Dla firm: pakiety, API i import →

Hyundai Tucson NX4

Samochody osobowe · Produkcja 2020–

Hyundai Tucson NX4, produkowany 2020–. Ogłoszenia i informacje.

REKLAMA Internetinė parduotuvė per 72 val. — internetines-parduotuves.lt

Generacje 3 generacje

Hyundai Tucson NX4 — ogłoszenia 9 ogłoszeń

Wszystkie ogłoszenia →

Cena, €

Rok

Przebieg, km

Moc, kW

Paliwo

Skrzynia biegów

Typ nadwozia

Stan

Kraj

Sprzedawca

Wyposażenie

Więcej wyposażenia
Nadwozie
Elektronika
Wnętrze
Audio i wideo
Bezpieczeństwo
Zabezpieczenia
Inne zalety
Hyundai Tucson4

Hyundai Tucson

2021119 013 kmBenzynaAutomatyczna110 kWSUV / terenowy

Hyundai Tucson, 2021-05, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 110 kW; rida: 119 013 km. Automobilį galima apžiūrėti: ERTONA IR KO, UA…

🇱🇹 Šiauliai · ID 254
20 900 €
Hyundai Tucson4

Hyundai Tucson

202344 132 kmHybrydaAutomatyczna195 kWSUV / terenowy

Hyundai Tucson, 2023-11, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 44 132 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …

🇱🇹 Šiauliai · ID 265
24 800 €
Hyundai Tucson4

Hyundai Tucson

202457 520 kmDieselAutomatyczna100 kWSUV / terenowy

Hyundai Tucson, 2024-02, visureigis / krosoveris. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 100 kW; rida: 57 520 km. 29 mėn. gamintojo garantija. Automobilį galim…

🇱🇹 Šiauliai · ID 276
27 500 €
Hyundai Tucson4

Hyundai Tucson

202240 620 kmHybrydaAutomatyczna195 kWSUV / terenowy

Hyundai Tucson, 2022-05, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 40 620 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …

🇱🇹 Šiauliai · ID 277
27 500 €
Hyundai Tucson4

Hyundai Tucson

202268 395 kmHybrydaAutomatyczna195 kWSUV / terenowy

Hyundai Tucson, 2022-12, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 68 395 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …

🇱🇹 Šiauliai · ID 278
27 900 €
Hyundai Tucson4

Hyundai Tucson

202331 323 kmHybrydaAutomatyczna195 kWSUV / terenowy

Hyundai Tucson, 2023-08, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 31 323 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …

🇱🇹 Šiauliai · ID 281
27 900 €
REKLAMA Site SEO AI Audit: Every SEO issue on your site
Hyundai Tucson4

Hyundai Tucson

202517 921 kmBenzynaAutomatyczna118 kWSUV / terenowy

Hyundai Tucson, 2025-04, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 118 kW; rida: 17 921 km. 42 mėn. gamintojo garantija. Automobilį galima…

🇱🇹 Šiauliai · ID 286
28 900 €
Hyundai Tucson4

Hyundai Tucson

202434 574 kmHybrydaAutomatyczna195 kWSUV / terenowy

Hyundai Tucson, 2024-01, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 34 574 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …

🇱🇹 Šiauliai · ID 287
29 400 €
Hyundai Tucson4

Hyundai Tucson

202424 551 kmHybrydaAutomatyczna195 kWSUV / terenowy

Hyundai Tucson, 2024-11, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 24 551 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …

🇱🇹 Šiauliai · ID 293
31 900 €
REKLAMA Site AI Audit — free website audit
Hyundai Tucson
Zdjęcie: Alexander Migl, CC BY-SA 4.0
Hyundai

Hyundai Tucson: generacje TL i NX4, silniki i wersje wyposażenia

Hyundai Tucson — jeden z najpopularniejszych kompaktowych crossoverów w Europie i na Litwie, ceniony za bogate wyposażenie, przestronne wnętrze i długą gwarancję fabryczną. Przyglądamy się dwóm najnowszym generacjom — TL (2015–2020) i NX4 (od 2020 r.): czym się różnią, jakie silniki i wersje wyposażenia są najczęstsze i co sprawdzić, kupując używany egzemplarz.

Tucson w skrócie

Pierwszy Tucson pojawił się w 2004 r., a w latach 2009–2015 w Europie jego miejsce zajął ix35. Nazwa Tucson wróciła w 2015 r. wraz z generacją TL. Samochody przeznaczone na Europę są produkowane głównie w fabryce Hyundai w Noszowicach w Czechach, a technika jest bliska pokrewnemu modelowi Kia Sportage.

