C4 (1990–1994). 1994. gadā atjauninātais C4 tika pārdēvēts par Audi A6. Lietotu automobiļu tirgū šodien ir gandrīz vienīgi C3 un C4 automobiļi, bet agrākās paaudzes visbiežāk pērk kolekcionāri.

Audi 100 tika piedāvāts ar sedana un universāļa – Avant – virsbūvi, ar priekšējo vai pastāvīgo visu riteņu piedziņu quattro. Tas ir ietilpīgs,ērts un vienkāršas konstrukcijas automobilis, kuru Latvijā ilgi vērtēja izturības un vieglā remonta dēļ. Tomēr pat visjaunākajam eksemplāram jau ir vairāk nekā 30 gadu, tāpēc katra automobiļa stāvoklis ļoti atšķiras.

C3 un C4 – ar ko tās atšķiras

C3 (1982–1991) izcēlās ar ļoti gludu virsbūvi – tās gaisa pretestības koeficients bija ap 0,30, kas tajos laikos bija rekords zems sērijveida automobilim. Vēlākie C3 automobiļi ieguva pilnībā cinkotu virsbūvi, bet 1988. gadā modelis tika atjaunināts. Uz šīs paaudzes bāzes tika izveidots arī greznākais Audi 200.

C4 (1990–1994) ir ievērojami atjaunināts C3: citāda priekšpuse un aizmugure, modernāks salons, lielāka drošība. Šajā paaudzē parādījās V6 benzīna dzinēji un sportiskā S4 versija, bet par populārāko dīzeli kļuva 2.5 TDI.

Ikdienas braukšanai praktiskāka ir C4 paaudze – tā ir jaunāka un biežāk ir labākā stāvoklī. C3 izvēlas tie, kuriem patīk tās klasiskais dizains, vai tie, kuri meklē visvienkāršāko un lētāko automobili.

Dzinēji un pārnesumkārbas

C3 paaudzē visbiežāk ir sastopami četru un piecu cilindru 1.8–2.3 benzīna dzinēji, kā arī piecu cilindru dīzeļi un turbodīzeļi. Sākot ar 1989. gadu, tika piedāvāts 2.5 TDI (ap 120 ZS) – viens no pirmajiem vieglo automobiļu turbodīzeļiem ar tiešo iesmidzināšanu.

C4 paaudzē visbiežāk sastopami 2.0 (parasti ap 100–115 ZS) un piecu cilindru 2.3 (ap 133 ZS) benzīna, 2.6 un 2.8 V6 (ap 150 un 174 ZS) dzinēji, kā arī piecu cilindru 2.4 D un 2.5 TDI (ap 115 ZS) dīzeļi. Sportiskajam S4 bija piecu cilindru 2.2 turbokompresora dzinējs (ap 230 ZS), vēlāk – arī 4.2 V8.

Visbiežāk sastopama piecu pakāpju mehāniskā pārnesumkārba, retāk – automātiskā. Quattro versijām ir pastāvīga visu riteņu piedziņa, kas īpaši tiek vērtēta ziemā.

Kas jāpārbauda, pērkot lietotu Audi 100

Pat cinkota virsbūve pēc vairākām gadu desmitiem un remonta var rūsēt – visbiežāk sliekšņi, riteņu arkas, durvju apakšas un bagāžnieka grīda. Ne visiem agrīnajiem C3 automobiļiem ir pilnībā cinkota virsbūve, tāpēc tos ir vērts apskatīt īpaši rūpīgi. Pajautājiet, vai virsbūve nav tikusi metināta.

Šāda vecuma automobilī visbiežāk nākas mainīt gumijas detaļas, caurulītes, balstiekārtas bukses un stūres stieņus. Pārbaudiet, vai dzinējs nezaudē eļļu un vienmērīgi darbojas auksts, bet 2.5 TDI gadījumā – vai viegli iedarbojas un nedūmo. Centrālā atslēga tiek vadīta pneimatiski, tāpēc tās sūkņa un caurulīšu bojājumi nav retums.

Palūdziet reģistrācijas un tehniskās apskates dokumentus, salīdziniet VIN numurus. Dažas salona un virsbūves detaļas atrast kļūst aizvien grūtāk, tāpēc ir vērts izvēlēties pēc iespējas pilnīgāku un oriģinālāku automobili.

REKLĀMA Svetainė jūsų verslui per 48 val. — svetainesverslui.lt

Versijas

Audi 100 aprīkojuma līmeņu nosaukumi atšķīrās atkarībā no tirgus un gada (piem., C3 paaudzē – CC vai CD), tāpēc norādām visbiežāk sastopamās virsbūves, dzinēja un piedziņas versijas.

Audi 100 sedanas

C3 un C4

Visbiežāk sastopamā versija ir ietilpīgs četru durvju sedans ar lielu bagāžnieku.

