4
Hyundai Tucson
Hyundai Tucson, 2021-05, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 110 kW; rida: 119 013 km. Automobilį galima apžiūrėti: ERTONA IR KO, UA…
Hyundai Tucson NX4, vyráběno 2020–. Inzeráty a informace.
4
Hyundai Tucson, 2021-05, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 110 kW; rida: 119 013 km. Automobilį galima apžiūrėti: ERTONA IR KO, UA…
4
Hyundai Tucson, 2023-11, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 44 132 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2024-02, visureigis / krosoveris. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 100 kW; rida: 57 520 km. 29 mėn. gamintojo garantija. Automobilį galim…
4
Hyundai Tucson, 2022-05, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 40 620 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2022-12, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 68 395 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2023-08, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 31 323 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2025-04, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 118 kW; rida: 17 921 km. 42 mėn. gamintojo garantija. Automobilį galima…
4
Hyundai Tucson, 2024-01, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 34 574 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
4
Hyundai Tucson, 2024-11, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas / elektra; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 1.6 l, 195 kW; rida: 24 551 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 62 …
Hyundai Tucson — jedno z nejpopulárnějších kompaktních SUV v Evropě i v Litvě, ceněné pro bohatou výbavu, prostorný interiér a dlouhou tovární záruku. Přinášíme přehled dvou nejnovějších generací — TL (2015–2020) a NX4 (od roku 2020): v čem se liší, jaké motory a výbavy jsou nejčastější a co zkontrolovat při nákupu ojetiny.
První Tucson se objevil v roce 2004, přičemž v letech 2009–2015 jej v Evropě nahradil model ix35. Jméno Tucson se vrátilo v roce 2015 spolu s generací TL. Vozidla určená pro evropský trh se vyrábějí převážně v závodě Hyundai v Nošovicích v České republice a technicky mají blízko spřízněnému modelu Kia Sportage.
Tucson konkurovat vozy jako Volkswagen Tiguan, Toyota RAV4, Nissan Qashqai a Kia Sportage. Ve většině evropských zemí poskytuje Hyundai na nové vozy pětiletou záruku bez omezení najetých kilometrů, která přechází na dalšího majitele, pokud byl vůz servisován podle požadavků výrobce. Proto se při nákupu mladšího ojetého Tucsonu vyplatí ověřit, zda záruka stále platí.
Generace TL (2015–2020) je úhledné, prostorné a praktické SUV s tradičním interiérem ovládaným tlačítky. V roce 2018 prošla faceliftem: dostala nové světlomety a masku chladiče, v interiéru se objevil samostatně stojící displej multimédií, motor 1.7 CRDi byl nahrazen jednotkou 1.6 CRDi a nejvýkonnější 2.0 CRDi získal 48V mild-hybridní systém.
Generace NX4 (od roku 2020) se vyznačuje odvážným designem — denní svícení je ukryto v mřížce chladiče. V interiéru najdeme digitální přístrojový štít a dotykové ovladače, v nabídce se objevily hybrid a plug-in hybrid. V roce 2024 prošel model modernizací: změněna byla přední část a interiér s novou palubní deskou.
Pro menší rozpočet se skvěle hodí TL po faceliftu z roku 2018, zatímco zájemci o moderní interiér, hybridní pohon a zbývající tovární záruku zvolí generaci NX4.
V generaci TL jsou nejčastější benzinové motory 1.6 GDi (132 k) a 1.6 T-GDi (177 k) a dále diesely 1.7 CRDi (115–141 k), přičemž od roku 2018 přibyl 1.6 CRDi (115–136 k). Vrcholným dieselovým motorem je 2.0 CRDi (136–185 k).
V generaci NX4 najdeme 1.6 T-GDi (150 nebo 180 k, často s 48V mild-hybridním systémem), hybrid HEV (cca 230 k), plug-in hybrid PHEV (cca 265 k, vždy s pohonem všech kol) a vznetový motor 1.6 CRDi (115–136 k).
Převodovky zahrnují 6stupňovou manuální, 7stupňovou dvouspojkovou (7DCT) nebo klasický automat (TL s 2.0 CRDi, hybridy NX4). Pohon všech kol (u generace NX4 označený jako HTRAC) se dodává k silnějším motorům, avšak většina vozů má poháněnou pouze přední nápravu.