Tucson konkuruje z Volkswagenem Tiguanem, Toyotą RAV4, Nissanem Qashqai i Kia Sportage. W wielu krajach europejskich Hyundai nowym samochodom daje 5-letnią gwarancję bez limitu przebiegu, która przechodzi na kolejnego właściciela, jeśli auto było serwisowane zgodnie z wymaganiami producenta. Dlatego kupując nowszego Tucsona, warto sprawdzić, czy gwarancja jest jeszcze ważna.

TL i NX4 — czym się różnią

Generacja TL (2015–2020) — schludny, przestronny i praktyczny crossover z klasycznym wnętrzem z przyciskami. W 2018 r. została odświeżona: zmieniono reflektory i atrapę chłodnicy, we wnętrzu pojawił się osobny ekran multimedialny, zamiast 1.7 CRDi zaczęto oferować 1.6 CRDi, a najmocniejszy 2.0 CRDi otrzymał 48 V układ mild hybrid.

Generacja NX4 (od 2020 r.) wyróżnia się wyrazistym designem — światła do jazdy dziennej są ukryte w atrapie chłodnicy. We wnętrzu — cyfrowy zestaw wskaźników i dotykowe elementy sterowania, a w ofercie pojawiły się hybryda i hybryda plug-in. W 2024 r. model przeszedł lifting: zmieniono przednią część i wnętrze z nowym zestawem wskaźników.

Na mniejszy budżet świetnie nadaje się TL po liftingu z 2018 r., a jeśli zależy Ci na nowoczesnym wnętrzu, napędzie hybrydowym i pozostałej gwarancji fabrycznej — NX4.

Silniki i skrzynie biegów

W generacji TL najczęstsze są benzynowe 1.6 GDi (132 AG) i 1.6 T-GDi (177 AG) oraz wysokoprężne 1.7 CRDi (115–141 AG), a od 2018 r. — 1.6 CRDi (115–136 AG). Najmocniejszy silnik wysokoprężny — 2.0 CRDi (136–185 AG).

W generacji NX4 — 1.6 T-GDi (150 albo 180 AG, często z 48 V układem mild hybrid), hybryda HEV (około 230 AG), hybryda plug-in PHEV (około 265 AG, zawsze z napędem na wszystkie koła) i diesel 1.6 CRDi (115–136 AG).

Skrzynie biegów — 6-biegowa manualna, 7-biegowa dwusprzęgłowa (7DCT) albo klasyczny automat (TL z 2.0 CRDi, NX4 w hybrydach). Napęd na wszystkie koła (w generacji NX4 — HTRAC) jest oferowany z mocniejszymi silnikami, ale większość samochodów ma napęd na przednie koła.

Co sprawdzić, kupując używanego Tucsona

W dieslach, które dużo jeździły po mieście, sprawdź filtr cząstek stałych (DPF) i EGR. Skrzynia 7DCT powinna ruszać płynnie, bez szarpania i wibracji; w przypadku skrzyni manualnej — sprawdź sprzęgło i dwumasowe koło zamachowe.

W benzynowych silnikach z bezpośrednim wtryskiem (GDi, T-GDi) kluczowa jest wymiana oleju na czas — poproś o historię serwisową i sprawdź, czy silnik nie zużywa dużo oleju. W wersjach z napędem na wszystkie koła upewnij się, że sprzęgło 4x4 pracuje bez wycia i szarpnięć.

W samochodach NX4 sprawdź działanie multimediów i systemów wspomagających, w hybrydach — czy nie ma komunikatów o błędach, w PHEV — wyposażenie do ładowania. Pozostały okres gwarancji, historię serwisową i kampanie przywoławcze sprawdź u oficjalnego dealera Hyundai po numerze VIN.

REKLAMA Talkmio LiveChat: AI live chat for your website, 24/7

Wersje wyposażenia

Nazwy wersji wyposażenia Hyundai różnią się w zależności od kraju i roku; podajemy nazwy stosowane w Niemczech, które często spotyka się wśród samochodów sprowadzonych na Litwę.

Trend

TL

Średnia wersja wyposażenia TL i najczęstszy wybór.

  • Felgi ze stopów lekkich
  • Często — nawigacja i kamera cofania
  • Często — podgrzewane fotele i kierownica

Premium

TL

Najwyższa wersja wyposażenia TL dla miłośników komfortu.

