Mercedes-Benz EQS: генерації V297, батареї та зарядка
Mercedes-Benz EQS — електричний автомобіль класу люкс, який часто називають електричним S-класом. Розглянемо, чим відрізняються ранні та оновлені у 2024 році EQS, які є генерації та батареї, скільки вони реально проїжджають влітку та взимку, а також що перевірити при покупці підержаного EQS.
EQS коротко
EQS представлений у 2021 році і став першим автомобілем Mercedes-Benz на платформі EVA2, призначеній для електромобілів. Він виділяється дуже обтічним кузовом — коефіцієнт аеродинамічного опору близько 0,20 — і типом ліфтбека: багажник відкривається разом із заднім склом.
EQS призначений для тих, кому важливі комфорт, тиша та довгі подорожі. Пневматична підвіска AIRMATIC і задній привід, який є у багатьох автомобілях, дозволяють керувати великим седаном легше, ніж можна було б очікувати. Крім седана, також випускається вищий EQS SUV (X296), а найпрестижніша його версія продається під назвою Mercedes-Maybach.
Ранні EQS та оновлений модель — чим відрізняються
Ранні EQS (2021–2024 рр.) зазвичай мають батарею ємністю близько 108 кВт·год; в деяких ринках продавався EQS 350 з меншою. За даними виробника (WLTP), EQS 450+ проїжджає до приблизно 770 км.
Оновлений у 2024 році EQS отримав більшу, близько 118 кВт·год батарею, тому EQS 450+ за WLTP проїжджає більше ніж 800 км. Змінено і зовнішній вигляд: хромовані смуги на решітці радіатора та зірка на капоті, оновлене програмне забезпечення та обладнання.
На ринку підержаних автомобілів переважно зустрічаються ранні версії EQS, які через швидке зниження вартості часто коштують значно менше, ніж нові. Перевага оновленої моделі — більша дальність, але і ранній EQS 450+ для довгих подорожей цілком підходить.
Версії, пройдений шлях і зарядка
EQS 450+ має один двигун і задній привід (близько 333 к.с.) — це найефективніша версія. EQS 450 4MATIC, EQS 500 4MATIC і EQS 580 4MATIC (близько 523 к.с.) мають два двигуни і повний привід, а Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+ — більше ніж 650 к.с.
Насправді влітку ранній EQS 450+ часто проїжджає близько 550–650 км, на швидкісній дорозі — менше. Взимку дальність зазвичай скорочується на 20–30 %, але завдяки великій батареї зазвичай залишається близько 400 км або більше. Повний привід і версії AMG споживають більше енергії.
В Європі EQS заряджається через роз’єм CCS2: змінним струмом — до 11 кВт, в деяких автомобілях — до 22 кВт, а на швидких зарядних станціях — до приблизно 200 кВт. Через велику батарею в будинку з 11 кВт станції заповнити порожню батарею може зайняти близько 10 годин або більше.
Що перевірити при покупці підержаного EQS
По-перше — стан батареї. Попросіть у сервісу Mercedes-Benz перевірити стан батареї (SoH), яка показує залишок ємності в відсотках. На батарею поширюється довгострокова гарантія виробника — у сервісі перевірте її умови та на скільки часу вона ще дійсна.
Перевірте пневматичну підвіску: автомобіль, стоячи, не повинен хитатися, а при їзді по нерівностях — не пружинити. Перевірте керованість задніх коліс, екрани (особливо MBUX Hyperscreen, якщо є), підсвічені ручки дверей, регулювання сидінь і інші електроприводи.
Деякі функції, наприклад, більший кут повороту задніх коліс, в деяких ринках пропонувалися як платні послуги або підписки — перевірте, що включено в автомобіль. Запитайте, чи виконано всі оновлення виробника і роботи з відкликання, а історію перевірте за VIN-кодом.
Версії
Комплектації EQS відрізняються залежно від ринку: найчастіше зустрічаються лінійки Electric Art і AMG Line з різними пакетами обладнання. Нижче наведено основні версії.