U dieselů provozovaných převážně ve městě zkontrolujte filtr pevných částic (DPF) a ventil EGR. Převodovka 7DCT musí řadit hladce, bez cukání a vibrací; u manuální převodovky prověřte stav spojky a dvouhmotového setrvačníku.
U benzinových motorů s přímým vstřikováním (GDi, T-GDi) je důležitá včasná výměna oleje — zeptejte se na servisní historii a zjistěte, zda motor nadměrně nespotřebovává olej. U verzí s pohonem 4x4 se ujistěte, že spojka pohonu všech kol funguje tiše a bez rázů.
U vozů NX4 vyzkoušejte funkčnost multimédií a asistenčních systémů, u hybridů zkontrolujte absenci chybových hlášení a u verze PHEV stav nabíjecího vybavení. Zbývající záruku, servisní historii a svolávací akce si ověřte u autorizovaného partnera Hyundai pomocí VIN kódu.
Názvy výbav vozů Hyundai se liší podle země a roku výroby; uvádíme označení používaná v Německu, která lze často nalézt i u vozů dovezených do Litvy.
Střední výbava modelu TL a nejčastější volba.
Nejvyšší výbava modelu TL pro milovníky komfortu.
Základní výbava modelu NX4.
Nejpopulárnější výbava modelu NX4 — skvělý poměr ceny a výbavy.
Nejvyšší výbava modelu NX4 s nejbohatší komfortní výbavou.
Verze se sportovním vzhledem bez sportovního motoru.
| Select | Trend | Prime | N Line | |
|---|---|---|---|---|
| Pro koho se hodí | Pro racionálního kupce | Pro každodenní rodinné použití | Pro milovníky komfortu | Pro sportovní vzhled |
| Kola (nejčastěji) | 17" | 17–18 pal. | 18–19 pal. | 19 pal. |
| Interiér | Standardní | Více komfortní výbavy | Často kůže, odvětrávaná sedadla | Sportovní sedadla, paket N Line |
| Cena na ojetém trhu (relativně) | € | €€ | €€€ | €€€ |
Pro většinu kupujících je nejlepší volbou Trend s motorem 1.6 T-GDi nebo v hybridní verzi. Prime se vyplatí zvolit kvůli komfortu, N Line kvůli vzhledu a plug-in hybrid pouze tehdy, máte-li jej kde pravidelně dobíjet.
Pro mnoho kupujících je nejlepší volbou model TL po faceliftu v roce 2018: je vyladěný a levnější než NX4. Pokud je pro vás důležitý moderní interiér, hybridní pohon a zbývající tovární záruka, zvolte NX4.
Tyto modely sdílejí stejnou techniku a mají podobné motory i převodovky. Liší se designem, vnitřní výbavou, stupni výbavy a záručními podmínkami: Hyundai poskytuje 5 let bez omezení kilometrů, Kia 7 let nebo 150 000 km.
Pro ty, kdo jezdí převážně ve městě, je nejvhodnější 1.6 T-GDi nebo hybrid (HEV), zatímco pro ty, kdo hodně jezdí po dálnicích a mimo město, je ideální diesel 1.6 CRDi. Plug-in hybrid (PHEV) se vyplatí pouze tehdy, máte-li možnost jej denně dobíjet.
Většině případů ano – pětiletá záruka přechází na nového majitele, pokud byl vůz poprvé prodán v Evropě a byl servisován podle požadavků výrobce. Přesné podmínky a zbývající záruku si ověřte u oficiálního prodejce Hyundai pomocí VIN kódu.
Aktualizováno 2026-10-09 · Výbavové stupně a výbava se liší podle trhu a modelového roku — výbavu konkrétního vozu si ověřte. · Přeloženo automaticky
Zatím žádné komentáře k Hyundai Tucson. Podělte se o zkušenosti.
Přihlaste se a komentujtePoužíváme nezbytné cookies pro fungování webu. S vaším souhlasem použijeme i analytické cookies a cookies pro měření reklamy — abychom věděli, jak se web používá, a měřili výsledky reklamy. Více