Renault Megane: III та IV покоління, двигуни та комплектації
Renault Megane — французький автомобіль компактного класу, в Україні любить за економні дизельні двигуни та доступну ціну на ринку підержаних авто. Розглянемо, чим відрізняються III та IV покоління, які двигуни найпоширеніші, як відрізняються комплектації та що перевірити перед покупкою.
Megane коротко
Megane (запис виробника — Mégane) виробляється з 1995 року та конкурує з Volkswagen Golf, Ford Focus або Peugeot 308. III та IV покоління пропонували кузови хетчбека та універсала — Megane Grandtour. III покоління також випускалося як тридверний купе та купе-кабріолет, а IV покоління — і як седан.
Megane цінується за комфортну, м'яку підвіску, низький споживання дизельних двигунів та те, що на ринку підержаних авто він зазвичай дешевший за німецьких конкурентів того ж віку. Для шанувальників спортивного водіння є версії R.S., які мають своїх вірних прихильників.
III та IV покоління — чим відрізняються
III покоління (2008–2016) — простіше та дешевше, тому на ринку підержаних авто його пропозиція найбільша. За час виробництва його кілька разів оновлювали: пізніші автомобілі отримали сучасніші двигуни, наприклад, 1.2 TCe, та трохи змінений дизайн. Це практичний та недорогий автомобіль для щоденного використання, але більшість екземплярів вже мають великий пробіг.
IV покоління (з 2016 р.) — довше, ширше і значно сучасніше: виразні C-подібні LED денні вогні, у вищих комплектаціях — великий вертикальний сенсорний екран і більше допоміжних систем керування. У 2020 р. оновлені автомобілі отримали оновлені LED вогні, новішу мультимедійну систему, а гаму поповнив зарядний гібрид E-Tech.
З 2022 р. випускається Megane E-Tech Electric — це зовсім інший автомобіль — електричний повнопривідний модель, тому його не варто плутати з звичайним Megane.
Двигуни та коробки передач
У III поколінні найпопулярніший — 1.5 dCi дизель (близько 85–110 к.с.), також зустрічаються потужніші 1.9 dCi та 1.6 dCi (близько 130 к.с.). Бензинові — 1.6 16V без турбіни (близько 110 к.с.), пізніше 1.4 TCe та 1.2 TCe з турбіною.
У IV поколінні основу складають 1.2 TCe, а з 2018 р. — 1.3 TCe бензинові двигуни (близько 115–160 к.с.) та 1.5 dCi / Blue dCi дизелі (близько 90–115 к.с.). Потужніші дизелі — 1.6 dCi, пізніше 1.7 Blue dCi (близько 130–165 к.с.). Версія GT мала 1.6 TCe (близько 205 к.с.), а Megane R.S. — 1.8 TCe (близько 280–300 к.с.).
Коробки передач — механічні або автоматичні EDC (подвійного зчеплення). З 1.5 dCi та меншими бензиновими двигунами найчастіше використовується суха EDC: вона економна, але не любить постійної їзди по бездоріжжю та грубого руху.
Що перевірити при купівлі вживаного Megane
1.5 dCi двигун довговічний, якщо олію змінюють вовчати, але при погодному обслуговуванні у нього трапляються проблеми з втулками шатунів. Запитайте про історію обслуговування та запитайте, чи не чутися в двигуні стукіт. У дизельних автомобілях, що багато їздили містом, перевірте фільтр твердих частинок (DPF) та клапан EGR.
Ранні 1.2 TCe двигуни (приблизно 2012–2016 рр.) мають слабке місце — збільшені витрати олії, які можуть пошкодити розподільний ремень та сам двигун. Запитайте, чи регулярно перевірявся рівень олії та чи ремонтувався двигун.
Коробка передач EDC повинна перемикатися плавно — тремтіння при русі або удари при перемиканні вказують на проблеми з муфтою або блоком керування. У четвертому поколінні перевірте, чи швидко реагує мультимедійна система та сенсорний екран. У всіх автомобілях підвіску перевіряйте за технічними записами та сервісами, а кузов — на наявність замальованих деталей.
Комплектації
Назви та обладнання відрізняються залежно від ринку та років; вказуємо найчастіше зустрічальні в Європі комплектації.
Expression
Третє поколінняПростіша комплектація третього покоління — найдешевша опція.
