4
Hyundai Tucson
Hyundai Tucson, 2021-05, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 110 kW; rida: 119 013 km. Automobilį galima apžiūrėti: ERTONA IR KO, UA…
Hyundai Tucson NX4, produsert 2020–. Annonser og informasjon.
4
Hyundai Tucson, 2021-05, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 110 kW; rida: 119 013 km. Automobilį galima apžiūrėti: ERTONA IR KO, UA…
4
Hyundai Tucson, 2023-11, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 44 132 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2024-02, visureigis / krosoveris. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 100 kW; rida: 57 520 km. 29 mėn. gamintojo garantija. Automobilį galim…
4
Hyundai Tucson, 2022-05, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 40 620 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2022-12, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 68 395 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2023-08, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 31 323 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2025-04, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 118 kW; rida: 17 921 km. 42 mėn. gamintojo garantija. Automobilį galima…
4
Hyundai Tucson, 2024-01, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 34 574 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2024-11, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 24 551 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
Hyundai Tucson er en av de mest populære kompakte SUV-ene i Europa og Litauen, høyt verdsatt for sitt rike utstyrsnivå, romslige kupe og lange nybilgaranti. Vi tar for oss de to nyeste generasjonene — TL (2015–2020) og NX4 (fra 2020): hva som skiller dem, hvilke motorer og utstyrsnivåer som er vanligst, og hva du bør sjekke når du kjøper brukt.
Den første Tucson kom på markedet i 2004, og i perioden 2009–2015 ble den erstattet av ix35 i Europa. Tucson-navnet kom tilbake i 2015 sammen med TL-generasjonen. Biler ment for det europeiske markedet produseres hovedsakelig på Hyundais fabrikk i Nošovice i Tsjekkia, og teknisk sett er den i slekt med Kia Sportage.
Tucson konkurrerer mot biler som Volkswagen Tiguan, Toyota RAV4, Nissan Qashqai og Kia Sportage. I mange europeiske land tilbyr Hyundai 5 års garanti uten kilometerbegrensning på nye biler, og denne følger med til neste eier så lenge bilen er fulgt opp i henhold til produsentens krav. Derfor er det lurt å sjekke om garantien fortsatt gjelder når du kjøper en nyere Tucson.
TL-generasjonen (2015–2020) er en ryddig, romslig og praktisk SUV med et tradisjonelt interiør som betjenes med fysiske knapper. Den fikk en ansiktsløftning i 2018: nye lykter og grill, et frittstående multimediaskjerm i kupeen, 1.7 CRDi ble erstattet av 1.6 CRDi, og den kraftigste 2.0 CRDi fikk et 48 V mildt hybridsystem.
NX4-generasjonen (fra 2020) skiller seg ut med et dristig design der kjørelysene er skjult i grillen. I kupeen finner du et digitalt instrumentpanel og berøringsfølsomme knaper, og modellutvalget ble utvidet med en hybrid og en ladbar hybrid. Modellen ble oppdatert i 2024 med ny front og et revidert interiør med et nytt instrumentpanel.
For et strammere budsjett er en TL etter 2018-faceliften et utmerket valg, mens NX4 er midt i blinken hvis du vil ha et moderne interiør, hybrid drivlinje og gjenværende nybilgaranti.
I TL-generasjonen er de vanligste motorene bensinmotorene 1.6 GDi (132 hk) og 1.6 T-GDi (177 hk), samt dieselmotorene 1.7 CRDi (115–141 hk), og fra 2018 også 1.6 CRDi (115–136 hk). Den kraftigste dieselmotoren er 2.0 CRDi (136–185 hk).
I NX4-generasjonen finner du 1.6 T-GDi (150 eller 180 hk, ofte med 48 V mildt hybridsystem), HEV-hybrid (ca. 230 hk), PHEV ladbar hybrid (ca. 265 hk, alltid med firehjulstrekk) og 1.6 CRDi-diesel (115–136 hk).
Girkassene omfatter 6-trinns manuell, 7-trinns dobbeltsprutgirkasse (7DCT) eller klassisk automatgir (TL med 2.0 CRDi, NX4-hybrider). Firehjulstrekk (på NX4 kalt HTRAC) leveres med de kraftigste motorene, men de aller fleste bilene er forhjulsdrevet.
