Ettevõtetele: paketid, API ja import →

Audi 100 C3

Sõiduautod · Toodetud 1982–1991

Audi 100 C3, toodetud 1982–1991. Kuulutused ja info.

REKLAAM Svetainė jūsų verslui per 48 val. — svetainesverslui.lt

Põlvkonnad 2 põlvkonda

Audi 100 C3 kuulutused

Kõik kuulutused →

Hind, €

Aasta

Läbisõit, km

Võimsus, kW

Müüja

Varustus

Rohkem varustust
Välisilme
Elektroonika
Salong
Heli ja video
Ohutus
Turvalisus
Muud eelised
Kuulutusi veel ei ole.
REKLAAM Site AI Audit — free website audit
Audi 100
Foto: Mr.choppers, CC BY-SA 3.0
Audi

Audi 100: põlvkonnad C3 ja C4, mootorid ja versioonid

Audi 100 on suure kesklassi auto, mida Audi tootis aastatel 1968–1994 ja mis sai Audi A6 otseseks eelkäijaks. Eestis on kõige levinumad põlvkonnad C3 ja C4, mida hinnatakse nende ruumikuse, vastupidavuse ja tsingitud kere poolest. Vaatleme, mille poolest nad erinevad, millised mootorid on kõige levinumad ja mida sellises vanuses auto ostmisel kontrollida.

Audi 100 lühidalt

Audi 100-t toodeti neljas põlvkonnas: C1 (1968–1976), C2 (1976–1982), C3 (1982–1991) ja C4 (1990–1994). Aastal 1994 uuendatud C4 nimetati ümber Audi A6-ks. Järelturul on täna peaaegu eranditult autod põlvkondadest C3 ja C4, varasemaid põlvkondi ostavad enamasti kollektsionäärid.

Audi 100 pakuti sedaanina ja universaalina (Avant), esiveo või püsiva nelikveoga quattro. See on ruumikas, mugav ja lihtsa ehitusega auto, mida Eestis on pikka aega hinnatud vastupidavuse ja lihtsa remondi tõttu. Siiski on isegi kõige noorem eksemplar juba üle 30 aasta vana, mistõttu on iga auto seisukord väga erinev.

C3 ja C4 – mis on vahet?

C3 (1982–1991) eristus väga voolujoonelise kere poolest – selle õhutakistustegur oli umbes 0,30, mis oli tolle aja seeriaauto kohta rekordiliselt madal. Hilisemad C3-d said täistsingitud kere ja 1988. aastal mudelit uuendati. Selle põlvkonna baasil loodi ka luksuslikum Audi 200.

C4 (1990–1994) on põhjalikult uuendatud C3: teistsugune nina- ja tagaosa, kaasaegsem salong, suurem turvalisus. Selles põlvkonnas tulid turule V6-bensiinimootorid ja sportlik versioon S4 ning populaarseimaks diisliks sai 2.5 TDI.

Igapäevasõitudeks on praktilisem C4 põlvkond – see on uuem ja sageli paremas seisukorras. C3-d valivad need, kellele meeldib selle klassikaline disain, või need, kes otsivad võimalikult lihtsat ja odavat autot.

Mootorid ja käigukastid

C3 põlvkonnas leidub kõige sagedamini nelja- ja silindriga 1.8–2.3 bensiinimootoreid, samuti viiesilindrilisi diisleid ja turbodiisleid. Alates 1989. aastast pakuti 2.5 TDI-d (umbes 120 hj), mis oli üks esimesi otsepritsmega sõiduautode turbodiisleid.

C4 põlvkonnas on levinumad 2.0 (enamasti umbes 100–115 hj) ja viiesilindrilised 2.3 (umbes 133 hj) bensiinimootorid, 2.6 ja 2.8 V6 (umbes 150 ja 174 hj) mootorid ning viiesilindrilised 2.4 D ja 2.5 TDI (umbes 115 hj) diislid. Sportlikul S4-l oli viiesilindriline 2.2 turbomootor (umbes 230 hj), hiljem ka 4.2 V8.

Kõige levinum on viiekäiguline manuaalkäigukast, harvemini automaat. Quattro versioonidel on püsiv nelikvedu, mida hinnatakse eriti talvel.

Mida kontrollida kasutatud Audi 100 ostmisel

Isegi tsingitud kere võib aastakümnete ja remonditööde järel roostetada – enamasti karbid, rattakoopad, uste alumised ääred ja pagasiruumi põhi. Kõigil varajastel C3 autodel ei ole täistsingitud kere, mistõttu tasub neid eriti hoolikalt uurida. Küsige, kas kere on keevitatud.

Sellises vanuses auto puhul tuleb enamasti vahetada kummidetailid, voolikud, veermikupuksid ja roolivardad. Kontrollige, kas mootor ei leki õli ja käib külmalt ühtlaselt ning 2.5 TDI puhul seda, kas see käivitub kergesti ja ei suitse. Kesklukustus on pneumojuhitav, seega ei ole selle pumba ja torude rikked haruldased.