EQS 450+
2021–2024 рр.Найефективніша і найчастіше зустрічається версія.
- Близько 333 к.с., задній привід
- Близько 108 кВт·год батарея
- До приблизно 770 км за WLTP
EQS 450 4MATIC ir 500 4MATIC
V297Повний привід з більшою потужністю.
- Два двигуни
- Краще зчеплення взимку
- Немножо менший заряд ніж у EQS 450+
EQS 580 4MATIC
V297Найпотужніша не-AMG версія.
- Про 523 к.с.
- Часто — MBUX Hyperscreen
- Часто — багатий комфортний оснащення
Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+
V297Спортивна версія AMG.
- Більше ніж 650 к.с.
- Налаштування підвіски та гальмівної системи AMG
- Найвища енергоспоживання
Atnaujintas EQS 450+
з 2024 рокуОновлений модель з більшою батареєю.
- Про батарею на 118 кВт·год
- Більше ніж 800 км за WLTP
- Зірка на кришці двигуна
Порівняння версій EQS
| EQS 450+ | EQS 580 4MATIC | AMG EQS 53 | EQS 450+ (nuo 2024 m.) | |
|---|---|---|---|---|
| Для кого підходить | Для довгих подорожей | Для комфорту та зими | Для спортивного водіння | На найбільшу відстань |
| Коробка передач | Задній привід | Повний привід | Повний привід | Задній привід |
| Потужність | Близько 333 к.с. | Про 523 к.с. | Більше ніж 650 к.с. | Близько 333 к.с. |
| Батарея | Близько 108 кВт·год | Близько 108 кВт·год | Близько 108 кВт·год | Близько 118 кВт·год |
| Шини (найчастіше) | 20–21 дюйм. | 21 дюйм. | 21–22 дюйм. | 20–21 дюйм. |
| Ціна на ринку підержаних автомобілів (відносно) | € | €€ | €€€ | €€€ |
Для більшості покупців найраціональніший вибір — це ранній EQS 450+: він проїжджає багато і на ринку підержаних автомобілів коштує значно менше, ніж новий. Оновлений модель варто вибирати, якщо найважливіший великий пробіг, а AMG — тільки за динамікою.
Переваги
- Дуже тихий і комфортний
- Найбільший пробіг серед електромобілів Mercedes
- Швидке зарядження до приблизно 200 кВт
- Багатий оснащення і сучасні технології
Недоліки
- Швидко падає в ціні
- Складна, дорога в ремонті електроніка
- Багато функцій керується через екрани
Поширені запитання
Скільки насправді проїжджає EQS?
Ранній EQS 450+ влітку часто проїжджає близько 550–650 км, взимку — зазвичай близько 400 км або більше. Оновлений модель з більшою батареєю проїжджає більше, а повнопривідні версії і AMG — менше.
Чим EQS відрізняється від S-класу?
EQS — це унікальний електромобіль з власною платформою та стильним кузовом ліфтбек, а S-клас — це традиційний седан з двигунами внутрішнього згоряння або гібридними. S-клас краще підходить для тих, хто часто їздить на далекі відстані і не хоче залежати від зарядних станцій.
Чи варто купувати вживаний EQS?
Вживаний EQS часто коштує значно менше за новий, тому може бути гарним вибором. Головне — звіт про стан батареї, перевірка підвіски та історія обслуговування в офіційному сервісі.
Скільки часу заряджається EQS?
На швидкій зарядній станції від 10 до 80 % зазвичай займає близько півгодини, якщо батарея розігріта. Вдома від станції 11 кВ повністю зарядити порожню батарею потрібно приблизно 10 годин або більше.
Оновлено 2026-10-09 · Комплектації та оснащення відрізняються залежно від ринку й року випуску — перевіряйте оснащення конкретного авто. · Перекладено автоматично





























