Ettevõtetele: paketid, API ja import →

Mercedes-Benz EQS

Sõiduautod · Toodetud 2021–

Mercedes-Benz EQS: põlvkonnad, tootmisaastad ja kuulutused.

REKLAAM Site SEO AI Audit: Every SEO issue on your site

Põlvkonnad

Selle mudeli põlvkondade nimekirja täiendatakse.

Mercedes-Benz EQS kuulutused

Kõik kuulutused →

Hind, €

Aasta

Läbisõit, km

Võimsus, kW

Müüja

Varustus

Rohkem varustust
Välisilme
Elektroonika
Salong
Heli ja video
Ohutus
Turvalisus
Muud eelised
Kuulutusi veel ei ole.
REKLAAM AI Blog Autopilot — your blog writes itself
Mercedes-Benz EQS
Foto: Alexander Migl, CC BY-SA 4.0
Mercedes-Benz

Mercedes-Benz EQS: V297 versioonid, akud ja laadimine

Mercedes-Benz EQS on elektriline luksusklassi sedaan, mida sageli nimetatakse elektriliseks S-klassiks. Vaatleme, mille poolest erinevad varased ja 2024. aasta uuendatud EQS-id, millised on versioonid ja akud, kui pika vahemaa nad reaalselt suudavad suvel ja talvel läbida ning mida kontrollida kasutatud EQS-i ostmisel.

EQS lühidalt

EQS esitleti 2021. aastal ja sellest sai esimene Mercedes-Benz auto elektromobiilide jaoks mõeldud EVA2 platvormil. See paistab silma väga voolujoonelise kerega – õhutakistustegur on vaid umbes 0,20 – ja luukpäratüüpi tagaosaga: pagasiruumi luuk avaneb koos tagaklaasiga.

EQS on mõeldud neile, kelle jaoks on kõige olulisemad mugavus, vaikus ja pikad sõidud. AIRMATIC õhkvedrustus ja paljudel autodel leiduv tagarataste pööramine võimaldavad suurt sedaani juhtida lihtsamalt, kui osata oodata. Sedaani kõrval toodetakse ka kõrgemat EQS SUV-d (X296) ning selle kõige luksuslikumat versiooni müüakse Mercedes-Maybachi nime all.

Varased EQS-id ja uuendatud mudel: mille poolest need erinevad

Varastel EQS-idel (2021–2024) on enamasti umbes 108 kWh kasuliku mahutavusega aku; mõnel turul müüdud EQS 350-l oli väiksem aku. Tootja andmetel (WLTP) läbib EQS 450+ kuni umbes 770 km.

2024. aastal uuendatud EQS sai suurema, umbes 118 kWh aku, tänu millele läbib EQS 450+ WLTP tsükli järgi üle 800 km. Muudetud on ka välimust: kroomitud ribadega iluvõre imitatsioon ja kapotil püstine täht, uuendatud on tarkvara ja varustust.

Kasutatud autode turul on enamik varased EQS-id, mis kiiresti langeva väärtuse tõttu maksavad sageli uutest märgatavalt vähem. Uuendatud mudeli eeliseks on suurem sõiduulatus, kuid ka varane EQS 450+ sobib pikkadeks sõitudeks suurepäraselt.

Versioonid, sõiduulatus ja laadimine

EQS 450+ on ühe mootori ja tagaveoga (umbes 333 hj) – see on kõige ökonoomsem versioon. EQS 450 4MATIC, EQS 500 4MATIC ja EQS 580 4MATIC (umbes 523 hj) on kahe mootoriga ja nelikveolised ning Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+ pakub üle 650 hj.

Reaalselt läbib varane EQS 450+ suvel sageli umbes 550–650 km, maanteel vähem. Talvel lüheneb sõiduulatus tavaliselt 20–30%, kuid suure aku tõttu jääb see enamasti siiski umbes 400 kilomeetri või enama juurde. Nelikveolised ja AMG versioonid tarbivad rohkem energiat.

Euroopas laetakse EQS-i CCS2 pistiku kaudu: vahelduvvooluga kuni 11 kW, mõnel autol kuni 22 kW, ning kiirlaadimisjaamades kuni umbes 200 kW. Suure aku tõttu kulub koduses 11 kW laadimisjaamas tühja aku täislaadimisele umbes 10 tundi või rohkem.

Mida kontrollida kasutatud EQS-i ostmisel

Kõigepealt aku seisukord. Paluge Mercedes-Benz esindusest aku tervise (SoH) kontrolli, mis näitab järelejäänud mahutavust protsentides. Akule kehtib tootja pikaajaline garantii – kontrollige esinduses üle selle tingimused ja kehtivusaeg.

Proovige õhkvedrustust: auto ei tohi paigal seistes viltu vajuda ega tohi konarustel sõites koliseda. Kontrollige tagarataste pööramist, ekraane (eriti MBUX Hyperscreeni, kui see on olemas), väljatulevaid uksekäepidemeid, istmete reguleerimist ja teisi elektrilisi lisasid.

