Uzņēmumiem: plāni, API un imports →

Renault Megane

Automašīnas · Ražots 1995–2023

Renault Megane: paaudzes, ražošanas gadi un sludinājumi.

REKLĀMA Internetinė parduotuvė per 72 val. — internetines-parduotuves.lt

Paaudzes 4 paaudzes

Renault Megane sludinājumi

Visi sludinājumi →

Cena, €

Gads

Nobraukums, km

Jauda, kW

Pārdevējs

Aprīkojums

Vairāk aprīkojuma
Eksterjers
Elektronika
Salons
Audio un video
Drošība
Aizsardzība
Citas priekšrocības
Pagaidām sludinājumu nav.
REKLĀMA Talkmio — AI live chat for your website 24/7
Renault Megane
Foto: Vauxford, CC BY-SA 4.0
Renault

Renault Megane: III un IV paaudze, dzinēji un komplektācijas

Renault Megane — franču kompaktklases automobilis, kas Latvijā iecienīts ekonomisko dīzeļdzinēju un pieejamās cenas dēļ lietoto auto tirgū. Apskatām, ar ko atšķiras III un IV paaudze, kādi dzinēji ir visizplatītākie, kā atšķiras komplektācijas un kam pievērst uzmanību pirms pirkšanas.

Megane īsumā

Megane (ražotāja rakstība — Mégane) tiek ražots kopš 1995. gada un konkurē ar Volkswagen Golf, Ford Focus vai Peugeot 308. III un IV paaudze tika piedāvāta hečbeka un universāļa — Megane Grandtour — virsbūvē. III paaudze tika ražota arī kā trīsdurvju kupeja un kupeja-kabriolets, savukārt IV paaudze — arī kā sedans.

Megane tiek novērtēts ērtās, mīkstās gaitas, mazo dīzeļdzinēju patēriņa un tā dēļ, ka lietoto auto tirgū tas parasti ir lētāks par tā paša vecuma vācu konkurentiem. Sportiskas braukšanas cienītājiem paredzētas R.S. versijas, kurām ir savi uzticīgi fani.

III un IV paaudze — ar ko tās atšķiras

III paaudze (2008–2016) — vienkāršāka un lētāka, tāpēc lietoto auto tirgū tās piedāvājums ir vislielākais. Ražošanas laikā tā tika vairākkārt atjaunināta: vēlākie modeļi ieguva modernākus dzinējus, piemēram, 1.2 TCe, un nedaudz mainītu izskatu. Tas ir praktisks un lēts ikdienas auto, taču lielākajai daļai eksemplāru jau ir liels nobraukums.

IV paaudze (kopš 2016. gada) — garāka, platāka un krietni modernāka: izteiksmīgi C formas LED dienas gaitas lukturi, augstākajās komplektācijās — liels vertikāls skārienekrāns un vairāk vadītāja palīgsistēmu. 2020. gadā atjauninātie auto ieguva uzlabotus LED lukturus, jaunāku multimediju sistēmu, un klāstu papildināja uzlādējamais hibrīds E-Tech.

Kopš 2022. gada ražotais Megane E-Tech Electric ir pavisam cits auto — elektrisks apvidus tipa modelis, tāpēc to nevajadzētu jaukt ar parasto Megane.

Dzinēji un pārnesumkārbas

III paaudzē populārākais — 1.5 dCi dīzelis (ap 85–110 ZS), sastopami arī jaudīgāki 1.9 dCi un 1.6 dCi (ap 130 ZS). Benzīna dzinēji — 1.6 16V bez turbīnas (ap 110 ZS), vēlāk 1.4 TCe un 1.2 TCe ar turbīnu.

IV paaudzē pamatu veido 1.2 TCe, bet no 2018. gada — 1.3 TCe benzīna dzinēji (ap 115–160 ZS) un 1.5 dCi / Blue dCi dīzeļi (ap 90–115 ZS). Jaudīgāki dīzeļi — 1.6 dCi, vēlāk 1.7 Blue dCi (ap 130–165 ZS). GT versijai bija 1.6 TCe (ap 205 ZS), bet Megane R.S. — 1.8 TCe (ap 280–300 ZS).

Pārnesumkārbas — manuālās vai automātiskās EDC (divu sajūgu). Ar 1.5 dCi un mazākiem benzīna dzinējiem visbiežāk tiek komplektēta sausā sajūga EDC: tā ir ekonomiska, taču tai nepatīk pastāvīga braukšana sastrēgumos un strauja uzsākšana.

Kam pievērst uzmanību, pērkot lietotu Megane

1.5 dCi dzinējs ir izturīgs, ja eļļa tiek mainīta laikus, taču sliktas apkopes gadījumā mēdz rasties klaņu gultņu ieliktņu bojājumi. Pajautājiet par servisa vēsturi un ieklausieties, vai dzinējā nav dzirdami klaudzieni. Dīzeļauto, kas daudz braukuši pilsētā, pārbaudiet kvēpu filtru (DPF) un EGR vārstu.

Agrīno 1.2 TCe dzinēju (aptuveni 2012–2016. g.) vājais punkts — palielināts eļļas patēriņš, kas var sabojāt sadales ķēdi un pašu dzinēju. Pajautājiet, vai eļļas līmenis tika regulāri pārbaudīts un vai dzinējs ir remontēts.

EDC pārnesumkārbai jāpārslēdzas vienmērīgi — raustīšanās uzsākot braukšanu vai sitieni pārslēgšanās brīdī liecina par sajūga vai vadības bloka problēmām. IV paaudzē pārbaudiet, vai ātri reaģē multimediju sistēma un skārienekrāns. Visiem auto nobraukumu pārbaudiet pēc tehniskās apskates un servisa ierakstiem, bet virsbūvi — vai nav krāsotu detaļu.