På dieselbiler som har gått mye i byen, bør du sjekke partikkelfilteret (DPF) og EGR-valven. 7DCT-girkassen skal gire mykt og iherdig uten rykking eller vibrasjoner; på den manuelle girkassen bør du sjekke clutch og svinghjul.
For bensinmotorer med direkte innsprøytning (GDi, T-GDi) er det avgjørende at oljen er skiftet i tide — be om servicehistorikk og undersøk om motoren bruker mye olje. På firehjulstrekkutgaver må du forsikre deg om at 4x4-clutchen fungerer uten ulyder eller rykviss.
På NX4-modeller bør du sjekke at multimedia- og assistentsystemene fungerer som de skal, på hybrider må du se etter feilmeldinger, og på PHEV må du sjekke ladeutstyret. Sjekk gjenværende garanti, servicehistorikk og tilbakekallingskampanjer hos en autorisert Hyundai-forhandler ved hjelp av VIN-nummeret.
Navnene på Hyundais utstyrsnivåer varierer fra land til land og fra år til år; vi bruker her navnene som benyttes i Tyskland, og som ofte går igjen blant biler importert til Litauen.
Middels utstyrsnivå for TL og det desidert vanligste valget.
Toppmodellen for TL-en for komfortelskere.
Innsteiger-utstyrsnivået for NX4.
Det mest populære NX4-utstyrsnivået — en god balanse mellom pris og utstyr.
Toppmodellen i NX4-serien med mest komfortutstyr.
En versjon med sporty utseende, men uten sportsmotor.
| Select | Trend | Prime | N Line | |
|---|---|---|---|---|
| Hvem passer den for? | For den rasjonelle kjøperen | For daglig familiebruk | For komfortelskere | For et sporty utseende |
| Felger (vanligvis) | 17" | 17–19 tommer | 18–19 tommer | 19 tommer |
| Interiør | Standard | Mer komfortutstyr | Ofte skinn, ventilerte seter | Sportsete, N Line-pakke |
| Pris på bruktmarkedet (relativt) | € | €€ | €€€ | €€€ |
For de fleste kjøpere er det beste valget Trend med 1.6 T-GDi eller hybridmotoren. Prime er verdt å velge for komfortens skyld, N Line for utseendets skyld, og ladehybriden kun dersom du har et sted å lade den regelmessig.
For mange kjøpere er det beste valget en TL produsert etter ansiktsløftningen i 2018: gjennomtestet og rimeligere enn NX4. Hvis et moderne interiør, hybridDrivlinje og gjenværende fabrikkgaranti er viktig for deg, bør du velge NX4.
Disse modellene deler plattform og har like motorer og girkasser. Forskjellene ligger i design, interiør, utstyrsnivåer og garantivilkår: Hyundai har 5 år uten kilometerbegrensning, mens Kia har 7 år eller 150 000 km.
For dem som hovedsakelig kjører i byen, passer 1.6 T-GDi eller hybriden (HEV) best, mens 1.6 CRDi-diesel er best for dem som kjører mye langdistanse. Ladehybrid (PHEV) lønner seg kun dersom du har mulighet til å lade den daglig.
Som regel ja – 5-årsgarantien følger bilen til ny eier, forutsatt at bilen først ble solgt i Europa og fulgt opp i henhold til produsentens serviceintervaller. Sjekk de nøyaktige vilkårene og gjenværende garanti hos en autorisert Hyundai-forhandler ved hjelp av VIN-nummeret.
Oppdatert 2026-10-09 · Utstyrsnivåer og utstyr varierer etter marked og årsmodell — sjekk utstyret i den aktuelle bilen. · Automatisk oversatt
Ingen kommentarer om Hyundai Tucson ennå. Del din erfaring.
Logg inn for å kommentereVi bruker nødvendige informasjonskapsler for at nettstedet skal fungere. Med ditt samtykke bruker vi også informasjonskapsler for analyse og annonsemåling — for å forstå hvordan nettstedet brukes og måle annonseresultater. Les mer