4
Hyundai Tucson
Hyundai Tucson, 2021-05, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 110 kW; rida: 119 013 km. Automobilį galima apžiūrėti: ERTONA IR KO, UA…
Hyundai Tucson NX4, toodetud 2020–. Kuulutused ja info.
4
Hyundai Tucson, 2021-05, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 110 kW; rida: 119 013 km. Automobilį galima apžiūrėti: ERTONA IR KO, UA…
4
Hyundai Tucson, 2023-11, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 44 132 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2024-02, visureigis / krosoveris. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 100 kW; rida: 57 520 km. 29 mėn. gamintojo garantija. Automobilį galim…
4
Hyundai Tucson, 2022-05, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 40 620 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2022-12, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 68 395 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2023-08, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 31 323 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2025-04, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 118 kW; rida: 17 921 km. 42 mėn. gamintojo garantija. Automobilį galima…
4
Hyundai Tucson, 2024-01, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 34 574 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2024-11, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 24 551 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
Hyundai Tucson — üks populaarsemaid kompaktseid crossover'e Euroopas ja Leedus, hinnatud rohke varustuse, avara salongi ja pika tehasegarantii poolest. Vaatleme kahte uusimat põlvkonda — TL (2015–2020) ja NX4 (alates 2020): mille poolest need erinevad, millised mootorid ja varustusastmed on levinuimad ning mida kontrollida kasutatud auto ostmisel.
Esimene Tucson ilmus 2004. aastal, 2009–2015 võttis Euroopas selle koha üle ix35. Tucsoni nimi naasis 2015. aastal koos TL põlvkonnaga. Euroopa jaoks mõeldud autosid toodetakse enamasti Hyundai tehases Nošovices, Tšehhis, ja tehnika on lähedane sugulasmudelile Kia Sportage.
Tucson konkureerib Volkswagen Tiguaniga, Toyota RAV4-ga, Nissan Qashqaiga ja Kia Sportage'iga. Paljudes Euroopa riikides annab Hyundai uutele autodele 5 aasta garantii ilma läbisõidupiiranguta, mis kandub üle järgmisele omanikule, kui autot on hooldatud vastavalt tootja nõuetele. Seetõttu tasub uuema Tucsoni ostmisel kontrollida, kas garantii kehtib veel.
TL põlvkond (2015–2020) — korralik, avar ja praktiline crossover tavalise, nuppudega juhitava salongiga. 2018. aastal uuendati seda: vahetati esituled ja radiaatorivõre, salongis ilmus eraldi multimeediaekraan, 1.7 CRDi asemel hakati pakkuma 1.6 CRDi ning võimsaim 2.0 CRDi sai 48 V kerghübriidsüsteemi.
NX4 põlvkond (alates 2020) eristub julge disainiga — päevasõidutuled on peidetud võresse. Salongis on digitaalne armatuurlaud ja puutetundlikud juhtnupud, valikusse lisandusid hübriid ja pistikhübriid. 2024. aasta mudelit uuendati: muudeti esiosa ja salongi uue armatuurlauaga.
Väiksema eelarve puhul sobib suurepäraselt TL pärast 2018. aasta uuendust, kuid kui soovite kaasaegset salongi, hübriidajamit ja järelejäänud tehasegarantiid, siis NX4.
TL põlvkonnas on levinumad bensiinimootorid 1.6 GDi (132 hj) ja 1.6 T-GDi (177 hj) ning diislid 1.7 CRDi (115–141 hj), alates 2018. aastast aga 1.6 CRDi (115–136 hj). Võimsaim diiselmootor on 2.0 CRDi (136–185 hj).
NX4 põlvkonnas — 1.6 T-GDi (150 või 180 hj, sageli 48 V kerghübriidsüsteemiga), hübriid HEV (umbes 230 hj), pistikhübriid PHEV (umbes 265 hj, alati nelikveoga) ja 1.6 CRDi diisel (115–136 hj).
Käigukastid — 6-käiguline manuaal, 7-käiguline topeltsiduriga (7DCT) või klassikaline automaat (TL 2.0 CRDi-ga, NX4 hübriididel). Nelikvedu (NX4 põlvkonnas — HTRAC) pakutakse võimsamate mootoritega, kuid enamik autosid on esiveolised.