REKLĀMA Svetainė jūsų verslui per 48 val. — svetainesverslui.lt

Komplektācijas

Nosaukumi un aprīkojums atšķiras atkarībā no tirgus un gada; norādām visbiežāk Eiropā sastopamās komplektācijas.

Expression

III paaudze

Vienkāršāka III paaudzes komplektācija — lētākā izvēle.

  • Bieži — tērauda diski
  • Kondicionieris
  • Vienkāršāka audio sistēma

Dynamique

III paaudze

Populārākā III paaudzes komplektācija ar vairāk komforta aprīkojuma.

  • Vieglmetāla diski
  • Bieži — automātiskā klimata kontrole un kruīza kontrole
  • Bieži — navigācija Carminat TomTom

Zen

IV paaudze

Pamata IV paaudzes komplektācija, ar kuru vairumam pircēju pietiek.

  • Vieglmetāla diski
  • Bieži — automātiskā klimata kontrole un parkošanās sensori
  • Karte parastās atslēgas vietā

Intens

IV paaudze

Bagātīgāk aprīkota versija ar vairāk tehnoloģiju.

  • Bieži — liels vertikāls multimediju ekrāns
  • Bieži — digitālais mērinstrumentu panelis
  • Bieži — braukšanas režīmu izvēle un salona apgaismojums

GT Line / R.S. Line

IV paaudze

Sportiska izskata versija ar parastiem dzinējiem; pēc 2020. gada atjauninājuma saukta par R.S. Line.

  • Sportiski bamperi un lielāki diski
  • Sporta sēdekļi un apdare
  • Bieži — LED priekšējie lukturi

GT ir R.S.

IV paaudze

Jaudīgākās versijas braukšanas priekam.

  • GT — ap 205 ZS, R.S. — ap 280–300 ZS
  • Bieži — četru stūrējamo riteņu sistēma 4Control
  • Stingrāka piekare un sporta salons

IV paaudzes komplektāciju salīdzinājums

ZenIntensGT Line / R.S. LineR.S.
Kam piemērotsIkdienas braukšanaiKomfortam un tehnoloģijāmSportiskam izskatamBraukšanas priekam
Diski (parasti)16 coll.16–17 coll.17–18 coll.18–19 coll.
SalonsStandartaVairāk komforta aprīkojuma, lielāks ekrānsSporta sēdekļiSporta sēdekļi, R.S. apdare
Dzinējs (parasti)1.2–1.3 TCe, 1.5 dCi1.2–1.3 TCe, 1.5–1.7 dCi1.3 TCe, 1.5–1.7 dCi1.8 TCe, 280–300 ZS
Cena lietotu auto tirgū (relatīvi)€€€€€€€€

Vairumam pircēju labākā izvēle ir Zen vai Intens ar 1.3 TCe vai 1.5 dCi dzinēju. GT Line vai R.S. Line ir vērts izvēlēties izskata dēļ, bet R.S. — tikai tad, ja meklējat patiesi sportisku automobili.

Priekšrocības

  • Ērta, mīksta piekare
  • Ekonomiski dīzeļdzinēji
  • Lietotu auto tirgū parasti lētāks par vācu konkurentiem
  • Liels piedāvājums, viegli atrodamas rezerves daļas

Trūkumi

  • Ātrāk zaudē vērtību nekā vācu konkurenti
  • Sausā sajūga EDC ir jutīga pret braukšanu sastrēgumos
  • Agrīno 1.2 TCe dzinēju eļļas patēriņš

Biežāk uzdotie jautājumi

Kura Megane paaudze ir vislabākā, pērkot lietotu?

Ja budžets ir ierobežots — vēlākie III paaudzes automobiļi ar 1.5 dCi vai 1.6 dCi dīzeli un skaidru apkopes vēsturi. Ja vēlaties modernāku salonu un vairāk drošības sistēmu, izvēlieties IV paaudzi, vēlams pēc 2018. gada, kad parādījās 1.3 TCe dzinējs.

Vai 1.5 dCi dzinējs ir uzticams?

Tas ir viens no izplatītākajiem un ekonomiskākajiem Renault dīzeļdzinējiem, taču tas ir jutīgs pret eļļas maiņas intervāliem. Izvēlieties automobili ar skaidru apkopes vēsturi un izvairieties no tiem, kuriem eļļa mainīta reti.

Ar ko atšķiras Megane un Megane Grandtour?

Grandtour ir universālis ar ievērojami lielāku bagāžnieku, tāpēc tas ir piemērots ģimenēm un tiem, kas daudz ceļo. Dzinēji un komplektācijas būtībā ir tādas pašas kā hečbekam.

Vai ir vērts izvēlēties Megane ar EDC ātrumkārbu?

Ir vērts, ja kārba darbojas vienmērīgi un vairāk braucat pa šoseju. Testa brauciena laikā izmēģiniet uzsākšanu no vietas un lēnu braukšanu sastrēgumā — raustīšanās liecina, ka var būt nepieciešams sajūga remonts.

Atjaunināts 2026-10-09 · Komplektācijas un aprīkojums atšķiras atkarībā no tirgus un izlaiduma gada — konkrētā auto aprīkojumu pārbaudiet. · Tulkots automātiski

Komentāri

Komentāru par Renault Megane vēl nav. Dalieties pieredzē.

Piesakieties, lai komentētu

Citi modeļi Renault

Renault →
REKLĀMA AI Blog Autopilot — your blog writes itself