Paluge näha registreerimis- ja tehnoülevaatuse dokumente, võrrelge VIN-koode. Osa salongi- ja keremetaile on üha raskem leida, mistõttu tasub valida võimalikult komplektne ja originaalne auto.

REKLAAM Internetinė parduotuvė per 72 val. — internetines-parduotuves.lt

Versioonid

Audi 100 varustustasemete nimetused erinesid turgude ja aastate lõikes (nt C3 põlvkonnas CC või CD), seega toome välja kõige levinumad kere-, mootori- ja veoversioonid.

Audi 100 sedanas

C3 ja C4

Kõige levinum versioon on ruumikas neljaukseline sedaan suure pagasiruumiga.

  • Enamasti 2.0–2.3 bensiinimootorid või viiesilindrilised diislid
  • Lihtne, kergesti remonditav tehnika
  • Ruumikas tagaiste

Audi 100 Avant

C3 ja C4

Universaal – kõige praktilisem versioon perele ja koormatele.

  • Suur pagasiruum, C3 põlvkonnas langeva tagaosaga
  • Sageli katuseboksivardad
  • Paljud samad mootorid mis sedaanil

quattro

C3 ja C4

Püsiv nelikvedu – hea haarduvus talvel ja halbadel teedel.

  • Nelikvedu
  • Sageli võimsamate mootoritega
  • Suurem kütusekulu ja keerulisem veermik

2.5 TDI

C3 (alates 1989. aastast) ja C4

Viiesilindriline turbodiisel – kõige ökonoomsem ja paljude poolt hinnatud versioon.

  • Umbes 115–120 hj ja suur pöördemoment
  • Väike kütusekulu sellise suurusega auto kohta
  • Hästi hooldatud mootor kestab väga kaua

S4

C4 (1991–1994)

Quattro-veoga sportversioon, mis 1994. aastal nimetati ümber S6-ks.

  • Viiesilindriline 2.2 turbo (umbes 230 hj) või 4.2 V8
  • Nelikvedu quattro
  • Haruldane, hinnatud entusiastide ja kollektsionääride poolt

Levinumate versioonide võrdlus

SedanasAvantquattro2.5 TDI
Kellele sobibOdavaks igapäevasõiduksPerele ja koormateleTalveks ja halbadele teedelePalju sõitjatele
KereSedanasUniversaalSedaan või AvantSedaan või Avant
VeoskeemEsiveduEsiveduNeliveduEsivedu
Mootor (enamasti)2.0–2.3, 2.4 D2.0–2.6, 2.5 TDI2.3–2.82.5 TDI
Kasutatud turu hind (suhteline)€€€€€€

Enamiku ostjate jaoks on parim valik C4 sedaan või Avant 2.3- või 2.5 TDI-mootoriga. Quattro on mõttekas valik, kui talvine haarduvus on oluline, kuid sellises vanuses auto puhul on kõige tähtsam siiski kere ja tehniline seisukord.

Plussid

  • Ruumikas salong ja suur pagasiruumi
  • Hilisemate C3 ja C4 tsingitud kere
  • Lihtne, kergesti remonditav tehnika
  • Vastupidavad vihesilindrilised bensiinimootorid ja 2.5 TDI

Miinused

  • Vanus — rooste ja kulunud detailid
  • Vanade bensiinimootorite suur kütusekulu
  • Teatud salongi- ja keretagavaraosi on üha raskem leida

Korduma kippuvad küsimused

Mille poolest erinevad Audi 100 ja Audi A6?

1994. aastal uuendatud Audi 100 C4 nimetati ümber Audi A6-ks (C4). Tehnika jäi suures osas samaks, kuid A6 sai teistsuguse nina- ja tagaosa, uuendatud salongi ning uued mootorid.

Milline Audi 100 põlvkond on ostmiseks parim?

Igapäevasõitudeks valitakse tavaliselt C4 põlvkond – see on uuem, turvalisem ja suurema mootorivalikuga. C3 tasub valida siis, kui selle disain meeldib ja leiad hästi hoitud ning roosteta auto.

Milline Audi 100 mootor on kõige töökindlam?

Enim kiidetakse vihesilindrilist 2.3 bensiinimootorit ja 2.5 TDI diislit – need on lihtsad ja korraliku hoolduse korral väga suure läbisõiduga. Sellises vanuses auto puhul on siiski konkreetse mootori seisukord ja hooldusajalugu tüübist olulisemad.

Kas Audi 100 saab registreerida ajaloolise sõidukina?

Üle 30 aasta vanuseid autosid, mis vastavad ajaloolistele sõidukitele esitatavatele nõuetele (originaalsus ja seisukord), on võimalik registreerida muinsussõidukitena. Kõik C3 ja C4 põlvkonna Audi 100-d on selle vanuse juba saavutanud.

Uuendatud 2026-10-09 · Varustustasemed ja varustus erinevad turu ja mudeliaasta järgi — kontrollige konkreetse auto varustust. · Tõlgitud automaatselt

Kommentaarid

Audi 100 kohta pole veel kommentaare. Jagage oma kogemust.

Logige sisse, et kommenteerida

Teised mudelid Audi

Audi →
REKLAAM PostRSS — automatic posting to social networks