Palju linnas sõitnud diiselmootoriga autodel kontrollige tahkete osakeste filtrit (DPF) ja EGR-i. 7DCT käigukast peab liikuma sujuvalt, ilma tõmblemise ja vibratsioonita; manuaalkäigukasti puhul kontrollige sidurit ja kahemassilist hooratast.
Otsepritsega bensiinimootorite (GDi, T-GDi) puhul on oluline õigeaegselt vahetatud õli — küsige hooldusajalugu ja uurige, kas mootor ei tarbi palju õli. Nelikveoliste versioonide puhul veenduge, et 4x4 sidur töötab ilma ulumise ja tõugeteta.
NX4 autodel kontrollige multimeedia ja abisüsteemide tööd, hübriididel — kas veateateid ei ole, PHEV-del — laadimisvarustust. Garantii jääki, hooldusajalugu ja tagasikutsumiskampaaniaid kontrollige ametliku Hyundai esindaja juures VIN-koodi järgi.
Hyundai varustusastmete nimetused erinevad riigiti ja aastati; toome välja Saksamaal kasutatavad nimetused, mida kohtab sageli Leetu toodud autode seas.
Keskmine TL varustusaste ja populaarseim valik.
Kõrgeim TL varustusaste komforti hindajatele.
NX4 baasvarustus.
Populaarseim NX4 varustusaste — hea hinna ja varustuse tasakaal.
Kõrgeim NX4 varustusaste, mis pakub kõige rohkem mugavusvarustust.
Sportliku välimusega versioon ilma sportmootorita.
| Select | Trend | Prime | N Line | |
|---|---|---|---|---|
| Kellele sobib | Ratsionaalsele ostjale | Igapäevaseks pereautoks | Komforti hindajatele | Sportliku välimuse jaoks |
| Valuveljed (enamasti) | 17-tollised | 17–18 tolli | 18–19 tolli | 19 tolli |
| Salong | Standard | Rohkem mugavusvarustust | Tihti nahk, ventileeritavad istmed | Sportistmed, N Line viimistlus |
| Hind kasutatud autode turul (suhteliselt) | € | €€ | €€€ | €€€ |
Enamikule ostjatele on parim valik Trend 1.6 T-GDi või hübriidmootoriga. Prime'i tasub valida mugavuse, N Line'i välimuse ja pistikhübriidi puhul vaid siis, kui seda saab regulaarselt laadida.
Paljudele ostjatele on parim valik 2018. aasta uuendusejärgne TL: täiustatud ja NX4-st odavam. Kui olulised on moodne salong, hübriidajam ja ülejäänud tehasegarantii, valige NX4.
Need mudelid põhinevad ühisel tehnikal ning neil on sarnased mootorid ja käigukastid. Erinevad on disain, salongi varustus, varustustasemed ja garantiitingimused: Hyundai — 5 aastat ilma läbisõidupiiranguta, Kia — 7 aastat või 150 000 km.
Peamiselt linnas sõitjatele sobib kõige paremini 1.6 T-GDi või hübriid (HEV), palju maanteel sõitjatele aga 1.6 CRDi diisel. Pistikhübriid (PHEV) tasub end ära vaid siis, kui saate seda iga päev laadida.
Enamasti jah — 5-aastane garantii läheb üle järgmisele omanikule, kui auto on esmakordselt Euroopas müüdud ja seda on hooldatud vastavalt tootja nõuetele. Täpsed tingimused ja ülejäänud garantii kontrollige ametlikust Hyundai esindusest VIN-koodi järgi.
Uuendatud 2026-10-09 · Varustustasemed ja varustus erinevad turu ja mudeliaasta järgi — kontrollige konkreetse auto varustust. · Tõlgitud automaatselt
Hyundai Tucson kohta pole veel kommentaare. Jagage oma kogemust.
Logige sisse, et kommenteeridaKasutame veebisaidi toimimiseks vajalikke küpsiseid. Teie nõusolekul kasutame ka analüüsi- ja reklaami mõõtmise küpsiseid — et mõista, kuidas veebisaiti kasutatakse, ja mõõta reklaami tulemusi. Lisateave