Teatud funktsioonid, näiteks suurem tagarataste pöördenurk, pakuti mõnel turul tasuliste teenuste või tellimustena – kontrollige, millised on konkreetsele autole aktiveeritud. Küsige, kas kõik tootja uuendused ja tagasikutsutmised on teostatud, ning kontrollige ajalugu VIN-koodi järgi.

REKLAAM Internetinė parduotuvė per 72 val. — internetines-parduotuves.lt

Versioonid

EQS-i varustustasemed erinevad turgude lõikes: kõige sagedamini kohtab Electric Art ja AMG Line liine koos erinevate varustuse pakettidega. Allpool on toodud peamised versioonid.

EQS 450+

2021–2024

Kõige ökonoomsem ja levinum versioon.

  • Umbes 333 hj, tagavedu
  • Umbes 108 kWh aku
  • Kuni umbes 770 km WLTP järgi

EQS 450 4MATIC ir 500 4MATIC

V297

Nelikvedu suurema võimsusega.

  • Kaks mootorit
  • Parem haarduvus talvel
  • Veidi väiksem sõiduulatus kui EQS 450+-l

EQS 580 4MATIC

V297

Võimsaim mitte-AMG versioon.

  • Umbes 523 hj
  • Sageli MBUX Hyperscreen
  • Sageli rikkalik mugavusvarustus

Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+

V297

Sportlik AMG versioon.

  • Üle 650 hj
  • AMG vedrustuse ja pidurite seadistused
  • Suurim energiakulu

Atnaujintas EQS 450+

alates 2024. aastast

Suurema akuga uuendatud mudel.

  • Umbes 118 kWh aku
  • Üle 800 km WLTP järgi
  • Kapotil seisev täht

EQS-i versioonide võrdlus

EQS 450+EQS 580 4MATICAMG EQS 53EQS 450+ (nuo 2024 m.)
Kellele sobibPikkadeks sõitudeksMugavuseks ja talveksSportlikuks sõiduksSuurimaks sõiduulatuseks
VeoskeemTagarattadNeliveduNeliveduTagarattad
VõimsusUmbes 333 hjUmbes 523 hjÜle 650 hjUmbes 333 hj
AkuUmbes 108 kWhUmbes 108 kWhUmbes 108 kWhUmbes 118 kWh
Veljed (tavaliselt)20–21 tolli21 tolli21–22 tolli20–21 tolli
Kasutatud autode turu hind (suhteliselt)€€€€€€€€€

Enamiku ostjate jaoks on kõige ratsionaalsem valik varajane EQS 450+: selle sõiduulatus on suur ja järelturul maksab see uuest tunduvalt vähem. Uuendatud mudel tasub valida siis, kui esmatähtis on maksimaalne sõiduulatus, ning AMG ainult dünaamika pärast.

Plussid

  • Väga vaikne ja mugav
  • Maksimaalne sõiduulatus Mercedes-Benz elektriautode seas
  • Kiirlaadimine kuni umbes 200 kW
  • Rikkalik varustus ja kaasaegne tehnoloogia

Miinused

  • Kiiresti langev väärtus
  • Keeruline ja kalli remondiga elektroonika
  • Paljusid funktsioone juhtitakse ekraanide kaudu

Korduma kippuvad küsimused

Kui suur on EQS-i reaalne sõiduulatus?

Varajane EQS 450+ suudab suvel sageli läbida umbes 550–650 km, talvel aga enamasti umbes 400 km või rohkem. Suurema akuga uuendatud mudel sõidab kaugemale, nelikveolised ja AMG versioonid aga vähem.

Mille poolest erineb EQS S-klassist?

EQS on eraldiseisev elektriauto oma platvormi ja voolujoonelise luukpärakerega, S-klass aga traditsiooniline sisepõlemis- või hübriidmootoriga sedaan. S-klass sobib paremini neile, kes sõidavad sageli pikki vahemaid ega taha sõltuda laadimisjaamadest.

Kas kasutatud EQS-i tasub osta?

Kasutatud EQS maksab uuega võrreldes sageli tunduvalt vähem, mistõttu võib see olla hea valik. Kõige tähtsamad on aku seisukorra raport, vedrustuse kontroll ja ametliku esinduse hooldusajalugu.

Kui kaua EQS laeb?

Kiirlaadimisjaamas kulub 10–80%-ni laadimiseks enamasti umbes pool tundi, eeldusel, et aku on eelsoojendatud. Koduse 11 kW laadijaga võtab tühja aku täislaadimine aega umbes 10 tundi või rohkem.

Uuendatud 2026-10-09 · Varustustasemed ja varustus erinevad turu ja mudeliaasta järgi — kontrollige konkreetse auto varustust. · Tõlgitud automaatselt

Kommentaarid

Mercedes-Benz EQS kohta pole veel kommentaare. Jagage oma kogemust.

Logige sisse, et kommenteerida

Teised mudelid Mercedes-Benz

Mercedes-Benz →
REKLAAM AI Blog Autopilot — your blog writes itself