Voor bedrijven: pakketten, API en import →

Volvo XC60

Auto's · Productie 2008–

Volvo XC60: generaties, productiejaren en advertenties.

ADVERTENTIE Internet Solutions: SaaS ir IT paslaugos verslui

Generaties 2 generaties

Volvo XC60 te koop 5 advertenties

Alle advertenties →

Prijs, €

Bouwjaar

Kilometerstand, km

Vermogen, kW

Brandstof

Transmissie

Carrosserie

Staat

Land

Verkoper

Uitrusting

Meer uitrusting
Exterieur
Elektronica
Interieur
Audio en video
Veiligheid
Beveiliging
Overige voordelen
Volvo XC604

Volvo XC60

2011277 000 kmDieselHandgeschakeld120 kWSUV / terreinwagen

Volvo XC60, 2011-11, visureigis / krosoveris. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: mechaninė; variklis: 2.0 l, 120 kW; rida: 277 000 km. Galimas automobilio pristatymas apžiūrai. Automob…

🇱🇹 Šiauliai · ID 322
€ 8.500
Volvo XC604

Volvo XC60

2019107 079 kmDieselAutomaat140 kWSUV / terreinwagen

Volvo XC60, 2019-12, visureigis / krosoveris. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 2.0 l, 140 kW; rida: 107 079 km. 6 000 km arba 6 mėn. pardavėjo garantija. Automo…

🇱🇹 Šiauliai · ID 262
€ 23.500
Volvo XC604

Volvo XC60

2021168 978 kmDieselAutomaat145 kWSUV / terreinwagen

Volvo XC60, 2021-03, visureigis / krosoveris. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 2.0 l, 145 kW; rida: 168 978 km. 6 000 km arba 6 mėn. pardavėjo garantija. Automo…

🇱🇹 Šiauliai · ID 269
€ 26.500
Volvo XC604

Volvo XC60

202390 378 kmHybrideAutomaat293 kWSUV / terreinwagen

Volvo XC60, 2023-05, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 2.0 l, 293 kW; rida: 90 378 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 67 km. …

🇱🇹 Šiauliai · ID 298
€ 37.800
Volvo XC604

Volvo XC60

202583 201 kmBenzineAutomaat184 kWSUV / terreinwagen

Volvo XC60, 2025-03, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 2.0 l, 184 kW; rida: 83 201 km. 6 mėn. gamintojo garantija. Automobilį galima apži…

🇱🇹 Šiauliai · ID 299
€ 39.900
ADVERTENTIE Talkmio — AI live chat for your website 24/7
Volvo XC60
Foto: Vauxford, CC BY-SA 4.0
Volvo

Volvo XC60: Eerste en Tweede generatie, motoren en uitvoeringen

De Volvo XC60 is een middenklasse premium SUV die gewaardeerd wordt om zijn veiligheid, comfort en Scandinavische stijl in de cabine. We kijken naar beide generaties — Eerste (2008–2017) en Tweede (vanaf 2017): wat zijn de verschillen, welke motoren zijn het populairst, hoe verschillen de uitvoeringen en wat moet je controleren bij het kopen van een tweedehands auto.

XC60 kort samengevat

De XC60 werd geïntroduceerd in 2008 en werd snel de best verkochte Volvo. Hij is kleiner en makkelijker te besturen dan de XC90, maar er is voldoende ruimte in de cabine en de kofferbak voor een gezin, en de meeste versies hebben vierwielaandrijving (AWD).

De XC60 staat vooral bekend om zijn veiligheid: de eerste generatie had standaard City Safety — een systeem voor automatische remming bij lage snelheden, en de tweede generatie kreeg nog meer hulpvaardigheden voor het rijden. Dit is een premium auto, dus reserveonderdelen en reparaties zijn duurder dan bij standaard merken.

Eerste en Tweede generatie — wat zijn de verschillen

De Eerste generatie (2008–2017) is gebouwd op dezelfde platform als de Volvo S80, V70 en XC70. In 2013 werd hij vernieuwd: het uiterlijk en de interieurdetails werden gewijzigd, en later kwamen er zuinigere viercilinder Drive-E motoren. Dit is een aantrekkelijke manier om een ruimtevolle en veilige SUV te kopen, maar de meeste auto's hebben al een aanzienlijke kilometerstand.

De tweede generatie (vanaf 2017) is gebouwd op de SPA-platform, net als de grotere XC90. Deze stoot af met een verticaal touchscreen van Sensus, een luxe interieur en alleen viercilinder 2.0-liter motoren, waaronder opladbare hybrides. Het facelift van 2021 bracht multimediasystemen met Google-diensten, en in 2025 wordt het model opnieuw vernieuwd.

Voor een kleiner budget is het de moeite waard om voor de eerste generatie te kiezen na de update van 2013, het beste met de Drive-E motor. Als een moderne inrichting, de nieuwste veiligheidssystemen en lagere brandstofverbruik belangrijk zijn, kies dan voor de tweede generatie.

Motoren en versnellingsbakken

In de eerste generatie overheersen vijfcilinder diesels D3, D4 en D5 (2.0–2.4 l, ongeveer 136–215 pk); vanaf 2014 werden deze geleidelijk aangevuld met viercilinder 2.0-liter Drive-E motoren. Van de benzines zijn de T5 en de zescilinder T6 het meest voorkomend.

In de tweede generatie zijn het alleen viercilinder 2.0-liter motoren: diesels D4 (190 pk) en D5 (235 pk), benzines T5 en T6, opladbare hybrides T6 en T8 (later Recharge). Vanaf 2020 zijn er lichte hybrides B4, B5 en B6, en de diesels worden langzaam uit de aanbieding gehaald.