  • Często — skórzane fotele
  • Często — panoramiczny szyberdach
  • Często — elektrycznie sterowana klapa bagażnika

Select

NX4

Podstawowa wersja wyposażenia NX4.

  • Najczęściej felgi ze stopów lekkich 17 col.
  • Podstawowe systemy bezpieczeństwa i wspomagania jazdy
  • Często — kamera cofania

Trend

NX4

Najpopularniejsza wersja wyposażenia NX4 — dobry balans ceny i wyposażenia.

  • Często — cyfrowy zestaw wskaźników i większy ekran nawigacji
  • Często — podgrzewane fotele i kierownica
  • Często — bezkluczykowe uruchamianie

Prime

NX4

Najwyższa wersja wyposażenia NX4 z najbogatszym pakietem komfortu.

  • Często — skórzane, wentylowane fotele
  • Często — panoramiczny szyberdach
  • Często — elektrycznie sterowana klapa bagażnika

N Line

NX4

Wersja o sportowym wyglądzie bez sportowego silnika.

  • Inne zderzaki i czarne elementy nadwozia
  • Sportowe fotele i wykończenie N Line
  • Często — felgi 19 col.

Porównanie wersji wyposażenia generacji NX4

SelectTrendPrimeN Line
Dla kogoDla racjonalnego nabywcyDo codziennego użytku rodzinnegoDla miłośników komfortuDla sportowego wyglądu
Felgi (najczęściej)17 col.17–18 cal18–19 cal19 cal
WnętrzeStandardowyWięcej wyposażenia komfortowegoCzęsto skóra, wentylowane foteleSportowe fotele, wykończenie N Line
Cena na rynku wtórnym (względnie)€€€€€€€€€

Dla większości kupujących najlepszym wyborem będzie Trend z silnikiem 1.6 T-GDi lub hybrydowym. Prime warto wybrać dla komfortu, N Line — dla wyglądu, a hybrydę plug-in — tylko jeśli ma się gdzie regularnie ją ładować.

Zalety

  • Bogate wyposażenie i nowoczesne wnętrze NX4
  • Długa gwarancja fabryczna bez limitu przebiegu
  • Przestronne wnętrze i pojemny bagażnik
  • Szeroki wybór napędów — od diesla do hybrydy plug-in

Wady

  • Dobrze trzyma wartość, dlatego tanich egzemplarzy na rynku wtórnym jest niewiele
  • Bazowy silnik 1.6 GDi w TL jest dla tego samochodu trochę za słaby
  • Dotykowe sterowanie we wczesnych NX4 nie każdemu odpowiada

Najczęściej zadawane pytania

Która generacja modelu Tucson jest najlepsza przy zakupie używanego egzemplarza?

Dla wielu kupujących najlepszym wyborem jest TL po liftingu z 2018 r.: dopracowany i tańszy niż NX4. Jeśli liczy się nowoczesne wnętrze, napęd hybrydowy i pozostała gwarancja fabryczna — wybierzcie NX4.

Czym różni się Hyundai Tucson od Kia Sportage?

Te modele powstały na wspólnej technice i mają podobne silniki oraz skrzynie biegów. Różnią się designem, wyposażeniem wnętrza, wersjami wyposażenia i warunkami gwarancji: Hyundai — 5 lat bez limitu przebiegu, Kia — 7 lat albo 150 000 km.

Który silnik w Tucson wybrać?

Dla jeżdżących głównie po mieście najlepszy będzie 1.6 T-GDi albo hybryda (HEV), a dla tych, którzy dużo jeżdżą w trasie — diesel 1.6 CRDi. Hybryda plug-in (PHEV) ma sens tylko wtedy, jeśli ma się gdzie codziennie ją ładować.

Czy gwarancja Hyundai obowiązuje przy zakupie używanego modelu Tucson?

Najczęściej tak — 5-letnia gwarancja przechodzi na kolejnego właściciela, jeśli samochód został po raz pierwszy sprzedany w Europie i był serwisowany zgodnie z wymaganiami producenta. Dokładne warunki i pozostały okres gwarancji sprawdźcie u oficjalnego przedstawiciela Hyundai na podstawie numeru VIN.

Zaktualizowano 2026-10-09 · Wersje wyposażenia różnią się w zależności od rynku i rocznika — sprawdź wyposażenie konkretnego auta. · Przetłumaczono automatycznie

Komentarze

Brak jeszcze komentarzy o Hyundai Tucson. Podziel się doświadczeniem.

Zaloguj się, aby skomentować

Inne modele Hyundai

Hyundai →
REKLAMA AI Blog Autopilot — your blog writes itself