  • Visbiežāk 2.0–2.3 benzīna vai piecu cilindru dīzeļi
  • Vienkārša, viegli remontējama tehnika
  • Ietilpīgs aizmugurējais sēdeklis

Audi 100 Avant

C3 un C4

Universālis – praktiskākā versija ģimenei un kravām.

  • Liels bagāžnieks, C3 paaudzē – ar slīpu aizmugurējo daļu
  • Bieži – jumta bagāžnieka šķērsstieņi
  • Daudzi no tiem pašiem dzinējiem kā sedanam

quattro

C3 un C4

Pastāvīga visu riteņu piedziņa – laba saķere ziemā un uz sliktiem ceļiem.

  • Visu riteņu piedziņa
  • Bieži – ar jaudīgākiem dzinējiem
  • Lielāks degvielas patēriņš un sarežģītāka transmisija

2.5 TDI

C3 (sākot ar 1989. gadu) un C4

Piecu cilindru turbodīzelis – ekonomiskākā un daudzu vērtētā versija.

  • Ap 115–120 ZS un liels griezes moments
  • Mazs degvielas patēriņš šāda izmēra automobilim
  • Labai kopts dzinējs nobrauc ļoti daudz

S4

C4 (1991–1994)

Sportiska versija ar quattro piedziņu, 1994. gadā pārdēvēta par S6.

  • Piecu cilindru 2.2 turbo (ap 230 ZS) vai 4.2 V8
  • Visu riteņu piedziņa quattro
  • Reta, entuziastu un kolekcionāru vērtēta

Biežāko versiju salīdzinājums

SedanasAvantquattro2.5 TDI
Kam piemērotsLētai ikdienas braukšanaiĢimenei un kravāmZiemai un sliktiem ceļiemTiem, kas daudz brauc
VirsbūveSedanasUniversālisSedans vai AvantSedans vai Avant
PiedziņaPriekšējie riteņiPriekšējie riteņiVisi riteņiPriekšējie riteņi
Dzinējs (visbiežāk)2.0–2.3, 2.4 D2.0–2.6, 2.5 TDI2.3–2.82.5 TDI
Cena lietoto auto tirgū (relatīvi)€€€€€€

Lielākajai daļai pircēju labākā izvēle ir C4 sedans vai Avant ar 2.3 vai 2.5 TDI dzinēju. Quattro ir vērts izvēlēties, ja svarīga saķere ziemā, tomēr šāda vecuma automobilī vissvarīgākā joprojām ir virsbūves un tehnikas stāvoklis.

Priekšrocības

  • Plašs salons un liels bagāžnieks
  • Vēlāku C3 un C4 automobiļu cinkotā virsbūve
  • Vienkārša, viegli remontējama tehnika
  • Izturīgi piecu cilindru benzīna un 2.5 TDI dzinēji

Trūkumi

  • Vecums — rūsa un nolietotas detaļas
  • Liels vecajiem benzīna dzinējiem raksturīgs degvielas patēriņš
  • Arvien grūtāk atrast dažas salona un virsbūves detaļas

Biežāk uzdotie jautājumi

Ar ko Audi 100 atšķiras no Audi A6?

1994. gadā atjauninātais Audi 100 C4 tika pārdēvēts par Audi A6 (C4). Tehnika pamatā palika tā pati, taču A6 ieguva citādāku priekšpusi un aizmuguri, atjauninātu salonu un daļu jaunu dzinēju.

Kura Audi 100 paaudze ir vislabākā pirkumam?

Ikdienas braukšanai visbiežāk izvēlas C4 paaudzi — tā ir jaunāka, drošāka un piedāvā plašāku dzinēju izvēli. C3 ir vērts izvēlēties, ja patīk tās dizains un izdodas atrast labi koptu, nerūsējušu automobili.

Kurš Audi 100 dzinējs ir visuzticamākais?

Visbiežāk tiek slavēti piecu cilindru 2.3 benzīna un 2.5 TDI dīzeļdzinēji — tie ir vienkārši un, labi kopti, spēj nobraukt ļoti daudz. Tomēr šāda vecuma automobilī konkrētā dzinēja stāvoklis un apkopes vēsture ir svarīgāka par tā tipu.

Vai Audi 100 var reģistrēt kā vēsturisku spēkratu?

Automobiļus, kas ir vecāki par 30 gadiem un atbilst vēsturiskajiem spēkratiem celtajām prasībām (oriģinalitāti un stāvokli), var reģistrēt kā vēsturiskus. Visas C3 un C4 paaudzes Audi 100 šo vecumu jau ir sasnieguši.

Atjaunināts 2026-10-09 · Komplektācijas un aprīkojums atšķiras atkarībā no tirgus un izlaiduma gada — konkrētā auto aprīkojumu pārbaudiet. · Tulkots automātiski

Komentāri

Komentāru par Audi 100 vēl nav. Dalieties pieredzē.

Piesakieties, lai komentētu

Citi modeļi Audi

Audi →
REKLĀMA Talkmio — AI live chat for your website 24/7