- Часто — сталеві диски
- Кондиціонер
- Простіша звукова система
Dynamique
Третє поколінняНайпопулярніша комплектація третього покоління з більшою кількістю комфортного обладнання.
- Легкосплавні диски
- Часто — автоматичний клімат-контроль та підтримка швидкості
- Часто — навігація Carminat TomTom
Zen
Четверте поколінняОсновна комплектація IV покоління, яка задовольнить більшість покупців.
- Легкосплавні диски
- Часто — автоматичний клімат-контроль і датчики паркування
- Картка замість звичайного ключа
Intens
Четверте поколінняБагатообладнана версія з більшою кількістю технологій.
- Часто — великий вертикальний мультимедійний екран
- Часто — цифровий приладовий щиток
- Часто — вибір режимів їзди та освітлення салону
GT Line / R.S. Line
Четверте поколінняСпортивна версія з звичайними двигунами; після оновлення 2020 року називається R.S. Line.
- Спортивні бампери та більші колеса
- Спортивні сидіння та обшивка
- Часто — передні світлодіодні фари
GT ir R.S.
Четверте поколінняНайпотужніша версія для комфорту їзди.
- GT — близько 205 к.с., R.S. — близько 280–300 к.с.
- Часто — система повного приводу 4Control
- Престижніший автомобіль та спортивний салон
Порівняння комплектацій IV покоління
| Zen | Intens | GT Line / R.S. Line | R.S. | |
|---|---|---|---|---|
| Кому підходить | Для щоденних поїздок | Для комфорту та технологій | Спортовий вигляд | Для комфортного водіння |
| Диски (найчастіше) | 16 дюймів. | 16–17 дюймів. | 17–18 дюймів. | 18–19 дюймів. |
| Салон | Стандартний | Більше комфортного обладнання, більший екран | Спортівні сидіння | Спортивні сидіння, R.S. комплектація |
| Двигун (найчастіше) | 1.2–1.3 TCe, 1.5 dCi | 1.2–1.3 TCe, 1.5–1.7 dCi | 1.3 TCe, 1.5–1.7 dCi | 1.8 TCe, 280–300 к.с. |
| Ціна на ринку підержаних авто (відносне) | € | €€ | €€ | €€€ |
Для більшості покупців найкращий вибір — Zen або Intens з двигуном 1.3 TCe або 1.5 dCi. GT Line або R.S. Line варто обрати за дизайном, а R.S. — тільки якщо шукаєте справжньо спортивний автомобіль.
Переваги
- Зручна, м'яка підвіска
- Економні дизельні двигуни
- На ринку підержаних авто зазвичай дешевші за німецьких конкурентів
- Великий асортимент, легко знайти запасні частини
Недоліки
- Швидше втрачає вартість ніж німецькі конкуренти
- Сухі муфти EDC для комфортної їзди на каблуках
- Витрати оливи ранніх двигунів 1.2 TCe
Поширені запитання
Яка генерація Megane найкраща для покупки підержаного авто?
Якщо бюджет обмежений — пізніші автомобілі III генерації з 1.5 dCi або 1.6 dCi дизелем і чіткою історією обслуговування. Якщо хочете сучаснішого салону і більше систем безпеки, обирайте IV генерацію, краще після 2018 року, коли з'явився двигун 1.3 TCe.
Чи надійний двигун 1.5 dCi?
Це один з найпоширеніших і економічних дизелів Renault, але він чутливий до інтервалів змін оливи. Обирайте автомобіль з чіткою історією обслуговування і уникайте тих, у яких оливу рідко міняють.
Чим відрізняються Megane і Megane Grandtour?
Grandtour — це універсал з значно більшим багажником, тому підходить для сімей і тих, хто багато подорожує. Двигуни і комплектації в основному такі ж, як у хетчбека.
Чи варто обирати Megane з коробкою EDC?
Варто, якщо коробка працює плавно і ви більше їздите за містом. Під час тест-драйву перевірте рух з місця і повільну їзду на каблуках — дрижання вказує на те, що може знадобитися ремонт муфти.
Оновлено 2026-10-09 · Комплектації та оснащення відрізняються залежно від ринку й року випуску — перевіряйте оснащення конкретного авто. · Перекладено автоматично





