De versnellingsbakken zijn meestal automaten: in de eerste generatie een zesversnellingsbak (met Drive-E motoren een achtversnellingsbak), in de tweede generatie een achtversnellingsbak. Vierwielaandrijving wordt verzorgd door een elektronisch bestuurde Haldex-koppeling, die bij behoefte de achterwielen inschakelt.

Wat te controleren bij het kopen van een gebruikte XC60

Controleer de EGR-klep, de filter voor vaste deeltjes (DPF) en de geschiedenis van het vervangen van de distributieriem in vijfcilinder dieselmotoren — dit is duur, maar noodzakelijk werk. De automatische versnellingsbak moet soepel schakelen, zonder schokken; vraag of de olie is vervangen.

De olie van de vierwielaandrijving moet periodiek worden vervangen — een verwaarloosd systeem kan de achterwielen niet goed koppelen. De XC60 is een zwaar voertuig, dus controleer de vering, de schokdempers en de remmen zorgvuldig.

Controleer de tweede keer de werking van multimediastelsels en hulpsystemen (vaak helpt een software-update), de luchtvering, als deze aanwezig is, en bij oplaadbare hybrides de toestand van de accu en de oplaadapparatuur. Controleer de rijlijn volgens de technische keuringen en serviceboeken.

ADVERTENTIE AI Blog Autopilot — your blog writes itself

Uitvoeringen

De namen en uitrusting verschillen per markt en jaar; we geven de meest voorkomende uitvoeringen in Europa weer.

Kinetic

Eerste generatie

Basisuitvoering van de eerste generatie.

  • Klimaatbeheersing
  • City Safety automatische remsysteem
  • Vaak — lichtmetalen velgen

Momentum

Eerste en tweede generatie

De populairste keuze — een goede balans tussen uitrusting en prijs.

  • Lichtmetalen velgen
  • Vaak — parkeersensoren en navigatie
  • Tweede generatie — Sensus sensorisch scherm

Summum

Eerste generatie

De meest luxueuze uitvoering van de eerste generatie.

  • Eén kleur interieur
  • Vaak — elektrisch verstelbare stoelen
  • Vaak — xenon koplampen

R-Design

Eerste en tweede generatie

Sportieve uitvoering.

  • Sportieve bumpers en grotere velgen
  • Sportstoelen en -stuur
  • Vaak — een luxere ophanging

Inscription

Tweede generatie

Elegant uitvoering van de tweede generatie voor comfortliefhebbers.

  • Houten interieur
  • Eénkleurige stoelen
  • Meer chromedetails, vaak grotere velgen

Plus / Ultimate

Tweede generatie, vanaf 2022–2023

Nieuwere uitvoeringen, vervangend Momentum, Inscription en R-Design.

  • Multimedia met Google-diensten
  • Meer standaarduitrusting dan ooit tevoren
  • Ultimate — vaak een panoramadak en 360° camera

Vergelijking van de tweede generatie uitvoeringen

MomentumInscriptionR-Design
Voor wie is het geschiktVoor de rationele koperVoor comfort en luxeSportief uiterlijk
Velgen (meestal)18 col.19 col.19–20 col.
UiterlijkChroomdetailsMeer chroom, andere roostersZwarte glanzende details, sportieve bumpers
InterieurStandaarduitrustingHout en leerSportieve stoelen, metalen afwerking
Prijs op de markt van gebruikte auto's (relatief)€€€€€

Voor de meeste kopers is de Momentum of Inscription met D4 of B4 motor het beste. Een oplaadbare hybride is alleen de moeite waard als je hem regelmatig kunt opladen.

Pluspunten

  • Hoge veiligheidsniveau en veel hulp systemen
  • Comfortabele stoelen en een stille cabine
  • Vaak — vierwielaandrijving
  • Kwalitatief, Scandinavisch stijl interieur

Minpunten

  • Duerzere reserveonderdelen en reparaties
  • Onderhoud van oudere vijfcilinder diesels na een lange rit is duur
  • Multimedia en elektronica van de tweede generatie kunnen soms een beetje stroef zijn

Veelgestelde vragen

Welke generatie XC60 is de beste keuze als tweedehands auto?

Als je budget het toelaat, kies dan voor de tweede generatie — deze is moderner, veiliger en zuiniger. Voor een kleiner budget is de eerste generatie na de update van 2013 een goed alternatief, maar dan moet de auto wel een betrouwbare onderhoudsgeschiedenis hebben.

Heeft elke XC60 vierwielaandrijving?

Nee. Sommige versies, vooral met de D3, D4 of B4 motoren, kunnen alleen voorwielaandrijving hebben. Controleer daarom voor het kopen de documenten van de auto of het AWD-embleem op de achterklep.

Is het de moeite waard om de XC60 T8 plug-in hybride te kopen?

Het is de moeite waard als je de auto regelmatig kunt opladen en meestal korte afstanden rijdt — dan kun je een groot deel van je ritten elektrisch afleggen. Als je de T8 niet oplaadt, wordt het een zware benzineauto, dus overweeg je gewoontes en controleer de staat van de accu voordat je koopt.

Bijgewerkt 2026-10-09 · Uitvoeringen en uitrusting verschillen per markt en bouwjaar — controleer de uitrusting van de specifieke auto. · Automatisch vertaald

Reacties

Nog geen reacties over de Volvo XC60. Deel uw ervaring.

Log in om te reageren

Andere modellen Volvo

Volvo →
ADVERTENTIE Site SEO AI Audit — free SEO audit